Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:20

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1997 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 67  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 19 lut 2019, 16:10 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Nie chodzi o mojsze ale o odpowiedzialną reklamę, drogi panie. Pomyśl, co by się mogło stać gdybym polecił okazyjny zakup w przypadkiem wygooglowanej hurtowni czy sklepie, lecz towar okazał się być orginalny inaczej?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 lut 2019, 17:54 
Offline
19 lutego 2019, o 14:59 Smook napisał(a):
A ja wolę kupić od Tomka, wspierając jego firmę, jego rozwój i doceniając kompetencję oraz uczciwość.

Kolega Tomek na pewno się cieszy z twojej koleżeńskiej postawy.

Ja z kolei chcę bardzo podziękować @mxostry i @Andrzejsr za... poszerzenie horyzontów przyszłemu posiadaczowi pierwszego własnego samochodu.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 lut 2019, 18:19 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
https://www.siepomaga.pl/potrzebujacy?ts=mail

Drodzy forumowicze, jak już uda się Wam nie przepłacić za cokolwiek, łącznie z kablem HDMI, to może podzielicie się wygraną z siępomaga.pl?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 lut 2019, 19:01 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
ale wojna :wink: :) prawie ideologiczna
ja jeżdżę na Amsoilu 0W20 a jeździłem na Suprze
mimo wszystko mam wrażenie ,że na Amsoilu jest cichsza praca silnika i jakoś tak lżej,auto dobrze się zbiera,mało pali,nic nie ubywa oleju,
poprzednio też nie ubywało ale wrażenie jest wrażeniem graniczącym z pewnością i oby tak dalej <pucugg>

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 19 lut 2019, 19:03 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
anonim myślę, że jakbyś przeczytał cały ten wątek miałbyś znacznie szersze horyzonty niż ostatnie wypowiedzi Użytkowników o których wspomniałeś.

Nikt nikogo tu nie zmusza do konkretnego zakupu, w konkretnym miejscu. Każdy wybiera to co mu pasuje i do czego ma przekonanie, bazując na fachowej wiedzy innych i własnym doświadczeniu. Będzie to spokój albo jakieś tam ryzyko. Wolna wola.

Dobry olej w silniku z pewnego źródła to podstawa bezproblemowej eksploatacji, nie na rok, ale na wiele lat i km. Na pewnych sprawach się nie oszczędza.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 lut 2019, 19:23 
Offline
19 lutego 2019, o 18:19 Smook napisał(a):
Drodzy forumowicze, jak już uda się Wam nie przepłacić za cokolwiek, łącznie z kablem HDMI, to może podzielicie się wygraną z siępomaga.pl?

Mimo że to szlachetny cel i w żaden sposób nie staram się i nie będę temu starał się przeczyć, to mam wrażenie, że dochodzi do pewnego kuriozum.

Sam szanowny Pan (nie napiszę kolega, bo boję się ew. obruszenia na użycie tego słowa) użył słowa przepłacać, które to według słownika PWN nosi definicję "zapłacić zbyt drogo". Jednocześnie Pan nacechował swoją wypowiedź w taki sposób, jakby przepłacanie było pożądaną normą, oszczędność zaś na oleju trafem losu, którym to zwykła ludzka przyzwoitość nakazuje się podzielić. Idźmy dalej, sprzedajmy samochody i oddajmy środki uzyskane ze sprzedaży na domy dziecka, komunikacja zbiorowa jest tańsza przecież.

Osobiście nie czuję, ani że należy przepłacać, ani że jest tylko jeden wart uwagi olej samochodowy do silników Mazdy, bo to drugie przeczy zdrowemu rozsądkowi. Nie mam najmniejszych podstaw, by uważać, że wspomniany kolega Tomek robił cokolwiek złego, czy wątpliwego. Nie znam ani jego, ani jego sklepu. Co mnie martwi to to, że w wątku o olejach do silników Mazdy, zamiast rozmawiać subiektywnie czy obiektywnie o olejach na podstawie walorów tych olejów, to argumentem za jednym z olejów jest to, że sprzedaje je jakoś konkretna osoba.

