Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 02:05

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1999 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 67  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 25 gru 2021, 22:23 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Ramzes13 napisał(a):
... Grunt aby wymieniać olej . Ale zawsze trzeba patrzeć i szukać czegoś nowego. Bo nie zawsze producent , będzie trzymał jakość produktu...


Co do tego ostatniego to może tak być, nie znam procesu "mieszania" olejów, coś tam o tym że pakiety dodatków istnieją tylko od kilku prod. na świecie słyszałem , bazy chyba też, reszta to właśnie to mieszanie. Trochę za prosto to mi się zdaje, ale to od osoby siedzącej w temacie, która mi niejednej dobrej rady udzieliła inżyniersko-olejowej, więc ufam , że może w uproszczeniu to sformułował, ale tak jest.
Ale właśnie z obawy przed niestałością produkcji sam osobiście odrzucam nowowchodzące produkty czy najtańsze, ale i najdroższe aktualnie modne też (to się falami zmienia, jak to moda) .
Myślę że większy (producent) ma większe szanse na utrzymanie stałości jakości, mały mniejsze, nie wiem , bardziej na tanich pracownikach a nie automatyce i maszynach polegający.

Z tym ciągłym szukaniem nowego natomiast to dla hobby czy z ciekawości czemu nie , ale żeby trzeba było ciągle szukać to nie. Koła tu się chyba już nie wymyśli.

Co do okresów wymian to już producent samochodu podaje co ile i w zależności od sposobu użytkowania itp. Ale - czy ktoś tak naprawdę widział zniszczony silnik , którego to zniszczenia powodem były interewały powiedzmy co 15 a nie 10 tys? bez innych przyczyn ? da się coś takiego udowodnić ? - wskazać jednoznacznie te 5 tys więcej jako przyczynę zniszczenia silnika? tak naukowo a nie od "pana z serwisu" z bezzasadnie mądrą miną . (wieciej taki zapyta : panie a co ile był olej - jak powiesz że co 20 to łooo zarząnłęś pan silnik , co 10 trzeba było. Jak powiesz że co 10 to łooo zarżnąłeś pan silnik te nowoczesne oleje to jak woda, co 5 trzeba było. Jak powiesz że co 5 to łooo ale pewnie bez płukanki. Zarżnłąeś pan silnik. I tak bez końca.

Ilu z kierowców Mazd (ba a flotowych skód z tam chyba 30to tys interwałem) nie czytuje for, nie interesuje się olejami, odstawia auto raz w roku czy co te 20 (czy 30) tys na wymianę oleju i wszytko gra chyba, nie ma plagi pozacieranych silników mazd (czy skód flotowych biorąc pod uwagę ich potężną ilość) wokół. Więc mam przeczucię że i 20 tys w Maździe jest całkiem ok.

Edit : ktoś zapyta - ale częstsza wymiana nie zaszkodzi przecież ? no nie. Sama wymiana nie . Ale są modele aut, gdzie nawet do tak podstawowej czynności trzeba to i tamto zdemontować, dostać się, nie ukręcić gwintu w alu misce, nie obrobić śruby przez jakiegoś mistrza na chama wkręconej itp.
Mazdy to nie dotyczy bo fajnie pomyślany dostęp do korka itd . Ale i tu można - nawet był tu na forum przypadek jak dobrze pamiętam - można wyjechać ze spuszczonym starym, ale nie nalanym olejem nowym.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 gru 2021, 20:47 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Co do jakości i marki oleju każdy decyduje sam . To jak z kupnem kurczaka w jakimś śmieciowym supermarkecie lub z zaufanej ubojni która ma kontrakty z zaufanymi hodowcami. Czy zjesz jednego czy drugiego nie zabije Cię (oczywiście nie zakażony ) a każdym się najesz, ale jedzenie syfu przez kilka, kilkanaście lat na pewno na Twój organizm będzie miało wpływ.

Twój akapit Co do okresów wymian to już producent samochodu podaje co ile i w zależności od sposobu użytkowania itp.

Poczytaj co się działo w latach dwutysięcznych z niektórymi markami które żeby połaskotać klientów zalecało wymiany olejów long life co 30-36 tyś km (min. wv, BMW itp.)
I w tych przypadkach to nie była ściema jakiegoś "pana od serwisu" tylko różnych specjalistów i inżynierów motoryzacyjnych.

