Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 09:10

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 27 paź 2023, 12:14 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.09.2022
Posty: 12
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Mam problem ze swoją Mazda 6 GL, dokładnie chodzi o ściąganie auta w prawo. Wymieniłem tuleje wahacza (Sidem) po diagnostyce w ASO, geometria zrobiona 2 razy w różnych zakładach, auto dalej sciaga na prawo. Po przeszukaniu internetu zauważyłem, że podobne problemy były w modelu GH i receptą na to była kalibracją kąta skrętu. Skorzystałem z uprzejmości kolegi z forum fokusmok, który kalibrował moduł EPS w swoim GH. Dokonałem diagnostyki modułu w swoim GL jednak nie dało się wykonać kalibracji, wyniki diagnostyki na zdjęciu. Czy ktoś z Was dokonywał takiej kalibracji i może podpowiedzieć jaki model złącza diagnostycznego i jaki program wybrać? Ew. Gdzie w łódzkim coś takiego mogę wykonać?

P.S. diagnostykę zrobiłem na ELM 327 i program ForscanLite.

-- Dodano: 27 października 2023, o 12:14 --

Ok, widze, że nikt nie miał podobnego problemu. Ja jednak nie odpuszczam, gdyż jazda autem nie jest już tak przyjemna jak na początku.

Ponownie zjawiłem się w ASO celem ew. kalibracji lub ustawiania geometrii. Niestety, po raz kolejny serwis stwierdził, że problemem jest tuleja wahacza, którą wymieniłem ok miesiąc temu. Serwisant stwierdził, że nie są to odpowiednie tuleje (nr Sidem 851638 oraz 851639). Tuleje kupowane zgodnie z tech dockiem, który mówi, że te części pasują do mojego modelu. Ostatecznie zaproponowano mi w ASO wymianę obu wahaczy i ponowne ustawienie geometrii - cena oscyluje w granicach 4k PLN.

Nie wiem co mam dalej zrobić. Czy znacie jakiś rozsądny warsztat, który ogarnie ten temat w Łodzi albo okolicy?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 paź 2023, 21:40 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Koło Łodzi masz chyba najlepszego mechanika specjalizującego się w Mazdach w Polsce. :)
viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.