@tombien: Właśnie w tym problem, że na razie nie mam czasu na przejrzenie 30+ stron, ale przymierzam się do tego. Na pewno to zrobię, zanim przejadę pierwsze ~10 KKm.

Co zaś do stwierdzenia, że "na pewnych sprawach się nie oszczędza"... to osobiście uważam, że to bzdura. Na wszystkim można próbować oszczędzić, pod warunkiem, że oszczędza się z głową. A podstawą takiego oszczędzania jest wiedza, ale wiedza w postaci faktów, a nie opinii. I faktem jest to, że na rynku jest co najmniej kilka olejów o podobnej charakterystyce. A opinią, przynajmniej dla mnie, na razie, jest to, że AMSoil jest najlepszy, ale być może lektura całego tego wątku zmieni opinię w fakt. Nie wykluczam tego.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 lut 2019, 19:37 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
Dokładnie tak , radzę to przeczytać bo
Tu Ciężko o obiektywne wypowiedzi , większość to tylko uważa amsoila i koniec , na innych olejach silnik skyactive podupada , staje się z każdym kilometrem bardziej zajechany, 20 lat mojego doświadczenia w wyścigach motocross i enduro , z motocyklami dwusuwowym i czterosuwowymi i 20 różnych markę oleju , wymiana oleju 10 w 60 co 5 motogodzin , jak również remonty generalne silników ,w 4T lane oleje motul, castrol, motorex, elf, belray, agip i wiele innych , niestety na żadnej marce nie usłyszałem roznocy w brzmieniu i eksploatacji przy 10w60 , sprzęgło tez niechodzilo lżej lub ciężej , w wysilonych silnikach wyczynowych nie zrobiło różnicy marka oleju . Myśle ze w skyactive tymbardziej , placebo koledzy powtarzam placebo i wasza wiara w coś czego nie ma , no i uwielbienie pewnego sklepu internetowego namąciła w głowach, ja będę lał supre 0w20 a wam powiem to co ludziom w mojej firmie mówię codziennie - wam się oczy otworzą wtedy kiedy mnie się zamkną


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 lut 2019, 19:55 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2105
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Smook napisał(a):
Nie chodzi o mojsze ale o odpowiedzialną reklamę, drogi panie. Pomyśl, co by się mogło stać gdybym polecił okazyjny zakup w przypadkiem wygooglowanej hurtowni czy sklepie, lecz towar okazał się być orginalny inaczej?


Przypadkowo wygoglowanej być może, ale podany przeze mnie sklep sprawdzam od kilku lat na własnej skórze, nie jest przypadkowo wygoglowany, z wygoglowaniem ma tyle wspólnego, że kilka lat temu szukając oficjalnych dystrybutorów Liquy Moly oferujących mniej popularne z ich produktów, na niego trafiłem. Dodatkowo oferują (nie wiem czy w 0W20 , można sprawdzić) ciekawe pojemności - 20 czy 25 litrów. Czasem przy kilku autach wymagających podobnej lepkości to wygodne. Małe sklepy jednak nie mogą sobie pozwolić na utrzymywanie stanu przeróżnych opakowań.
UCANDO też z przypadkowym wygoglowaniem nie ma za wiele wspólnego.

BTW gadki o przepłacaniu, nieoszczędzaniu na pewnych rzeczach (jakie oszczędzanie? - oficjalny mazdowski olej to synonim oszczędzania, sknerstwa wręcz skutkującego zjechanymi panewkami niemalże ?) trochę nie na miejscu, zwłaszcza na forum gdzie tematów o kosztach eksploatacji od groma (spalanie - czy 7, czy czy 7,2. Zakup czy 2 czy 2,5%, przegląd czy 300 czy 350, opony itd. itp. czy już poczynając od wyboru auta, jako w zasadzie taniego jak na to co oferuje ).

Niedawno przewijał się tu link do ogłoszenia Mazdy 6 z przebiegiem 500tys km, szkoda że nie wiemy na czym jeździła, ale jeśli to faktycznie było taxi, można przypuszcza , ze jednak na tych olejach dla skąpców.

BTW2 - co do siepomagania, możemy pójść dalej, posprzedawać auta i rozdać na lewo i prawo.