Oczywiście to tylko moje obeznanie z tematem i proszę nie hejtować :bojka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 sty 2022, 22:44 
Świeżak
Offline
Od: 25.02.2021
Posty: 34
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Active
Region: śląski
Panie I Panowie .
Jaki olej kupić?
Mazda 6 2.5 benzynka z USA:)


AMSOIL ? RAVENOL ?

Dzięki


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 26 sty 2022, 08:04 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
syrgiej, poczytaj. Wszystko zostało już tu napisane.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 lut 2022, 09:15 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.02.2022
Posty: 2
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: lubelski
Witam. Jestem świeży na forum . Od niedawna jestem posiadaczem Mazdy CX5 II 2.2d 150KM przebieg 51tys.km. Auto jest serwisowane i zalane mazdowskim 5w30. Z racji że moje roczne przebiegi oscylować będą w granicach 25-30 tys km( większość autostrada) wymianę będę robił 2 razy do roku. Czytałem wasze wpisy i zawsze jest Rawenol lub Amsoil. Czy przejście na 0w20 będzię w porządku? Proszę o poradę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 lut 2022, 11:37 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 1038
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Nie ma 0w20 do diesla, więc poczytaj jeszcze raz - tym razem bardziej dokładnie, z podziałem benzyna / diesel.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 4 lut 2022, 17:42 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1238
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Jaro2022, odpisałem na Twoją wiadomość.

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 lut 2022, 18:53 
Świeżak
Offline
Od: 26.03.2020
Posty: 26
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
Witam
Panowie i Panie czy ktoś jeździ na takim oleju? Wyskoczył w wyszukiwarce jako olej premium do mazdy 6 2.0 benzyna 165KM 2015.
Helix Ultra ECT C5 0W-20
Ze jest dużo lepszy niż wersja jak to piszą podstawowa
Helix Ultra SN Plus 0W-20


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 mar 2022, 12:36 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Za chwilę wymiana oleju na 200 tys.km zostało jeszcze 1200 km. Olej i filtr już dotarł i czeka :) <pucugg>

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 mar 2022, 14:03 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1238
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
koliber1960, to ile już tys. km na Signature Series? Notujesz to gdzieś?

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 mar 2022, 16:44 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
CzarnePaliwoA jak wyglądają w tej chwili ceny olejów i filtrów .Nie porównywałem z zeszły rokiem ,ale nie długo będę musiał zamówić pakiet na co najmniej 3 samochody ,a sytuacja jest trochę szalona obecnie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 mar 2022, 21:12 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Z tych 200 tys.połowa już na Amsoilu , może nawet trochę więcej :D

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 23 mar 2022, 12:26 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1238
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
pedrito, Amsoil nie drożeje jakoś szczególnie. Wyraźne podwyżki wdrażają jednak Niemcy. Ravenol drożeje regularnie. Od 29 marca wchodzi kolejny, mniej korzystny cennik. Dopóki nie zejdę ze stanów magazynowych sprzed podwyżki, nie zamierzam podnosić cen.

22 marca 2022, o 22:12 koliber1960 napisał(a):
Z tych 200 tys.połowa już na Amsoilu , może nawet trochę więcej

<3

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 23 mar 2022, 13:23 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 11.03.2021
Posty: 52
Rok produkcji: 2021
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Witam mam banalne pytanie, ile oleju trzeba na wymianę Mazda 6 2021r silnik 2,5L benzyna


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 25 mar 2022, 09:44 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1238
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
viewtopic.php?p=3284#p3284

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 kwi 2022, 15:27 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.02.2019
Posty: 51
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Witam. Panowie zakupiłem Mazdę, która zalana jest olejem Shell Helix Ultra Professional AF 5W-30 zbliza sie wymiana więc pytanie do was. Czy pozostać przy tym oleju czy wymienić na inny? Moj silnik to 2.0 165 km skyactiv benzynka, przebieg135 tys. Dodam, ze silnik pracuje równo i nie spala oleju.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 kwi 2022, 21:25 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Hej Fireman84.
Ja zmienił bym na coś lepszego. Dla mnie olej 4l za 120 to kpina. Zrozumiem jeśli nie masz kasy wtedy tak, choć na tym bym nie oszczędzał.
Za dużo lepszy olej zapłacisz do 220zł max. Normalnie Madzia zalana jest 0W20 jeśli ciągasz przyczepy lub masz mocno obciążony silnik no to w tedy 5W20 inaczej nie potrzeba.
Ja do tego silnika leję Ravenol EFS USVO® 0w20 oraz kupuję oryginalny filtr oleju w ASO koszt około 50zł i jestem zadowolony i to polecam.

