Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 03:09

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 17 mar 2023, 14:49 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.04.2022
Posty: 2
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: wielkopolski
Witam mam problem z wibracjami podczas <niewiem> jazdy powyżej 100 drgania przenoszą się na całą Budę...koła wyważone i dalej bez zmian czytałem że może przegub wew. co o tym myślicie i jak to zweryfikować


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 wrz 2023, 21:29 
Świeżak
Offline
Od: 16.02.2021
Posty: 18
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja zauważyłem drgania u siebie w momencie kiedy pusty fotel pasażera cały się trząsł przy prędkościach autostradowych. Ponowne wyważenie opon trochę ten efekt zminimalizowało, ale problemu nie rozwiązało. Niestety odkryłem, że wibracje są niezależne od prędkości samochodu, odczuwalne nawet w czasie postoju na kierownicy, pedałach, osłonkach przeciwsłonecznych, pustym fotelu pasażera (szczególnie na zagłówku). Zawsze jak poruszałem ten temat z serwisem, to starali wmówić mi, że jest to rzeczą normalną dla tej marki, ponieważ odbywa się przy włączonym silniku (silnik musi pracować),i to że klimatyzacja jest włączona (przy wyłączonej obrotomierz nie falował, co starałem powiązać z niespokojną pracą silnika), a skrzynia biegów jest ustawiona na D. Odbyłem więc jazdę próbną nie włączając klimatyzacji i na postojach zmieniałem pozycję lewarka na P przy włączonym silniku, co skutkowało wyeliminowaniem drgań w 80%, aczkolwiek po przyłożeniu ręki na fotel pasażera nadal były wyczuwalne lekkie wibracje. Oczywiście te wszystkie drgania na które się uskarżam, nasilają się w czasie umiarkowanej jazdy. Ktoś miał podobne problemy, czy to są normalne cechy samochodu za 160k?

-- Dodano: 6 września 2023, o 21:29 --

To ponownie ja..

Po wstępnych bojach z serwisem, zwrócili mi samochód i potwierdzili drgania pustego fotela pasażera, dodali że nie różnią się one od drgań w innych egzemplarzach Mazdy 6, a tak w ogóle to 6'tka będzie w sprzedaży ostatni rok i firma nie poczuwa się do winy, że sprzedaje samochody z wadą fabryczną.
Jestem bardzo ciekawy czy następca Mazdy 6 będzie pozbawiony tego defektu.

Lista rzeczy jakie serwis zrobił: wyważenie kół, sprawdzenie łożysk piast, przegląd zawieszenia samochodu, zawieszenia silnika, poduszek i wgranie nowego oprogramowania silnika. Dodatkowo sprawdzili też poprawne działanie klimatyzacji.

Z tego powodu, że nie czuję się usatysfakcjonowanym klientem Mazdy, zostałem zaproszony na kolejną wizytę w ASO. Czy macie jakieś pomysły, co można jeszcze sprawdzić odnośnie tego tematu?

Dziękuję za wszelkie sugestie!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 wrz 2023, 11:50 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.08.2023
Posty: 4
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: opolski
Miałem podobnie w swojej maździe, 2013r. 2.0 165km sedan automat, przy prędkości 100/110 km/h odczuwalne drgania nadwozia, najbardziej na fotelu pasażera. U mnie okazały się być uszkodzone wahacze przód, tuleje reakcyjne z obydwóch stron i sworzeń od strony pasażera. Wahacze zostały wymienione na zregenerowane oryginały (pełne tuleje reakcyjne) i do 170 km/h brak odczuwalnych drgań, jedynie na nierównościach ale to już normalne.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 3 lis 2023, 22:40 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 20.01.2013
Posty: 388
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
I jak Kubala10 rozwiązałeś problem , bo u mnie tak samo było jak u w3bster, drgania pojawiały się od 120km/h do 170km/h.
Uszkodzony był sworzeń wahacza z prawej strony ,również drgania pojawiały się przy gwałtownym hamowaniu z dużej prędkości. Po wymianie wszystko zniknęło.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.