Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:07

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 4 paź 2020, 10:45 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.09.2020
Posty: 2
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: kujawsko-pomorski
Witam serdecznie,

Wolę zapytać, może to przewrażliwienie albo na coś zwrócić uwagę.

Ogólnie członek rodziny wyhaczył uskok poprzeczny na drodze (zerwana warstwa drogi, przy jakiś 20-30 km/h).

Opony 225/45/19, cisnienie 2.4 bar.

Czasami jak jadę, czuje jakbym oponą napompowaną na skałę, najezdzal na kamyczki, co skutkuje takim jakby stukiem na pedale gazu/hamulca. Zawieszenie sprawdzone całe na SKP - zero luzów, zużycia, wygięć, skrzypienia. Oczywiście odgłosu żadnego, tylko lekki puk w but <baseball>

Jak jest idealna droga to 0 objawów, a jak taka krajówka czy coś, to wrażenie jakbym czasami jechał po pojedynczych kamyczkach i czuł to na pedałach.

Nie wiem, czy to przewrażliwienie (w C5 mialem to samo mimo 225/55/17) i wymieniłem cale zawieszenie praktycznie, poduszki silnika, skrzyni i było to samo (tam 2.6-2.7 bar)

Czy to po prostu zanik oczarowania po 5 dniach od kupna i komfort jazdy na 19", czy sprawdzić zbieżność/wyważenie + zrobić rotację?

Nigdy nie jeździłem na 19" i ciężko mi określić, czy to normalne przez to, ze niski profil itp, czy te randomowe uczucia wjechania w kamyczek i odczucie na pedałach to cena jazdy na 19.

Nierówności wybiera jak mistrz, zero niepokojących objawów, ale mam jobla na punkcie takich rzeczy i wolę zapytać.

Przebieg 28 tys km, wiec raczej żadne ostre zużycie podzespołów nie powinno mieć miejsca.


Pozdrawiam

-- Dodano: 29 września 2020, o 19:11 --

Dodam -

byłem na SKP, wywazaniu, geometrii. W zawieszeniu luzów nie widać natomiast koło prawe jest bardziej pochylone (negatyw). Różnica 1 stopień wzgledem lewego.
Na SKP odbicie 59% lewa strona, 51-53% prawa.

Patrząc z przodu na auto widać, że prawe koło jest mocniej pochylone do środka.

-- Dodano: 4 października 2020, o 10:45 --

Jako, że prowadze monolog, to chociaz bede informował o zmianach w dojściu do ładu i co się okaże winowajcą.

W środę wymieniam piasty z łożyskami x2 przód, 2 amortyzator, 2x mocowanie amortyzatora.

Dam znać jaki efekt w czwartek zapewne po ustawieniu geometrii.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 paź 2020, 11:28 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Rozumiem, że kupiłeś używany. Czy z wiadomego źródła? Może był powypadkowy i nie do końca dobrze zrobiony? Sprawdzili geometrię ale nie zawieszenia tylko np. podłogi?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 paź 2020, 09:43 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.09.2020
Posty: 2
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: kujawsko-pomorski
Tak, wszystko jest prosto - było sprawdzane. Słychać piastę z prawej (a raczej łożysko) + amorek ma lekkie zgięcie (gołym okiem za nic nie widoczne).

Wymienione będą parami (piasty + amorki + mocowania) no i jeszcze w razie co przy okazji pomierzone zwrotnice.

Ogólnie auto pewnie się prowadzi, żadnych problemów nie ma oprócz tego szumu (chociaż to auto i tak do cichych nie należy więc bez szans w środku odróżnić odgłos) + nieregularnych stukotów na pedałach jakby kamyczek w oponie. Łożysko się musiało poddać i zaczyna powoli śpiewać. (prawdopodobnie wżery jakieś powstały w środku) - już potwierdzone.

Reszta jak nowe, sztywno, bez luzów. Wahacze również idealne - nietknięte.

Geo/zbieżność wychodzi równiutko na 0 sumarycznie, wszystkie wartości po środku granicy dolnej i górnej.
Prawe koło również w granicy i jeszcze zapasu ma.

Teoretycznie na upartego można jeździć i o nic się nie spierać, ale mam manię na punkcie idealnego stanu technicznego, więc robię tak jak ma być - po co obciążać inne elementy i jeździć skoro można zrobić.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.