Teraz jest Cz, 25 kwi 2024, 05:22

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 30 mar 2023, 15:23 
Amator
Offline
Od: 30.03.2023
Posty: 66
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
22 lutego 2023, o 11:16 CzarnePaliwo napisał(a):
Tak i czasem klienci decydują się na 0w30, ale jest to lepkość mająca w porównaniu do 5w30 niemal zawsze wyższą odparowalność. Z uwagi na większą zawartość viscosity improverów w składzie.

Mając na rynku takie produkty jak Signature Series czy DXG nie widzę prawdę mówiąc problemu.

Jestem nowy,
Przeczytałem wszystkie 62 strony;
- szczególnie o oleju amsil do silnika 2,0/122 KM benzyna,
Co fachmani powiecie o oleju;
- Amsoil Extreme Power 0W-30, https://www.amsoil.com/w/lit/internatio ... Series.pdf
- Baza PAO estrowa.
- Normy ACEA: C3 i API: SP,


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 31 mar 2023, 17:59 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
niech się wypowie kolega Tomek
ja cały czas na 0W20,od zawsze, kilka ostatnich zalań Amsoil,wcześniej oryginalny mazdowy 0W20 Supra
aktualnie 213 tys.km

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 2 kwi 2023, 13:10 
Amator
Offline
Od: 30.03.2023
Posty: 66
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Porównanie parametrów olejów amsil 0W20 vs amsil 0W30 extreme;
https://ibb.co/mBksYWG


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 3 kwi 2023, 09:42 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1240
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Andrzej2010, silniki SkyActive-G to nie jest grupa docelowa dla Extreme Power 0w30. SkyActive-D 2.2 owszem :wink:

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 3 kwi 2023, 21:14 
Amator
Offline
Od: 30.03.2023
Posty: 66
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Warto by znać ciśnienie oleju na biegu jałowym dla tych dwu lepkości


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 maja 2023, 17:59 
Świeżak
Offline
Od: 14.08.2016
Posty: 24
Rok produkcji: 2021
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: lubuski
Witam Forumowiczów

Mazda chce mi zalać takim olejem skyactiv - g 2.5 benzyna FUCHS TITAN GT1 FLEX 5 0W-20. Nigdy o tym oleju nie słyszałem. Ma może ktoś jakies doświadczenie z tym olejem. Bo nie wiem czy warty jest zainteresowania czy szukać innego serwisu.

Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 maja 2023, 16:46 
Amator
Offline
Od: 30.03.2023
Posty: 66
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
15 maja 2023, o 17:59 mctom napisał(a):
Mazda chce mi zalać takim olejem skyactiv - g 2.5 benzyna FUCHS TITAN GT1 FLEX 5 0W-20.

Polecanym najczęściej olejem na forum jest ;
- Shell Helix Ultra SN 0W20,


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 maja 2023, 17:33 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Najczęściej polecanym wśród forumowiczów jest olej od czarnepaliwo.pl - Amsoil Signature Series 0w20. Przynajmniej tak wynika z wyszukiwarki forumowej.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 maja 2023, 17:55 
Świeżak
Offline
Od: 14.08.2016
Posty: 24
Rok produkcji: 2021
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: lubuski
16 maja 2023, o 17:33 dropt07 napisał(a):
Najczęściej polecanym wśród forumowiczów jest olej od czarnepaliwo.pl - Amsoil Signature Series 0w20. Przynajmniej tak wynika z wyszukiwarki forumowej.


Wiem że 0w20 amsoil jest jednym z lepszych, ale nie przypuszczam że serwis mazdy takowy posiada. Dlatego też moje pytanie było skierowane o olej fuchs..


