Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:31

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 404 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 17 lut 2022, 21:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.12.2021
Posty: 6
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: pomorski
Prins w moim przypadku raczej odpada. Robię rocznie ok. 20 tys. km., także czas zwrotu instalacji byłby zdecydowane zbyt długi, stąd też moje pytanie odnośnie instalacji bardziej przystępnej cenowo.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 lut 2022, 11:33 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Online
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Przy tym przebiegu olej w ogóle LPG :D Ja robiłem 70kkm rocznie to założyłem. Ale zmienił mi się tryb życia/pracy i nagle robię 20-30kkm. Przy tym przebiegu nie zakładałbym instalacji. A ogólnie nie wiem jak teraz i jakie są nowości, ale trochę ponad 2 lata temu tylko Prince był wart uwagi pomimo ceny. Inne instalacje dużo bardziej ingerowały w silnik, coś tam nawet było rozwiercane itp. Prince jest bardziej plug & play bez większych ingerencji, instalacja prosta, praktycznie bezawaryjna. Poza ich serwisem, który ma tragiczną obsługę - nawet centrala w Słupsku - choć na szczęście nie muszę z nich korzystać bo instalacja działa po prostu ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 lut 2022, 18:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.12.2021
Posty: 6
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: pomorski
Przy 70 tys. pewnie też skusiłbym się na Prinsa. Do tej pory miałem 6 GG i przy podobnych przebiegach LPG było jak najbardziej opłacalne, także nie przekonasz mnie, żebym olał LPG.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 lut 2022, 19:09 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Online
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Nie chodzi o to żeby przekonywać, mówię co ja bym zrobił ;) Patrząc na ceny LPG w stosunku do PB95 (choć ostatnio lekko spadło), koszt instalacji, skomplikowanie tych instalacji innych niż Prince w Skyactive, spalanie Mazdy 6 bez instalacji itp. Do tego albo bardzo małą butla albo ograniczenie przestrzeni bagażnika co nawet w kombi jest problemem, a o sedanie to nawet nie wspominam :/

Chyba że naprawdę wyszło coś co robi dotrysk max 200ml/100km, nie psuje się i kosztuje mniej niż 5k... Ale jakoś nie chce mi się wierzyć i nadal zostanie problem bagażnika lub małego zasięgu...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 lut 2022, 09:43 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
U mnie KME z dotryskiem PB za 4.800 zł spalało na początku właśnie około 100-200 ml benzyny ale zmieniliśmy po miesiącu na dawkę 700 ml dotrysku aktualnie i latam i nie narzekam. Jeżdżąc do pracy 65 km w jedna stronę mam spalanie 6.5 litra LPG + 0.7 dotrysku PB . Przejechałem aktualnie 30.000 km i jest wszystko Ok. Nie widziałem żadnego sensu w instalacji za 10.500 zł


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 lut 2022, 12:51 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.12.2021
Posty: 6
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: pomorski
Podzielam Twoją opinię kolego mxostry. W tym wątku opisana jest historia jednego z użytkowników Prinsa, który zajechał wtryski, bo nie miał żadnego dotrysku benzyny. Z tego co również tutaj wyczytałem Prins zastosował aktualizację, po której samochód również zużywa pewne ilości benzyny. W związku z tym nie widzę praktycznie żadnej zalety Prinsa za ponad 10 tys. w stosunku do np. wspomnianego KME który kosztuje mniej niż połowę tej kwoty.
mxostry, jaki zbiornik udało Ci się wcisnąć i na ile km. wystarcza on Tobie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 lut 2022, 14:36 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Online
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Prins na początku nie stosował w ogóle dotrysku, ale zalecał zrobić choć pół baku PB95 raz na chyba 10 czy 15kkm. Wielu ludzi o tym nie pamiętało lub myślało że przycebuli i zaoszczędzi :lol: i stąd zdarzało się to co piszesz. Teraz Prins ustawił dotrysk na sztywno około 200ml/100km i nie trzeba przepalać samochodu benzyną. Na wyraźne życzenie mogą zrobić żeby nie brało nic benzyny ale to bez sensu bo na jedno wychodzi czy dotrysk czy przepalanie co jakiś czas a przynajmniej pamiętać nie trzeba.

Ogólnie ciężko oceniać instalacje po nalocie 30kkm czy nawet 70kkm jak u mnie. Trzeba zrobić minimum 150-200kkm żeby wiedzieć czy jest ok. Ja robiłem rozeznanie długo zanim się zdecydowałem, po zakupie też na stacjach spotykałem z 10 razy kierowców Mazdy 6 lub CX-5 z Prinsem i nalotem 150-240kkm i nikt nie narzekał ale każdy mówił że dbał o temat (bo niektórzy mieli jeszcze właśnie z czasów bez dotrysku). Jeden z kierowców mówił że sprawdza wtryski co 30-50kkm i są w ładnym stanie.
Mimo wszystko - ja nikogo nie przekonuję do Prinsa bo choć jestem zadowolony to nie podoba mi się ich obsługa w Polsce, bo kasują za instalację jak za mega premium, a ich serwisy nie są zbyt premium i ogzrnięte, a nawet centrala do której jechałem na montaż specjalnie 300km średnio ogarnia...
Piszę o moim odczuciu jak szukałem instalacji prawie 3 lata temu i wtedy każda inna instalacja dużo bardziej ingerowała w silnik i było dużo bardziej skomplikowana. Jeśli coś się zmieniło to chętnie się dowiem, choć dla mnie to chyba ostatnie auto w LPG ze względu na mniejsze przebiegi + montaż fotowoltaiki i plan zakupu elektryka jako 2 autko w domu.