Generalnie z olejami, to coś jak z kosmetykami samochodowymi - gdyby był jeden idealny, nie byłoby co rok nowej mody . Ileż to ich już było... motule, valvoline'y, millersy, ravenole, neste, australijskie, amerykańskie... a tu jeszcze nie dotarła moda na polskie - Specol na przykład.

Koliber - nie żadna wojna, ale nie można zostawić bez odzewu stwierdzenia, że olej X kosztuje tyle co Y , podczas gdy różnica to pół objętości tego Y na wymianę. Mało / dużo ? nieważne, ale nie podawajmy po prostu nieprawdziwych informacji.


Ostatnio edytowano Wt, 19 lut 2019, 20:16 przez Andrzejsr, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 lut 2019, 20:11 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Ja uważam, po moich doświadczeniach. Najlepszy dla mnie jest Millers Oil i nikt mi nie w mówi, że jest inaczej.
Kupuję od zawsze u Rikiego (to nie jest reklama, po prostu na mojej wsi go nie ma)
Pozdrawiam.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 lut 2019, 20:14 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
19 lutego 2019, o 20:11 Zbyk napisał(a):
Ja uważam, po moich doświadczeniach. Najlepszy dla mnie jest Millers Oil i nikt mi nie w mówi, że jest inaczej.
Kupuję od zawsze u Rikiego (to nie jest reklama, po prostu na mojej wsi go nie ma)
Pozdrawiam.



Millers 0w20 XF rozumiem ? A jakich dokładnie doświadczeniach ? Tez ciekawa propozycja millersa sam bym zalał


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 lut 2019, 20:19 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 21.10.2015
Posty: 932
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Do mojej M6 olej leje serwis :wink: I jestem szczęśliwy. .... z góry przepraszam ale ....
,,nie rozumiem psów które pod jednym dachem podgryzaja gardła szczególnie gdy są młode"

_________________
Nieważne kim chciałbyś być, ważne kim jesteś teraz

była GG kombi, GH hb a teraz jest GJ sedan :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 lut 2019, 20:36 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
mxostry.
Moja pierwsza Madzia pierwszej generacji jest w ON. Kupiłem ją z zalanym Castrolem 5W30 i brała olej. Jakieś 1L na 10k przebiegu. Z forum [inne forum] poznałem Rikiego który zaproponował mi Millers Oil XF long life 5W30 i wymianę co 8 tysi dwie wymiany, następne już co 10-12 tysi.
Po przejściu na millers auto przestało brać olej, było słychać różnicę w pracy. Na Millers zrobiłem jakieś 120 tysi km i ani razu nie dolałem ani grama.
Pozdrawiam

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 lut 2019, 21:07 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
19 lutego 2019, o 14:39 mxostry napisał(a):
Smook to co podałeś to zawyżona cena za supre i na dodatek w 1 litr butelkach , na stronie ucando.pl czyli bardzo porządnej firmie mamy za 150 zł 5 litrów supry 0w20 za amsoila trzeba zapłacić 250 , bezsens przepłacać


179 + 47= 250 ? prosze wracac do podstawowki :D
ja kupuje na 2 wymiany 2x179+1x47=202,5PLN za 1 wymiane, wszystko bez rabatu 5%

supra i tak wychodzi taniej, tylko ze nie roznica 150 vs 250

ogolnie sie mowi, ze na Supre mimo ASO trzeba uwazac. Ja jak niebedze Amsoil sprobuje u nas Shella

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 lut 2019, 18:26 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Wspominałem, że wymienię wkrótce olej i właśnie to zrobiłem.
Przebieg 3530 km.

Oryginalny olej zlałem do wiaderka oraz zachowałem filtr w celu sprawdzenia na obecność opiłków.
No i ... :>

...nic nie znalazłem!!! :D

Tutaj garść zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na powyższym ujęciu znajdziecie jeden opiłek. Pochodzi on jednak z puszki którą musiałem w jednym miejscu naciąć. Później poradziłem sobie rozrywając ją za pomocą kleszczy. Pucha jest cholernie twarda i nie jest to proste. Nie chciałem jednak ciąć piłką po obwodzie bo mogłem zanieczyścić wkład filtra.

