Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 06:34

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 12 paź 2021, 11:58 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.10.2019
Posty: 5
Rok produkcji: inny
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: mazowiecki
Witam.
Byłem na wymianie tulei w swojej mazdzie 6 GJ z 2013r i po odbiorze podczas ruszania i cofania auta pojawiają się dźwięki jak na załączonym filmie. Dźwięki te występują tylko gdy auto stoi na kołach na podnośniku nie da się tego uzyskać ;(

https://www.youtube.com/watch?v=E01sfsgftx4

Mechanik zarzeka się iż wszystko co robił plus hamulce są sprawdzone i tam nic nie piszczy ani nie daje niepożądanych dźwięków.
Czy ktoś może mnie nakierować co to może być ?? na razie mechanik wspomina iż może ten dźwięk wydobywać się z automatycznej skrzyni biegów :( aż boje pomyśleć o kosztach jak to wyjdzie iż to skrzynia biegów ;(
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi

PS temat umieszczam w tym dziale gdyż dźwięk pojawił się po wymianie tulei co wiąże się zawieszeniem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 31 paź 2021, 11:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 31.10.2021
Posty: 1
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Mam to samo u siebie,uspokoję cię mam skrzynie manualna.można to sprawdzić na postoju,podnieś ręczny i trzymaj go,rusz raz do przodu,a następnie wrzuć wsteczny,coś ewidentnie pracuje ma gumach,tylko co.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 mar 2022, 18:36 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.06.2018
Posty: 14
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
12 października 2021, o 12:58 Tomsio napisał(a):
Witam.
Byłem na wymianie tulei w swojej mazdzie 6 GJ z 2013r i po odbiorze podczas ruszania i cofania auta pojawiają się dźwięki jak na załączonym filmie. Dźwięki te występują tylko gdy auto stoi na kołach na podnośniku nie da się tego uzyskać ;(

https://www.youtube.com/watch?v=E01sfsgftx4

Mechanik zarzeka się iż wszystko co robił plus hamulce są sprawdzone i tam nic nie piszczy ani nie daje niepożądanych dźwięków.
Czy ktoś może mnie nakierować co to może być ?? na razie mechanik wspomina iż może ten dźwięk wydobywać się z automatycznej skrzyni biegów :( aż boje pomyśleć o kosztach jak to wyjdzie iż to skrzynia biegów ;(
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi

PS temat umieszczam w tym dziale gdyż dźwięk pojawił się po wymianie tulei co wiąże się zawieszeniem.


Kolego, doszedles co to za dzwiek?

Powoli zaczynam myslec ze to wygluszenie auta matami to byl zly pomysl - kazde brzdekniecie wewnatrz jest mocno slyszalne, dodajmy do tego moje wyczulenie i efekt jest taki ze w ciagu roku ze wzgledu na rozne dzwieki wymienilem:

Cale zawieszenie tyl (oprocz wahaczy), z przodu drazki stabilizatora, nakladki na sprezyne amortyzatora, odbojniki, kompletne wahacze. Minely dwa tygodnie i slysze cos podobnego co przedstawiles na filmie, z tym ze bardziej wewnatrz auta niz na zewnatrz (tak samo przy ruszaniu, cofaniu, czasem przy wolbej jezdzie na wprost, oprocz tego w momencie grzechotbiecia wyczuwam delikatne stukniecia w pedal hamulca i kierownice)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 kwi 2022, 23:33 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.10.2019
Posty: 5
Rok produkcji: inny
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: mazowiecki
Cześć,
I tak i nie oddałem Mazde do mechanika wysmarował przeguby w lewej przedniej półosi i nastała cisza ale tylko na kilka miesięcy temat niestety powrócił :(
Znów oddałem do serwisu i po kilku dniach i kilkunastu próbach diagnoza do wymiany przegub zewnętrzny (od koła) półosi lewej, przesuwa się dosłownie o 1-2 mm i to powoduje ten dziwny dźwięk przy ruszaniu na zmianę przód tył.

W związku z tym iż będę wymieniać przednią lewą półoś na oryginalną (zamienniki niestety mają bardzo złą opinie) mam takie może dla niektórych głupie pytanie:

Czy w Mazdach z silnikiem 2,5 BP l i skrzynią automatyczną w modelach
6 GJ (2013-do chwili obecnej)
CX-3 (od początku produkcji - do chwili obecnej)
CX-5 (od początku produkcji - do chwili obecnej)
To ta sama półoś i tylko ma różne oznaczenia ?

PS. Z góry dziękuję za odpowiedz :)


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 16 kwi 2022, 07:14 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
CX-5 i M6 powinno być to samo, CX-3 to mniejsza platforma, więc raczej bym tu nie obstawiał, że będzie pasowało...

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 kwi 2022, 19:53 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 28.10.2018
Posty: 115
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Poza tym CX-3 nie występuje z 2.5 PB.

_________________
M6 Kombi 2.0 165KM FL2 2016 SkyEnergy -> CX-5 2019 Signature 2.5T 250KM


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 sty 2023, 08:49 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.06.2020
Posty: 7
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Miałem to samo. Wymieniłem łożysko z piastą i stukanie ustało.(przód, strona kierowcy)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.