-- Dodano: 19 lutego 2022, o 15:28 --

19 lutego 2022, o 10:43 mxostry napisał(a):
U mnie KME z dotryskiem PB za 4.800 zł spalało na początku właśnie około 100-200 ml benzyny ale zmieniliśmy po miesiącu na dawkę 700 ml dotrysku aktualnie i latam i nie narzekam. Jeżdżąc do pracy 65 km w jedna stronę mam spalanie 6.5 litra LPG + 0.7 dotrysku PB . Przejechałem aktualnie 30.000 km i jest wszystko Ok. Nie widziałem żadnego sensu w instalacji za 10.500 zł


Przy okazji chętnie dowiedziałbym sie ile pali ta instalacja przy prędkościach rzędu 160-200 na autostradzie (niemieckiej oczywiście) jeśli z takimi prędkościami się w ogóle poruszasz.

-- Dodano: 19 lutego 2022, o 15:34 --

19 lutego 2022, o 13:51 Maciek90 napisał(a):
mxostry, jaki zbiornik udało Ci się wcisnąć i na ile km. wystarcza on Tobie?


Jeśli chodzi o zbiornik to choć nie mnie pytasz ;-) To też się wypowiem, ja mam 55l brutto, wchodzi około 47 gazu. Taki zbiornik podnosi podłogę o dobre 10-15cm. Zasięg realny w cyklu mieszanym lub szybka trasa to 450km, pewnie jeżdząc 80kmh po wioskach zrobi się i 600km ale to zalezy kto jak i gdzie jeździ. Ja niestety robię albo duże miasto, albo szybkie trasy - eSki i Autostrady. Z tego co się orientowałem to chyba 40l brutto trzeba by założyć żeby nie ingerować w bagażnik co daje 33l netto. Wyjdzie więc ledwo 300km zasięgu, a zapieprzając na autostradzie pod v-max'a niewiele ponad 200km... Oczywiście niektórzy biorą 40l i podginają pływak żeby weszło 40l a nie 33l ale ja się w takie cyrki nie bawię, bo w razie jakiejś usterki czy pożaru to będzie pierwszy powód dla którego odmówią wypłaty odszkodowania :/


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 lut 2022, 14:50 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
szymonpoznan1 napisał(a):
Prins na początku nie stosował w ogóle dotrysku, ale zalecał zrobić choć pół baku PB95 raz na chyba 10 czy 15kkm. Wielu ludzi o tym nie pamiętało lub myślało że przycebuli i zaoszczędzi :lol: i stąd zdarzało się to co piszesz. Teraz Prins ustawił dotrysk na sztywno około 200ml/100km i nie trzeba przepalać samochodu benzyną. Na wyraźne życzenie mogą zrobić żeby nie brało nic benzyny ale to bez sensu bo na jedno wychodzi czy dotrysk czy przepalanie co jakiś czas a przynajmniej pamiętać nie trzeba.

Ogólnie ciężko oceniać instalacje po nalocie 30kkm czy nawet 70kkm jak u mnie. Trzeba zrobić minimum 150-200kkm żeby wiedzieć czy jest ok. Ja robiłem rozeznanie długo zanim się zdecydowałem, po zakupie też na stacjach spotykałem z 10 razy kierowców Mazdy 6 lub CX-5 z Prinsem i nalotem 150-240kkm i nikt nie narzekał ale każdy mówił że dbał o temat (bo niektórzy mieli jeszcze właśnie z czasów bez dotrysku). Jeden z kierowców mówił że sprawdza wtryski co 30-50kkm i są w ładnym stanie.
Mimo wszystko - ja nikogo nie przekonuję do Prinsa bo choć jestem zadowolony to nie podoba mi się ich obsługa w Polsce, bo kasują za instalację jak za mega premium, a ich serwisy nie są zbyt premium i ogzrnięte, a nawet centrala do której jechałem na montaż specjalnie 300km średnio ogarnia...
Piszę o moim odczuciu jak szukałem instalacji prawie 3 lata temu i wtedy każda inna instalacja dużo bardziej ingerowała w silnik i było dużo bardziej skomplikowana. Jeśli coś się zmieniło to chętnie się dowiem, choć dla mnie to chyba ostatnie auto w LPG ze względu na mniejsze przebiegi + montaż fotowoltaiki i plan zakupu elektryka jako 2 autko w domu.

-- Dodano: 19 lutego 2022, o 15:28 --

19 lutego 2022, o 10:43 mxostry napisał(a):
U mnie KME z dotryskiem PB za 4.800 zł spalało na początku właśnie około 100-200 ml benzyny ale zmieniliśmy po miesiącu na dawkę 700 ml dotrysku aktualnie i latam i nie narzekam. Jeżdżąc do pracy 65 km w jedna stronę mam spalanie 6.5 litra LPG + 0.7 dotrysku PB . Przejechałem aktualnie 30.000 km i jest wszystko Ok. Nie widziałem żadnego sensu w instalacji za 10.500 zł


Przy okazji chętnie dowiedziałbym sie ile pali ta instalacja przy prędkościach rzędu 160-200 na autostradzie (niemieckiej oczywiście) jeśli z takimi prędkościami się w ogóle poruszasz.

