Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 06:40

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 22 mar 2021, 10:07 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
lemon1990 napisał(a):
Warto poczekać na nowy model. Będzie to znowu nasz Flagship killer. Konkurencja będzie potrzebować czasu żeby nas dogonić. Niebawem pojawi się info z specyfikacją. Warto obserwować naszą stronę na Facebook Sinosmart Polska. Tam pojawi się informacja. Na forum nie mogę się reklamować i chcę uszanować regulamin. A co do aktualnego modelu posiada on slot kart sim oraz w 100% wspiera bose tj. brak szumów i nie ma problemu z bardzo głośnym dźwiękiem przy niskim ustawieniu głośności. Do tego ceny niższe niż na allegro i posiadasz 2 lata gwarancji na terenie całej EU. Na forum są użytkownicy z całej Europy i nie tylko. PS. nowy kontynent też ogarniamy :)

Lemon1990 Jakieś wieści na temat tej stacji? Co działa, a co nie działa z przycisków? Jak system MZD który miał działać równolegle, oryginalna kamera cofania?

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 mar 2021, 12:31 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2017
Posty: 212
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Hej a ja mam takie pytanie poboczne do tematu. Wymieniam dziś właśnie NB1 na Sinosmarta, i zastanawiam się czy cały NB1 wraz z czytnikiem kart, anteną i modułem GPS jest sprzedawalny?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 mar 2021, 12:43 
Amator
Offline
Od: 24.10.2016
Posty: 70
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Ja nie wyjmowałem czytnika kart, tylko radio i antenę gps. Całość jest sprzedawalna, za rok, dwa, osiem. Wszystko zależy od ceny i popytu a ten jest maly. Dlatego ja zostawiłem swój w kartonie i niech idzie z nowym nabywca auta dalej.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 28 mar 2021, 12:01 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2017
Posty: 212
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Hej

Jestem już po kilku dniach użytkowania nowej wersji stacji Sinosmart. Samo podłączenie jest faktycznie bezproblemowe, każda złączka pasuje tylko w konkretne miejsce. Mam wersje 4/64GB, chodzi bardzo płynnie, szybko się załącza. Mam w niej na stałe zrobiony net tak więc Tidal HIFI rządzi:)
Odpalenie kilku aplikacji na raz, nie powoduje żadnego zwalniania, przywieszania się stacji, nie traci nic na szybkości a to bardzo ważne. Po podłączeniu modułu can, od razy wszystko jest ustawione, mówię o sterowaniu. Nie działa jedynie kręcenie pokrętłem, ale wszystkie inne funkcje zostały od razu zachowane. Tak samo z ustawieniami samochodu, światła, ryglowanie wycieraczki wszystko działa jak należy. Sam wygląd wnętrza auta, zmienił się nie do poznania. Wyświetlacz mam w wersji IPS, jak dla mnie w zupełności wystarczający, odwzorowanie kolorów, ostrość wszystko in plus. W pełnym słońcu nie ma najmniejszych problemów, wszystko widać idealnie. Po włączeniu świateł, stacja samoistnie się ściemnia, w nocy nic nie razi, jest wręcz idealnie. Nie wiem jak z ekranem Qled, ale dla mnie nie było to najważniejsze, i IPS w zupełności wystarcza.
No i najważniejsza kwestia, przynajmniej dla mnie - jakość dźwięku. Już po samym odpaleniu stacji na standardowych ustawieniach dźwięku, jest przepaść pomiędzy NB1, oczywiście na korzyść Sinosmart. Możliwości indywidualnych ustawień dziku jest od groma:) spędziłem dobra godzinę aby wszystko sobie dobrze wysterować, mam nagłośnione auto po swojemu, i Sinosmart tchnął nowe życie w cały zestaw.
Kamerka-miałem nieoryginalną, działa ok, szybko się załącza. Z podłączeniem tez nie było żadnych problemów, wszystko pasowało, kwestia podpięcia kostek.
Pojawiła mi się grafika przednich czujników, czego nie było w NB1 np przy nie oryginalnej kamerze. Jedyne co to nie ma grafiki tylnych czujników przy kamerce, sam dźwięk. Pisałem z Pawłem na ten temat, może cos się uda z tym zrobić. Acha, i do aktualizacji, nie można na chwile obecną zmienić języka na PL, ale przy ilości plusów i tym jaki to błahy problem, nie można narzekać:)

