Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 04:00

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Próba rękojmi
PostNapisane: Pt, 21 kwi 2023, 11:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.04.2023
Posty: 2
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Witam. Ok 2 miesiące temu zakupiłem mazdę 6 2.0 145 km benzyna. Kilka dni temu nagle zaczęła nierówno pracować do tego spadła moc i wyskoczyły kontrolki kontroli trakcji plus engine. Oddałem auto do warsztatu gdzie mechanik znalazł przyczynę że była walnięta cewka która wymienił plus zasugerował żeby wymienić uszczelkę pod "klawiaturą". Podczas wymiany wykrył totalny syf w środku że łopatką można wygarniać smar nie olej. Pytanie brzmi czy jest sens ubiegać się o coś od sprzedającego jako wada ukryta? Na umowie podpisywałem niby że roszczeń nie będę wnosił aczkolwiek nie znany był mi stan tego czegoś. Proszę o pomoc i odpowiedź.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 kwi 2023, 13:49 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1302
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Zależy od kogo było brane auto, handlarza, czy osoby prywatnej. Generalnie w obu przypadkach obowiązuje rękojmia. Wszelkie wpisy w umowie o jej wykluczeniu nie mają żadnej mocy. Na początek warto według mnie dogadać się ze sprzedającym. Jeśli nie, to zostaje sąd, a wtedy trzeba chyba powołać biegłego, zapłacić za sprawę. Jest to jakiś dodatkowy koszt, a sprawa może ciągnąć się latami. Kupowanie używanego auta to jednak wciąż loteria.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 kwi 2023, 19:35 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Sprzedającemu też pewnie nie był znany stan tego czegoś. Jak wyżej - kupno używki to niestety loteria. Pytanie też czy były przeglądy, wymiany itp. I czy nie jest to taka sprawa która po paru latach w X% aut po prostu wyjdzie. Ja teraz musiałem robić uszczelnianie pokrywy rozrządu czy jakoś tak :) i z tego co mi powiedziano - po prostu przy tym przebiegu tak to wygląda. Gdybym sprzedał auto rok temu - to u kupującego po 2 miesiącach by zaczęło ciec. Czy to wada ukryta?

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 kwi 2023, 22:51 
Amator
Offline
Od: 10.04.2021
Posty: 66
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dostales jakas dokumentacje do auta jak czesto byly przeglady?
Ciezko chyba bedzie to podciagnac pod wade ukryta, bo sprzedajcy by musial o tym wiedziec i zataic?
Rownie dobrze mogl zostac oszukany w serwisie i olej nie byl wymieniony.
Sa jakies negatywne objawy, poza tym ze ten syf tam byl?


Ostatnio edytowano Pt, 21 kwi 2023, 22:51 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Cytowanie zbyt długiego fragmentu wypowiedzi (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 22 kwi 2023, 20:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.04.2023
Posty: 2
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Żadnych tak owych dokumentów nie dostałem. Oddałem auto do innego zaufanego już mechanika i ma sprawdzić kompresję czy jest prawidłowa i jeżeli tak to będzie miał robić tzw płukankę. Podczas jazdy z jednego warsztatu do drugiego po wymianie cewki auto nie miało żadnych objawów. Wszystko działało prawidłowo (odległość ok 60 km) więc jestem dobrej myśli.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.