Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 18:40

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 17:43 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.05.2017
Posty: 12
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Wczoraj, chyba po aktualizacji softu Mazdy (przy przeglądzie) do wersji 59.00.502 EN N, mój telefon, po sparowaniu z samochodem poprosił o zainstalowanie Aha, Stitcher oraz - nowość - Navibridge.
Ta aplikacja ma umożliwiać przesłanie trasy zaplanowanej w telefonie do nawigacji samochodowej.
Obsługa dość intuicyjna, adres docelowy znalazłem w telefonie i wysłałem do samochodu. Telefon potwierdził wysłanie, tylko... nie wiem, gdzie to odebrać? System nawigacyjny nie wyglądał na poruszony :) odebraniem czegokolwiek. Czy ktoś wie jak to działa. Jest w pomocy programu lista kompatybilnych systemów nawigacyjnych, (jest tam Mazda) ale nie wiem jakie jej numerki mamy w naszych 6. Czy u kogoś ten program działa?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 18:10 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jaki telefon? Czy adres zlokalizowałeś w telefonie w tej aplikacji Navibrige, czy np. w googlu? Pytam, bo miałem problem z nawigacją MZD z pewnym adresem, pokazywał w zupełnie innym miejscu (różnica 2 skrzyżowań) niż google (który pokazał dobrze).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 19:54 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.05.2017
Posty: 12
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Używam Iphone. Ta aplikacja, to jakby nakładka na mapy z telefonu (ja korzystam z Google), która ma za zadanie wysłać punkt docelowy (czy trasę?) do map z nawigacji. Mój problem polega na tym, że teoretycznie wysyła, nawet jest ikonka "online" połączenia telefonu z systemem nawigacyjnym, tylko odbioru po stronie Mazdy nie widzę. Zmieniłem język systemu na angielski, nie pomogło.
W pomocy do tej aplikacji jest lista wspieranych nawigacji, jest też Mazda (według roczników), tyko dalsze szczegóły są częściowo po japońsku :roll:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 21:01 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 455
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Zastanawiam się czy na Androida też to jest. Czy ta aplikacja tak wygląda?
https://play.google.com/store/apps/deta ... ridge.view

_________________
:drunk:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 21:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.05.2017
Posty: 12
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 sie 2017, 21:26 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
No właśnie sam się dziwiłem, że mój Iphone nagle na takie dziwo się napalił i chciał bym je wrzucił na koma, mówicie że nie działa? <niewiem>

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 sie 2017, 08:11 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1068
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Też tak miałem, ale po instalacji to nie działa. Krótkie wyjaśnienie dlaczego.

Zdziwiony jestem w ogóle, że to się pojawiło. Ta aplikacja napisana jest przez firmę trzecią (Denso). Mechanizm polega na tym, że akcesorium podłączone do iPoda (lub innego urządzenia pod kontrolą systemu iOS) musi implementować protokół komunikacyjny zgodny z frameworkiem EAAccessory będącym częścią iOS. W ramach tego protokołu urządzenie zawiera identyfikator hostowanych usług np. mógłby on się nazywać com.mazda.navi. Aplikacja w momencie wysłania do AppStore zawiera w pliku Info.plist informację o tym jakie usługi obsługiwane przez połączenie z urządzeniami zewnętrznymi (zarówno Bluetooth jak i Lightning connector) wspiera. W momencie wykrycia połączenia z akcesorium na podstawie tych metadanych wyszukuje się w systemie kompatybilną aplikację i sugeruje jej uruchomienie, a w przypadku jej braku sugeruje się instalację odpowiedniej aplikacji z iPhone.

Gdzie jest haczyk? Aby akcesorium mogło komunikować się z urządzeniem pracującym pod kontrolą systemu iOS musi mieć certyfikat Apple MFi (historycznie Made For iPod, obecnie ma to zastosowanie do wszelkich urządzeń Apple), a jego potwierdzeniem jest nie tylko naklejka MFi, ale przede wszystkich chip, który musi być fizycznie wlutowany do urządzenia. Oczywiście były próby hakowania tego z różnym powodzeniem.

Aplikacja NaviBridge deklaruje wsparcie dla następujących protokołów/usług:
<key>UISupportedExternalAccessoryProtocols</key>
<array>
<string>jp.co.denso.NaviCon</string>
<string>jp.co.denso.NaviCon.JKPP</string>
</array>

Wątpię aby MZD coś takiego wysyłało, a jeśli to wysyła to oznacza to, że ma to zainstalowany chip MFi lub w wersji 502 ktoś podjął się próby zhackowania tego. Prędzej podejrzewałbym jakiś bug, który powoduje wyświetlenie się zapytania o instalację tej aplikacji.

Jeśli ktoś jest zainteresowany pisaniem sterowników do urządzeń zewnętrznych na iOS to załączam link do dokumentacji: https://developer.apple.com/library/con ... ction.html Co nie co udało mi się z tym zrobić.

P.s. Ten chip otwierałby również drogę do customowej implementacji CarPlay. ;-)

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 sie 2017, 14:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.05.2017
Posty: 12
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Zastanawia mnie mimo wszystko, dlaczego na liście wspieranych przez aplikację nawigacji jest Mazda. Czy mógłby ktoś wyjaśnić, jak porównać wymienione jako wspierane nawigacje z tym, co mamy w autach?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 sie 2017, 11:00 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Na Androidzie nie łączy się z MZD. Z tego co zobaczyłem, to wspierane nawigacje to są jakieś niezależne produkcje...
Zresztą jak by aplikacja umożliwiała tylko wysłanie znalezionego punktu do nawigacji, to nie widzę sensu jej instalowania...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 sie 2017, 12:43 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 455
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A właśnie ma dużo sensu :) Wyszukanie lokalizacji jest o niebo lepsze w Google Maps lub przejście jakimś linkiem ze strony WWW albo FB danego miejsca. Wtedy o niebo wygodniej byłoby ustawić miejsce docelowe w navi auta.

_________________
:drunk:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 sie 2017, 21:06 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.05.2017
Posty: 12
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Luke! Wyobraź sobie, że planujesz jakąś traskę na wakacje. Czy nie milej i wygodniej zrobić to na telefonie czy kompie w domu, w wolnej chwili? Nie chcę porównywać ale kolega w swojej BMW ma możliwość przesyłania do nawigacji z telefonu. Jak zerkniesz we wspierane przez NaviBridge systemy nawigacyjne to zobaczysz, że jest Mazda. Może nasz krajowy importer się wypowie w temacie? Może ma też jakieś newsy w sprawie Car Play?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 sie 2017, 22:56 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ale z tego co zauważyłem, w Navibridge nie ma możliwości planowania trasy, a tylko wyszukanie punktu...
Nie przejrzałem dokładnie wspieranych systemów, ale nie zauważyłem MZD, tylko jakieś mazdowe, ale inne...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 sie 2017, 15:00 
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.11.2016
Posty: 173
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Navibridge ma chyba tylko wsparcie dla Japonii, czy się mylę?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.