Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 04:13

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 650 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 5 lis 2013, 19:27 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 175
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
matkowpa napisał(a):
Carcraft napisał(a):
pod usb najlepiej podlaczyc ipoda lub inna mp3 ktory ma wlasnego playera i tu zatrzymuje sie po zgaszeniu i rozpoczyna od tej samej sekundy i rozpoznaje biblioteke utworow. podejrzewam ze problem jest jak podlaczysz sam nosnik np pendrive bez zadnego playera czy oprogramowania.


Dobry hint z tym zewnętrznym urządzeniem. Nie jestem przyzwyczajony i nie lubię używać telefonu w samochodzie, choć przyznam, że współdziała perfekcyjnie jako odtwarzacz z mazdą. Ale faktycznie jakby wrzucić osobnego mp3 playera w podłokietnik i zapomnieć o nim, to mój problem byłby rozwiązany. Oczywiście to jest work around ale ważne żeby był skuteczny.
Swoją drogą polubiłem już pierwszy utwór na liście i pewnie będę za nim tęsknić.

ps. jakiego mp3 playera polecasz?


Chciałem rozwinąć temat podjęty przez kolegów. Rozwiązanie z podłączaniem osobnego playera do USB jest całkiem niezłym lekarstwem na problem startującego od początku pendrive'a. Jednak nie każdy player działa właściwie. Wczoraj wygrzebałem gdzieś jakiś stary odtwarzacz i niestety jest on rozpoznawany przez system jako zwykła pamięć. Iphone/ipod działają znakomicie ale są zbyt drogie jako stałe wyposażenie auta. Idealnym rozwiązaniem byłby odtwarzacz, który podobnie do i-sprzętu "usypia" po wyłączeniu auta. Jeśli ktoś na forum korzysta z dobrego playera to niech napisze z jakiego. Ja tylko mogę dodać, że stary Pentagram odpada.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 lis 2013, 20:45 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
koledzy zdecydowanie polecam iPODa to mp3 appla bez funkcji telefonu ja swojego starego podlaczylem, wrzucilem w podlokietnik i zapomnialem, jak byscie mieli jeszcze ipoda z wifi to mozna synchronizowac bezprzewodowo z iTunes ( tak jak ja mam autonw garazu wiec nawet nie musialbym wyjmowac sprzetu ze schowka aby sobie cos do niego wrzucac) biblioteke utworow. nasz mazdowy usb jest dedykowany scisle do ipoda poniewaz nawet w miejsce nazwy USB rozpoznal mojego ipoda i juz bylo napisane ipod zamiast usb. Poniewaz w ipodzie biblioteka nie jest ulozona jak zwykle foldery to zwyklego pendrive on odczytuje calosc jak jeden folder nie wspolpracojacy z playerem ipodowym. Poza tym koledzy przeciez co chwila wymieniamy telefony ja na przyklad za chwile odbieram nowego iphona a swojego starego wrzuce w podlokietnik i znowu zapomne wiec cala moja biblioteka bedzie dostepna w samochodzie i synchronizowana po chmurce jak autko znajdzie sie w zasiegu wifi domowego.


GJ JetBlack SDN 2,5i AT


Ostatnio edytowano N, 27 kwi 2014, 14:40 przez glowasiek, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 lis 2013, 21:40 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 175
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
To, że z i-sprzętem działa doskonale wiadomo. Ja jednak nie kupię nowego ipoda, żeby go wozić w podłokietniku a starego nie mam bo mi ukradli. A kolega którego ipoda używa? Może jakąś używkę nabędę. Swoją drogą to chyba powinno być standardowe wyposażenie M6 :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 lis 2013, 11:32 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 165
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Carcraft napisał(a):
koledzy zdecydowanie polecam iPODa to mp3 appla bez funkcji telefonu ja swojego starego podlaczylem, wrzucilem w podlokietnik i zapomnialem, jak byscie mieli jeszcze ipoda z wifi to mozna synchronizowac bezprzewodowo z iTunes ( tak jak ja mam autonw garazu wiec nawet nie musialbym wyjmowac sprzetu ze schowka aby sobie cos do niego wrzucac) biblioteke utworow. nasz mazdowy usb jest dedykowany scisle do ipoda poniewaz nawet w miejsce nazwy USB rozpoznal mojego ipoda i juz bylo napisane ipod zamiast usb. Poniewaz w ipodzie biblioteka nie jest ulozona jak zwykle foldery to zwyklego pendrive on odczytuje calosc jak jeden folder nie wspolpracojacy z playerem ipodowym. Poza tym koledzy przeciez co chwila wymieniamy telefony ja na przyklad za chwile odbieram nowego iphona a swojego starego wrzuce w podlokietnik i znowu zapomne wiec cala moja biblioteka bedzie dostepna w samochodzie i synchronizowana po chmurce jak autko znajdzie sie w zasiegu wifi domowego.

