Teraz jest So, 20 kwi 2024, 05:27

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 21 sty 2015, 14:49 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 352
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Panowie, czy też tak macie przy szybkiej, agresywnej redukcji biegu w MT, 2.0 Pb, że słychać tępe uderzenie, jakby młotkiem, w skrzyni? Inaczej mogę to opisać jako waląca dwumasa (ci co znają problem z Diesla wiedzą o co chodzi, wiem, że w tym silniku jej nie ma). Dzieje się to tylko przy bardzo agresywnej redukcji, zaraz po szybkim puszczeniu sprzęgła i natychmiastowym wciśnięciu gazu. Jak redukuję spokojniej to nie słychać tego uderzenia, wszystko jest w normie. I teraz się zastanawiam czy coś się dzieje w mojej skrzyni czy TTTM (ten typ tak ma) i nie powinienem się przejmować. Jakie koledzy macie spostrzeżenia u siebie?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 sty 2015, 15:15 
Offline
Jakoś nie zauważyłem opisanych przez Ciebie objawów, a może mi umknęły :idea: Jutro będę wracał z pracy to przetestuję skrzynię na autostradzie :wink: :pilot:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 sty 2015, 15:24 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 352
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Dzięki i czekam na info :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 sty 2015, 12:41 
Nowicjusz
Offline
Od: 31.10.2013
Posty: 40
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: lubuski
U mnie tak jest, się ostro zdziwiłem. Przy szybkim puszczeniu sprzęgła gdy redukuje z 6 na 3 czy 4 bieg. Jest głuche uderzenie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 sty 2015, 18:35 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 352
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
A no właśnie. Czyli przypadek nie jest jednostkowy aczkolwiek ja bym to opisał jako "mocne jebn**cie" w skrzyni. Chyba czas na rozpoczęcie przygody z ASO, bo uważam że jednak to nie powinno mieć miejsca.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 24 sty 2015, 23:12 
Nowicjusz
Offline
Od: 16.06.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Koledzy bardzo proszę Was o pomoc mianowicie mam następujący problem wydaje mi się ze moja M6 podczas równomiernej jazdy lekko drży nie wiem czy to wina skrzyni biegów czy opon ( zimowe Michelin Alin A5 225/65/17) w serwisie ciągle mówią że jestem przewrażliwiony jeżdżę po różnych nawierzchniach i ciągle mam uczucie lekkich wibracji przy prędkości od 80 km/h koła wyważałem i nic nie pomogło dodatkowo podczas przyspieszania na 2 i 3 biegu czuje szarpniecie(takie uczucie jak by koła łapały poślizg) a jak włączę 2 to przy puszczeniu sprzęgła słychać taki stuk. Albo ja jestem przewrażliwiony albo w ASO mnie zbywają i nie wiem co mam z tym zrobić. Może ktoś z was miał podobny problem? :mad:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 25 sty 2015, 10:23 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
A dlaczego masz 225/65 R17 ?

Dlaczego 65?

A propos drżeń .......to u mnie najbardziej drżało przy 120 (to wtedy wina kół-opon lub felg)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 25 sty 2015, 10:41 
Nowicjusz
Offline
Od: 16.06.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
przepraszam mała pomyłka opony są 225/55 r17 . Opony i felgi sprawdzałem w profesjonalnym warsztacie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 sty 2015, 23:54 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 352
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Nikt więcej nie zauważył objawów czy boicie się przyznać? ;) :>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 sty 2015, 08:13 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 28.02.2013
Posty: 480
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nic takiego nie zauważyłem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 sty 2015, 09:05 
Offline
Ja też nie - zrobiłem trochę testów jak jechałem po autostradzie i nic...


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 sty 2015, 10:26 
Nowicjusz
Offline
Od: 16.06.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Napisałem do MMPOL i czekam na odpowiedź bo ASO mówią że to tak musi być <suicide> a już nie chce mi się z nimi dyskutować <baseball>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 sty 2015, 10:38 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Oni zawsze tak mówią :mad: :mad: :mad: ,że ten typ tak ma ,że to specyfika auta, nie wada. <suicide> <suicide> <suicide>