-- Dodano: 19 lutego 2022, o 15:34 --

19 lutego 2022, o 13:51 Maciek90 napisał(a):
mxostry, jaki zbiornik udało Ci się wcisnąć i na ile km. wystarcza on Tobie?


Jeśli chodzi o zbiornik to choć nie mnie pytasz ;-) To też się wypowiem, ja mam 55l brutto, wchodzi około 47 gazu. Taki zbiornik podnosi podłogę o dobre 10-15cm. Zasięg realny w cyklu mieszanym lub szybka trasa to 450km, pewnie jeżdząc 80kmh po wioskach. Z tego co się orentowałem to chyba 40l brutto trzeba by założyć żeby nie ingerować w bagażnik co daje 33l netto. Wyjdzie więc ledwo 300km zasięgu, a zapieprzając na autostradzie pod v-max'a niewiele ponad 200km...



Kolego ja mam emulator PB w swoim KME , gdybym nie miał emulatora to kosztowałaby mnie 4.600 czyli 200 zł taniej ale nie wiem ile PB by palił, wiek ze na tym emulatorze można zrobić dawkę nawet 100 ml ale nie wiem jak na to zareagują wtryski , dlatego ustawiliśmy 700 ml. Ja mam najmniejszy zbiornik jaki jest, czyli wchodzi Ok 32 l gazu realnie i ponad 400 km w trybie mieszanym zrobie nim na pewno. Przy prędkości autostradowej w tym przedziale 160-200 km/h ( a często tak jeżdżę jak nie jadę do pracy a np gdziekolwiek po ekspresówce to mam ustawiony tempomat minimum na 160 km/h to spała mi gazu dokładnie tyle ile spaliłby benzyny / pokazuje na kompie mazdy wskazanie np 10 litrów to wiadomo ze weźmie 10 l gazu i te 700 ml dotrysku

-- Dodano: 19 lutego 2022, o 15:50 --

Ps mnie nie interesuje ile ona spala w mieście itp bo robiąc codziennie Ok 130 km w trasie to kalkulacje nawet przy gazie droższym wychodza następująco
Załóżmy ze cena LPg to 3.00 zł a cena PB to 6.00 zł wychodzi wiec 6.5 lpg x3= 19.5 + 0.7 dotrysku Pb jakieś 4.50 = 24.00 zł . Koszt jazdy na PB 6.5 l x6 = 39 co daje oszczędność na 100 km jakieś 15 zł czyli Ok 40% wiec Tymbardziej nie wiem jaki jest sens montowania prinsa za 11.000 pln


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 lut 2022, 19:31 
Offline
Tak, 6.5 LPG. Powodzenia. Montujesz zawodowo LPG że takie bajki ludziom wciskasz?


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 lut 2022, 20:58 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
mxostry napisał(a):
Koledzy , przejechałem już około 20.000 km na lpg z dotryskiem KME sky nevo - odczucia pozytywne. Na trasie jaka codziennie jeżdżę 60 km w jedna stronę wychodzi 6.5 litra LPG plus 0.7 dotrysku benzyny. Wcześniej dotrysk był mniejszy przez zastosowanie emulatora - około 200 ml na 100 km, ale zwiększyłem dla bezpieczeństwa i zdrowia silnika. Na trasie przy wysokich i niskich prędkościach dotrysk wychodzi taki sam - Ok 700 ml na 100 km.Jestem zadowolony, instalacja w 50% się zwróciła , śmiga elegancko . Cieszę się , ze nie założyłem prinsa za 10.500 zł tylko tą KME z dotryskiem wachy

A czy możesz podać przykłady, np. ze stron monitorujących spalanie/wydatki użytkowników mazd w kraju bądź zagranicą zbliżone chociaż w minimalnym stopniu do danych przytoczonych przez ciebie. Bo jak przeglądam te strony, to bardzo niewielu jest użytkowników mazd, którzy schodzą poniżej 6,5 l/100 km w benzynie, a na gazie rzadko znajdziemy tych, którzy spalą poniżej 10 l/100 km.
Rozumiem, że jesteś zadowolony i mazda śmiga ci elegancko, ale zachowaj trochę realizmu w kwestii spalania.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 lut 2022, 21:26 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
dropt07 napisał(a):
mxostry napisał(a):
Koledzy , przejechałem już około 20.000 km na lpg z dotryskiem KME sky nevo - odczucia pozytywne. Na trasie jaka codziennie jeżdżę 60 km w jedna stronę wychodzi 6.5 litra LPG plus 0.7 dotrysku benzyny. Wcześniej dotrysk był mniejszy przez zastosowanie emulatora - około 200 ml na 100 km, ale zwiększyłem dla bezpieczeństwa i zdrowia silnika. Na trasie przy wysokich i niskich prędkościach dotrysk wychodzi taki sam - Ok 700 ml na 100 km.Jestem zadowolony, instalacja w 50% się zwróciła , śmiga elegancko . Cieszę się , ze nie założyłem prinsa za 10.500 zł tylko tą KME z dotryskiem wachy

A czy możesz podać przykłady, np. ze stron monitorujących spalanie/wydatki użytkowników mazd w kraju bądź zagranicą zbliżone chociaż w minimalnym stopniu do danych przytoczonych przez ciebie. Bo jak przeglądam te strony, to bardzo niewielu jest użytkowników mazd, którzy schodzą poniżej 6,5 l/100 km w benzynie, a na gazie rzadko znajdziemy tych, którzy spalą poniżej 10 l/100 km.
Rozumiem, że jesteś zadowolony i mazda śmiga ci elegancko, ale zachowaj trochę realizmu w kwestii spalania.