Czy rozumiem dobrze, że:
1) polecasz iPhona pracującego jako iPod?
2) urządzenie jest podpięte do gniazda USB?
3) całą obsługę plików muzycznych robisz z poziomu 'stacji multimedialnej' w mazdzie i nie dotykasz iPhona?
4) jeśli był odtwarzany utwór przed wyłączeniem zapłonu, to po ponownym odpaleniu samochodu będzie on odtwarzany od momentu w którym zakończyliśmy słuchać (np. jak w przypadku CD)?

Pytam, bo w przypadku urządzenia podpiętego przez Bluetootha, muszę odpalić playera w urządzeniu (HTC One) a chciałbym tego uniknąć.

_________________
szybki ale pokrak


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 lis 2013, 13:36 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 175
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jest tak jak pisze Carcraft. Stacja multimedialna steruje playerem w iphone/ipod. Wyłączasz zapłon, wychodzisz z auta a gdy wrócisz audio startuje z tego samego miejsca.

Mały edit. Jak się okazuje z ipodem nie jest tak kolorowo. Po podłączeniu ipoda nano urządzenie "oddaje" kontrolę stacji multimedialnej i zawsze po włączeniu zapłonu startuje od początku. Inaczej jest z iphone. Po podłączeniu do stacji odtwarzaniem można sterować zarówno z telefonu jak i ze stacji. Po odłączeniu zasilania iphone przechodzi na "pause" i potem wznawia odtwarzanie od tego samego miejsca.


Ostatnio edytowano Śr, 6 lis 2013, 14:53 przez marksoft, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 lis 2013, 13:41 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Koledzy, czy możecie napisać dokładne modele iPodów, któe w taki sposób współpracują ze stacją multimedialną?

Czy takie będą OK:
Apple iPod SHUFFLE 2GB MD778RP/A
Apple iPod NANO 16GB ME971QB/A


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 lis 2013, 15:26 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 165
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
marksoft napisał(a):
Jest tak jak pisze Carcraft. Stacja multimedialna steruje playerem w iphone/ipod. Wyłączasz zapłon, wychodzisz z auta a gdy wrócisz audio startuje z tego samego miejsca.

Mały edit. Jak się okazuje z ipodem nie jest tak kolorowo. Po podłączeniu ipoda nano urządzenie "oddaje" kontrolę stacji multimedialnej i zawsze po włączeniu zapłonu startuje od początku. Inaczej jest z iphone. Po podłączeniu do stacji odtwarzaniem można sterować zarówno z telefonu jak i ze stacji. Po odłączeniu zasilania iphone przechodzi na "pause" i potem wznawia odtwarzanie od tego samego miejsca.


Stąd była moja lista pytań, żeby to wyjaśnić. Jeśli z iPhonem hula to mam jeszcze jedno ważne pytanie: czy stacja multimedialna widzi strukturę katalogów z iPhona i pozwala po niej nawigować tak jak w przypadku podpiętego pendrive'a? Jeśli nie to mam lepszy sposób niż stary iPhone w podłokietniku

