Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:14

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 404 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 21 sty 2019, 07:51 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.01.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Witajcie, co powiecie na założenie instalacji gazowej do Mazdy 6 III 2.5 192KM z 2014r.? Jakie są wady i zalety? Do tej pory jeździłem zagazowaną Hondą CR-V 2013r i co 20tys. robiłem regulację zaworów w ASO- wszystko było oki. Jak to wygląda przy tych silnikach? Jaką instalację polecacie z własnego doświadczenia? Pozdrawiam Łukasz


Ostatnio edytowano Pn, 21 sty 2019, 08:18 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 21 sty 2019, 10:00 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Uuuki88, nie zapominaj, że tutaj jest bezpośredni wtrysk paliwa i masz b. ograniczony wybór instalacji znacznie droższych niż standardowe dla aut w z wtryskiem pośrednim jak w Hondzie. Najlepsze są te z wtryskiem gazu w fazie ciekłej przez standardowe wtryskiwacze.... Ale to koszt ok 10tys PLN za samą instalacje...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 sty 2019, 11:52 
Nowicjusz
Offline
Od: 17.02.2016
Posty: 39
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
21 stycznia 2019, o 07:51 Uuuki88 napisał(a):
Witajcie, co powiecie na założenie instalacji gazowej do Mazdy 6 III 2.5 192KM z 2014r.? Jakie są wady i zalety? Do tej pory jeździłem zagazowaną Hondą CR-V 2013r i co 20tys. robiłem regulację zaworów w ASO- wszystko było oki. Jak to wygląda przy tych silnikach? Jaką instalację polecacie z własnego doświadczenia? Pozdrawiam Łukasz


To może ja bo przejechałem ok. 120 000 km na DLM 2.0 (Pirns)
Instalacja jest droga, ale mi już się zwróciła.
Jest to wtrysk w fazie ciekłej przez oryginalne wtryskiwacze.
Nie ma żadnych kosztów pobocznych jak filtry. Jest przegląd co 50 tyś.
Ja mam nogę raczej lekką, na benzynie (przez 5 000 ok. 8,1 l/100km) na gazie średnia ze 120 tyś. to 9,8 l gazu / 100km


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 31 sty 2019, 16:51 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.01.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Dzwoniłem do Landi Renzo i powiedzieli że podejmą się zadania , ktoś miał styczność z taką instalacją ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 31 sty 2019, 17:42 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 08.04.2014
Posty: 557
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Z dotryskiem benzyny?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 lut 2019, 14:29 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.02.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: małopolski
Kochani,
Widzę na forum parę osób, które montowało LPG do Mazdy 6 GJ z silnikiem 2.5L. Ale czy ktoś zainstalował LPG do Mazdy 6 GJ 2017r. z silnikiem 2.0 PB, 146kM? Jeżeli tak, to jaką i ile pali LPG?
Przy okazji dziękuję użytkownikowi ptomek69 za dokładne podawanie wyników spalania;-)
dzięki, Michał


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 mar 2019, 15:32 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.03.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: śląski
Hej, na początku chciałbym się przywitać ponieważ jestem tutaj nowy, ale mam zamiar kupić Mazde 6.

Trafiłem na ogłoszenie z gazem włożonym z instalacją firmy Prins, gdzie niby jest ten gaz podawany w formie ciekłej.

Mazda ma przebieg 200 000 jest z 2013 roku i na gazie zrobiła 150 000km
Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenia jak się ten silnik sprawuje na gazie po tak długim czasie eksploatacji?
Trochę się go boję kupić ze względu na to, że nie wiem w jakim stanie bedzie ten silnik, a z drugiej strony to u mnie w ciągu roku około 5tys. oszczędności a to już są dobre wakacje :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 30 maja 2019, 22:34 
Świeżak
Offline
Od: 30.03.2017
Posty: 27
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Nie widzę powodu aby się bać lpg. U mnie prins dlm 2.0 działa bez zarzutu już 60 tys km, a lekkiego życia nie ma. Przy mojej jeździe butla starcza średnio na ok 350 km, w trasie rekord to 430 km przy jeździe eko.
Zupełnie nie rozumiem obaw o trwałość silnika, ten motor jest bardzo udany i mało awaryjny, nie ma kłopotów ze współpracą z lpg, pod warunkiem że instalacja jest odpowiednio dobrana.