Może małe niedopowiedzenie jest- ja mam mazdę 3 sedan 2018 2.0 benzyna w automacie a nie 6. Grzecznościowo korzystam z tego forum bo na naszym forum [inne forum] mało dyskusji o LPG wiec moja buda pewnie będzie lżejsza od 6 , chociaż chyba nie zbyt dużo masy ale zawsze coś . Mówię o spalaniu 6.5 l lpg+ dotrysku 700 ml PB przy codziennych dojazdach do mojej pracy , na która składa się 40 km drogi krajowej gdzie średnia predkosc jest Ok 80-100 km/h i dolot 25 km ekspresowki w tempie 120 km/h . Wtedy wychodzi mi ww. Spalanie . Mysle , ze w mazdach 6 nie powinno być dużo większe. A wiem to z autopsji , tzn. miałem kiedyś CX-30 na 2 miesiące i 6 na 3 tygodnie jako zastępcze auta od serwisu , związane to było wtedy z awaria kolumny kierownicy na gwarancji w mojej 3 , dlatego codziennie na tej trasie właśnie w takim tempie wychodziło mi podobne spalanie moja 3 w AT , CX-30 w manualu z odlaczanymi cylindrami nawet 5.7 wychodziło i podobne wartości Ok 6.5 l PB wychodziło w M6 w automacie . Nie mam nic wspólnego z montażami LPG , i nie zajmuje się tym , dlatego tez nikogo nie polecę do montażu ani nikogo nie ocenie negatywnie - zachowuje neutralność w tej kwestii. mysle , ze wasze mazdy 6 przy spokojnym tempie jazdy tez nie powinny spalić dużo więcej


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 23 lut 2022, 16:55 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Moim zdaniem możliwe, jeśli na tej trasie jest mały ruch i jeździ się bardzo płynnie... :)

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 23 lut 2022, 18:20 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Online
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Oczywiście że jest do zrobienia 6,5l LPG, ba nawet 6l. Tylko tak jak w wątku o spalaniu benzyny tak i tutaj - nie nazywajmy tego normalnym spalaniem :D To jazda na wynik, trasa poza miastem jazda 60-80 km/h bez zatrzymał za bardzo itp i wyjdzie te 5,5 PB czy 6-6,5 gazu. Ale normalnie trzeba liczyć te minimum 8l co i tak jest dobrym wynikiem. A duże miasto, cykl mieszany czy szybsza trasa to 10-11l gazu. V-max na autostradzie do 15l. Przy gazie cudów nie ma - przy dobrej instalacji samochód pali 110-115% tego co spaliłby benzyny. A ile pali wam benzyny to każdy wie ;) doliczcie sobie te 10-15% i macie ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 23 lut 2022, 21:27 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jeśli przyjąć spalanie gazu o 10 - 15 % większe niż w przypadku Pb, i że M3 spali na krajówce (jedno/dwukierunkowej) 6,5 l LPG, to w przypadku Pb na tych samych trasach powinien spalić ok. 5,6 l co wydaje się b. realne i do przyjęcia, bo podobnie jest u mnie prz silniku 2.5 l. Ale z tego co obserwuję to jest nieco inaczej. Przykład z spritmonitora.de:
M3 z 2012 r., 77kW (chyba 1.6), manual. Facet/-ka jeździ w trybie mieszanym raz na Pb, raz na LPG wyłącznie po drogach krajowych i autostradach. Jego dane to:
W przypadku LPG: średnia 8,92 l z przejechanych 23 062 km/2056 l/1311 Euro (koszt całkowity paliwa), czyli 5,68 Euro/100km
W przypadku Pb: średnia 4,60 l/100 km z przejechanych 55 448 km/2548 l/3119 Euro (koszt całkowity paliwa), czyli 5,63 Euro/100 km.
Więc panowie rejestrować wydatki, przynajmniej do czasu zwrotu instalacji LPG. Wtedy przejrzycie i będziecie wiedzieć jak w rzeczywistości tak naprawdę jest.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 lut 2022, 00:19 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Online
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Czyli co? Że niby na gazie ma drożej niż na PB? :lol: :lol: Albo liczyć nie umie albo nie ogarnia.

Ja prowadzić dziennik miałem, ale jestem zbyt leniwy. Natomiast jest dużo łatwiejszy sposób. Otóż Mazda dość dobrze odzwierciedla spalanie realne benzyny z tym które mamy na liczniku. Nie miałem gazu od samego początku i pamiętam że zazwyczaj różnica to było 0,1l czyli wynikająca z zaokrągleń, max 0,2. Można więc w uproszczeniu przyjąć że praktycznie mamy 1:1 na liczniku tego co spaliłoby benzyny.
Ja tankują tlenek biedy zawsze kasuję sobie licznik B, więc tankując po 450km mam średnie spaanie z całego zbiornika gazu od ostatniego tankowania. Sprawdzałem to wielokrotnie i praktycznie zawsze gazu palę między 10 a 15% więcej niż pokazuje licznik. Zazwyczaj moje spalanie z takich 450km licznikowe 8,5-9l i przekłada się to na 9,8-10,4 gazu. Czasem jak robię szybką trasę Poznań-Warszawa to mam licznikowo 12,5-13l i przekłada się na na około 14,5-15l gazu przy totalnym v-maxie całą drogę.

