Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:50

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5987 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 200  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 22 lis 2018, 11:46 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Wątek o oleju silnikowym liczy ponad 900 postów i świadczy to o tym, że są z tym jakieś problemy? Nie ma się co przejmować, jeździć i tyle. U mnie i tak w większości już śmiga żona, więc jeśli coś padnie to będzie na nią :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 lis 2018, 19:35 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 1019
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
21 listopada 2018, o 16:08 pedrito napisał(a):
To dla czego w temacie problemy z dieslem jest ponad 2,5 tys. postów?


Bo wszystko jest na jednej kupie, te same problemy wracają co jakiś czas jak bumerang. A wszystkie usterki można podsumować 2 słowami: wałek i turbina. Ewentualnie trzecim, DPF


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 15:37 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.11.2018
Posty: 7
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SL
Region: zachodniopomorski
darrecki napisał(a):
izud wszędzie możesz trafić na minę, a rocznik 2013 jest w 99% właśnie miną. Przed wydaniem grubej kasy robi się rozeznanie, chociażby na forach internetowych danego producenta/modelu. Ja w 2014 wiedziałem, żeby nie brać rocznika 2013. Teraz mamy 2018... Na pocieszenie dodam, że nie jesteś pierwszym i ostatnim, a liczba padlin maleje. Teraz są dostępne przeważnie w "super okazjach"

marcz sprawdź turbinę, może to łopatki obcierają o obudowę. Trzeba wymontować akumulator i krótki łącznik gumowy.


Dzieki.. Jutro jade do mechanika na konkretniejsze ogledziny, nie bede czekal do polowy stycznia az szanownie autoryzowany serwis w moim miescie zerknie bo juz auto moze umrzec do tego czasu.. Wstepnie, mechanik posluchal i przejechal sie autem, a mial wczesniej doczynienia z nie jedna 6tka ponoc, i stwierdzil ze turbo ciagnie dobrze, nawet lepiej niz w standardzie, stuki w silniku nie sa nadzwyczajne, ot tak pracuja te silniki, i nie sadzi by camshaft byl juz tak bardzo wytarty, ale nie wiem, niby jest jakas iskierka nadzieji..
Martwi mnie niestety, i z gory przepraszam, ze powielam, ale nagralem swoj dziwiek, na zimnym silniku tak jest tylko. Ktos moze spotkal sie z tym u siebie i jest w stanie wskazac bezposrednia przyczyne tego "ala trabkowego" dzwieku?
https://www.youtube.com/watch?v=U96ckbb ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=fLE38Iw ... e=youtu.be
Od siebie dodam, mam nadal mazde 3 sport w sedan z 2005 roku benzyna, jezdze nia ponad 8 lat i nie zawiodla mnie ani razu.. Chyba pora do niej wrocic i uciekac z tej tonacej tratwy, a szkoda bo auto piekne :(


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 16:38 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.12.2014
Posty: 1499
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Hahah. Lubie takie diagnozy z dupy."Turbina ciagnie lepiej niz powinna" "to nie wytarty walek" bez zdjecia pokrywy. Wez lepi3j poszukaj goscia co zacznie cos diagnozowac jak chociaz zerknie . Bo wrozenie z fusow to ekstra diagnoza . Najlepiej zmien odrszu jak dla niego stuki w silniku nie sa niczym nadzwyczajnym hehhe

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 16:40 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 08.04.2014
Posty: 557
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
U mnie linki z YT nie dzialaja.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 17:47 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.11.2018
Posty: 7
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SL
Region: zachodniopomorski
niebezpieczny napisał(a):
U mnie linki z YT nie dzialaja.

Juz powinny dzialac.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 17:55 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.12.2014
Posty: 1499
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Jak to jest normalnie, to za wczas zmien mechanika. Jak na moje albo walek, albo wtryski tak tluka, albo lancuch rozrzadu luzny. Jaki przebieg m to auto ? Ja uwazam ze ewidentnie cos go boli

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 17:56 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.11.2018
Posty: 7
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SL
Region: zachodniopomorski
23 listopada 2018, o 16:38 poxtazo napisał(a):
Hahah. Lubie takie diagnozy z dupy."Turbina ciagnie lepiej niz powinna" "to nie wytarty walek" bez zdjecia pokrywy. Wez lepi3j poszukaj goscia co zacznie cos diagnozowac jak chociaz zerknie . Bo wrozenie z fusow to ekstra diagnoza . Najlepiej zmien odrszu jak dla niego stuki w silniku nie sa niczym nadzwyczajnym hehhe

