Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:03

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 1 gru 2017, 22:26 
Offline
Miałem naisać w ''wątek szybkich pytań '' ale jest zablokowany a nie chce zakładać nowego tematu.
Na wolnych obrotach czyli w pozycji P ( mam at ) silnik chodzi jakby nie równo, znaczy obroty jak skała ale czuje w środku co kilna/ kilkanaście sekung bardzo delikatne wibracje na auciue ale oborty nie skacza wcale, z wydechu słychać wtedy włąśnie jakby sie zatrzymnywał,przesoje, pauzy .- pod kompem zero blędów oczywiście w czasie jazdy nic nie szarpei itp. ( temp silnika oczywiście max , klima na off.
Gdy włącze śwaitła, albo ogrzewanie tylne jszyby to objawy ustaja calkowicie, czyli alternator czy co ? mam miernik ladowanie 14,3v a skoków napięcia nie ma, jak wlącze światła i tylna szybe dalej 14,3v.
Dziwne to.
Czyli silnik chodzi nierówno jak nie ma obciażenia na alternatorze.?
Przebieg 12 tyś, tankowane paliwo na innych stacjach by wyeliminować złe paliwo

-- Dodano: 1 grudnia 2017, o 22:25 --

Na innym forum mazdy ktos opisywał to i miał identycznie bo miał za niskie obroty. Jutro sprawdze moje, moze dlatego jak wlącze dodatkowe obciażenie dla alternatora to delikatnie obroty rosna i wibracje/ nierówna praca zanika.
Ktoś poda jakie macie obroty na jałowyum jak silnik jest ciepły bez klimy itp.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 11 lut 2018, 15:20 
Świeżak
Offline
Od: 21.12.2017
Posty: 18
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
To falowanie to normalka. Kilka miesięcy temu Mazda zaprosiła mnie na jazdę testową wersją poliftową i w niej obroty zachowują się tak samo. W zasadnie to nie jest falowanie ale zmiana obrotów na kilka sekund i powrót. Pytałem sprzedawcy o co chodzi z tymi obrotami ale nie wiedział czym to jest podyktowane jedynie potwierdził, że ten typ tak ma.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 10:38 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Jak nie dodaje dodatu do paliwa. To faktycznie mi czasem falują i nierówno silnik pracuje. Jak jeżdzę na dodatku to takich rewelacji nie mam. Zmiana obrtów to ma każdy samochod by dostosować do tego, że zmienia się obciążenie silnika na skutek np włączania/wyłączania klimatyzacji czy alternatora


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 lut 2018, 11:51 
Wtajemniczony
Offline
Od: 12.07.2017
Posty: 163
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Tutaj mam wrażenie, że komputer próbuje ustawić jak najniższe obroty podczas postoju i gdy silnik zaczyna drżeć to je zwiększa. Najlepiej widać to w zimie na lekko rozgrzanym silniku, po przejechaniu około 300-400m. Gdy silnik się już dobrze nagrzeje to utrzymują się one na około 500 obr/min


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 kwi 2018, 18:35 
Nowicjusz
Offline
Od: 06.12.2017
Posty: 44
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
A ja mam taki problem - rano, na zimnym silniku, jak ruszam to obroty delikatnie falują. Jest to słyszalne i wskazówka "lata" +/- 1/2 mm (mimo, że bardzo stabilnie ruszam).
Czy to jest normalne?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 9 gru 2022, 23:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.11.2021
Posty: 2
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Czy to falowanie obrotów nie jest związane z brudną przepustnicą? Kiedyś w Toyocie też mi falowały przy włączonej klimie.Po wyczyszczeniu przepustnicy problem się rozwiązał.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.