Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:25

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 14 lut 2018, 19:17 
Wstydliwy
Offline
Od: 31.01.2018
Posty: 9
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: zagranica
Mariuszcom pytasz dla czego może to denerwować żadna turbina nie lubi by odpalać auto i odrazu ona pracuje na około 2000 obr/min bez oleju w sumie pare sekund ale jak to sie dzieje dzień w dzień . to zadaj sobie pytanie ile wytrzyma taka turbina . To sie odbija na żywotności turbiny a tam są dwie mnie się urwała turbina wracając z urlopu utknołem na autostradzie w Belgi auto natychmiast zgasło duża turbina ok.
Ale właśnie ta mała wspomagająca od niskich obrotów sie urwała.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 11 mar 2018, 01:36 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 20.01.2013
Posty: 384
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
siemka
właśnie zauważyłem w swojej madzi tez taki cudo ze po odpaleniu od razu wchodzi na obrotu dochodzące do 2000 na kilka sekund
gdzie wcześnie w swojej GH 2,0 diesel niemiałem czegoś takiego

To jak to pytać się w serwisie o to czy te typy tak mają .


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 kwi 2018, 23:36 
Wtajemniczony
Offline
Od: 11.04.2018
Posty: 204
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Te typy tal maja, gdzies na forum o tym czytalem

Chyba m3revolution. Rough idle start to sie nazywa i jest po to zeby niby wszesnie aktywowac kata w celu jak najszybszego oczyszczenia gazow wylotowych. Przyczyna dlaczego sie to nie odpala jak jest zimno na dworze jest w celu ochrony silnika i to jest ponizej 15°c .. 2 warunek to temp cieczy w silniku powyzej 35 °c .. tez sie juz nie odpali.. jest jeszcze trzeci cos z cisnieniem barycznym.. ale nie wiem dokładnie..
Reasumujac mnie to tez wkurza.. i takie to super ekologiczne ze śmierdzi za autem az piecze w gardlo..


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 maja 2018, 07:08 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.03.2018
Posty: 1
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SL
Region: kujawsko-pomorski
viewtopic.php?p=71582#p71582


Ostatnio edytowano N, 20 maja 2018, 07:08 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy zdjęć (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 13 sty 2019, 11:16 
Świeżak
Offline
Od: 18.01.2014
Posty: 18
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podkarpacki
Witam wszystkich tez to zaobserwowalem kilka razy w mojej 6 wydaje mi sie ze ma to zwiazek z niedokonczonym procesem wypalu dpf .Dochodzilo do tego zarowno rano po nocy jak i po okolo 10 godzinach potoju.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 13 sty 2019, 12:29 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Wydaje mi się, że chyba tak ma być. Na zimnym silniku nie wchodzi na obroty przy starcie żeby go nie piłować. A na cieplejszym już sobie na to pozwala bo ta procedura ma przez chwilę coś tam wypalić, chyba w katalizatorze. Jeśli się wrzuci bieg zaraz po odpaleniu to procedura jest przerywana. Chodzi chyba o to, że jak ktoś po odpaleniu zamierza chwilę postać to zwiększone obroty na starcie lepiej temu służą. Całkiem możliwe, że kiedyś na zimnym też to było, ale była chyba jakaś akcja serwisowa na to. I teraz silnik trochę mądrzej wchodzi na te wysokie obroty przy starcie. Znając życie to chyba tak do końca nikt nie wie po co to jest i jak dokładnie ma działać :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.