Podsumowując, zastanawiałem się czy aby na pewno warto. Wiem jedno, za długo zwlekałem z wymiana NB1, i jeśli ktoś się dalej wacha, nie ma na co czekać tylko zmawiać:)

PS. Od opłacenia Pawłowi do odebrania przesyłki minęły równo 2 tygodnie:)

Jak ktoś ma więcej pytań bo się wacha nad zakupem, pisać śmiało, chętnie odpowiem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 kwi 2021, 08:03 
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.04.2016
Posty: 237
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
pawols82 Odezwij się do mnie na FB podeślę sofcika który jest spolszczony przez nas. co do kamerki cofania nie pokazuje czujników z tyłu gdyż jest to nie oryginalna kamerka i nie wspiera ona widoku czujników tak jak ori kamerka czyli w rogu ekranu.
JaFGdy Nowy model jest już dostępny do GJ przed liftem. Na dniach otrzymam sampla do m6 GJ poliftowej obsługujący 2 systemy. Również ma to być skok w jakości porównując do poprzedniego modelu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 21 kwi 2021, 21:20 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
28 marca 2021, o 13:01 pawols82 napisał(a):
Jestem już po kilku dniach użytkowania nowej wersji stacji Sinosmart....


Ja na pewno będę miał kilka pytań, pewnie za jakieś 2-3 miesiące, ale póki co ograniczę się do trzech:

1)
Ile czasu startuje urządzenie gdy uruchamiasz auto, tzn. po ilu sekundach po włączeniu zapłonu gotowe są czujniki parkowania i kamera cofania, po ilu łączy się telefon z zestawem głośnomówiącym Sinosmarta, po ilu uruchamia się system audio, po ilu nawigacja, po ilu aplikacja youtube, itd.? :)
Mógłbyś proszę w wolnej chwili opisać jakie są czasy startu?
Ciekaw jestem jak to wygląda, bo odpalenie od zera zwykłego smartfona czy tabletu to nieraz kilkadziesiąt sekund.
Tutaj albo jest jedynie 'uśpiony' i stale czerpie trochę prądu z akumulatora, albo ładuje się dość długo... wydaje mi się.
Być może kolega lemon1990 może też dodać coś od siebie.

2)
Czy stacja szumi (wentylatory) gdy włączy się zapłon?
Oryginalną u mnie w aucie słychać, ciekaw jestem jak z chińską.

3)
Da się zmienić motywy graficzne, kolorystyczne, zastosować jakieś niestandardowe skórki?

Dzięki!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 kwi 2021, 08:45 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2017
Posty: 212
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
No hej, co do dokładnych czasów musiałbym ze stoperem pomierzyć aby dokładnie podać w sekundach:)

Tak na szybko to telefon jest gotowy zaraz po uruchomieniu się stacji, kontakty i wszystko masz dostępne od razu. Tak samo czujniki parkowania oraz kamera, ale tak jak mówię, musze zmierzyć czas stoperem:) Może Lemon1990 ma takie informacje na już;)

Co do punktu 2, nic nie szumi, bez zapłonu cisza jak makiem zasiał..

Punkt 3, oczywiście są do pobrania gotowe launchery, które możesz dowolnie konfigurować pod siebie, plus te fabryczne które są już w stacji. Ja korzystam z Agamy, jak dla mnie najbardziej przejrzysta i graficznie mi tez najbardziej pasuje;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 kwi 2021, 09:35 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
22 kwietnia 2021, o 09:45 pawols82 napisał(a):
No hej, co do dokładnych czasów musiałbym ze stoperem pomierzyć aby dokładnie podać w sekundach:)

Tak na szybko to telefon jest gotowy zaraz po uruchomieniu się stacji, kontakty i wszystko masz dostępne od razu. Tak samo czujniki parkowania oraz kamera, ale tak jak mówię, musze zmierzyć czas stoperem:) Może Lemon1990 ma takie informacje na już;)

Co do punktu 2, nic nie szumi, bez zapłonu cisza jak makiem zasiał..