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 maja 2023, 18:01 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1303
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Ten Fuchs ma chyba inną specyfikację ACEA niż zaleca Mazda w książce serwisowej. Trzeba by było porównać też inne parametry z Amsoil, ewentualnie mazdowskim Total. Bardzo to dziwne, że serwis Mazdy proponuje olej Fuchs, a nie oryginalny. Ja bym chyba w takim przypadku wolał sam kupić olej lub zmienić serwis na inny.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 maja 2023, 18:09 
Świeżak
Offline
Od: 14.08.2016
Posty: 24
Rok produkcji: 2021
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: lubuski
16 maja 2023, o 18:01 Pablos napisał(a):
Ten Fuchs ma chyba inną specyfikację ACEA niż zaleca Mazda w książce serwisowej. Trzeba by było porównać też inne parametry z Amsoil, ewentualnie mazdowskim Total. Bardzo to dziwne, że serwis Mazdy proponuje olej Fuchs, a nie oryginalny. Ja bym chyba w takim przypadku wolał sam kupić olej lub zmienić serwis na inny.


Też jestem zaskoczony ze proponują ten olej. Inne serwisy mazdy chcą lać 5w30 mazdowski. Nie wiem czy warto się upierać o 0w20...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 maja 2023, 20:37 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Pablos napisał(a):
Ten Fuchs ma chyba inną specyfikację ACEA niż zaleca Mazda w książce serwisowej. Trzeba by było porównać też inne parametry z Amsoil, ewentualnie mazdowskim Total. Bardzo to dziwne, że serwis Mazdy proponuje olej Fuchs, a nie oryginalny. Ja bym chyba w takim przypadku wolał sam kupić olej lub zmienić serwis na inny.



Instrukcja podaje "API SL/SM/SN*4 or ACEA A3/A5" , więc albo wg API (SL lub SM lub SM) ,albo ACEA A3/A4

Ten Fuchs jest API SN więc najwyraźniej zgodny z zaleceniami.

Tu jest analiza tego oleju i nie miałbym raczej co do niego obaw :

https://www.oilclub.pl/index.php?thread ... w-20.4825/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 maja 2023, 20:44 
Świeżak
Offline
Od: 14.08.2016
Posty: 24
Rok produkcji: 2021
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: lubuski
16 maja 2023, o 20:37 Andrzejsr napisał(a):
Pablos napisał(a):
Ten Fuchs ma chyba inną specyfikację ACEA niż zaleca Mazda w książce serwisowej. Trzeba by było porównać też inne parametry z Amsoil, ewentualnie mazdowskim Total. Bardzo to dziwne, że serwis Mazdy proponuje olej Fuchs, a nie oryginalny. Ja bym chyba w takim przypadku wolał sam kupić olej lub zmienić serwis na inny.



Instrukcja podaje "API SL/SM/SN*4 or ACEA A3/A5" , więc albo wg API (SL lub SM lub SM) ,albo ACEA A3/A4

Ten Fuchs jest API SN więc najwyraźniej zgodny z zaleceniami.

Tu jest analiza tego oleju i nie miałbym raczej co do niego obaw :

https://www.oilclub.pl/index.php?thread ... w-20.4825/


Dzieki za informację. Jakościowo to jest dobry olej? Przepraszam, jeżeli to pytanie jest banalne, bo nie wiem na co zwracać uwagę przy analizie takich olejów. Jeżeli Amsoil dałbym 10 a Castrol 1...to fuchs gdzie by był?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 maja 2023, 21:14 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jeśli tak stawiasz sprawę, to spytaj się w ASO ile kosztuje wymiana oleju z ich olejem a ile z twoim, np. Amsoil. Kiedyś, jak przechodziłem na Amsoil, to okazało się, że z własnym było taniej (taki duży ich olej Dexelia, miał narzut, że rozwiązali sami mi sprawę dokumentnie).

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 maja 2023, 22:54 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
mctom napisał(a):
16 maja 2023, o 20:37 Andrzejsr napisał(a):
Pablos napisał(a):
Ten Fuchs ma chyba inną specyfikację ACEA niż zaleca Mazda w książce serwisowej. Trzeba by było porównać też inne parametry z Amsoil, ewentualnie mazdowskim Total. Bardzo to dziwne, że serwis Mazdy proponuje olej Fuchs, a nie oryginalny. Ja bym chyba w takim przypadku wolał sam kupić olej lub zmienić serwis na inny.



Instrukcja podaje "API SL/SM/SN*4 or ACEA A3/A5" , więc albo wg API (SL lub SM lub SM) ,albo ACEA A3/A4

Ten Fuchs jest API SN więc najwyraźniej zgodny z zaleceniami.

