Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 22:52

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 20 cze 2017, 06:25 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 04.06.2017
Posty: 50
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Witajcie,

problem sprzęgła zauważyłem już od samego początku. Samochód ma teraz 1000km. Jest wyżej opisane szarpanie przy zmianie z 1 na 2, ale mam też wrażenie, że zmieniając na drugi bieg i jadąc na nim samochód nadal szarpie. Zamierzam skierować zapytanie w tej kwestii do ASO, ale może macie na to jakieś sensowne wytłumaczenie?

Pozdrawiam
Piotrek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 cze 2017, 15:45 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.05.2015
Posty: 7
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Ja sensownego wytłumaczenia szukam od kiedy kupiłem swoją Mazdę - bo podobnie jak u Ciebie problem był odczuwalny zaraz po zakupie auta. Obecnie objawy mniej odczuwalne ale nadal są. W ASO problemu nie widzą - może źle zgłosiłem bo nazwałem to dyskomfortem przy zmianie biegów bo czasem drążek się przyhaczy a o szarpaniu nie wspominałem ale obecnie faktycznie najbardziej to mnie denerwuje.
Nie mam szóstki do porównania ale jeździłem dwoma trójkami i tam wszystko pracowało jak należy - auto rwało się do przodu aż miło bez żadnego szarpania.
Może Twoje ASO podejdzie do problemu poważnie.
Życze wytrwałości. No i oczywiście nie zapomnij podzielić się relacją co udało (lub nie udało) się ustalić ;-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 sie 2017, 13:46 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 04.06.2017
Posty: 50
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Jak na razie jestem umówiony w tej sprawie na przyszły piątek. Powiedzieli, że jak problem nie wystąpi na miejscu to muszę auto zostawić i będą testować. Ponadto samochód ma obecnie około 4tyś i problem występuje nadal. Dodatkowo reklamuje skrzypiący podłokietnik, z którym daje się jedynie wytrzymać przy głośnej muzyce no i ku mojemu zdziwieniu lusterka się nie składają czasami do końca. Rozmawiałem z moim handlowcem to mówił, że to wada produkcyjna i że problem leży po stronie silnika i występuje także w innych modelach. Ponoć je od razu wymieniają, więc skorzystam.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 15 wrz 2017, 09:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.10.2015
Posty: 4
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
witam - pilnie potrzebuję informacji , może ktoś wie gdzie jest dostępne w polsce sprzęgło do mazdy cx5 2.o 165km benzynka
jak juz wyszukałem to sa to te same sprzęgła co w mazdzie 6 2 litry 165 km. i niestety chyba nie ma zamienników.
samochodzik mazdę cx 5 sprowadziłem w 2015 roku, jest juz po gwarancji i niestety chyba padło sprzęgło.
gdyz rano wsiadając do autka nie mogłem właczyc wstecznego , normalnie biegi chodzą jak nie jest zapalony silnik, jak uruchomię autko nie mozna właczyc biegów wskakuje z oporem tylko trzeci bieg. ciegna sprawdzone , pozostaje albo docisk , albo tarcza sprzegła.
jak chcę właczyc jedynke autko lekko sie buja , ale za nic nie mozna wbic jedynki jak i dwójki. stawiam na sprzgło gdyz juz wczesnie zauwazyłem ze na jedynce troszke od dłuzszego czasu autko kangurowało. pedał sprzegła chodzi normalnie , płyn jest . przebieg ponad 73 tysiące- chyba dosc wczesnie padło. w dieslu fiat stilo 1,9 jtd wymieniałem sprzegło przy 240 tysiecy .
a może ktos z kolegów ma dojscie , jakis upust na czesci w serwisie mazdy. pozostaje jeszcze uzywka z allegro , ale chyba to juz jest loteria ?


Ostatnio edytowano Pt, 15 wrz 2017, 09:01 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 wrz 2017, 09:13 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
I jak ? Znalazłeś problem i rozwiazanie?
Jeżeli chcesz oem to w strefie partnerskiej forum znajdziesz firmę która ci oryginał w dobrej cenie wynajdzie:)

Mi internet mówi ze w Polsce sprzęgła zamienniki dostępne od tzw "pakowaczy" ashika/japanparts. Trza by do dystrybutorów po szczegóły zadzwonić.