Edit: to może wyjaśnię jaki jest alternatywne rozwiązanie problemu dla telefonu pracującego pod Androidem (testowane na HTC One): sparuj telefon jako przez Bluetootha jako źródło muzyki, włącz defaultowego playera w telefonie i przejdź do zakładki bluetooth w Audio w mazdzie. Jeśli wyłączysz zapłon i połączenie bluetooth zostanie przerwane to player spauzuje, zaś po ponownym uruchomieniu samochodu zacznie odtwarzanie od miejsca w którym zostało mu przerwane. Nie jest to rozwiązanie optymalne, ale ma parę zalet:
-> przywraca odtwarzanie w miejscu gdzie zostało zakończone
-> losowe wybieranie utworów nie dotyczy jedynie pierwszego utworu, jak to jest w mazdzie, ale zależy od playera w fonie
-> pokazuje na stacji multimedialnej, co w danym momencie jest odtwarzane (to chyba naprawdę nie jest nic wyjątkowego)
-> nie muszę nabywać starego iPhona, którego wrzucę w podłokietnik i na którego musiałbym specjalnie zgrywać nowe utwory - wszystko mam w moim podstawowym telefonie

Teraz o wadach tego rozwiązania:
-> struktura folderów nie jest dostępna z poziomu stacji multimedialnej w mazdzie. Oznacza to, że z poziomu telefonu musimy określić czego chcemy słuchać. Z pośrednictwem mazdy możemy jedynie przeskakiwać do kolejnych utworów lub się cofać. W playerze telefonu również musimy ustawić w jaki sposób utwory mają być odtwarzane (losowo, w kolejności, itp.). Jednak do momentu w którym chcemy słuchać jednej playlisty w określony sposób (np. losowo) możemy zapomnieć o telefonie i za każdym razem kiedy ponownie uruchomimy auto, odtwarzane będą kolejne etapy naszej listy.
-> fon podpięty pod bluetooth przy stałej transmisji będzie się szybciej rozładowywał, co w długiej trasie oznacza konieczność jego doładowania - trzeba o tym pamiętać i wymaga to dodatkowych czynności, których chciałbym uniknąć. Pendrive wpięty w USB, lub iPhone nie będzie miał tego problemu.
-> wiadomości przychodzące (SMS / e-mail) pauzują odtwarzanie. Dodatkowo ściąganie wiadomości na stację multimedialną nie pozwala w tym samym czasie na odtwarzanie muzyki, skoro port jest już zajęty transferem danych. Chcąc czytać przychodzące wiadomości na stacji multimedialnej, musimy się pogodzić z przerwami w odtwarzaniu.
-> żeby po odpaleniu samochodu zaczęło grać musi minąć chwila - nie jest to uciążliwe, ale najpierw zestaw głośnomówiący musi się połączyć z telefonem, a potem dopiero leci muzyczka.

Tych wszystkich niedogodności można by uniknąć gdyby mazda zapamiętywała, w którym miejscu skończyła odtwarzanie w przypadku nośnika wpiętego w USB.

_________________
szybki ale pokrak


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 lis 2013, 01:09 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
No tak sa zawsze jakies za i przeciw.

U mnie bluetooth slabo zdaje egzamin bo:

Mam w telefonie ok 2000 kontaktow i troch trwa zanim stacja to przemieli, swoja droga szkoda ze musi robic download za kazdym razem kiedy wsiadam do samochodu. Podejrzewam ze do kilkuset kontaktow bedzie to nieodczuwalne a mazda nie przewidziala ze ktos moze uzbierac ich duzo wiecej.

gdyby nie download rozwiazanie bluetooth byloby optymalne szczegolnie z iphonem ktorego mozna ladowac przez usb podczas jazdy. Niestety BT nie oferuje nawigowania po strukturze plikow nawet iphona, choc taka mozliwosc jest przy polaczeniu przez USB.

Kolejna sprawa to jakosc, BoSe sobie naprawde dobrze radzi z muzyka ktora jest nagrana w dobrej jakosci i idzie przez usb, przyez BT dzwiek jest plaski mniej dynamiczny i troche nijaki i troche rozczarowuje.

kwestia zapamietywania to nie jest kwestia stacji mazdy tylko podlaczonego playera mazda jedynie przejmuje sterowanie samym playerem na czas polaczenia i zapomina o nim zaraz po odlaczeniu, to player pamieta gdzie zostal zastopowany i pamieta gdzie ma dalej grac. Pendrive nic nie pamieta najdzesciej nie ma wlasnego zasilania nawet wiec tym bardziej mazda tu nic nie zdziala.

nt szkoda ze iphone blokuje inne playery niz natywne przez usb i np nie widzi moich kawalkow sciagnietych przez serwis spotify (swoja droga cos pieknego muza z calego swiata za 19 pln na mies az trudno uwierzyc, przestalem kupowac plyty a sama aplikacja to jakis kosmos super.