Jeśli chodzi o dotrysk benzyny to też wielokrotnie sprawdzałem - tankowanie do odbicia, potem np 3000-5000km i dotankowanie benzyny i również wychodzi prawie jak w zegarku 0,2l/100km.

Jeśli więc komuś niby samochód pali 4,6l benzyny, a niby przy tej samej jeździe pali 8,9l gazu to ma coś nie tak z instalacją. I to bardzo nie tak. Oczywiście miód na serduszko prawdziwym kierowcom i przeciwnikom biedaczków z LPG który nadaje się tylko do kuchenek, ale takie są fakty. Oczywiście możesz mnie posądzić o pisanie bzdur 'bo nie prowadzę dzienniczka' jednak w dzienniczek tak jak i w post tutaj można wpisać cokolwiek ;)

Ogólnie pomijam fakt że piszesz o jakiejś starej Madzi z silnikiem 1,6 i kompletnie inną instalacją, niemniej Mazda to nie mój pierwszy samochód z gazem i żadna instalacja LPG nie może palić 190% gazu, w odniesieniu do tego ile paliłaby benzyny. Znaczy to że jest po prostu z nią coś nie tak.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 mar 2022, 13:25 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Witam.
Trochę zmienię temat. Zdecydowałem się na montaż LPG. Na początku jak każdy użytkownik Mazdy zastanawia się nad wyborem firmy oraz rodzaju instalacji.
Zagłębiając się w temat wybrałem instalację Landi RENZO. Dlaczego tak?
Okazuje się, że w mojej okolicy Jedynie Energy Gaz Polska ma dobre opinie i zamontowali sporo tych instalacji do 6 2.0 i 2.5.
Jeśli chodzi o instalację PRINS, miałem na początku zamontować sobie wersję ciekłą, problem polega na tym, że PRINS odchodzi od instalacji dedykowanych ponieważ sprzedaje ich bardzo mało i jest to po prostu nie opłacalne. W czasie kiedy dzwoniłem aby dowiedzieć się o tą właśnie instalację dowiedziałem się, że w Holandii w magazynie zostały tylko 3 szt.
Na dłuższą metę po kilku latach oczywiście będzie problem z częściami.
Jestem umówiony na montaż w połowie kwietnia, czas oczekiwania około miesiąca. Cena 6500 brutto. Wlew w miejscu wlewu paliwa ja wybrałem z dokręcaną końcówką.
Emulator opadania wskaźnika paliwa jest już w komputerze instalacji. Zbiornik w miejscu koła zapasowego. Posiadam styropiany więc zbiornik będzie na równi i nie będzie wystawał.
Po zamontowaniu instalacji dam znać co i jak.
Pozdrawiam.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 mar 2022, 13:46 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Online
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Jakiej wielkości będzie zbiornik w tym LR? I jaki dotrysk itp? Gaz będzie w formie płynnej czy będzie parownik itp?

Co do mojej instalacji - do tej pory byłem bardzo zadowolony. Wczoraj przy przebiegu 70kkm zdarzyła się pierwsza awaria. Pojechałem z Poznania do Wrocławia, całą drogę wszystko ok, cała droga eSką 120-180km/h i nic się nie działo. Wjeżdzając do Wrocławia gdy po ponad godzinie takiej jazdy zwolniłem do 30km/h na zjeździe instalacja wyłączyła się (raczej awaryjnie) zaczęło śmierdzieć najpierw gazem, potem benzyną.
Z okolic pompy paliwa (to pompa od Prinsa, a nie oryginał Mazdy) gdy silnik chodzi pryska paliwo. Dlatego najpierw śmierdziało gazem, a potem benzyną, bo komputer instalacji gdy wykrył spadek ciśnienia natychmiast odłączył instalację. Niestety sobota po południu w obcym mieście zmusiła mnie do powrotu na lawecie. Samochód stoi u mechanika, jutro rano rozkręci co trzeba i się okaże czy to jakiś wężyk się przetarł, czy to jakaś poważniejsza awaria samej pompy :/
Liczę że jednak to pierdoła i przetarty wężyk, wtedy wybaczę to Prinsowi, ale jak padła pompa to się mocno wkurzę :/

Link do filmiku jakby ktoś chciał zobaczyć: https://www.youtube.com/watch?v=MpoXcQinYRs


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 mar 2022, 21:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Hej.
Jaki Tobie zamontowali zbiornik, czy wystaje nad styropiany? Jakiej jest wielkości.
Instalacja jest z parownikiem, landi nie robi instalacji z wtryskiem ciekłym. Dotrysk na poziomie 1-2L benzyny.
W zależności od jazdy, spokojna czy bardziej żwawa.
Auto u nich 2 dni. Jestem umówiony na 8 rano, odbiór następnego dnia po 16.
Po montażu opowiem więcej

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


Ostatnio edytowano N, 20 mar 2022, 21:43 przez Zbyk, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 mar 2022, 21:45 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Online
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Nie pamiętam bo styropian jest wyjęty, no ale podłogę mam podniesioną o dobre 10cm. Pytanie ile litrów netto/brutto będziesz miał? Wydaje mi się ze 40 brutto czyli 33l na stacji. Ja mam chyba 55 brutto i na stacji wchodzi 47l. To wydaje się takim minimum na moje trasy żeby Poznań-Warszawa lub Poznań-Berlin robić bez dolewania jeśli leci się szybko... Choć bagażnik na tym cierpi, ale w kombi to do przeżycia.