Tu jest analiza tego oleju i nie miałbym raczej co do niego obaw :

https://www.oilclub.pl/index.php?thread ... w-20.4825/


Dzieki za informację. Jakościowo to jest dobry olej? Przepraszam, jeżeli to pytanie jest banalne, bo nie wiem na co zwracać uwagę przy analizie takich olejów. Jeżeli Amsoil dałbym 10 a Castrol 1...to fuchs gdzie by był?


Żeby to tak prosto było to nie istniałoby całe forum bob oilnguy czy oilvlub polska :)

Nie wiem czemu Castrol to 1 w skali do 10? Jak to był (konkretny "model" oleju do Mek potężnie wysilonych BMW topowych zalecany przez Konstruktorów silnika ? Inna sprawa masa podróbek czy niższej półki.

Wg mnie normalny a raczej bardziej niż przyzwoity olej. Ja Fuchsa tylko do dyferencjalu wlałem po dłuższej chwili analiz do jednej z moich zabawek na których mi naprawdę zależy bardziej niż na Mazdach bo budowałem 2 lata.

Serwis raczej podróbki nie oferuje myślę że spokojnie możesz lac i spać spokojnie i zajmować się przyjemniejszymi sprawami.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 maja 2023, 06:38 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Zapytajcie eksperta od olejów.
Mamy tu takiego.
Tomek!!!!
wypowiedz się
Ja osobiście zaufałem AMSOILowi :) i Tomkowi z czarnepaliwo.pl, Mazda 6 obecnie 215tys. przebieg, bez powikłań :wink: .
Cały czas na 0W20
Odnośnie innych samochodów i oleju do nich też konsultuję z w/w. za co dziękuję.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 maja 2023, 09:55 
Amator
Offline
Od: 30.03.2023
Posty: 66
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
17 maja 2023, o 06:38 koliber1960 napisał(a):
a osobiście zaufałem AMSOILowi i Tomkowi z czarnepaliwo.pl, Mazda 6 obecnie 215tys. przebieg, bez powikłań .
Cały czas na 0W20

Jaki największy udokumentowany przebieg dla ;
- mazdy 2,0 l benzyna bez remontu silnika?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 21 maja 2023, 18:15 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.01.2019
Posty: 42
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Stosował możne ktoś jakieś modyfikatory tarcia do oleju ... Jak tak , to jakie odczucia


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 21 maja 2023, 23:14 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Stosuję od 2-3 lat Archoil AR9200 V2 Nano Mo-WS2 Ester Complex 200ml. Jakiejś istotnej różnicy w spalaniu nie widzę, ani w zbieraniu się. Jeśli to na plus. Ale są to b. subiektywne odczucia. Jedynie co na prawdę zwróciło moją uwagę to fakt, że od przeglądu do przeglądu nie zmienia się poziom oleju. Wcześniej to było 2-3 mm. Wskazywałoby to na fakt, że olej silnikowy jest w mniejszym stopniu spalany. A więc czystsze spaliny, czystrzy EGR, czystrzy dolot. Pewnie efekt dostrzegalny w skali przebiegu 100 tys. km i więcej.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 maja 2023, 05:57 
Amator
Offline
Od: 30.03.2023
Posty: 66
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
21 maja 2023, o 23:14 dropt07 napisał(a):
Jedynie co na prawdę zwróciło moją uwagę to fakt, że od przeglądu do przeglądu nie zmienia się poziom oleju. Wcześniej to było 2-3 mm.