Wiec ja to widze tak u siebie.:

stary (nie taki stary 1,5 roku) iphone 4s 16 gb z wifi i serwisem spotify ( dostep do calej muzy jaka chcesz przez wifi - mozna zgrywac lokalnie na telefon) podlaczony przez wyjscie sluchawkowe ale do wejscia aux w mazdzie ( eliminuje problem logowania sie BTfa, niskiej jakosci i blokowania playera spotify) bede testowac to konfiguracje tym bardziej ze ladowanie z usb eliminuje problem baterii. Nie wiem jak to bedzie z zapamietywaniem momentu pauzy choc jest nadzieja bo jak wyjmuje sluchawki to muza stopuje, niestety bedzie trzeba jednak nawigowac po muzie z poziomu iphona, co niest takim minusem bo jest to szybki i intuicyjne sterowanie duzo lepsze niz mazdowe. Na razie musze nabyc kabelek do testow jack-jack.


GJ JetBlack SDN 2,5i AT


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 lis 2013, 01:38 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 165
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Carcraft napisał(a):
kwestia zapamietywania to nie jest kwestia stacji mazdy tylko podlaczonego playera mazda jedynie przejmuje sterowanie samym playerem na czas polaczenia i zapomina o nim zaraz po odlaczeniu, to player pamieta gdzie zostal zastopowany i pamieta gdzie ma dalej grac. Pendrive nic nie pamieta najdzesciej nie ma wlasnego zasilania nawet wiec tym bardziej mazda tu nic nie zdziala.


Carcraft. Jesteś niepotrzebnym pesymistą. Właśnie chodzi o to aby to stacja multimedialna ze swoim playerem pamiętała gdzie skończył się utwór po zgaszeniu zapłonu i gdzie ma rozpocząć. To że nośnik nie ma własnego zasilania ani playera nie ma tu nic do rzeczy. Technologicznie rozwiązuje się to np. w ten sposób, że informacja o tym gdzie przerwaliśmy zostaje zapisana na nośniku i odczytana w momencie ponownego uruchomienia playera z poziomu stacji. Nie wymyślam nowych rozwiązań tylko mówię jak to działa u innych producentów. W moim poprzednim samochodziku miałem slot na kartę SD i nigdy nie było problemu o którym tu dyskutujemy. Teraz podpinam tę samą kartę SD przez złącze USB i zawsze słyszę pierwszy utwór na liście.
Jeśli to jest problem czysto programistyczny to może zostanie to rozwiązane w kolejnych wersjach softu. Tylko jeśli temat jest tak prosty jak się wydaje to dlaczego nie zostało to rozwiązane w pierwszej wersji.

Jestem ciekaw jak będzie Ci hulać zestaw z iPhonem. Czekam na więcej szczegółów jak już przetestujesz temat.

_________________
szybki ale pokrak


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 lis 2013, 08:24 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Carcraft napisał(a):
Mam w telefonie ok 2000 kontaktow i troch trwa zanim stacja to przemieli, swoja droga szkoda ze musi robic download za kazdym razem kiedy wsiadam do samochodu


chyba jesteś w błędzie - bo stacja kontakty zgrywa tylko raz - u mnie to trwalo ok 15 min ale za to gdy iphone zgubił owe kontakty miałem je nadal w mazdzie ( Mazda uratowała mi trochę tyłek)

teraz po każdym połączeniu iphona z mazdą natychmiast mam dostęp do kontaktów z poziomu panelu (te zapisane w systemie audio) a z poziomu telefonu ewentualne nowe
historia polączeń wyswietlana na panelu jest natomiast aktualna :)