Osobiście z perspektywy czasu - nie kupiłbym instalacji z dotryskiem; w ujęciu kilkuletnim na jedno wychodzi - albo zapłacisz za droższą instalację albo różnicę w cenie zostawisz na stacji. Proporcja zmienia się na korzyść dml z większymi przebiegami. Jest oczywiście opcja nr 3- zawsze można poczekać aż dlm potanieją i tankować pb ;P Przeglądając ten wątek widziałem że ktoś wspominał , że dlm 2.0 kosztuje już 8,5 tys. (z pewnością to nie cena w energygas ;)) więc relatywnie ceny instalacji V i VI generacji się zbliżają.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 cze 2019, 22:55 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
DLM kosztuje 10500 na chwilę obecną. Ja zrobiłem już ponad 5kkm na gazie, w sumie moja Mazda ma 7kkm. Nie ma co się jeszcze wypowiadać o awaryjności, ale spalanie jak dla mnie kozak. Nie mam lekkiej nogi i samochód w mieście pali max 11l gazu w największych korkach, normalnie do 10l, trasa to 7-10l gazu w zależności jak się jedzie. Do tego około 200ml beny, to można wyłączyć całkowicie, ale ja wolę tak zostawić.
Do butli wchodzi 45 litrów i minimum co zrobiłem do 430km, ale jeżdżę dużo po mieście. W trasie myślę że do zrobienia 500-600km lekko.

Spotkałem ostatnio na stacji przy dystrybutorze kierowcę M6 z około 2015 roku, miał 2,5l AT i mówi że spalanie max 12,5 przy tym silniku i jego jeździe (i ciężkiej nodze), a przy jeździe żony w trasie 9l. Mówił że zrobił już 150kkm i bezawaryjnie, jedyne co robi to co 40-50kkm czyszczenie butli, i po 100kkm robił 'czyszczenie' wtrysków polegające na przejechaniu całego baku na benzynie z dolanymi czyścikami do wtrysków.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 cze 2019, 01:09 
Świeżak
Offline
Od: 30.03.2017
Posty: 27
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Co do ceny dlm - sugerowałem się informacją z jednego postów powyżej. Ja zapłaciłem za swoją instalację też 10500 z tym że wrzuciłem w koszty., więc relatywnie nie bolało;)
Dzisiaj polatałem samochodem żony (mój stoi na przeglądzie okresowym- klocki i te sprawy)- porównanie kosztów: 1,2 TSi - spalanie trasa 7,3 litra pb, moja m6 - 11 litrów gazu :) (trasa ta sama Eska dystans 2x250 km, prędkość ta sama- ok 140km/h) Jak to policzyć, nie opłaca się nie montować lpg ;) No i 1,2 Tsi nie daje zupełnie frajdy:D

A czyszczenie wtrysków- też praktykuję ale nieco inaczej - średnio co 10 k km wypalam bak vervy - tam już są dodatki czyszczące wtryski.Dodatki z pewnością nie zaszkodzą.
Po 50 tys km zrobiłem też wymianę filtrów gazu- były brudne a tankuje tylko na orlenie....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 cze 2019, 11:31 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Czy w przedliftowej wersji też po zainstalowaniu LPG wskaźnik poziomu benzyny spada wg komputera pomimo że jeździmy na gazie? Bo w nowej tak jest... Jeśli tak to jak sobie z tym poradziliście? O ile... ;) Mnie wkurza ze mając pełen bak PB po przejechaniu około 1kkm na gazie wskazówka leży i pokazuje się komunikat o braku paliwa... Znalazł ktoś sposób jak to zresetować? Nie mam pojęcia jaka jest zasada działania, czy tam nie ma w ogóle pływaka czy jak to jest. Dolanie 2-3 litrów paliwa nie pomaga - nie wiem czy tam jest wyłącznie czujnik zalanego pełnego baku czy co... Wcześniej w Skodzie dopiero przy około 1/4 baku paliwa liczyło wg komputera, a do tego poziomu wg pływaka więc wystarczyło utrzymywać bak na poziomie powyżej 1/4... Tutaj full bak (czy tam 1-5l mniej niż full) a wskazówka leży...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 cze 2019, 12:33 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 08.04.2014
Posty: 557
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Pogadaj z gazownikiem. Emulator musisz zalozyc.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 cze 2019, 15:00 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Prins (centrala) przy montażu tylko powiedział że tak będzie że wskazówka padnie :D Nic nie proponował na rozwiązanie tematu...