Na ebayu widzę komplet od exedy (nr katalogowy mzk1016 ) za ok 300usd. Plus koszty sprowadzenia z USA. Ciekawe czy to pasuje do eur wersji.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 5 paź 2017, 08:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.10.2015
Posty: 4
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
rozwiazanie chyba jest
podzwoniłem po kilku sklepach intenetowych i na dzien dzisiejszy według nich zaden producent , luk , sash i inni oem nie produkuje jeszcze zamienników -
co do ashiki i japanparts tez sie natknąłem ale tylko na tarcze i łozysko - ale w polsce brak na stronach sklepów
serwis samochodowy jest gotowy sciagnąc za 1460 zł - czas oczekiwania 3 dni . WEDŁUG NICH W Polsce brak na dzien dzisiejszy zamienników. musze tylko dopytac czy to orginał czy zamiennik ashiki itd.


Ostatnio edytowano Cz, 5 paź 2017, 08:23 przez Huncwot, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 paź 2017, 21:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.06.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Witam wszystkich.

Na początek chciałbym się ładnie przywitać i w kilku zdaniach opisać moją historię z Mazdą 6.

Wybaczcie tak obszerny post i natłok szczegółów, ale musiałem to tak opisać:)

Początkiem tego roku zacząłem rozglądać się za samochodem do zmiany. Przez trzy lata jeździłem BMW F30 320i i byłem z tego auta bardzo zadowolony. Auto kupiłem jak miało trzy lata z przebiegiem około 60 tys km i przez trzy lata zrobiłem kolejne 60 tys km. Oprócz napraw bieżących i wymiany rozrządu nic złego z autem się nie działo. Jednak z czasem auto zaczęło być dla mnie i rodziny za małe. Zacząłem szukać czegoś większego sedana lub kombi. Początkowo chciałem pozostać przy BMW np F10, lub F11 ( kombi ) 520 lub 525 w dieslu. Następnie przez chwilę brałem pod uwagę Hondę Accord serii 8, Audi A6, aż w końcu zacząłem bliżej przyglądać się Mazdzie 6.

Początkowo napaliłem się na GJ z 2.5 litrową benzyną, ale że dojeżdżam 35 kilometrów w jedną stronę do pracy padło na diesla. I tak zacząłem się rozglądać i przy okazji czytać różne recenzje. Niby dużo pozytywów, o kilku niedociągnięciach również zdążyłem się dowiedzieć, no ale żona mazdę zobaczyła i wszystkie pozostałe auta nie były już brane pod uwagę. Zacząłem szukać tego mocniejszego diesla w najbogatszej wersji i do tego jeszcze tylko czerwone! Poszukiwania trwały kilka tygodni aż w końcu znalazłem. Pierwszy właściciel, pełna książka serwisowa, 2013 rok i przebieg 95 tys km. Do ostatniej chwili wahałem się czy to aby na pewno auto którym chce jeździć. Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny jednak wygrał. Nad resztą nawet nie pomyślałem że będę musiał się czymś zamartwiać.

