Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 06:15

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 22 maja 2023, 22:09 
Świeżak
Offline
Od: 09.01.2022
Posty: 26
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Tak, jak pisałem w tym wątku wcześniej - mam tę stację Sinosmart od stycznia 2022 r. Gdy wszystko w niej działa OK, to jest super sprawa. Ale niestety - nie wszystko działa OK.
Pisałem jakiś czas temu, że miałem problem z sygnałem GPS. To po jakimś czasie, po aktualizacji oprogramowania, zostało wyeliminowane.
No ale pojawiły się kolejne problemy.
Jakiś czas temu stacja przestała "widzieć" kartę SIM, w związku z tym nie mogłem na niej korzystać z jakiejkolwiek aplikacji korzystającej z internetu. Rozwiązaniem jest udostępnienie internetu z iPhona (wtedy stacja łączy się przez WiFi), albo - o wiele łatwiejsze - skorzystanie z Apple Car Play. To była bardzo fajna opcja (nawet chyba fajniejsza niż korzystanie z aplikacji zainstalowanych na stacji) - dopóki nie pojawił się bardzo istotny i strasznie irytujący problem. Otóż- po włączeniu Apple Car Play wszystko ładnie działa - dopóki w dowolnym, nieoczekiwanym momencie aplikacja nie padnie . Przy czym ona pada w taki dziwny sposób, że Apple Car Play nie działa, ale stacja pokazuje, ze jest cały czas połączona z iPhonem przez tą aplikację (np. nie można wykonywać połączeń telefonicznych, bo Apple Car Play nie działa, ale stacja nie pozwala na skorzystanie ze swojej aplikacji "Phone".
Jedynym rozwiązaniem na taką sytuację jest zresetowanie stacji (spinaczem w ten otworek pod wbudowanym mikrofonem). Po takim zabiegu znowu działa poprawnie - do czasu ponowienia tego samego problemu (co czasem następuje bardzo szybko).
Raz spróbowałem "zapomnieć" w moim iPhonie połączenie Car Play z Mazdą. Przez jakiś czas wszystko działało w porządku, ale później problem wrócił. Nie wiem - o co tutaj może chodzić.

Dzisiaj sprawdziłem, że pojawiła się nowa wersja oprogramowania, więc je jutro zaktualizuję i może to pomoże.
Ale obawiam się, że nie, bo poprzednie aktualizacje nie pomogły. A jeśli nawet, to na krótko.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 cze 2023, 18:05 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.06.2021
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: małopolski
25 czerwca 2022, o 21:16 mirpo napisał(a):
Dodaj Navradio do autostartu.

Jak dodać Navradio do atostartu w sinosmart ts10


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 cze 2023, 18:52 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 790
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Otwórz listę aplikacji. Po lewej w górnym rogu masz dwa przyciski, taki z rakietą to Autostart. Wejdź tam i dodaj to co potrzebujesz.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 cze 2023, 09:32 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.06.2021
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: małopolski
Można jakąś fotę podesłać jak tam wejść do aplikacji szukam i nic takiego nie znalazłem żeby dodać do autostartu


Ostatnio edytowano Wt, 17 paź 2023, 14:08 przez basyl, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 lip 2023, 11:39 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.07.2023
Posty: 1
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Czy ktoś poradził sobie z podłączeniem fabrycznej oryginalnej kamery z wyświetlaczem od chińczyka i canbusem MZ-SS-07A teoretycznie mam wszystkie przewody które pozwolą na podłączenie kamerki ale... oryginalna wiązka ma tylko 2przewody (czerwony i zielony) w 4pinowej kostce. Natomiast kostka z zestawu ma już 4piny. Nie wiem za bardzo jak to podłączyć żeby wszystko działało poprawnie.