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 sty 2015, 10:55 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 352
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Właśnie siedzę w ASO na dwa objawy: rezonans na PP drzwiach przy głośnej muzyce i zgłosiłem stuki w skrzyni. O ile na rezonans zabrali auto na warsztat to stuki w skrzyni ASO tłumaczy jako normalny objaw ponieważ zmienia się moment obrotowy silnika. Przy jeździe testowej z ASO okazało się, że występuje to także jak się auto mocno gniecie przy rozpędzaniu, a tego nie udało mi się uzyskać przy mojej dotychczasowej jeździe. Stuk jest jednak głośniejszy przy redukcji, gdy np jadąc na 6-tym biegu i 2k obrotów redukujemy na 3 lub 4 bieg w zakres 4-5k obrotów. Dodatkowo opinia ASO jest taka, że nasze 6-tki są twardo zestrojone i stąd ten efekt. Jako przykład powiedziano mi, że gdybyśmy siedzieli w rajdówce to te stuki byłyby o wiele bardziej słyszalne ze względu na jeszcze twardsze zestrojenie auta. Na ten moment wyjaśnienie ASO jest dla mnie logiczne, aczkolwiek jeśli objaw będzie się pogłębiać to będę męczył o pełniejszą diagnozę.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 sty 2015, 11:06 
Nowicjusz
Offline
Od: 16.06.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Mogłeś im powiedzieć że to nie w każdej 6 występują te stuki a w broszurce informacyjnej jest napisane "płynniejsza zmiana biegów ..." dodatkowo w testowej nic nie słyszałem żeby stukało a jeździłem bez radia. Ponadto to pierwsze autao z takimi objawami a jeździłem różnymi gorszymi samochodami.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 sty 2015, 11:16 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
zyrafal Uważam , że nagadali głupot i nie wierzę! :( Jakie stuki , to auto cywilne . W rajdówkach są skrzynie półautomatyczne , albo sprzęgła kłowe (jeśli czegoś nie mylę ) gdzie faktycznie WBIJA się biegi i może coś stukać , ale nie tu . Nonsens.

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 sty 2015, 14:36 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 352
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Nie wiem czy nagadali głupot, ale póki co wytłumaczenie jest dla mnie w miarę logiczne. Ciężko mi się też odnieść do tego, że u kogoś jest, a u kogoś innego nie. Pan z ASO uzyskał efekt uderzania również przy przyśpieszaniu i zmianie biegów na wyższe, a mi się tego nie udało zrobić nawet już po wizycie w serwisie. Mamy tu zatem czynnik ludzki i być może, ktoś kto tego nie obserwuje w samochodzie, nie znaczy, że tego objawu nie ma. Jeszcze raz - rzecz się dzieje tylko gdy auto katuje się na drodze, vmax, redukcja, strzał ze sprzęgła i gaz w podłogę. Na co dzień objaw nie występuje przy normalnej jeździe, a nawet już przy odrobinie lżejszej redukcji niż tak jak opisanej powyżej problem nie występuje. Jeśli koledzy z Warszawy zgodzą się na testy, to przy okazji spotu jak już będzie ładna pogoda możemy to szerzej zweryfikować i wtedy można dyskutować czy problem jest czy go nie ma, czy dotyczy każdego auta czy jakiejś serii, kto i jak użytkuje samochód. Ciężko mi się jednak spierać z serwisem póki nie mam żadnych argumentów, obejrzeli auto pod kątem tych stuków, nic nie znaleźli niepokojącego. Zapytałem na koniec jeszcze co w przypadku gdyby problem zaczął się jednak pogłębiać i dostałem odpowiedź, że wtedy trzeba będzie to szerzej weryfikować, ale za pewne byłby to problem z którąś z poduszek.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 sty 2015, 14:44 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Zyrafal musisz walczyć i nękać, bo sztukę spławiania w przypadku kłopotów z dodatkiem filozofii z czego to nie wynika i do czego można porównać to opanowali do bólu we wszystkich ASO... oni w Maździe mają z tego szkolenia chyba :mad: A że unikają kłopotów i szukają po omacku to inna sprawa. Raczej spławiają nie tykając problemów. Musisz z kimś po prostu porównać. Ale w bezawaryjność mazdy sam nie wierzę, że jest jakoś super wytrzymała i mocna, dlatego musisz kontrolować te objawy.

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 sty 2015, 16:06 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 352
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Crow, tak właśnie zamierzam zrobić, tj. porównać z kimś na żywo i kontrolować czy objawy zwiększają swój zakres, a że ASO ma zawsze swoje zdanie i techniki spławiania, to też wiem, przerabiałem to już z Fordem. Tam to nawet nie słyszeli pewnych objawów i dopiero jak zapytałem czy może jest jakiś młodszy serwisant z lepszym słuchem to Pan od Forda nagle jednak usłyszał co się działo w silniku i naprawili gwarancyjnie usterkę. Ale to jako anegdotka, poza tematem ;).