Punkt 3, oczywiście są do pobrania gotowe launchery, które możesz dowolnie konfigurować pod siebie, plus te fabryczne które są już w stacji. Ja korzystam z Agamy, jak dla mnie najbardziej przejrzysta i graficznie mi tez najbardziej pasuje;)


Super, dziękuję za rzeczową odpowiedź!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 kwi 2021, 17:03 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2017
Posty: 212
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Alberto, w uzupełnieniu;)

Stacja działa po ok 5-6 sekundach od włączenia zapłonu (wyłączone oczywiście animacje startowe)

Od momentu włączenia, wraz z wybraniem stacji w telefonie (mam 2 sparowane) można dzwonić po ok 10 sekundach;)

Oczywiście dopuszczamy błąd pomiaru, ale i tak rewelacja:)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 kwi 2021, 17:15 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
22 kwietnia 2021, o 18:03 pawols82 napisał(a):
Alberto, w uzupełnieniu;)

Stacja działa po ok 5-6 sekundach od włączenia zapłonu (wyłączone oczywiście animacje startowe)

Od momentu włączenia, wraz z wybraniem stacji w telefonie (mam 2 sparowane) można dzwonić po ok 10 sekundach;)

Oczywiście dopuszczamy błąd pomiaru, ale i tak rewelacja:)

Tak, brzmi naprawdę nieźle, aż sobie porównam czas pojawienia się informacji z czujników parkowania w NB1 po włączeniu zapłonu, może też nawigacji, telefonu, itd. - spróbuję tu wrzucić wyniki jutro.
Dziękuję Ci za sprawdzenie!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 kwi 2021, 17:17 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2017
Posty: 212
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
A proszę nie ma co się zastanawiać nad zmianą, tego jestem pewien

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 kwi 2021, 20:10 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
pawols82 napisał(a):
A proszę nie ma co się zastanawiać nad zmianą, tego jestem pewien


<spoko>
Na pewno coś kupię ... może właśnie Sinosmart-a ... niestety mam teraz coś innego na głowie i pewnie dopiero za 2-3 miesiące przyjrzę się bliżej rynkowi, oferowanym modelom, żeby kupić coś na lata i być zadowolonym.
Jak będzie Ci się kiedyś chciało napisać kilka słów o wrażeniach z użytkowania po np. 2 miesiącach, byłoby super.

Przez ostatnie 2-3 lata używałem chińskich telefonów (pancerników marek Cubot oraz Blackview, więc mocno mocno poniżej Huaweia, One Plus, Oppo czy Xiaomi) i mam różne doświadczenia (nie zawsze wszystko działa jak należy), więc opinie czy to zadowolonego, czy niezadowolonego użytkownika uznaję przy takich sprzętach za bardzo wartościowe :)

Swoją drogą, ciekawe kiedy Android Auto w wersji bezprzewodowej zawita do takich urządzeń (stacji multimedialnych).
To byłby dla mnie hit.
Skoro da się być może zrobić coś takiego jak https://spidersweb.pl/autoblog/bezprzew ... indiegogo/ , to i pojawienie się bezprzewodowego Android Auto (czy Apple Car Play) to może kwestia czasu także w chińskich stacjach ...

Pozdrawiam!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 kwi 2021, 21:01 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2017
Posty: 212
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Tak się zastanawiam po co AA, skoro masz możliwość oddzielnej karty SIM w stacji i masz pełnego androida?;)Nawet lepiej od AA bo jednak nie masz żadnych ograniczeń.