-- Dodano: 20 marca 2022, o 22:45 --

Swoją drogą fajnie że jeździłeś trochę bez instalacji, będe wdzięczny za porównanie spalania licznikowego po dołożeniu instalacji. Bo ja mam wrażenie że samochód pali więcej niż by palił bez instalacji. Jednak butla za tylną osią trochę waży i wydaje mi się że lekki wpływ to ma.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 mar 2022, 21:52 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Nie takie trochę :). Na liczniku prawie 80 000km. W przyszłym tygodniu przed montażem wymieniam olej, filtry, jeśli będzie trzeba to i świece.
U naszego kolegi kupiłem Archoil AR6900-P MAX 500ml i dolewam przy każdym tankowaniu.
Wcześniej też dolewałem, ale tylko przy wymianie oleju. Było 100ml więc na 2 zbiorniki paliwa.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 22 mar 2022, 07:31 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
20 marca 2022, o 14:46 szymonpoznan1 napisał(a):
Link do filmiku jakby ktoś chciał zobaczyć: https://www.youtube.com/watch?v=MpoXcQinYRs


OSZ KUR... Dobrze, że nic się nie zapaliło pod maską... No ciekawe jak dalej się temat potoczy. Oddałeś do "swojego" mechanika? Dalej on będzie dokumentował temat i ewentualnie będziecie reklamowali pompę, jeśli to ona zawiodła?

Swoją drogą, zastanawiam się też co by było z ubezpieczeniem AC jakby samochód się spalił przez instalację gazu i wadliwą pompę paliwa od Prinsa? Ubezpieczyciele w takich przypadkach chyba lubią szukać powodu, żeby nie wypłacić ubezpieczenia / bić się z takim Prinsem...

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 mar 2022, 17:34 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Online
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
No niestety albo i stety to nie awaria pompy paliwa. W sensie na szczęście, ale to co padło i tak dziwnie drogie, ale o tym dalej. Pękła rurka pomiędzy pompą paliwa (pompa jest od Prinsa) a listwą wtryskową (od Mazdy). Rurka była oryginał Mazdy. Prins wstawiał tylko swoją pompę. Do powodu awarii nigdy nie dojdziemy, ale stawiam 10% na wadę fabryczną tej 'rurki' a 90% na to że Prins przy montażu coś skopał, w sumie to wystarczy ze kilka milimetrów luzu zostało albo na ścisk wkręcili, ryrka była naprężona i przez 3 lata jeżdzenia w końcu nie wytrzymała.

Nie walczę ani z Mazdą ani z Prinsem. Mazda choć ma jeszcze gwarancję napewno by zrzuciła winę na Prinsa. Prins być może uznałby gwarancję gdyby jeszcze była (ale na instalację było 2 lata i już się skończyła).

Ogólnie jak usłyszałem że to zwykła rurka do wymiany to się ucieszyłem. Mina trochę mi zrzedła jak usłuyszałem cenę w ASO za tą rurkę - 552zł :lol: O zamiennik ciężko, oczywiście można by kombinować i robić na zamówienia bo to standardowe złączki itp., ale nie chcę na to tracić czasu. Do tego ASO Mazdy w Poznaniu stanęło na wysokości zadania i zaproponowało AZ 5% rabatu <hahaha> Płacę więc 525zł i rurka ma być w środę. Naprawiam u swojego mechanika, który pewnie za 50zł to wymieni, a ASO pewnie wzięłoby z 300 albo i 500zł :lol:

Samochód mam 120km od siebie i nie widziałem tej rurki na żywo, ale jak odbiorę ją w ASO w środę to pojadę i będę przy wymianie zobaczymy, czy trzeba to tam wciskać na chama czy jednak Prins coś przekręcił, ale jednak da się to wkręcić normalnie.

Tak czy tak, choć awaria w kwocie 500+ to nie jest źle. Choć nerwy niepotrzebne i rozkmina co by było jakby się coś zapaliło. No i zobaczymy czy nie będzie konieczne pranie całego środka lub ozonowanie klimy, bo strasznie smród benzyny zaciągnęło do samochodu, choć benzyna ma to do siebie że raczej zapach odparowuje, gorzej by było z dieslem.

-- Dodano: 22 marca 2022, o 10:02 --

22 marca 2022, o 08:31 popielasty napisał(a):
Swoją drogą, zastanawiam się też co by było z ubezpieczeniem AC jakby samochód się spalił przez instalację gazu i wadliwą pompę paliwa od Prinsa? Ubezpieczyciele w takich przypadkach chyba lubią szukać powodu, żeby nie wypłacić ubezpieczenia / bić się z takim Prinsem...


Zakładam że ubezpieczenie by zadziałało. Choć pewnie jakby się zapalił to by już nie doszli do powodu, ale ogólnie instalacja jest 'legalna' mam wszystkie dokumenty, nie zakładałem jej u Mirka w warsztacie z demontażu po Polonezie tylko w centrali Prinsa, więc raczej byłoby ok. Ale dobrze że nic się nie stało, jechałem z żoną i dzieckiem, więc lepiej takiej traumy nie przeżywać.