Zacząłem auto normalnie użytkować. Na początek wymieniłem olej i wszystkie filtry, ale niestety po kilku tygodniach zacząłem słyszeć dziwne stukanie dochodzące od skrzyni biegów, oraz tzw chrobotanie pedału sprzęgła. Pojechałem do dobrego warsztatu i mechanicy stwierdzili że dwumasa do wymiany, no i przy okazji wypadało by zmienić komplet sprzęgła ( jaki to wydatek to napewno każdy wie :) Kupiłem zestaw LUK ( dwumas i zestaw sprzęgła ) i przy okazji olej do skrzyni biegów. Kilka dni później pojechałem to wszystko wymienić. Zaraz po wymianie czułem różnice przy wysprzęglaniu jednak nie na długo. Po kilku dniach powróciły te same objawy które występowały przed wymianą tzn dziwna praca silnika zwłaszcza po wystygnięciu i słyszalne stuki po kilkukrotnym wciskaniu pedału sprzęgła. Oprócz tego chrobotanie jak było tak jest do dzisiaj. Do tego zaraz po wymianie sprzęgła przy uruchamianiu silnika zaczęło dziwnie zatrzęsać silnikiem którego wcześniej nie było no i diagnoza padła taka że akumulator daje za słaby prąd przy rozruchu i poduszka przy skrzyni biegów do wymiany! W między czasie wyjechałem na wakacje do Polski ( z UK ) i tak sobie pomyślałem że może to sprzęgło musi się ułożyć, dotrzeć, itp. Niestety nic lepiej nie było. Przy wyższych temperaturach jadąc w korkach pedał sprzęgła tak ciężko pracował jak by się miał zatrzeć! Będąc w Polsce miałem ochotę pojechać do jakiegoś warsztatu żeby wyjąć sprzęgło i dwumas i je sprawdzić czy coś jest nie tak. Jednak później mógłbym mieć kłopot z moim mechanikiem w UK chcąc reklamować to sprzęgło, po tym jak ktoś inny by w nie ingerował. Jakoś objeździłem wakacje i zaraz po powrocie pojechałem do mechanika z powrotem. Pojezdził autem, obsłuchał i oprócz chroboczącego sprzęgła nic nie stwierdził ( powiedział te silniki tak pracują ). Co do chrobotania to stwierdził że clutch master cylinder do wymiany i pedał sprzęgła! Jak sprawdziłem ceny części dostępne tylko od dilera to już mi się Mazdy odechciało. Jednak zamówiłem clutch master cylinder, poduszkę pod skrzynię biegów,kupiłem nowy akumulator i płyn hamulcowy do zmiany. Następnie to wszystko wymieniłem. Niestety nowy akumulator i poduszka a silnikiem jak trzęsło tak trzęsie dalej przy rozruchu. Clutch master cylinder wymieniłem i jedynie co jest lepiej to to że jadąc w korkach tak na pół sprzęgle to już tak nie chroboce, jednak cały czas czuć to chrobotanie przy zmianie biegów. Również zaraz po wymianie clutch master cylinder zaczęła mi wyskakiwać kontrolka od systemu trakcji. Co ciekawe kontrolka pojawia się tylko przy ruszania np po górę, lub jazdy w dół. Nie jest tak że po uruchomieniu silnika od razu wyskakuje. Czasami jak jadę po równej drodze do pracy, lub wracam to w ogóle się nie pojawia? Wróciłem tam gdzie mi to wymieniali, sprawdzili wszystko raz jeszcze to co oni robili i stwierdzili że ta kontrolka nie ma związku z tym co oni wymieniali. Pomyślałem ze przy tej wymianie płynu hamulcowego coś zrobili nie tak? Myślałem ze litra płynu będzie mało a oni zużyli ledwo 300ml. Odnośnie poduszki i trzęsienia sinika przy rozruchu to doczytałem że przy wymianie takich rzeczy auto powinno stać na kołach żeby silnik się mógł dobrze ułożyć, bo jak zostanie naprężony w którąś stronę to później potrafi tak zatrząsać.

Podłączyłem również Forscana żeby zdiagnozować auto, oraz sprawdzić jakie błędy się pojawią odnośnie tej kontrolki trakcji która wyskakuje. ( print screeny poniżej )

Najgorsze jest to że wiem że coś z tym sprzęgłem, a raczej dwumasą
jest nie tak. Zaraz po wymianie chodziło wszystko pięknie, ale nie na długo. To tak jak by się dwumasa zacinała albo jakaś inna przyczyna. Nie bardzo również wiem co mogę z tym zrobić? Skoro mechanik mówi że według niego jest OK, to co mam mu powiedzieć: stary wyciągaj wszystko bo nie jest tak jak powinno być? Gwarancja jeszcze jest przez kilka miesięcy także niby czas mam, jednak jeżeli coś się dzieje i jest usterka to wolałbym się tego pozbyć bo mnie to strasznie wnerwia!

Na dzień dzisiejszy nie wiem co mam z tym autem zrobić? Z przyjemnością bym się go pozbył, ale z drugiej strony tyle pieniędzy co już w niego włożyłem to bym poleciał z kosztami grubo przy sprzedaży. Z drugiej strony auto wizualnie jest piękne i bardzo komfortowe, ale oprócz wyglądu chciałbym żeby było również niezawodne.

Niestety nie znam również nikogo kto by takie auto posiadał i jedyne co mi przychodzi na myśl to przejechanie się do jednego może dwóch komisów w którym takie samo auto będzie na sprzedaż żeby się przejechać, posłuchać i porównać z moim ( zwłaszcza praca sprzęgła i silnika ).