Co do tego co piszesz o telefonach i jakości, to ja uważam że NB1 w porównaniu z Sino to właśnie taki pancerniak o którym piszesz:) Ja w NB1 nie korzystałem ani z map, ani z USB (odtwarzanie zawsze od początku - masakra), po włączeniu wieczne pobieranie książki, które powodowało wyłączenie użytkowania BT na co najmniej 5 minut (owszem, można było anulować ale za każdym razem trzeba było o tym pamiętać). Dobrze słuchało się tylko radia, bo z tym streamingiem tez miałem często jakiś zgrzyt;)

Jeżdżę z nową już z miesiąc i zastanawiam się czemu tak późno się za nią wziąłem:)

No i najważniejsze. Jakość dźwięku w porównaniu z NB1..


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 23 kwi 2021, 21:27 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
22 kwietnia 2021, o 22:01 pawols82 napisał(a):
Tak się zastanawiam po co AA, skoro masz możliwość oddzielnej karty SIM w stacji i masz pełnego androida?;)Nawet lepiej od AA bo jednak nie masz żadnych ograniczeń.

Co do tego co piszesz o telefonach i jakości, to ja uważam że NB1 w porównaniu z Sino to właśnie taki pancerniak o którym piszesz:) Ja w NB1 nie korzystałem ani z map, ani z USB (odtwarzanie zawsze od początku - masakra), po włączeniu wieczne pobieranie książki, które powodowało wyłączenie użytkowania BT na co najmniej 5 minut (owszem, można było anulować ale za każdym razem trzeba było o tym pamiętać). Dobrze słuchało się tylko radia, bo z tym streamingiem tez miałem często jakiś zgrzyt;)

Jeżdżę z nową już z miesiąc i zastanawiam się czemu tak późno się za nią wziąłem:)

No i najważniejsze. Jakość dźwięku w porównaniu z NB1..


Uważam to samo co Ty, że to znacznie lepsze rozwiązanie.
Sam jestem fanem modemów 3g/4g, od kilkunastu lat sobie i rodzinie kupuję laptopy tylko z wbudowanym modemem 3g, nie wyobrażam sobie już posiadania notebooka z samym wifi.
W stacji dostęp do netu to też konieczność.

Myślę o AA jako uzupełnieniu, szczególnie gdy za kilka lat Andek 10 w stacji zrobi się stary... może AA w stacji w czymś go wtedy zastąpi :)
Ja teraz do Andka np. 6 niechętnie bym wrócił, a za kilka lat pewnie tak będziemy patrzeć na świeżą dziś wciąż 10kę.

Z NB1 mam identyczne odczucia... dramat :)

Jedno tylko mi przeszkadza w tej chińskiej stacji mocno... lakier fortepianowy. Skoda, że nie ma matowych :(

-- Dodano: 23 kwietnia 2021, o 22:27 --

Obiecałem sprawdzić i podać czasy, wpisuję poniżej...

Czujniki parkowania
Wbity wsteczny, sprzęgło w podłodze, następnie uruchomiony silnik.
Widok samochodu i czujników na ekranie pojawił się po 3.9 sekundy od wciśnięcia przycisku Start.

Nawigacja
Wciśnięty przycisk Start, co chwilę wciskany przycisk Navi.
Mapa na ekranie pojawiła się po 6.6 sekundy.

Telefon
Wciśnięty przycisk Start, co chwilę wciskany przycisk Phone.
Zakładka Dial z opcją wpisania numeru pojawiła się na ekranie po 13.2 sekundy (widoczne były wcześniej komunikaty łączenia z telefonem).

Muzyka z BT
Wciśnięty przycisk Start, oczekiwanie na muzykę z telefonu w głośnikach, wynik po 12.5 sekundy.

Muzyki z pendrive nie sprawdzałem, bo działa to u mnie wybitnie kapryśnie, nie byłem w stanie ostatnio niczego z pendrive-a odtworzyć.