Na brzęczącą tapicerkę drzwi też nie pomogli, brzęczy po obu stronach już. Chcieli rozbierać całe auto i wymieniać, jeśli MMPol dałoby zgodę, głośniki, boczki, itd. Tylko pomyślałem, po co? Problem i tak pozostanie bo auto jest "papierowe", szkoda mojego czasu, już to opisaliście dokładnie na forum i już wiem, że ten problem rozwiązuje się wygłuszaniem drzwi, inaczej się nie da. Trzeba odżałować te kilka stów i mieć spokój z audio.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 sty 2015, 21:43 
Świeżak
Offline
Od: 02.07.2014
Posty: 15
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
zyrafal napisał(a):
Panowie, czy też tak macie przy szybkiej, agresywnej redukcji biegu w MT, 2.0 Pb, że słychać tępe uderzenie, jakby młotkiem, w skrzyni? Inaczej mogę to opisać jako waląca dwumasa (ci co znają problem z Diesla wiedzą o co chodzi, wiem, że w tym silniku jej nie ma). Dzieje się to tylko przy bardzo agresywnej redukcji, zaraz po szybkim puszczeniu sprzęgła i natychmiastowym wciśnięciu gazu. Jak redukuję spokojniej to nie słychać tego uderzenia, wszystko jest w normie. I teraz się zastanawiam czy coś się dzieje w mojej skrzyni czy TTTM (ten typ tak ma) i nie powinienem się przejmować. Jakie koledzy macie spostrzeżenia u siebie?


Ja w swojej GJ nic takiego nie zauważyłem, natomiast mam inny problem, jakieś buczenie (nie wiem jak to nazwać, nie mylić z szumem wiatru, bo to przypadłość wszystkich GJ) przy prędkościach 90 do 120 km/h. Łożyska ? Opony ? Masakra :evil:
Jadę na przegląd ok. 10 lutego, zobaczymy co wymyślą.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 sty 2015, 22:16 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 352
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Możliwe, że to opony. Czy ktoś z Wawy chętny na testy porównawcze tych uderzeń? Problem zaczyna mnie nurtować :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 30 sty 2015, 15:58 
Nowicjusz
Offline
Od: 16.06.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja dostałem zaproszenie po interwencji MMPOL do ASO na czwartek celem dokładnego sprawdzenia uterek :) zobaczymy co teraz majster powie ciekawego:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 2 lut 2015, 23:17 
Amator
Offline
Od: 20.10.2013
Posty: 89
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
U mnie też stuk występuje. Trzeba gwałtownie puścić sprzęgło przy redukcji. Jak do tej pory zdarzyło się ze dwa razy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 lut 2015, 11:50 
Nowicjusz
Offline
Od: 16.06.2014
Posty: 58
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Moja M6 została w serwisie do dalszej diagnostyki ale dowiedziałem się że jest akcja (cicha) na lusterka zewnętrzne podobno nie zawsze same chcą się rozkładać.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 lut 2015, 14:12 
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 152
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
zyrafal napisał(a):
Inaczej mogę to opisać jako waląca dwumasa (ci co znają problem z Diesla wiedzą o co chodzi, wiem, że w tym silniku jej nie ma).


Jakby Ci to powiedzieć najkrócej... Mylisz się, jest koło dwumasowe.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 lut 2015, 14:30 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Wg ASO kiedy jeździłem ze swoimi drganiami sugerując, że może dwumasa stwierdzono, że ten model nie ma koła dwumasowego, więc może ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć autorytatywnie :idea:

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 lut 2015, 16:05 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 352
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Cytuj:
Jakby Ci to powiedzieć najkrócej... Mylisz się, jest koło dwumasowe.


A to coś nowego. Słyszałem, że w niektórych Pb są wkładane dwumasy, ale że w sky-g siedzi? :idea:

Crow, Ty widzę masz diesla, więc u Ciebie dwumas to raczej pewna sprawa.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 lut 2015, 17:16 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
No właśnie nie, w opinii ASO w dieslu nie ma dwumasy, niektórzy na forum mówili, że nie ma, a naraz ktoś mówi, że jest, to bez pewnego źródła i rozbierania to się nie da udowodnić wersji :idea:

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 lut 2015, 23:44 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 352
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
To co, w Pb siedzi, a do diesla nie dali? To jakoś tak po chińsku :). Czy ktoś może potwierdzić te newsy na 100%?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 lut 2015, 07:28 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Ja nie wiem, wiem z opinii forum i gadania ASO, że nie ma, ale kto wie? ma jakieś dane dokładne, poza oświadczeniem mechaników i opinii zbudowanej na tej podstawie? Jakieś dokładne dane? Trzeba chyba zapytać Zachara: zapytaj markę :-P :>

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.