Jeżeli macie jakieś pomysły lub sugestie to chętnie poczytam.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 paź 2017, 20:26 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Matyldo kochana .... nie dałem rady chcieć przeczytać:)...
Co nie znaczy , że coś źle !
żeby nie było , ale DUUUUŻO tego :)

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 paź 2017, 00:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.06.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Sorry wielkie, ale sprawa poważna to i szczegółów duzo. :) Jak za dużo czytania to można dwa podejścia zrobić :) Tak poza tym to zapomniałem dopisać ze jak auto jest uruchomione i pyrka na luzie to przy takim bardzo lekkim naciśnięciu pedału sprzęgła tak około 2cm czuć jak pedał drży ( takie szybkie równomierne pukanie )
Nie pamiętam czy tak było wcześniej i czy w ogóle to normalne.??
Pozdrawiam :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 paź 2017, 08:39 
Wtajemniczony
Offline
Od: 22.04.2016
Posty: 178
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Strasznie duzo tych rzeczy u Ciebie wymienili, az strach sie bac. Generalnie moze problem jest zupelnie inny? Czytalem rozne fora polskie, niemieckie, angielskie i chyba
jeszcze nie spotkalem sie, ze komus padla dwumasa i to przy przebiegach 2 razy jak twoj. U mnie przy 168k tez nic takiego nie wystepuje ze sprzeglem, jedynie drgania drazka czasem na 5 i 6 biegu. Ale tu zupelnie inny problem, o ktorym pisalismy tu.
Za to ja mialem to samo, z tym odpalaniem, ze trzeslo, ba nawet walilo przy odpalaniu na zimnym! Stukanie tez sie pojawilo, szczegolnie na zimnym ale na pewno nie ze skrzyni biegow.
U mnie ewidentnie z silnika, podejrzewalem HLA po zmianie oleju. U mnie wszystko sie zaczelo sie po wymianie oleju na mazdowski 0w30.

Nie wiem czy czytales forum wczesniej ale pisalismy juz, ze kupowanie tego auta z 2013 roku jest obarczone duzym ryzykiem. Wiesz czy walek rozrzadu, vacuum, turbo byly u Ciebie wymieniane? Jaki masz vin?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 paź 2017, 23:00 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.06.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Diagnoza odnośnie wymiany dwumasy wraz z kompletem sprzęgła została podjęta ponieważ wyraźnie było słychać stukanie po uruchomieniu. Miałem nawet możliwość zobaczenia oryginalne kolo dwumasowe które mechanik wymienił, jaki duży luz miała i się jeszcze zacinała.

Tak jak napisałem wcześniej po założeniu nowej dwumasy przez kilka dni sprzęgło chodziło bardzo płynnie i bez żadnych hałasów. Niestety problem powrócił. Skoro objawy są identyczne jak wcześniej to co innego może przyjść na myśl? Albo niepoprawny montaż, albo wadliwa dwumasa lub zestaw sprzęgła! Czy może to być coś innego niż sprzęgło, lub dwumasa? Mało prawdopodobne, chociażby dlatego ze jak słychać to stukanie to po wciśnięciu pedału sprzęgła wszystko ustaje i na odwrót.

Co do trzęsienia silnikiem przy rozruchu to problem pojawił się zaraz po wymianie sprzęgła. Podobno poduszka przy skrzyni musiała być odpięta i wahacze czy coś tam podobnego. Jak odebrałem auto to od razu zaczęło tym silnikiem telepać. Także być może źle to poskładali i silnik jest naprężony w którąś stronę i dlatego tak się dzieje! W każdym razie po wymianie poduszki na nową i akumulatora nic się nie zmieniło.

Tak samo po wymianie clutch master cylinder. Żadnych błędów forscanem nie było, a teraz nie dość że błędy są to jeszcze i ta kontrolka od abs czy kontroli trakcji się pojawia.



Co do nr VIN to moje auto jest w tym przedziale tych pechowych. Z tego co się dowiedziałem to oprócz wymaganych serwisów nic poważnego nie było robione. ( chyba że mi nie powiedzieli wszystkiego )

Spróbuję się doszukać co dokładniej oznaczają te błędy które wyrzuca w forscanie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 sty 2018, 19:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.06.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Witam
Dziś przy okazji wymiany skrzyni biegów (w ramach rozszerzonej gwarancji - 4 rok eksploatacji) ASO stwierdziło że do wymiany (już niestety nie w ramach gwarancji :/ ) jest sprzęgło wraz z kołem zamachowym. Jestem załamany bo koszt wymiany to prawie 4k a autko ma tylko 95k przebiegu :sad:
Pytanie - czy ktoś z Was wymieniał te elementy i czy jest możliwa ich wymiana za mniejszą kasę ?

Pytanie do fachowców (załączam zdjęcia rzekomo zużytych (spalonych) elementów) - czy faktycznie elementy kwalifikują się do wymiany ???

Z góry dzięki !