Pozdrawiam!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 lip 2021, 08:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.03.2016
Posty: 11
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Właśnie zakupiłem Sinosmart i czekam na przesyłkę, ale mam pytanie odnośnie czytnika kart SD, która jest umiejscowiona z boku przy kierownicy. Czy po podłączeniu radia nowego to gniazdo będzie używalne jako dodarkowa pamięć?
I drugie pytanie odnośnie portu USB w podłokietniku pomiędzy siedzeniami. Też będzie działał ten port?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 lip 2021, 11:29 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 14.01.2017
Posty: 95
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Siemka, mam w mojej M6 2013 (przed lift) Sinosmart najnowszą wersję TS10 z 6GB ram i ekranem QLED od ok. 3 m-cy, kupiłem przy udziale naszego kolegi z forum - lemon1990, który ogarnia i reprezentuje Sinosmart (na FB Sinosmart Polska) :)

Ekran fenomenalny przy każdym oświetleniu, nie rysuje się.

USB działają 2, które podpina się jako nowe wejścia do stacji (są w zestawie) i ciągnie np. do schowka.

Mi USB z auta nie czyta, na temat karty pamięci się nie wypowiem, bo nie stosuję.

Fenomalnie stacja działa natomiast w połączeniu z kartą sim (internet na stałe) + spotify, do tego personalizacja z Agama launcher (bo ori sinosmart mi nie leży) i jest bosko.

Asystent głosowy google, yanosik, spotify, mapy google, wszystko to stworzyło mi kombajn multimedialny w aucie.

Wygląd ogólnie fenomenalny, nie wiem jak mogłem zwlekać tak długo z NB1 jeżdżąc.

Jedyny problem, jaki mam i pracujemy nad rozwiązaniem z kolegą z forum to animacje czujników parkowania.
Moje autko ma ori sensory przód+tył, bez kamery cofania.
Przód działa ok, na wstecznym nie mam animacji niestety, czekam jeszcze na kamerę cofania od Sinosmart, którą podepnę i zobaczymy jak wtedy będzie śmigać.
Jest też opoźnienie ok. 1-2 sek między dźwiękiem czujników, a czasem zanim animacja wskoczy na ekran.

Jedyne co mogę poradzić dodatkowo, to podłączenie mikrofonu sinosmart (z zestawu) i pociągnięcie go w odpowiednie miejsce, zbiera wtedy głos zdecydowanie lepiej, czego nie robi ori mikrofon w połączeniu z tą stacją i podczas jazdy asystent google nie rozpoznaje komend - do rozmowy tel. jest spoko, ale zależało mi na asystencie działającym i wspomagającym głosowo.

Podłączenie banalne, support Sinosmart na whatsapp odpowiada sprawnie, jednak jak by nie było, kontakt z kolegą lemonem, który jest bardzo życzliwy przebiega sprawniej :)

Opiszę wkrótce obszerniejsze sprawozdanie, wnioski po kilku m-cach użytkowania, jak tylko uporamy się z kamerą cofania, bo to ostatnia rzecz jaką musimy ogarnąć, do pełni zadowolenia :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 lip 2021, 13:34 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
20 lipca 2021, o 12:29 Carzolla napisał(a):
Siemka, mam w mojej M6 2013 (przed lift) Sinosmart najnowszą wersję TS10 z 6GB ram i ekranem QLED od ok. 3 m-cy, ...


Dzięki za informacje, to istotne spostrzeżenia - czekamy z niecierpliwością na relację kolejnego użytkownika :)

Ciekaw jestem paru rzeczy, jeśli można pomęczyć, zadam kilka pytań:
1) Jeśli masz sedana, w bagażniku znalazłeś wiązkę przewodów pod kamerę, czy będziesz musiał zamówić także dodatkowy kabel i pociągnąć go od stacji multimedialnej do klapy?
2) Zauważyłeś gorsze działanie w rozmowach telefonicznych mikrofonu oryginalnego przy współpracy ze stacją, czy to jest dokładnie to samo co oryginalny mikrofon + NB1?
3) Gdzie znajduje się slot na karty sim w tej stacji, jest dostępny w łatwy sposób czy trzeba coś rozkręcać/prowadzić do schowka, itd.?