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Chyba nie przeczytales ze mam na jutro wizyte diagnostyczna konkretniejsza? Oczywiscie ze wrozyl na oko czy tam ucho, a ma sciagnac mise zlac olej i wtedy dopiero zobaczyc co sie dzieje od srodka, sprawdzic opilki itd. jednynie dal mi nadzieje ze jeszcze nie jest za pozno chocby w kwestiach pozbycia sie tego cuda techniki.. jest remap na niej 210km 450nm z hamowni potwierdzone wiec ciagnie lepiej niz standardowa, ktorymi jezdzil nie raz.. w sensie turbo dziala jeszcze.. no niewazne, raczej do stycznia czekal nie bede na laskawcow specjalitow z mazdy, ktorze od pocztku serwisuja to auto z wiedza ze jezdzi na waliwych podzespolach.. Dzieki


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 17:59 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 08.04.2014
Posty: 557
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
poxtazo tak samo twoja diagnoza jest z dupy po obejrzeniu tego wideo.
Luzny lancuch? Prosze Cie ...

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 18:06 
Wtajemniczony
Offline
Od: 15.04.2018
Posty: 230
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Najlepiej sprzedać w ch...olerę i kupić benzynę ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 18:11 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.12.2014
Posty: 1499
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Mialem wlasnienkiedysnluznynlancuch i tluklo tak samo. Wiec nienjest z dupy. Ale najmniej prawdo podbne. Chyba ze ma natalane 300k.km +

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 18:13 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 08.04.2014
Posty: 557
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Chodzi mi o sam fakt ze diagnozujesz samochod po obejrzeniu wideo a krytykujesz mechanika ktory widzial auto na zywo.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 18:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.11.2018
Posty: 7
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SL
Region: zachodniopomorski
23 listopada 2018, o 18:11 poxtazo napisał(a):
Mialem wlasnienkiedysnluznynlancuch i tluklo tak samo. Wiec nienjest z dupy. Ale najmniej prawdo podbne. Chyba ze ma natalane 300k.km +

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


75k mil. Ostatni serwis 72k mil, kazdy serwis na czas w mazdzie.. video zrobione na zimnnym silniku, stuki ustaja a silnik pracuje ciszej jak sie auto rozgrzeje, wiec mechanik nie slyszal tego co slyszycie na YT.. Powiedzial ze moze cos wiecej powiedziec jak wjedzie auto na kanal, podepnie pod komputer itd.. Okarze sie jutro.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 19:19 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.12.2014
Posty: 1499
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Kolezko.ja go nie diagnozuje to sa moje przypuszczenia, mam taki sam motor i wiem jak powinien chodzic. Wiem.jak klepia wtryski, wiem jak brzmi luzny lancuch. Bierzesz pod uwage ze no slizg mogl.sie rozsypac? Myslisz ze lancuch oznacza wieczny ? Najbardziej prawdopodobne ze to walek, poniewaz ten rocznik mial z tym peoblemy i slyszalem.auto z ta prsypadlosc brzmiali bardzo podobnie. Dlstego to tylko kierunki w jakich nalezy szukac. A diagnoze postawic po rozebraniu to raczej oczywiste jak.dlacmnie. Co do serwisu to niejednoktornie kasuja kase a nawrt nie dotkna auta. Dlatego warto znakowac sobie pocswojemunswoje graty. Przed zgloszeniem.awarji lub wymiany czegos. Ja tak robie. Z tym ze nie kazdy zna sie na tyle na samochodach. Lub poprostu znalesc zaufanego.zetelnwgo mechanika. Tak rowniez robie ja i nie ma wtedy stresu ;) Komputer niewiele.raczej pomoze. Ewentualnie wtryski sprawdzi jakcma.cos.rozbudowanego. koremty czasow i dawki . Tyle mozna wtedy wnioskowac cos. Co.do walka to tylko pokrywa zaworowa.do gory i wtedy bedzie widac wszystko. W BMW np tez kiedys tlukl.mi tak Vanos czyli zmienna fsza rozrzadu. Skonczyla sie uszczelaczka.na tloczku zaczelo przepuszczac olej zrobil.sie luz i tlukl jakby mial eksplodowac;) ten dzwiek.skad ci dochodzi? Z gory silnika ? Z dolu ? Z boku ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 19:27 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
23 listopada 2018, o 18:06 durin90 napisał(a):
Najlepiej sprzedać w ch...olerę i kupić benzynę ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk


tymczasem na fejsie

Przechwytywanie.JPG


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 19:33 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.12.2014
Posty: 1499
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Ale kreatywnosc Pani spoko ;) ...pospawac glowice ;) duzy lajk.;)
Swoja droga przy takiej awarji to raczej nie tylko glowica do roboty ale wszystkie jej elementy do inspekcji, caly dol silnika tak samo .Jak jebnal kanal , plyn w oleju i uvgory i na dole ;) czyli pompa.rowniez mogla.miec ciezko ;)
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 20:31 
Wtajemniczony
Offline
Od: 11.04.2018
Posty: 204
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
23 listopada 2018, o 18:06 durin90 napisał(a):
Najlepiej sprzedać w ch...olerę i kupić benzynę


tak jest, i to taką octavkę 1.6, co wchodzi na niebieskie pole ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 21:30 
Bywalec
Offline
Od: 13.05.2015
Posty: 370
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
21 listopada 2018, o 17:08 pedrito napisał(a):
To dla czego w temacie problemy z dieslem jest ponad 2,5 tys. postów?

To przeczytaj chociaż 1/10 tych postów. Albo domniemania kiedy się zepsuje bo to diesel, albo podkręcanie mocy - wymiana doswiadczeń, albo jeszcze coś. Ile tu jest konkretnych przypadków uszkodzeń? Odejmij teraz silniki z felernego okresu( nie umniejszam nic i współczuje właścicielom problemu) i ile ci zostanie z tego.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 22:39 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 1019
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Ja w odgłosie silnika kolegi marcz nie słyszę nic dziwnego. Ot zimny diesel. A ta trąbka to wg mnie coś obracającego się wpada w rezonans i jedyne co przychodzi mi do głowy to turbina. Na ślizgający pasek osprzętu to nie brzmi, podobno padają też napinacze ale takowego w życiu nie słyszałem więc nie wiem jak to może brzmieć.
I ten mechanik niech miski nie zdejmuje - wałek nie zostawia żadnych opiłków, to raczej coś jak mąka. No chyba że smoka chcesz sprawdzić. Zdjąć wąż na turbinie i sprawdzić luzy wirnika, jak takowych brak to wałek powinien być A)OK, B)ledwo przytarty. I na tym zakończył bym wstępną diagnozę.
Następnie udał bym się do ASO na akcję i po usunięciu remapu posłuchał silnika. Kiepski (a może zbyt agresywny?) remap strasznie klepie na zimnym - miałem takie coś na samym początku, kolejne wersje usunęły ten problem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 lis 2018, 23:56 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
mariuszcomTo przeczytaj chociaż 1/10 tych postów. Albo domniemania kiedy się zepsuje bo to diesel, albo podkręcanie mocy - wymiana doswiadczeń, albo jeszcze coś.

Nie napisałem,że wszystkie posty to awarie ale po za odpowiedziami jest sporo postów zapytań i opisu problemów lub nieprawidłowego działania silnika i osprzętu.Jakieś sytuacje wymusiły napisanie tych postów.Odfiltruj konkretne sytuacje i porównaj ilość z pos.PB.
Posty czytam wszystkie szczególnie główny i gen III GJ/GL.Miałem PB potem D nast. PB nast. D i teraz świadomie po lekturze forów i art.moto PB(3 ostatnie to mazdy).Chętnie przytulił bym Stingera ale mnie nie stać i wolę używanego konika.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 24 lis 2018, 01:40 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.12.2014
Posty: 1499
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Wg mnie klepie nie naruralnie glosno. Zbyt metalicznie. Dlatego wg mnie 3 rzeczy albo wtrysk, albo walek, albo lancuch. Luzny pasek tez moze vyc bo napinacze 100tys nie dojeDzaja. Ale luzby pasek osprzety charakteryzuj sienspecyficznyn zmiana dziwku klekotu gdy dochodzi konpresor od kliny tu tego nie slysze. Ja mam u siebie nalinacz do wymiany i mam ten efekt. W poprzednich generacjach rowniez ten problem wystepowal. Duzo filmow na yt jeat mozna posluchac te auto po remapi3 niby jest, wiec moze jeden z tych cudownych remapow tak mu pomogl. Wrzuc film kolego na rozgrzanym silniku. A miske ja bym zdjal przy zakupienautabu?uwanego, dla wlasbego spokoju i przy okazji zmienil olej ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 14:00 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.12.2014
Posty: 1499
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Masz kolego ( z problemem z dziwnyn stukaniem.) Tak powinien pracowac twoj silnik.(sprawdz filmik w zalacznuku ) Pomijajac u mnie juz luznawy napinacz paska, co slychac ewidentnie gdy zalacza sie kompresor klimatyzacji.