Pokrycie między oryginalną wiązką a z zestawu mam w CZERWONY-CZARNY i ZIELONY-ŻÓLTY
W wiązce z zestawu puste przewody czarny jest połączony dalej w wiązce do RCA a pomarańczowy idzie do CANBUSA


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 6 sie 2023, 13:11 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.03.2020
Posty: 154
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Montował może ktoś do GJ z MZD Sinosmarta?
Natknalem się na Ali na taki wynalazek https://a.aliexpress.com/_mMHVoH0.
Gdyby to działało razem MZD i Android to byłaby spoko opcja.

_________________
wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

Mazda 6, 2016 FL2, 2.5 AT, SkyPassion - Dark Shadow ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 wrz 2023, 11:09 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 151
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Hej!

Mam dwa pytania do osób, które kupiły Sinosmart wraz z sinosmartową "kamerą cofania dedykowaną w oświetlenie rejestracji AHD 720p".

1)

Nie miałem jeszcze po zakupie stacji Sinosmart okazji przeprowadzić kabla przez samochód i podłączyć kamery - zdaje się, że nie jest to proces w pełni "plug & play".
Jestem zielony w tych tematach (brak umiejętności i narzędzi), pewnie poproszę więc brata ciotecznego o pomoc w montażu.
Mieszka 200 km ode mnie i będę widział się z nim tylko moment za dwa tygodnie, wolę więc przygotować się do tematu (wiedzieć co mu przekazać, ewentualnie co powinienem dokupić przed ruszeniem do niego).
Z tego co czytałem, poza wpięciem przewodów kamerki żółtym chinchem do stacji trzeba podłączyć czerwony kabel pod światło biegu wstecznego (+12V), a kabel czerwono-czarny podłączyć do uziemienia.
Opisuje to też poniższy schemat.
Czy powinienem przekazać bratu ciotecznemu jakieś dodatkowe uwagi, ewentualnie dokupić coś pod montaż?

Obrazek

2)

Czy do montażu kamerki u siebie użyliście może:
a) oryginalnej listwy w tylnej klapie, wkładając kamerkę w slot pod zaślepką "UP"
b) oryginalnej listwy w tylnej klapie, wiercąc w niej dziury pod kamerkę?
c) akcesoryinej listwy w tylnej klapie, produktów jak np. GRG150858 lub GBEF50858 (te są do rocznika 2019 i chyba nie pasują do mojego rocznika 2014, ale może kupowaliście coś analogicznego w przypadku starszych Szóstek)?

Nie jestem pewien czy powinienem coś przygotować lub dokupić przed zabraniem się za montaż kamerki, na ile dobrze ta sinosmartowa wchodzi w oryginalne mazdowskie listwy.

Załączam zdjęcia tylnej klapy i zaślepki, jak to wygląda u mnie, może przydadzą się w wyjaśnieniach (robione dawno temu po dłuższej podróży, stąd auto na nich nie błyszczy ;)).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzięki, pozdrawiam!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 30 wrz 2023, 17:36 
Świeżak
Offline
Od: 23.01.2023
Posty: 23
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Witam, mam podłączoną kamerkę do sinosmarta ale taką która jest w oprawce podświetlenia tablicy bo taką chińczyk mi przysłał. Fajne rozwiązanie. Ja kable ciągnąłem tunelem środkowym i pod kanapą, bokiem do góry i orginalnymi gumami (mam kombi) do klapy. Faktycznie tylko jest jedne kabel do podpięcia pod wsteczny plus masa. Od strony radia masz chinch i jeden kabelek pod PIN3 z tego co kojarzę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 1 paź 2023, 13:24 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 151
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Dzięki za odpowiedź!
Przyjrzałem się kamerce i u mnie też kamera montowana jest w oprawkę podświetlenia tablicy, nie zorientowałem się wcześniej w temacie, oglądając ją "na szybko":

Obrazek

Obrazek

W sumie trochę szkoda, bo oryginalna wydaje się być lepiej schowana i bardziej dyskretna (jak na obrazku poniżej):

Obrazek

Obrazek

a taka w oprawce podświetlenia wystaje wyraźnie i rzuca się w oczy, pewnie też wpłynie na nieco nierównomierne podświetlenie tablicy:

Obrazek

Tak z ciekawości, czemu podoba Ci się to rozwiązanie - przez łatwość montażu czy przez coś innego?
Mogłem nie pomyśleć o zaletach tego rozwiązania, może są dodatkowe ...