Ale poczytałem coś o tych emulatorach i poszukam kogoś kto to ogarnie.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 cze 2019, 17:27 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Podobny problem ze wskazówka paliwa jest w Hondach Accord gen VIII. Chłopaki montowali emulatory i jednym działa, a innym nie. Na pewno im pomaga jeśli stan paliwa mają ponad pół baku.
Generalnie Honda liczy spadek paliwa na podstawie średniego spalania i przejechanych kilometrów i dlatego wskazówka opada. Być może u nas w M6 jest tak samo.

Więc polecam lekturę forum Accord, może znajdziecie lekarstwo :)

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 24 cze 2019, 18:21 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
24 czerwca 2019, o 18:27 mirpo napisał(a):
Generalnie Honda liczy spadek paliwa na podstawie średniego spalania i przejechanych kilometrów i dlatego wskazówka opada.


Co za głupota w Hondzie... W M6 jest normalny pływak.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Pn, 24 cze 2019, 19:35 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
24 czerwca 2019, o 18:27 mirpo napisał(a):
Generalnie Honda liczy spadek paliwa na podstawie średniego spalania i przejechanych kilometrów i dlatego wskazówka opada.

To jest raczej logiczne, ale skąd komputer/wskaźnik wie, ile paliwa zostało wlane przy tankowaniu?
24 czerwca 2019, o 19:21 popielasty napisał(a):
W M6 jest normalny pływak.

Jak jest pływak to dlaczego wskazuje coraz niższy stan paliwa, skoro go nie ubywa?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 cze 2019, 16:24 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Nie no, pływak musi być, żeby odczytać realny stan paliwa. W czasie jazdy komp mimo wszystko sterował wskazówką, pomimo zasilania LPG, a po ponownym włączeniu zapłonu odczytywany był realny stan z pływaka. Takie dziwactwa jakieś wymyślili...

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 13 lip 2019, 16:52 
Świeżak
Offline
Od: 26.12.2016
Posty: 17
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Ja jestem od 5 dni posiadaczem instalacji kme Sky direct. Na obecną chwilę ciężko coś ocenić bo mam sie w warsztacie pojawić po 1000 km przejechanych na ocenę ale jak na razie mam wrażenie że dość dużo zużywa mi pali- benzyny hmm.
Ktoś wie może jak wygląda komputer pokładowy i to spalanie co się pojawia razem z zasięgiem? Jak to oblicza i czy jest to spalanie czego gazu?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 14 lip 2019, 21:41 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
To jest szacowanie spalanie benzyny - i nie ma nic wspólnego ze spalaniem gazu, czy tam mixa który masz ;)

Inna sprawa że w Maździe (jeśli Ci nie wstawili emulatora) wskazówka benzyny leci tak, że mając pełen bak i nie paląc nic beny (jak u mnie) po 600-800km wskazówka leży. Inna sprawa że przy Twojej instalacji może palić CI nawet do 3-4 litrów PB dotrysku, a standardowo producent sam podaje 0,5l na cylinder czyli 2l... Dla mnie to sensu nie miało, zwłaszcza że znałem opinie użytkowników którzy mówili że często minimum to 3 litry, albo ciut więcej :/