Symbol.jpg

Pozdrawiam.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 kwi 2022, 21:57 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.02.2019
Posty: 51
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Dzięki Zbyk za info. Tylko jak od poczatku byl lany 5w30 to nie wiem czy dobrze jest wrócić do 0w20
Przyczep nie ciągnę :) natomiast większość jeżdżę po mieście. Wiem, ze temat olejów to temat rzeka, ale człowiek chce najlepiej dla swojego auta. Przeczytałem większość postow i mam metlik w głowie. Duzo osób poleca Amsoil, taki lalem do gh i szczerze mówiąc nie odczułem duzej różnicy. Jezeli chodzi o kasę to raz w roku mozna zainwestować :)
W serwisie mowili, ze mozna lac 5w30 wiec wolabym zostać przy tych parametrach, tylko dobrej jakości.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 kwi 2022, 22:09 
Świeżak
Offline
Od: 26.03.2020
Posty: 26
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
Zalej Shell Helix Ultra SN Plus 0w20 będziesz zadowolony.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 kwi 2022, 09:37 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Fireman84 napisał(a):
Dzięki Zbyk za info. Tylko jak od poczatku byl lany 5w30 to nie wiem czy dobrze jest wrócić do 0w20
Przyczep nie ciągnę :) natomiast większość jeżdżę po mieście. Wiem, ze temat olejów to temat rzeka, ale człowiek chce najlepiej dla swojego auta. Przeczytałem większość postow i mam metlik w głowie. Duzo osób poleca Amsoil, taki lalem do gh i szczerze mówiąc nie odczułem duzej różnicy. Jezeli chodzi o kasę to raz w roku mozna zainwestować :)
W serwisie mowili, ze mozna lac 5w30 wiec wolabym zostać przy tych parametrach, tylko dobrej jakości.



Dlatego to jest temat rzeka , bo nie ma żadnych dramatycznych różnic między olejem za 120 czy 220 . Czy między olejem X a Y . Są jak wynika z analiz itd, ale jeden i drugi i trzeci i czwarty smarują i chłodzą czyli robią to co powinny.
Gdyby były, i były na tyle istotne że byłoby to najsłabsze ogniwo w trwałości silnika, nic innego ponad ten jedyny dobry olej producent by nie dopuszczał do stosowania. A dopuszcza _wszystko_ co spełnia podane w instrukcji normy . To znaczy że gdzieś indziej jest to słabe ogniwo, nie w oleju, i jak silnik padnie to nie przez olej za 120.
Co do zmiany z jednej lepkości na inną to nie ma żadnych przeciwskazań.
Tu użytkownicy jeżdżą i na 0w20 i na 5w30 i ani jednym, ani drugim silniki nie wybuchają, więc oba dobre.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 kwi 2022, 09:47 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 11.03.2021
Posty: 52
Rok produkcji: 2021
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
A ile wchodzi do silnika 2,5L oleju się nie dowiedziałem :cool:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 kwi 2022, 10:34 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 07.10.2014
Posty: 1238
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
smerf, tylko z uwagi na własne gapiostwo :wink:

25 marca 2022, o 10:44 CzarnePaliwo napisał(a):
https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?p=3284#p3284


Jest to poniekąd jednak nieco martwiące, że użytkownicy nie szukają takich informacji w instrukcjach obsługi. Nasze forum jest dość pewne merytorycznie, ale są miejsca w sieci pełne informacyjnych bubli.