W wolnej chwili dałbyś radę zrobię zdjęcie jak to wygląda u Ciebie po montażu?
W sieci znalazłem kilka przykładów, ale może to jeszcze inne konstrukcje.

Pozdrawiam!


Ostatnio edytowano Wt, 17 paź 2023, 14:09 przez basyl, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 1 paź 2023, 17:44 
Świeżak
Offline
Od: 23.01.2023
Posty: 23
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Jutro zrobię fotki i wrzucę, no właśnie przez to że nie trzeba nic rozwiercać itp. Ale z tego co widzę to chyba masz taką samą jak ja.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 paź 2023, 14:13 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.07.2018
Posty: 10
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Cześć Panowie,

pozwolę sobie napisać kilka słów wyjasnień i wkleić zdjęcie pomocnicze do rozwiązania problemu, który powyżej zasygnalizował kolega drecopl a rzecz się rozchodzi o wymianę NB1 i podłączenie "akcesoryjnego" chińczyka do fabrycznej kamery cofania. Co prawda ja zleciłem wymianę to chłopakom od Gołembia, ale dzięki temu, że podrukowałem i opisałem im wskazówki od drecopl, który finalnie we własnym zakresie uwinął się z problemem, pomógł mi <brawo> i dzięki niemu całość prac w ASO poszła sprawnie. Ufam, że komuś się przyda na przyszłość.

Zasadniczo pisząc o "chińczyku" mówimy tu o produkcie konkurencyjnym do sinosmarta, który również występuje w kilku konfiguracjach sprzętowych (M100,M150,M200 i kilka wyżej, które analogicznie do sino różnią się głównie ilością pamięci i ekranem) i możecie go znaleźć m.in. na popularnym serwisie aukcyjnym ale dystrybutor rozwiązania na PL ma osobny sklep w sieci i siedzibę w stolicy, a po kontakcie z nim stwierdzam, że jest dobrze zaopatrzony w rozmaite egzemplarze i wiązki wraz z canbusami do nich. I właśnie o ten ostatni rozchodzi się sprawa. Da przedlifta GJ kompatybilny będzie zestaw jak na focie poniżej.
canbusMZ.jpg

W przypadku canbusa MZ-SS-07A mówimy bardziej o rozwiązaniu skrojonym pod CX-5 kompatybilnym z Atenza, stąd jak już będziecie konfigurować Androida pod auto to w ustawieniach wybierzcie z listy CX-5 a nie Atenza, zdaje się, że taki wybór rozszerzająco wpływa na funkcjonalność samego urządzenia.

Co się tyczy prawidłowego podłączenia fabrycznej kamery to kablowisko należy ogarnąć w zależności od sytuacji zastanej, tzn. trzeba albo rozciąć kabel albo takowy dołożyć jeżeli go nie ma w wiązce dotyczącej sygnału kamery.
wiązka02.jpg

Jeżeli wszystko podłączymy poprawnie, a ilość konektorów wystających z wnęki w odniesieniu do wiązki z adapterem i dalej do ilości dostępnych w stacji gniazd jest zasadniczo 1do1 (nie licząc peryferiów, bo dostawiamy rzecz jasna wyprowadzenia usb gps, lte i jak ktoś ma to np. dab+) stąd trudno się pomylić, otrzymamy sprawny sprzęt. Dla pewności nim wszystko poskręcacie w całość na stałe polecam odpalić na próbę, aby później nie rozpaczać, że o czymś zapomnieliśmy i znowu trzeba rozbierać listwę itd.