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 sie 2019, 12:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.01.2019
Posty: 13
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: śląski
Witam wszystkich. Mój pierwszy post na forum :)
Instalację PRINS DLM 3.0 założyłem do mojej Mazdy na początku Lutego 2019r przy przebiegu 11000km. Na ten moment mam 24500km wiec 13500 w 6 miesięcy. Z premedytacją nie pisałem wcześniej, chciałem przetestować insatalację w każdych warunkach aby jak najżetelniej podzielić się z Wami moim doświadczeniem.
Mazdę kupiłem nową w salonie więc te 11000km przejechałem na PB, to ważne bo mam doświadczenia na obu paliwach.
Do rzeczy :)
Instalacja Prinsa jest genialnie prosta!!! a co za tym idzie bezawaryjna. Cena instalacji wynika nie z jej innowacyjności lecz z PATENTU jaki posiada firma Prins. Ja jestem mega zadwolony z tego jak to działa. Po prostu nie ma żadnej różnicy w jeździe jedynie w cenie :-)
Instalacja z racji tego, że LPG jest mniej kaloryczne, zużywa dokładnie 15-20% wiecje LPG niż PB w tych samych warunkach drogowych. Jeśli bylo by inaczej to znaczyło by ni mniej ni więcjej, że instalacja jest źle skonfigurowana i zniszczy nam silnik!!!! Po prostu gazu zawsze musi wiecej spali o to 15-20% bez wyjątków!
U mnie wygląda to tak, że po przejechaniu tych 13500km realne spalenie mam na poziomie 9,8litra. Zróżnicowana jazda, mam tu na mysli drogi jak i humor :) czasem śmigam ekonomicznie a czasem jak Kubica:) drogi: 40%miasto prowincja mało zakorkowane, 40% autostrada- zawsze 150km na tempomacie, 15-20% mega ekonomiczna jazda poza miastem.
Analogicznie przy PB miałem spalanie na poziomie 7,8l ale również muszę zauważyć że przy LPG mój styl jazdy troszkę jest mniej EKO.

Czy są jakieś minusy Prinsa? Tak oprócz ceny jest to zbiornik LPG - zmiejszył i tak już nie największą jak na kombi przestrzeń ładunkową. Drugi minus jaki mi przeszkadza to pompa tłocząca LPG bo niestety w tej instalacji taka jest. Znajduje się w zbiorniku. Po pierwsze zmniejsza realną pojemność zbiornika, mamy do dyspozycji jedynie 44litry LPG. Drugą strasznie mnie irytującą rzecza związaną z pompą jest jej załączanie się w momencie otwierania drzwi, w praktyce miałem już dwa razy nieprzyjemną sytuację gdy mazdę musiałem odpalać na kable!!!! Fakt że trochę mojej winy bo nie zaryglowałem zamków, ale to wystarczylo zeby pompa cyklicznie się załączała aż do momentu całkowitego rozładowania aku. To jest do poprawy !!!
Trzeci minus dla Prinsa to cena filtra LPG - tak w DLM 3.0 jest już filtr LPG - dokładnie taki sam jak w kazdej innej instalacji (filtr fazy ciekłej). Do kazdej innej koszt takiego filtra to 10-15zł tutaj to koszt 130zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! no masakra jakaś i nie ma możliwości zastosowania jakiegoś zamiennika.
Więcej problemów nie zauwżyłem.

Najwiekszy plus tej instalacji to całkowite wyeliminowanie PB. Używamy cały czas LPG na orginalnych podzespołach mazdy. Nie jakieś wynalazki producentów LPG. Zero ingerencji w układ chlodzenia czy dolotowy jak w innych instalacjach.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 sie 2019, 13:40 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Pytanko ode mnie - czy założyli Ci emulator do wskaźnika poziomu benzyny? Czy wskazówka Ci leży na zero? I czy masz ustawiony minimalny dotrysk PB? Piszesz o całkowitym wyeliminowaniu PB, ale mi powiedzieli że od ponad roku mają taki program że jednak około 100-150ml na 100km PB jest zużywane. Można to wyłączyć na życzenie bez utraty gwarancji, ja się zdecydowałem nie wyłączać bo i tak zaleca się raz na pół roku spalić całe PB z baku (a w baku trzeba mieć minimum pół zbiornika) więc pali się po prostu na bieżąco.

