Teraz jest Wt, 16 kwi 2024, 06:59

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 17 sie 2020, 17:57 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.06.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Witam forumowicze,
mam pytanie odnośnie czujnika skrętu kierownicy. Otóż chciałbym go wymienić ale po otwarciu przesyłki z allegro mój syn zaczął nim kręcić a z tego co się zorientowałem nie można robić w ten sposób. Czy istnieje możliwość by ustawić go w odpowiedni sposób? wiem tylko tyle, że są tam dwie strzałki które muszą się pokrywać i jest małe okienko, w którym widać żółte "coś". jakieś pomysły? czy powinienem po prostu kupić nowy?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 31 sie 2020, 08:43 
Świeżak
Offline
Od: 30.08.2020
Posty: 32
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Zobacz ile masz pełnych obrotów. I ustaw na środku. Ja u siebie miałem dokładnie 5. Nie mogłem ustawić na 2,5 obrotu ponieważ miałbym kierownice do góry nogami więc ustawiłem 2. Okazało się że komputer widział problem a ja już miałem kierownicę skręcona więc odkręciłem końcówkę krzyżaka i dodałem 1 obrót. Po akcji musiałem tylko wyłączyć akumulator żeby usunąć błąd. Całość niedługo opiszę w jakiejs fotorelacji. Jestem nowy więc muszę się ogarnąć trochę....

-- Dodano: 31 sierpnia 2020, o 08:43 --

Dzień dobry wszystkim.
Mam nadzieję że wybrałem dobre miejsce do fotorelacji - Naprawa taśmy czujnika skrętu
Chciałbym podzielić się rozwiązaniem problemu, ale który sam sobie stworzyłem.
Słowem wstępu….
Chciałem pozbyć się stukania w kolumnie kierowniczej więc odkręciłem krzyżak kolumny kierowniczej w celu nasmarowania. Nie zablokowałem wcześniej kierownicy i zmontowałem w złej pozycji.
10 min później już miałem zerwaną taśmę pozycjonera kierownicy i się zaczęło.

1. Demontaż poduszki - uwolnienie 3 zaczepów w formie druta. W pierwszej kolejności zdemontowałem manetki do zmiany biegów aby mieć lepszy widok (śruby PH2). Nie było to konieczne ale pomogło.
2. Odkręcenie kierownicy
3. Demontaż zwijaka i mamy kilka opcji. Możemy kupić nowy bądź używany, wysłać do naprawy taśmy - znalazłem firmę w wielkopolsce, bądź naprawić
4. Naprawa - Taśmy były wyrwane z wtyczek więc "wystarczyło" polutować pin do pinu. Trochę zabawy ale liczy się efekt. W tym kroku przydałoby się zabezpieczyć jakimś klejem czy silikonem - nie zrobiłem tego
5. Montaż ustrojstwa - na pierwszy rzut oka to straszna magia ale okazuje się że nie taki diabeł straszny. Zawijamy wszystko ciasno, wpinamy złączki i nakładamy rolki.
6. Ustawianie pozycji 0 - Zobaczyłem ile masz pełnych obrotów.Ja u siebie miałem dokładnie 5. Nie mogłem ustawić na 2,5 obrotu ponieważ miałbym kierownice do góry nogami więc ustawiłem 2.
Po skręceniu całości do kupy mam objaw następujący:
Błąd na wyświetlaczu: SCBS inspection required
komputer pokazuje błędy:
C0051 (95)
U0515 (00)
7. Naprawa ewentualnego błędu: Prawie dostałem zawału i walczyłem z tym kolejne kilka godzin ale z wielką satysfakcją przekazuje rozwiązanie:
Kierownica skręcona więc nie opłaca się całej zabawy zaczynać od nowa
Odkręciłem krzyżak kolumny kierowniczej. Wcześniej miałem 2 obroty od lewej więc zrobiłem 2 obroty od prawej.
Po akcji musiałem tylko wyłączyć akumulator żeby usunąć błąd - nie mogłem usunąć błędu przez komputer!

W razie pytań służę pomocą - ale mechanikiem nie jestem.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.