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 lut 2018, 15:15 
Świeżak
Offline
Od: 21.12.2017
Posty: 18
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Pytanie do narzekających na szarpanie przy zmianie biegów - czy jednocześnie macie poszarpywani po puszczeniu pedału gazu i hamowaniu silnikiem na 2 i 1 biegu (tzw. kangury) ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 lut 2018, 20:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.05.2015
Posty: 7
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Kangury to może dużo powiedziane. Ale tak jak okresowo występuje szarpanie przy puszczaniu sprzęgła tak samo zauważyłem, że po puszczeniu pedału gazu występuje lekkie podszarpywanie lub wrażenie jakby silnik hamował auto bardziej niż normalnie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 lut 2018, 21:37 
Świeżak
Offline
Od: 21.12.2017
Posty: 18
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Takie zachowania auta może wynikać nie ze sprzęgła a z pracy silnika. Najlepiej skasować dane z adaptacji czujników (przez odłączenie aku na dłuższą chwilę) po czym sprawdzić czy objaw ustąpił. Polecam też wizytę na hamowni i sprawdzenie osiągów auta.
U mnie dodatkowo występują jeszcze dość spore spadki mocy i momentu. Zawęziłem się i szukam u siebie przyczyn do skutku.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 lut 2018, 21:43 
Offline
Czyli gwarancja na skrzęgło tylko 3 lata tak samo jest na skrzynie at ? ( przy 3+2 ).


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 maja 2018, 17:32 
Nowicjusz
Offline
Od: 06.12.2017
Posty: 44
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
11 lutego 2018, o 22:37 SebMad22 napisał(a):
Takie zachowania auta może wynikać nie ze sprzęgła a z pracy silnika. Najlepiej skasować dane z adaptacji czujników (przez odłączenie aku na dłuższą chwilę) po czym sprawdzić czy objaw ustąpił. Polecam też wizytę na hamowni i sprawdzenie osiągów auta.
U mnie dodatkowo występują jeszcze dość spore spadki mocy i momentu. Zawęziłem się i szukam u siebie przyczyn do skutku.


Udało się coś ustalić?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 maja 2018, 19:14 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.04.2014
Posty: 718
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Takie mocne przyhamowanie przy puszczeniu pedału gazu szczególnie na niskim biegu (1,2,3) wynika pewnie z działania ILOOPA, ładują się kondensatory dużym prądem i obciążenie jest spore. To przyhamowanie jest dużo mniejsze jak kondensatory są naładowane. Tak mi się przynajmniej wydaję, słabo to jest rozwiązane, ładowanie powinno być bardziej płynne niezauważalne dla kierowcy.

_________________
był:
- Rover 420 SDi,
- Focus mk2 2.0 TDCi.
- Mazda 6 Kombi 2.0 165KM e-loop (2014),
Jest:
- Mazda 6 Sedan 2.0 165KM e-loop (2017/18),
- Mazda CX-5 2.0 165KM 6MT (2020/21).
„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie”.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 sie 2018, 12:15 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 13.07.2018
Posty: 40
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Witam

Czy miał ktoś z was taki przypadek spotkał się z taką sytuacją ,mianowicie u mnie zauważyłem stojąc na światłach na luzie,silnik odpalony, i w momencie wciskania pedału sprzęgła jest szarpnięcie odczuwalne na silniku, skrzyni , całej karoserii tak mi się wydaję. Przy wciśnięciu drugi raz sprzęgła szarpnięcia nie ma. Czy ktoś wie co to może być ,bo już mnie to martwi i denerwuje czy to awaria sprzęgła czy jeszcze coś innego :idea: ,z góry dzięki za info :)

_________________
MAZDA Connecting People :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 wrz 2018, 21:00 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2014
Posty: 296
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
U mnie chyba kończy się sprzęgło...już kilka razy na 4 lub 5 biegu mocno przyspieszajac przez chwilę sprzęgło ciągnęło i obawiam się że komplet do wymiany....ktoś już wymieniał? zwykły warsztat czy ASO? Udało mi się już kupić kompletne po przebiegu 13 tyś km o ile to prawda...nie znam się na tyle ale jak powiecie na co patrzeć czy co zmierzyć to postaram się to ocenić jak je otrzymam...mam 114tys a od 29 jeżdżę z programem to może już jego czas...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

_________________
Biała perełka ma 210KM i 494nm a Pomarańczowy V2 162KM i 118nm -który szybszy?? :>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 24 paź 2018, 18:23 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 17.10.2018
Posty: 90
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: zagranica
Mam tak samo z 1 na 2 trzeba nauczyć się zmieniać bieg. A myślałem że coś jest nie tak A tu widzę że to normalne w tym modelu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 lut 2019, 23:43 
Wstydliwy
Offline
Od: 29.08.2018
Posty: 2
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Czesc. Wymienial ktos juz sprzeglo w tym modelu? Chcialbym sie zapytac i roboty z tym jest.