System audio niezawodnie działa z cd mp3 :) może to już przestarzałe ale za to wad brak (może z wyjątkiem pojemności)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 lis 2013, 11:19 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
same kontakty moze tak ale historia polaczen i aktualizacja i tak trwa. mazda ci nie musi nic ratowac jesli masz iphona to masz tez icloud i masz automatyczny update kontaktow w chmurce w kazdej cheili do sciagniecia


Carcraft,
Mazda 6 GJ SDN 2,5i JetBlack, Sent from mobile device iPhone 4S using Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 lis 2013, 12:26 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
to było bardziej skomplikowane i icloud nie pomógł (dzięki M6 mam je znów) ale to nie miejsce na ten temat :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Pn, 7 kwi 2014, 20:32 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Jest sposób na to, żeby shuffle było w innej kolejności - trzeba wyjąć i włożyć pendrive, z każdym ponownym załadowaniem bibilioteki buduje sobie inną kolejność - wiem, że to nie rozwiązanie, ale jakiś sposób na teraz, póki nic się nie zmieniło w sofcie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 kwi 2014, 15:20 
Wtajemniczony
Offline
Od: 12.03.2014
Posty: 201
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Jeszcze nie mam M6, ale jak już kupię, to chyba zainwestuję w http://audiocarshop.pl/product_info.php?products_id=376

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 kwi 2014, 16:07 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
tombien napisał(a):
Jest sposób na to, żeby shuffle było w innej kolejności - trzeba wyjąć i włożyć pendrive, z każdym ponownym załadowaniem bibilioteki buduje sobie inną kolejność - wiem, że to nie rozwiązanie, ale jakiś sposób na teraz, póki nic się nie zmieniło w sofcie.

U mnie zawsze jest tak samo :o


Sent from my iPad using Tapatalk

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 kwi 2014, 19:03 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
escorpion napisał(a):
Jeszcze nie mam M6, ale jak już kupię, to chyba zainwestuję w http://audiocarshop.pl/product_info.php?products_id=376

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

A co z menu z ustawieniami funkcji Mazdy? Część ustawień jest na tym wyświetlaczu.
Co z klawiszami funkcyjnymi na kierownicy?
Co z pokrętłem miedzy siedzeniami?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 kwi 2014, 20:15 
Wtajemniczony
Offline
Od: 12.03.2014
Posty: 201
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Pytałem o to wszystko i twierdzą, że wszystko będzie działać, nawet Bose.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 kwi 2014, 20:20 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Musisz mieć pewność, że jak nie zadziała, to przyjmą zwrot


Sent from my iPad using Tapatalk

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 kwi 2014, 21:36 
Wtajemniczony
Offline
Od: 12.03.2014
Posty: 201
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Dobra uwaga. Tylko musiałbym to dostać na piśmie. Mają zaprzyjaźnione warsztaty, które to montują. Najbliższy ode mnie w Łodzi.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 kwi 2014, 21:50 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dopóki nie kupisz mogą Ci wszystko obiecać

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 kwi 2014, 09:32 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 15.11.2013
Posty: 457
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
marksoft napisał(a):
Jest tak jak pisze Carcraft. Stacja multimedialna steruje playerem w iphone/ipod. Wyłączasz zapłon, wychodzisz z auta a gdy wrócisz audio startuje z tego samego miejsca.

Mały edit. Jak się okazuje z ipodem nie jest tak kolorowo. Po podłączeniu ipoda nano urządzenie "oddaje" kontrolę stacji multimedialnej i zawsze po włączeniu zapłonu startuje od początku. Inaczej jest z iphone. Po podłączeniu do stacji odtwarzaniem można sterować zarówno z telefonu jak i ze stacji. Po odłączeniu zasilania iphone przechodzi na "pause" i potem wznawia odtwarzanie od tego samego miejsca.


Czy sytuacja, że zawsze przy starcie odtwarzany jest pierwszy utwór (czyli jak w przypadku podłączenia zwykłego pendrive do USB) ma miejsce tylko w przypadku IPod nano czy wszystkie IPod?