WhatsApp Image 2022-03-21 at 12.26.38 (1).jpeg

-- Dodano: 28 marca 2022, o 18:24 --

Aktualizacja w mojej sprawie - choć finał pewnie za kilka dni. Wychodzi na to że cudowna centrala Prinsa choć tak pięknie opowiadała że instalacja dedykowana jest pod VIN (to jest prawda bo czekałem na jej wprowadzenie 3 miesiące, bo Mazda była po lifcie) spieprzyła sprawę. Albo dostali złą część, albo sobie coś podmienili, nie wiem - nie wnikam. Fakt jednak jest taki że to nie rurka Mazdy a rurka od Prinsa pękła. I nowa nie kosztuje 550zł a 1198zł ;-) Tak się Prins ceni... No i co teraz? Była oryginalna rurka, ale ona nie pasowała - nie dało się jej wkręcić bo ucho od głowicy przeszkadzało! Więc Pan Mietek w Prinsie włożył ją w imadło i dogiął na zimno tak jak mu pasowało. Brak słów.

Ogólnie mój mechanik od początku mówił że widać że to gięte itp., ostatecznie zdecydowałem się zamówił tą rurkę za 1200zł (dali rabat i finalnie 955zł) żeby je porównać. W międzyczasie mój mechanik oddał starą rurkę do pospawania - żeby było do czasu aż przyjdzie ta nowa. Za spawanie dałem 50zł i ufam temu bardziej niż ufałbym rurce prinsa za 1200zł gdyby w ogóle pasowała :/ No ale nie pasuje. Foto niżej. Co na to Prins? Ojej - mamy jeszcze jedną rurkę która już musi pasować ale trzeba zamówić z Holandii... Więc odesłałem tamtą, czekam na nową, jeźdzę na spawanej.
Wnioski są takie że jeśli druga rurka nie będzie pasować to będę walczył i zwrot 11k za całą instalację w związku z rzeźbą jaką odwalili w Prinsie w Słupsku (centrala na Polskę). Jeśli rurka będzie pasować, to oczywiście wyegzekwuję ją za darmo, wraz z montażem na moich oczach w ich serwisie tak bym widział że nic nie doginają. Ogólnie kpina, i tak jak zawsze chwaliłem firmę i instalacje tak jestem zawiedziony :/ Idioci prawdopodobnie dostali pomyloną część lub ją uszkodzili przy montażu i wstawili inną rzeźbiąc jak im się podoba ;/
Furka mogła się spalić bo jakiś idiota bawił się w pomysłowego Dobromira ;/

Przy okazji, poprosiłem Prinsa o wyjaśnienie dlaczego oddając mi pompę paliwa Mazdowską po montażu nie oddali oryginalnej rurki. 3 razy prosiłem o wyjaśnienie i za każdym razem temat został pominięty. Zapewne próbowali wtedy też rzeźbić z oryginału ale go całkowicie spieprzyli :/

Poniżej fotka - spaw na starej rurce to zrobiony żeby chwilowo uratować sytuację, cała reszta przebiegu rurki to inwencja twórcza Prinsa w Słupsku :/ :/

WhatsApp Image 2022-03-28 at 18.21.41.jpeg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 kwi 2022, 21:36 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Witam.
Właśnie czytam twojego posta i wiem jak to jest. Jak ktoś coś robi na sztukę bo tak szybciej i łatwiej i w tym wszystkim niby wszystko jest ok ale podczas montażu coś poszło nie tak i jedna mała sprawa psuje wszystko.

Odnośnie mojej sprawy.
Założyłem instalację Landi renzo omegas. Instalacja jest dość dobrze założona jeśli chodzi o montaż choć nie zauważyłem pewnych niedoróbek i będę się upominał o swoje na pierwszym przeglądzie. Listwa wtryskowa założona jest na dolocie tworzywowym i związana opaskami ponieważ nie ma możliwości w inny sposób jej zamocować ale i nad tym pomyślę. Osłona silnika była tylko na dwóch gumach ponieważ po założeniu listwy wysokość wzrosła i nie da się założyć na dwa zaczepy. Zaprojektowałem więc sobie podniesienie o 20mm i już się zapina. Jak będę miał chwilę zrobię zdjęcia. Do poprawy jest jeszcze samo mocowanie komputera instalacji bo przyczepili je na jakąś blaszkę i komputer wibruje.
Zaprojektuje wspornik i powinno być gites majonez.
Sama instalacja działa dobrze choć pedał gazu jest bardziej agresywny w stosunku do benzyny.
Sposób działania dla mnie ok. Co 4 wtrysk jest benzyny aby schłodzić wtryskiwacze. Auto ma palić do 2L benzyny, minimum to podobno 0.5L w trasie.
Przy 50 stopniach przełącza się na gaz. Jeśli zgasimy auto po dłuższej trasie a silnik nie wystygnie poniżej 50 stopni i później odpalimy auto to na gaz nie przełączy się poniżej 1500 obrotów.
Zbiornik założyłem 44L więc wchodzi jakieś 37-38L. Niestety wystaje jakieś 60mm nad poziom. Będę musiał kupić styropiany z twardego styroduru i wyciąć odpowiednio aby było ok.
Tyle z podstawowych info. Cena 6400 w tym zatankowane za 50zł oraz przejściówka za kolejne 50.
Montaż trwał dwa dni robocze. Instalacja zakładana w Energy Gaz Polska w Wawie na Ostrobramskiej.
Pozdrawiam.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 kwi 2022, 08:47 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Zbyk, to co piszesz, to brzmi jak jakiś żart... Tu montaż na opaski, bo inaczej się nie da, tam pokrywa na 2 zaczepy z 4 bo się nie da, sam musisz pomyśleć nad poprawkami... To chyba oni powinni nad tym pomyśleć?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 kwi 2022, 12:09 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Podobnie mogliby zaoferować wyrównanie podłogi w bagażniku. Z resztą, wszelka ingerencja w samochód powodująca jakiekolwiek dysfunkcje powinna mieć odzwierciedlenie w dodatkowej ofercie jej usunięcia. Ale, niektórzy klienci zrobią to taniej i lepiej.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 kwi 2022, 14:20 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
19 kwietnia 2022, o 13:09 dropt07 napisał(a):
odobnie mogliby zaoferować wyrównanie podłogi w bagażniku.