Ostatnio edytowano Pn, 11 lut 2019, 08:39 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 lut 2019, 20:46 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2014
Posty: 296
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Jakieś 6-7 godz. pracy jak masz podnośnik i raczej 2 osoby mile widziane. Całe sanki w dół a później skrzynia...
Slizga Ci się czy co się dzieje?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

_________________
Biała perełka ma 210KM i 494nm a Pomarańczowy V2 162KM i 118nm -który szybszy?? :>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 lut 2019, 10:04 
Wstydliwy
Offline
Od: 29.08.2018
Posty: 2
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Łożysko poszło i cały czas trze przy wciskaniu pedału sprzęgła. Chce wymienić sprzegło przy okazji.


Ostatnio edytowano Wt, 12 lut 2019, 10:24 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 lut 2019, 10:10 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2014
Posty: 296
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Jak coś to mam cały komplet czyli dwumasa, tarcza i docisk w super stanie do sprzedania. no tylko łożysko musiałbyś sam kupić bo mam też używane ale po co jak nowe 80zl. Jak coś to Priw

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

_________________
Biała perełka ma 210KM i 494nm a Pomarańczowy V2 162KM i 118nm -który szybszy?? :>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 sie 2019, 07:32 
Nowicjusz
Offline
Od: 27.03.2018
Posty: 58
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Przy zwalnianiu pedału sprzęgła pojawia się wyraźne buczenie i wydaje mi się, że przenosi się na pedał sprzęgła. Problem występuje przy ruszaniu czyli 1 lub wsteczny bieg. Czasami jest to również słyszalne przy "przeciąganiu na sprzęgle" jak toczę się powoli wrzucam 2 bieg i lekko przeciągam na sprzęgle aby nabrać prędkości. Jedynie przy ruszaniu z wysokich obrotów powyżej 2krpm jest Ok.

Znalazłem filmik z takim samym odgłosem przy ruszaniu w Peugeot 307:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=Eyn9on_LKHc
Byłem z tym już w ASO, a także mojego lokalnego mechanika, ale żadnych pomysłów.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 sie 2019, 11:15 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Takie buczenie przy zwalnianiu pedału sprzęgła może być spowodowane wyeksploatowaniem łożyska oporowego (sprzęgła). Ale żeby ASO czy ów mechanik nic nie zasugerowali to nie wierzę.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 29 wrz 2019, 20:05 
Wstydliwy
Offline
Od: 24.06.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: kujawsko-pomorski
Witam szanownych forumowiczów.
Próbowałem znaleźć na forum podobny temat ale się nie udało albo jestem ślepy:).
Mam pytanie, czy po wduszeniu pedała sprzęgła pownienen być słyszalny jakikolwiek dżwięk?
Mianowicie przy przyspieszaniu i zmianie biegu na wyższy słychać tak jakby ciche puknięcie lub coś w ten deseń, słyszalny jest jeżeli w aucie mam wyłączone radio. Przy redukcji biegu na niższy lub przy odpalaniu auta tego dzwięku nie ma. Czy macie jakieś doświadczenia w związku z tym i czy ktoś może sie z tym spotkał a swoim aucie.
Dziekuję:)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 wrz 2019, 09:11 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Nie powinno być żadnego dźwięku. To nie jest żaden mechanizm zapadkowy, nie powinien pukać strzac przeskakiwać itp...

Jeśli masz podobne objawy, najpierw obejrzyj dokładnie podstawę/mocowanie pedału sprzęgła czy nie jest pęknięta.

Później znajdź taką tuleje plastikową czy nie jest uszkodzona.

Opisuje dźwięk słyszalny w momencie użycia pedału sprzęgła.

Jeśli masz jakieś dźwięki poza samym uruchomieniem pedału, jak piszesz w momencie przyspieszania, to raczej to nie sprzęgło...

Informacje są opisane w temacie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 lis 2019, 19:35 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.01.2019
Posty: 11
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Czy wymieniał już ktoś w swojej Mazdzie płyn hamulcowy + sprzęgła? Mam czasami problem z lekkim grzechotem jak zmieniam z 1 na 2 bieg. Mechanik stwierdził, że może to być problem z wysprzęglaniem (na pewno żadne płyny nie były wymieniane wcześniej).


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.