Ja mam podobne odczucia co to tej instalacji jak Ty, zrobiłem już też 13kkm nie żałuję że ją zamontowałem. Zwłaszcza jak gaz spadł poniżej 1,8zł i do tego mam rabat 12gr na litrze to jeździ się nawet za 15zł/100km a przy szybszej jeździe za max 20zł :D Gdyby nie ten zmniejszony bagażnik to byłaby opcja idealna...
Oczywiście nie ma się co wypowiadać o bezawaryjności po takich przebiegach, ale rozmawiałem już z kilkoma kierowcami z przebiegami ~200kkm (także na M6) i również bezproblemowo.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 sie 2019, 13:57 
Amator
Offline
Od: 01.11.2018
Posty: 61
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: lubelski
przemekturek powiedz jeszcze kolego jaka cena za instalacje i gdzie zakładałeś jeśli można wiedzieć?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 sie 2019, 14:08 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.01.2019
Posty: 13
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: śląski
11,500zł koszt instalacji. Montaż był w Zabrzu. Jeśli chodzi o sam montaż to można bezpiecznie zakładać w każdym warsztacie z uprawnieniami i certyfikatem prinsa. Tam nie ma możliwości na jakąś samowolkę wartsztatu. Wszystkie części są dopasowane do danego auta. Dosłownie oni tylko mają za zadanie wpiąć to do auta zgodnie z instrukcją.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 sie 2019, 14:11 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Ja płaciłem 10 500 zł, ale tam cena się waha w zależności od kursu euro. Ciężko się z nimi negocjuje, jak ja montowałem to było 10800 i zeszliśmy do 10 500 zł i nic mniej się nie dało.

@przemekturek - odpowiesz co z tym emulatorem? ;)


Ostatnio edytowano Wt, 13 sie 2019, 17:28 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiono błędy ortograficzne. Proszę przestrzegać regulaminu (regulamin, pkt 4).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 sie 2019, 14:17 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.01.2019
Posty: 13
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: śląski
Tak mam emulator, przy uruchamianiu auta za każdym raze robi się reset stanu PB, i pokazuje stan faktyczny. Podczas jazdy spada zgodnie ze śr spalania aż do resetu i tak w kółko. np. Jesli masz 1/2 baku benzyny i jedziesz w trasie to po przejechaniu 500km pokaże Ci "0" pusty bak i tak możesz jechać cały czas do momenty wyłaczenia silika bo wtedy znowu się zresetuje do stanu faktycznego, w tym przypadku 1/2 baku.
Coś mi wspominał pan z Prinsa, że jest minimalny pobór benzyny służacy do przepchania LPG z przewodów. Powiedział że to tylko w wyjątkowych sytuacjach, nie dopytywalem jakich. Fakt jest taki że po zatankowaniu paliwa do pełna przez 3 miesiące nie ubylo nic. A przynajmniej ja tego nie zauważylem. Staram się wypalić co jakiś czas część starego paliwa bo ono się po prostu sarzeje.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 sie 2019, 14:20 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Dopłacałeś coś za emulator? Bo mi nie założyli i musze w końcu ruszyć ten temat, a uważam że przy ten cenie instalacji to powinno być w pakiecie ;/ U mnie jednak coś tej beny schodzi ale nigdy nie policzyłem dokładnie, bo często jak mi się skończy gaz to jadę 20, 30 czy 50km więc idealnie policzyć nie mogę. Ale schodzą raczej śladowe ilości jak jak mówił prince.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 sie 2019, 14:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.01.2019
Posty: 13
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: śląski
Nic nie dopłacałem to podobno przychodzi z Holandii w pakiecie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 sie 2019, 15:23 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
No to muszę narobić troszkę syfu, bo mi tylko powiedzieli że 'Mazda tak ma' i wskazówka będzie leżeć :/


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 sie 2019, 13:47 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.08.2019
Posty: 10
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Witam,

Za tydzień gazuję moją mazdę. Instalacja Alex Idea - koszt z montażem 5000zł. Nie montuję u byle kogo, bo w klinicelpg w Warszawie (tu mieszkam) a chłopaki tam znają się doskonale na robocie.

Pytanie czy zbiornik jaki wchodzi do bagażnika to max 600x200mm - 44 litry? Nie da się tam upchnąć nic większego bez zbytnich zabaw?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 sie 2019, 20:05 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Pytasz o 44 brutto czy netto? Bo ja mam zbiornik 55l czyli wchodzi na stacji około 45l i to już jest zbiornik który ingeruje w bagażnik i podnosi podłogę o kilka centymetrów :/

No i za te 5k to rozumiem instalacja 4gen z dotryskiem (2-3l PB) a nie DLM?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 404 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.