Obrazek

Obrazek

Na dwóch ostatnich zdjęciach da się zauważyć jakieś drobiny przyciągnięte przez mocny magnes neodymowy, jednak są tak małe, że w porównaniu do tego co widziałem w internecie, nie ma o czym mówić. Są niewyczuwalne pod palcem, powiedziałbym średnicy zdecydowanie mniejszej niż 1/10 mm. Ich ilość jest bardzo mała a ja bardzo długo wędkowałem w wiaderku.

Powyższe to oczywiście amatorskie badanie oleju tylko i wyłącznie na zawartość opiłków.
Nie wyczuwam też nosem zapachu benzyny. Ciekawe jaka jest jej dokładna zawartość.
Trzeba by zlecać profesjonalne badanie a tego nie chce mi się robić.

Końcowy wniosek jest taki, że pierwsza szybka wymiana oleju może nie być w przypadku tego silnika jakoś specjalnie uzasadniona, przynajmniej nie z powodu zanieczyszczenia opiłkami. Jeśli wiedziałbym, że będzie tak dobrze pod tym względem to pewnie olej wymieniłbym po raz pierwszy po 10 tkm.

Tutaj macie filmik Łysego, który zainspirował mnie do sprawdzenia oleju:
https://www.youtube.com/watch?v=nhxYLPvTQOo&t=479s

Z jednej strony ciężko porównać te dwie sytuacje, bo BMW przejechało znacznie więcej.
Z drugiej jednak, nie spodziewałbym się, że sytuacja byłaby tu podobna po zrobieniu przeze mnie takiego nalotu na jednej oliwie.

Jestem przekonany, że skoro opiłki nie pojawiły się już na początku, nie byłoby ich też po tych dwudziestu kilku tysiącach.
W BMW coś poszło ewidentnie nie tak!

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 lut 2019, 18:38 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Fajnie że zrobiłeś test magnesem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 lut 2019, 18:46 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Miałem też robić test kartką ale w tym wypadku nie ma to już większego sensu. Nic nie ma w tym oleju.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 lut 2019, 20:55 
Bywalec
Offline
Od: 26.08.2018
Posty: 281
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Wahałem się czy mam wymieniać olej po pierwszych 2-3 tysiącach, twój test jednoznacznie mnie przekonał żeby tego nie robić. Podziękowania dla Ciebie za włożony trud.


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 21 lut 2019, 21:19 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
21 lutego 2019, o 18:26 Kierowca napisał(a):
W BMW coś poszło ewidentnie nie tak!

Swego czasu miałem w ASO Mazdy przy okazji serwisu miłą pogawędkę z panem, który pracuje w fabryce BMW składa silniki od kilku lat a konkretnie ten największy benzynowy, który jest też używany w Jaguarze, tyle, że dla nich zakładają inną głowicę.

Z tego co usłyszałem, to nie dziwi mnie stan oleju a raczej jego zawartość z przytoczonego filmu z YT. :)

To tylko potwierdza to co mówią Japończycy o motoryzacji: w Europie są lepsi inżynierowie a w Japonii lepsi pracownicy taśm produkcyjnych. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 lut 2019, 21:21 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Era dobrych silników w BMW już się dawno skończyła... A szkoda.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 lut 2019, 21:41 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.03.2015
Posty: 285
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
...ja nie narzekam. 47 tkm na liczniku i zero problemów. B48 jak na razie nie ma typowych problemów i nikt o nim źle nie mówi więc nie uogólniajmy. A co do przyjemności jaką daje...nie można tego porównać z żadnym obecnym w Polsce benzyniakiem Mazdy.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lut 2019, 11:39 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.09.2018
Posty: 208
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Każdy broni swego i taka jest prawda!
B48 to jeszcze świeża jednostka i faktycznie na chwilę obecną wychodzi, że w miarę udana w porównaniu z tym co było przed nią...
Chyba nie muszę tu pisać o tym, a tym bardziej temat nie o tym.
Frajda z jazdy jak najbardziej, ale nigdy nie będzie jak 6 garów, a spalanie podobne :wink:

Kupując Mazde 6 ma się chyba inne priorytety niż kupując BMW serii 3. Nie mówiąc o cenie zakupy :wink:
Kierowca sorry, że w wątku U Ciebie.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lut 2019, 12:49 
Nowicjusz
Offline
Od: 20.10.2016
Posty: 47
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Panowie który olej będzie bardziej odpowiedni do 2.2 SKYACTIV-D:
-SHELL HELIX ULTRA ECT C2/C3 0W-30 ACEA C2/C3
czy
-SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AV-L 0W-30 ACEA C3

Szukam jakiejś tańszej alternatywy dla Ravenol VSW 0w30

Dodatkowo gdzie kupujecie oryginalny filtr oleju (SH01-14-302A)?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lut 2019, 13:06 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.05.2018
Posty: 1031
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Jeśli mam być szczery to sądzę, że i nowe 2.5 Mazdy z deaktywacją cylindrów nie będą już tak trwałe jak wcześniejsze.

BMW to, z tego co mówią znajomi już w tym momencie, loteria. Wpadek na przestrzeni lat było sporo.
Ja tylko z tego powodu nie rozglądałem się z tą marką pomimo większej satysfakcji z jazdy, jaką oferują te samochody.
Kupiłem na dłuższy czas więc po gwarancji miałbym spory problem z kosztami serwisowania BMW i to kolejny problem. Bardzo duży problem.

Jeśli brałbym w leasing nie przejmowałbym się niczym i brał pod uwagę tylko frajdę z jazdy. Padło na Mazdę bo z opinii i pewnym doświadczeń wynika, że mimo wszystko to jedne z najmniej awaryjnych aut w tym momencie. A to, że nie wszystko jest dopracowane i takie jakbym sobie życzył to inna sprawa. Idealnych aut nie ma.

_________________
M6 2.5L AT Machine Gray '18
O1 VRS 1.8T MT Corrida Red '03


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lut 2019, 13:37 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
<brawo> I właśnie też tak sądzę! <metal>

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lut 2019, 16:07 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.09.2018
Posty: 233
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
W ASO.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 lut 2019, 20:25 
Adept
Offline
Od: 14.01.2015
Posty: 106
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
izud napisał(a):
Szukam jakiejś tańszej alternatywy dla Ravenol VSW 0w30

A jaka jest różnica w cenie wobec czegoś tańszego? Myślę, że oszczędność rzędu kilkudziesięciu złotych na rok nie uzasadnia kupowania czegoś świadomie gorszego. Tym bardziej, jak się ją zestawi z kosztem samochodu.


Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 lut 2019, 07:39 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 1019
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
22 lutego 2019, o 11:49 izud napisał(a):
Panowie który olej będzie bardziej odpowiedni do 2.2 SKYACTIV-D:
-SHELL HELIX ULTRA ECT C2/C3 0W-30 ACEA C2/C3


Ja po ciężkich rozkminkach, bo średnio mi się chce ciągnąć olej z PL do UK, od 2 sezonów jeżdżę właśnie na ECT. Wcześniej był Mazdowski 0w30, różnic nie widzę, nic się nie zatkało, nic się nie rozpadło. W marcu wlewam ECT C2/C3 po raz trzeci i nie planuję zmian na inny.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 lut 2019, 23:28 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
Zastanawia mnie jeszcze jeden temat , czemu czarnepaliwo rekomenduje mitasu 0w20 w złotym opakowaniu czyli starym z api SM zamiast nowego brązowego z Api lepszym czyli SN ? Czy dlatego ze w sklepie czarnepaliwo jest niedostępny nowszy produkt a w magazynie zalega trochę starych opakowań i trzeba to ożenić jak najszybciej ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 23 lut 2019, 23:35 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Masz to opisane w odpowiednim wątku. Wysil się trochę więcej i poszukaj na forum. Przy okazji zapoznaj się z regulaminem.

Mazda 6 Forum • Regulamin Forum • Pog@duchy viewtopic.php?p=2573


Ostatnio edytowano So, 23 lut 2019, 23:43 przez Smook, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: So, 23 lut 2019, 23:55 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
mxostry przycisk "szukaj" nie gryzie: viewtopic.php?p=238536#p238536


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1997 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 67  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.