Główny powód ubywania oleju to;
- jazda z wysokimi obrotami silnika na dłuższym odcinku trasy ,
- np; jazda do Chorwacji, Włoch - za jednym posiedzeniem,
Markowy olej, prawidłowa kompresja oraz sprawny zawór odmy olejowej;
- są powodem mniejszego ubywania oleju - generalnie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 maja 2023, 13:56 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Tyle tylko, że żaden z tych powodów u mnie nie miał miejsca wcześniej ani obecnie i nie zmieniałem stylu jazdy. Ubytek uprzednio był akceptowalny, więc nie przywiązywałem do niego większej wagi. Ale brak ubytku od jakiegoś czasu mogę jedynie przypisać temu specyfikowi. Ale nie jest to jakieś odkrycie Ameryki i powód do jakiejkolwiek dumy. Owszem, gdybym miał najechane 300 tys. km i brak zużycia oleju, to mógłbym dowodzić wyższości szkoły japońskiej nad europejską.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 cze 2023, 12:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.05.2023
Posty: 2
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Przebrnalem przez caly watek ale niestety takiego przypadku nie znalazlem, wiec krotka historia i pytanie:

Od niedawna GJ 2.0 skyactive-g, w dodatku to pierwsza benzyna z czterema kolkami nie liczac kosiarki - wczesniej same wysokoprezne jednostki - od poprzedniego wlasciciela dostalem banke oleju ktory byl wymieniany ostatnio, dojechana na miejsce, sprawdzilem jakie zawieszki pod maska - Total 5W30 - taka sama w bagazniku - poprosilem o kontynuowanie serii olejowej - no i teraz do meritum olej to -total quartz ineo ecs 5w30 acea c2- ktory jak sie zorientowalem bardziej do silnikow diesla, nie jestem specjalista od olejow, zawsze wg zalecen producenta a tu taka nieuwaga

Nie spotkalem sie w tym watku zeby ktos taki olej zalal do tego silnika. Zrobilem kilkadziesiat km i teraz stoje przed dylematem, zlewac i zmieniac? Skrocic interwal olejowy o polowe? Ktos ma jakies doswiadczenie z olejami odbiegajacymi od przyjetej normy?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 cze 2023, 14:47 
Amator
Offline
Od: 30.03.2023
Posty: 66
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
22 czerwca 2023, o 12:42 areiweis napisał(a):
total quartz ineo ecs 5w30 acea c2- ktory jak sie zorientowalem bardziej do silnikow diesla, nie jestem specjalista od olejow, zawsze wg zalecen producenta a tu taka nieuwaga

Olej ten ma również normę ACEA A5/B5,
Wymagania dla oleju silnikowego dla Mazdy;
Powinien mieć normę;API = > SN lub ACEA A5B5 np.;
- Shell Helix Ultra Professional AF 5W-30 - norma ACEA A5B5,
- Ravenol FDS USVO® 5w30 - norma ACEA A1/B1;A5/B5,
- Amsoil Signature 5W-30 - norma ACEA A5/B5 ; A1/B1; API SN,SM,


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 cze 2023, 21:25 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1240
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
22 czerwca 2023, o 12:42 areiweis napisał(a):
total quartz ineo ecs 5w30 acea c2

https://totalenergies.com.au/system/fil ... 009_en.pdf

Ile tys. km masz już przejechane na tym oleju?

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 26 cze 2023, 08:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.05.2023
Posty: 2
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
23 czerwca 2023, o 21:25 CzarnePaliwo napisał(a):
Ile tys. km masz już przejechane na tym oleju?


wczesniej serwisowany w ASO, dopiero pozniej zaczynaja sie zawieszki pod maska i to jest czwarta, wiec wg spisanych km ~30kkm, z tym ze pierwsza jest z informacja 5W30 a dopiero kolejna z dopiskiem INEO


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 cze 2023, 10:07 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
nasza Mazda 6 cały czas na 0W20 , aktualny przebieg ponad 215 tys.km.
na początku oryginalny mazdowy(czas gwarancji) a później Amsoil Signatur Series 0W20 od czarne paliwo
wszystko super :)godny polecenia
ew. Ravenol
proponuję napisać do Tomka(czarne paliwo) on doradzi :D