Poszukuję jakiegoś rozwiązania na startowanie zawsze od pierwszego... Kupno IPhone by wozić go jako magazyn muzyki odpada :)

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mając podpięty pendrive z muzyką u Was również nie działą Shuffle? Po kliknięciu przeskakuje na inny numer np. 60/290 ale wiem, że następny utwór nie będzie już losowy a 61/290.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: N, 27 kwi 2014, 10:00 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Bezan napisał(a):
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mając podpięty pendrive z muzyką u Was również nie działą Shuffle? Po kliknięciu przeskakuje na inny numer np. 60/290 ale wiem, że następny utwór nie będzie już losowy a 61/290.


Ten utwór 61 to będzie losowy, znaczy kolejny w kolejności losowej ułożonej przez stację. Z tym, że ta "losowa" kolejność jest z góry założona i przy danym pendrive taka sama. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 kwi 2014, 11:43 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 175
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Niestety po przetestowaniu kilku różnych urządzeń mogę powiedzieć, że zawsze było tak samo. Po USB odtwarzanie zawsze startowało od początku (po dłużym wyłączeniu). Nieco lepiej jest po bluetooth. Urządzenie przechodzi na PAUSE po wyłączeniu zapłonu. Problemem jest natomiast nawigacja po utworach (najlepiej słuchać zapisanej wcześniej playlisty) i wybieranie przez m6 urządzenia źródłowego tzn. Jeżeli korzystamy z dwóch różnych urządzeń do zestawu głośnomówiącego i audio to stacja nie zapisuje preferowanych urządzeń (obie funkcje przypisuje do jednego urządzenia i zawsze trzeba przestawiać to ręcznie). Z prędkością wczytywania biblioteki po usb też jest słabo. 4BG danych na iphonie wczytuje kilka minut. Nie wiem jak wy ale ja nie wierzę w update dlatego przerzuciłem się na stare dobre składanki na audiocd. Dzięki temu świadomiej wybieram sobie repertuar do słuchania.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 kwi 2014, 11:50 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 15.11.2013
Posty: 457
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
marksoft, mógłbyś napisać co testowałeś?
Podobno IPod działa w miarę OK.

O ile włączenie od pierwszego można jeszcze przeboleć ale by chociaż odtwarzanie losowe działało sprawniej :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 kwi 2014, 14:12 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 175
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Testowałem: iphone 3gs, 4, 4s, 5, ipod nano, jakiegoś starego pentagrama, kilka pamięci flash i dwa htc nie pamiętam które. Zawsze było tak samo. Jeżeli kolegę interesuje odtwarzanie losowe to tylko przez bluetooth.

zapomniałem dodać, że jeden htc był na windzie a drugi na androidzie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 kwi 2014, 14:52 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 15.11.2013
Posty: 457
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Dzięki za informacje.

Czyli USB można sobie odpuścić ;)
Czy w przypadki płyt CD z MP3 również zaczyna od 1 utworu i odtwarzanie losowe "nie działa" ? Na 700MB da się już zmieścić muzykę na kilkugodzinną trasę.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 kwi 2014, 15:22 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 175
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nie testowałem mp3 na cd. Na teraz wystarczy mi dobrze skomponowana składanka na audioCD. Jak się znudzi ląduje w podłokietniku a jej miejsce zajmuje nowsza. W sumie to lubię ten czas na przygotowanie płyt jak za starych dobrych czasów, kiedy robiłem składanki na kaseciaka.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 lip 2014, 09:03 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
mam nadzeje, ze i schnufle bedze dzialac
marksoft napisał(a):
Niestety po przetestowaniu kilku różnych urządzeń mogę powiedzieć, że zawsze było tak samo. Po USB odtwarzanie zawsze startowało od początku (po dłużym wyłączeniu).


chlopaki, mam info z mojego ASO, ze problem s przegrywanim z USB klucza jest rozwionzany zo strany Mazdy. Po urlopie bede wiedzal wiecej . Sprobojce sie zapytac w ASO.

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 lip 2014, 09:10 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.03.2014
Posty: 940
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Uwierzę jak zobaczę.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 lip 2014, 09:13 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
zapytaj sie w ASO. Ja wracam za 2 tygodnie z urlopu, to juz mozes miec po problemu :-)
to info mam potwierdzone z 2 ASO, ale jesce nikomu kogo znam to nezmienali, info od mazdy w ASO maja kolo 24 godzin

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 650 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.