No i na koniec co do kamery jeszcze niech was nie wystraszy na dzień dobry "odbicie lustrzane" we wstecznej, ja byłem za pierwszym razem skonfundowany gdy kręcę kierownicą a linie pomocnicze idą w inną stronę :lol: - wyłączamy/włączamy je z poziomu systemu "ogólne/widok tył".
Nie wiem, jak jest w sino ale tutaj ustawienia pojazdu dotyczące regulacji czujników świateł, alarmu, etc. mamy wyciągnięte do poziomu osobnej apki z pulpitu - nie ma ich jako osobnej pozycji w ustawieniach Androida.

Reszta zagadnień to już zabawa w garażu i opowieść na osobny post, ale urządzenie jest warte swojej ceny. Żałuję że zdecydowałem się dopiero w piątym roku eksploatacji <zgłupiał>


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 lis 2023, 18:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.03.2023
Posty: 3
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Cześć, próbuję się zorientować w kwestii alternatywy dla NB1 i z tego co widzę, najczęśniej polecaną i chyba najbardziej kompatybliną jest jednostka od SinoSmart. Ze zdjęć, które widziałem, cały interfejs wygląda trochę jak sprzed 10-ciu lat. Wiem, że są motywy do wgrania, ale czy możecie pochwalić się swoimi? Możecie pokazać jakieś minimalistyczne, jak najbardziej schludne / nowoczesne?

Dzięki!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 lis 2023, 20:30 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 790
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Zerknij sobie w necie na grafiki z aplikacji Agama Car Launcher.
To jest chyba najpopularniejszy launcher na stację androida.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 sty 2024, 00:04 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 151
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Patryk222005 napisał(a):
Jutro zrobię fotki i wrzucę, no właśnie przez to że nie trzeba nic rozwiercać itp. Ale z tego co widzę to chyba masz taką samą jak ja.


Wrzucę dla potomnych jak to wyszło u mnie, może komuś przyda się informacja.

Mi samemu to się nie podoba i będę pewnie kombinował jak kamerkę zamocować bliżej środka - by obraz był bardziej "centralny" i by kamerka nie przysłaniała oświetlenia tablicy rejestracyjnej z jednej strony (z zewnątrz wygląda to nieco dziwnie w nocy).
Może znajdę mocowanie do tej kamerki na AliExpress, może będę próbował umieścić to pośrodku samodzielnie ... zobaczę.
Druga rzecz ... wolałbym chyba by kamerka łapała obraz nieco wyżej, by przy wycofywaniu widać było czy nie zbliża się jakiś samochód ... aktualnie obejmuje obraz pod zderzakiem, dość nisko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- Dodano: 8 stycznia 2024, o 00:04 --

Geraldoff napisał(a):
Cześć, próbuję się zorientować w kwestii alternatywy dla NB1 i z tego co widzę, najczęśniej polecaną i chyba najbardziej kompatybliną jest jednostka od SinoSmart. Ze zdjęć, które widziałem, cały interfejs wygląda trochę jak sprzed 10-ciu lat. Wiem, że są motywy do wgrania, ale czy możecie pochwalić się swoimi? Możecie pokazać jakieś minimalistyczne, jak najbardziej schludne / nowoczesne?

Dzięki!


W tej chwili nie mam dostępu do auta, bo wrzuciłem go na prawie miesiąc do garażu w pracy (nie będę używał samochodu jakiś czas przez kontuzję, a trzymając go w pracy nie muszę go parkować na ulicy), ale postaram się któregoś dnia zrobić zrzut ekranu w Sinosmarcie i wkleić tutaj.
Mnie ten oryginalny odrzucał, zgadzam się z Twoją opinią, a Agama też nie do końca przekonywała.
Motywów jest sporo, darmowych i płatnych, ja szukając odpowiedniego pacnąłem jeden z dostępnych i na razie został - jest nieco cukierkowy (przypomina stylem interfejs w telefonach na Windows Phone), ale ma duże ikony, parę konfigurowalnych przycisków, łatwo więc mi otrzymać to, czego potrzebuję, podczas jazdy.
Zrobiłem zdjęcie, bo nie miałem podpiętego pendrajwa, następnym razem spróbuję pokazać to w lepszej jakości.

Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.