No nie do końca... uniesiona podłoga w bagazniku to wylacznie estetyka/pojemnosc. Ale jezeli konstruktor zaprojektowal, ze oslona silnika ma sie trzymac na 4 srubach, to tak nalezaloby to zrobic, a nie zostawiac na 2... :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 kwi 2022, 16:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Witam.
No niestety jest kilka niedoróbek. Oczywiście macie racje, ale wolę je usunąć sam, dlaczego? Bo zrobię to lepiej a z nimi podyskutuje przy przeglądzie na pierwsze 1000km i pokażę jak ma to wyglądać i będę żądał rekompensaty. Myślałem,że skoro mają tyle dobrych opinii w google to będzie bez niedoróbek, jednak myliłem się.
Jak będę miał wszystko poprawione tak jak ja uważam to wtedy wyślę zdjęcia i niech myślą. Jak to nie pomoże zadzwonię do przedstawiciela landi na polskę.
Dalej nie będę dyskutował na ten temat bo szkoda czasu. Pokażę efekty jak to ogarnę.
Pozdrawiam.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 kwi 2022, 00:10 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Online
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
No to niezła rzeźba z tymi trytkami :D Ja miałem w Skodzie Landi Renzo, ale to była dedykowana instalacja i byłem bardzo zadowolony. 230kkm i żadnej awarii do dziś (Skoda nadal jeździ w rodzinie).

Moją sytuację do końca opiszę jak będę miał więcej czasu, ale ogólnie sytuacja trochę śmieszna i trochę straszna... Laweta była grana 2 razy, teraz wydaje się że w końcu jest ok, ale poczekam jeszcze z 1-2kkm żeby podsumować temat... Do tego czekam na info od Prinsa, z powodem i propozycją rekompensaty za tą akcję :/


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 kwi 2022, 10:26 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja rozumiem, że zakładaliście już jakiś czas temu, ale wg moich wyliczeń to w dzisiejszych czasach średnio się chyba ten gaz opłaca? A już jak czytam o tych instalacjach w Mazdach to już w ogóle... Jak to jest?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 kwi 2022, 12:10 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Online
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Zazwyczaj cena gazu wynosiła około 40-45% ceny benzyny. Teraz to jest bardziej 60%, do tego samochód pali jakieś 10-15% więcej gazu niż paliłby benzyny. Więc wcześniej wychodziło że jeżdzę za pół ceny, teraz bliżej 65-70%. Każdy musi sam obliczyć sobie czy i co się opłaca patrząc na swoje przebiegi, koszt instalacji itp. Choć uważam że te 60% to chwilowa akcja, zaraz wróci do normy. Mi instalacja zwróciła się po 40kkm, mam zrobione już 75kkm, więc jestem do przodu. Instalacja raczej jest bezawaryjna z relacji innych kierowców, u mnie awaria się zdarzyła ale raczej z nieogarnięcia serwisu a nie jakiejś wady instalacji, ale na szczęście nie kosztowało mnie to ani złotówki (to znaczy naprawa, bo nerwów trochę było + kilkadziesiąt litrów benzyny rozlanej po ulicach :D)
Mimo wszystko jestem zadowolony i oszczędność nawet przy tym przebiegu widoczna, niemniej nie zrobiłbym instalacji drugi raz, ale nie dlatego że nie jestem zadowolony, tylko dlatego że kupując ją robiłem 70kkm rocznie, ale jak odebrałem to się pozmieniało i robię 25kkm. Pomimo więc że instalacja się zwróciła to wiedząc że jednak będę mniej jeździł wolałbym mocniejsze auto z turbiną i bez gazu, po prostu większy fun z jazdy trochę drożej ale przy tych przebiegach do przeżycia.

Mazda przy naprawdę szybkiej jeździe po autostradach (niemieckich oczywiście) pali 11-12 litrów PB, co przekłada się na 14l gazu. Ostatnio miałem zastępczego Superba, nówka 2.0 TDI 200KM. Przyspieszenie odczuwalne 3x lepiej niż w Maździe. Naprawdę (i to nie tylko moja opinia) ta skoda odpycha się lepiej niż np BMW 525xd która ma 220KM. Do tego na trasie do Warszawy przy prędkościach przelotowych 170-210kmh spaliła mi 8,8l ON, a robiłem jeszcze test vmaxa :-P Wracałem już wolniej 150-170 i spaliła 7l. Jak to dobrze przeliczyć to wyjdzie praktycznie to samo co Mazda w gazie i 1-3l mniej niż Mazda w PB, a fun z jazdy duuużo większy.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 404 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.