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 lip 2023, 17:21 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Taka historia z ASO: umówiona m.in wymiana oleju w silniku.Czysta obsługa, zero problemów, przed regularnym rocznym przeglądem, już po gwarancji. Jak zwykle swój olej Amsoil 0w20 od Tomka "Czarne Paliwo". Zostawiam auto, jadę zastępczym zalatwiać swoje sprawy. Za jakiś czas dzwoni facet z ASO i twierdzi, że Amsoil jest złym olejem, nienadającym się do motoru Mazdy. Argumentuje, że dostarczony 0w20 nie spełnia wymogów producenta i cytuje z instrukcji normę ACEA A5/B5. Nieważne, że spełnia API SN/SP. Nieważne, że instrukcja stanowi API lub ACEA. Nie, bo zdaniem mistrza nie spełnia wymagań producenta i że jest to olej cyt.- "jakiś wyczynowy".
Mówię- proszę wlewać na moją odpowiedzialność. Dzwonię jeszcze do Tomka i upewniam się, że Amsoila nie kupił Lukoil i że wszystko z jakością jest jak dotąd.
Cyrk zaczął się przy odbiorze. Mam podpisać protokół, że na moje życzenie wlano ZŁY (sic!) olej, o specyfikacji ACEA A1/B1.
Proponuję, że dopiszę swoją uwagę, że zgodnie z instrukcją olej przewyższa wymaganą normę API i dlatego nie jest "zły".
Obsługujący stanowczo się nie zgadza, dzwoni do kolegów lub przełożonych, którzy polecają mu nie wydawać auta, odebrać pojazd zastępczy, spuścić wlany olej i cholera wie jeszcze co- słyszałem tylko powtarzane polecenia.
Uszom nie wierzę. Kupiłem tam 2 Mazdy, od 10 lat serwisuję - na Amsoilu zresztą- a teraz jestem na najlepszej drodze aby mi zaraz ochrona jakiś " waterboarding" własnym olejem robiła.
Podpisałem. Z uwagą, że przyjmuję do wiadomości notatkę serwisanta.
Po wyjściu z tego horror-salonu stwierdzilem, że mistrzowie- eksperci olejowi nie dość, że niewiele wiedzą na temat klasy i jakości oraz specyfikacji olejów ale nawet usługi nie wykonali prawidlowo. Ale po kolei i konkretnie :specyfikacja A5/B5 nie certifikuje żadnego oleju 0w20, nawet Mazdowej Supry - po prostu dedykowana jest lepkości 5w30.
Po drugie- nie zresetowano wymiany oleju w sofcie
Po trzecie - przelano o 200ml ilość oleju,dobre 5mm powyżej górnej kreski, wlewając 4,4 ltr zamiast 4.2ltr - co samo w sobie jest nawet gorszym działaniem niż wlanie oleju półsyntetycznego.
Wszystko za 332PLN.
JPRDL!
W związku z czym niniejszym cofam wszystko, co cokolwiek od 2013 na tym forum napisałem pozytywnego o BMG Gdańsk.To już nieaktualne.
Nie ta sama firma,
Nie ci sami ludzie
Nie ci sami mechanicy.
Na szczęście jest alternatywa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 lip 2023, 19:05 
Amator
Offline
Od: 30.03.2023
Posty: 66
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
6 lipca 2023, o 17:21 Smook napisał(a):
Kupiłem tam 2 Mazdy, od 10 lat serwisuję - na Amsoilu zresztą - a teraz jestem na najlepszej drodze aby mi zaraz ochrona jakiś " waterboarding" własnym olejem robiła.

Należało powołać się na 10 letni udokumentowany serwis na amsilu 0W20


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 6 lip 2023, 20:41 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 185
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Opisz całą sytuację i wyślij na adres
handa.ma@tky.mazda.co.jp

To śmiech przez łzy i jak człowiek ma zaufać ASO
coraz częściej pracują tam ludzie bez kompetencji nastawieni tylko i wyłącznie na $$$$


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 7 lip 2023, 06:55 
Świeżak
Offline
Od: 03.02.2021
Posty: 17
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
To jest ciekawe co opisujesz. Ja dzisiaj popołudniu jadę do trójmiejskiej konkurencji BMG Goworowski czyli do ASO Mazda Zdanowicz na grunwaldzkiej ze swoim Amsoil 0W20 na przegląd coroczny. Dam znać wieczorem czy mieli jakieś uwagi. Co roku jeżdżę do nich z własnym olejem/filtrami i dotychczas była tylko uwaga o materiałach klienta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.