https://www.youtube.com/watch?v=INMBAUtXt-I
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 29 lis 2018, 18:40 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 24.10.2018
Posty: 25
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Witam. W poniedzialek bylam w salonie Mazdy po tym jak dostalam list odnosnie sprawdzenia silnika. Silnik ok. Wymienili olej filter od klimy i wgrali nowe oprogramowania. I tu sie zaczyna problem. Po wizycie u nich silnik zaczal nierowno pracowac. Jadac na niskich obrotach zaczyna szarpac. Jak dam wiecej gazu jest ok. Takze na postoju silnik nie pracuje jednostajnie. Nie jest tak ze caly czas tak pracuje. Raz pracuje normalnie raz nie. Ddam ze przed wizyta u dilera silnik pracowal idealnie. Zadna kontrolka sie nie swieci. Mysle ze musze sie do nich udac ponownie. A Wy co sadzicie??


Ostatnio edytowano N, 2 gru 2018, 11:51 przez Michał, łącznie edytowano 1 raz
Przeniesiono do właściwego tematu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 2 gru 2018, 11:48 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.09.2018
Posty: 52
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Cześć. Zauważyłem dziwna okoliczność w mojej Mazdzie 6. Jest to 2.2 diesel w automacie 175 koni. Jeśli rozpedzasz się powoli to w przedziale 900-1250 obrotów słuchać takie nienaturalne buczenie. Przed okresem zimowym tego nie było. Co ciekawe jest tylko na biegu D. Na R N i P tego nie ma. Jak auto jest zimne - niebieska kontrolka temperatury się świeci to słychać to mega głośno. Jak kontrolka zgasnie jest ciszej ale słychać. Czy to norma czy raczej coś niepokojącego. Z góry dziękuję za odpowiedź


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 gru 2018, 12:18 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1237
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Foster, to jest konkretne jakieś buczenie czy tak określasz gorszą kulturę pracy silnika? Czy ten objaw występuje tylko na zimnym silniku podczas jazdy? Tuż po rozruchu na biegu P nie dzieje się nic niepokojącego?

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 gru 2018, 16:36 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.09.2018
Posty: 52
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Jest to buczenie. Na P po rozruchu nie ma tego, tylko jak jestem na D a temperatura na zewnątrz jest w ok. 3 stopni i mniej. Nie ma dużej różnicy czy silnik jest zimny czy ciepły. Jak wczoraj było 7 na plusie nie było tego.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 gru 2018, 23:30 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 1019
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Buczenie to jeden z objawów wypalania DPF, aczkolwiek to raczej chwilowy efekt


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 gru 2018, 06:42 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.12.2014
Posty: 1499
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
U mnie nic nie buczy jak wypala dpf. Alw bylem 2 dni temu na tych akcjach. No i to wg mnie wiecej niz zmiana napiecia w u ukladzie wtryskowym
Musze jechac na rolki. Ale wg mnie auto inaczej rozwija moc. Nie ma juz takiego pierdo....cia ze 2000obr i jeb. Tylko teraz bardziej liniowo ten moment rozwija

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 gru 2018, 10:19 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Poxtazo, dostałeś jakąś informację (mail, list), czy sam się wprosileś do serwisu? Przegląd mam dopiero na wiosnę i nie wiem, czy już teraz ich atakować. Co u Ciebie robili na tej akcji?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 gru 2018, 10:24 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 1019
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Buczy przy schodzeniu z obrotów, szczególnie słyszalne w zakresie 1500 w dół.
Ja na akcję się nie wybieram, ale jakąkolwiek wizyta w ASO i sami wgrają. Czyli odpukać, gdzieś za rok...


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5987 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 200  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.