_________________
http://www.czarnepaliwo.pl - sklep z olejami silnikowymi, przekładniowymi, dodatkami do paliwa i wszelkimi płynami eksploatacyjnymi do Twojej Mazdy :piatka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 kwi 2022, 12:23 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.02.2019
Posty: 51
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Panowie nie kłócić się. Chociaż do instrukcji mozna zajrzeć i przeczytać kilka postów:) wracając do mojego oleju Shell Helix Ultra Professional AF 5W-30 to spełnia normy producenta Mazdy. Więc chyba pozostanę przy tym oleju. Na allegro jest sprzedawca który jest dystrybutorem, więc mysle ze oryginalny olej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 kwi 2022, 12:32 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Na olejach trzeba się znać i akurat można zaufać CzarnePaliwo w kwestii doradztwa.
Pozdrawiam :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 kwi 2022, 12:35 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
4 kwietnia 2022, o 11:52 smerf napisał(a):
Nie bądz taki mądry i złośliwy, jakbyś wiedział to byś powiedział a że jesteś ciemniak to piszesz bzdury.


Ciemniak to ktoś kto nie zaglądnie do instrukcji, o opiera się na tym co ktoś zupełnie mu obcy odpowie w internetach. (choć akurat Czarne Paliwo się zna na rzeczy)

Na takie pytania można odpowiadać : jeden litr. Może wtedy wróci do łask czytanie u ciem(n)iaków prawdziwych.

btw czy za taki ton i formę nie powinno być bana ? akurat to forum trzyma poziom i takich wypowiedzi nie toleruje z tego co zauważyłem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 kwi 2022, 12:40 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.02.2019
Posty: 51
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Nie żebym sie czepiał i podważał opinie na temat olejów. Ale czerne paliwo rekomenduje oleje takie jakie ma w sprzedaży czyli Amsoil i RAVENOL, czyli reszta olejów jest zla?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 kwi 2022, 14:48 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Mi chodziło o formę pytającego, o to ile litrów ma oleju zalewać do swojej całkowicie standsrtowej i nie odbiegającej od tej z jego instrukcji mazdy i to żałosne obruszenie się że ktoś śmiał zwrócić uwagę na to , że jest to w instrukcji.

A co do jakosci olejów to są całe fora (nawet nasze krajowe oilclub ) , dyskusje , i jak trochę żyję to widzę - mody :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 kwi 2022, 16:40 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
Panie Andrzejsr napisałem co ja kupiłem, co ja zalewam i co ja uważam za dobre.
Dalej nie ciągnę bo zaraz będzie gówno burza.
Pozdrawiam.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 kwi 2022, 16:48 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
4 kwietnia 2022, o 13:40 Fireman84 napisał(a):
Nie żebym sie czepiał i podważał opinie na temat olejów. Ale czerne paliwo rekomenduje oleje takie jakie ma w sprzedaży czyli Amsoil i RAVENOL, czyli reszta olejów jest zla?

Jeśli zależy ci na merytorycznej odpowiedzi to zajrzyj do karty produktów interesujących cię olejów. Jeśli będziesz mieć wątpliwości co do znaczenia podanych wartości parametrów to czarnepaliwo wyjaśni ci rzeczowo i kulturalnie, co jest lepsze dla twojego silnika. A przy okazji dowiesz się dlaczego i skąd sprowadza te a nie inne oleje. Inaczej, bijesz niepotrzebnie pianę.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 kwi 2022, 18:53 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2107
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Panie Zbyk , coś więcej napisałeś - nie tylko że kupujesz olej X czxy Y i jesteś zadowolon, ale zacząłeś od tego :

"Ja zmienił bym na coś lepszego. Dla mnie olej 4l za 120 to kpina."

Otóż ja uważam że to żadna kpina, a oleje katuję i co jakiś czas badam, a i silniki oglądam po nich. Ba, nie podważając jakości olejów z ameryki, jestem dziwnie spokojny że po 100-200-300 tys km nie zauważy nikt różnicy między nimi, a tym wykpionym olejem za 120. A za zaoszczędzoną stówkę lepiej dla silnika, dolotu, zaworów jakiś catchtank założyć, więcej da niż stówka więcej na olej. Oczywiście - niczemu nie zaszkodzi aktualnie modny olej za 2+ stówki PLUS catchtank. Jeszcze lepiej.

Więc, jak się nie chce gównoburzy, to się nie wykpiwa wyborów innych, całkiem niegłupich. A nie pisze że się jej tej gównoburzy nie chce, samemu prowokując ją .


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1999 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 67  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.