Skieruję też pytania do kolegi @lemon1990, bo o sprawie pewnie wie najwięcej:
4) Czy poza wyższą rozdzielczością od kamery standardowej, ta sinosmartowska ma dodatkowe plusy, czy wypada tak sobie pod niektórymi kwestiami (chodzi np. o działanie w nocy, rysowanie linii odwzorowujących tor ruchu po skręceniu kierownicy, itd.).
5) Można liczyć na aktualizacje Androida do 11ki w przyszłości (lub niedługo wyjdzie nowa wersja sinosmarta na Andku 11), czy jak z chińskimi smartfonami pancernymi, o updateach tak dużych jak wersja Androida można zapomnieć?
Android 11 jest już chwilę na rynku i zastanawiam się czy z zakupem stacji Sinosmart na 11-ce po prostu chwili nie poczekać.
6) QLED to właściwie samsungowa odmiana IPSu z kropkami kwantowymi - czy różnica między sinosmartowym IPSem i QLEDem jest duża i warto do QLEDa dopłacać?
7) Wykorzystanie USB ze schowka jest zawsze niemożliwe, czy w przypadku tej wersji 6-ki (rocznik 2013) po prostu coś nie działa?

Dzięki, pozdrawiam!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 lip 2021, 13:38 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2017
Posty: 212
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Hej, slot karty SIM jest na długim przewodzie, ja mam wrzucony za schowek i nie ma problemu z dostępem. Co do USB zakupiłem sobie nowe gniazdo na 2 USB i mam zamiast oryginału w schowku. Pod jedno podłączone dysk z myślą a drugie wolne do ładowania.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 lip 2021, 13:52 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 14.01.2017
Posty: 95
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Alberto, ja czekam na kamerkę od Lemona, więc jeszcze Ci nie odpowiem, nie montowałem jej.
Jak ją ogarnę, mam nadzieję przyjdzie wkrótce, to zrobię opisówkę większą i podzielę się opinią w 100%.

1) Kamera montowana ma być w miejsce oświetlenia tablicy rej (bo nie mam otworu w listwie na kamerę) zasilanie podłączane pod światło cofania.
Dalej zestaw jest w zasadzie plug&play, bo czekam na dedyk od Sinosmart, kwestia przeciągnięcia kabla z klapy do przodu i podpięcie w dobrze oznaczony przewód kamery cofania do stacji.

2) Jakość po stronie rozmówcy jest ok, podczas rozmów. Natomiast google mnie nie rozpoznaje w trakcie jazdy (większy szum). Stąd instalacja dołączonego mikrofonu była konieczna, jest lepiej wtedy. Czy bez tego mikrofonu stacja korzystała z ori mikrofonu, czy wbudowanego w stację z przodu (co wydaje mi się bardziej prawdopodobne) - odpowie Ci też konkretniej Lemon.

3) kolega wyżej wyjaśnił już w sprawie slotu karty sim, naprawdę szczerze polecam, świetna sprawa.

Dodam jeszcze, że konfiguracji opcji te Radio ma tyle, że musiałem przerwać swoje działania, żeby nie dostać rozwodu :D w sierpniu wrócę znów do zabawy i dalszych ustawień.. podzielę się wtedy z wami :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 lip 2021, 16:12 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
A jak u Was działa RDS w radiu? Też mam TS10 6GB i RDS działo bardzo słabo, żeby nie powiedzieć że w ogóle nie działa...
Jadę przez Polskę z ustawionym RMFFM to niestety jak się skończy zasięg fali to stacja przestaje grać i muszę szukać manualnie... Dodam że funkcja AF jest na czerwono kliknięta.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 lip 2021, 16:24 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2017
Posty: 212
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Ja mam podobnie, RDS nie działa.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 lip 2021, 16:28 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
A jak u Was działa RDS w radiu? Też mam TS10 6GB i RDS działo bardzo słabo, żeby nie powiedzieć że w ogóle nie działa...
Jadę przez Polskę z ustawionym RMFFM to niestety jak się skończy zasięg fali to stacja przestaje grać i muszę szukać manualnie... Dodam że funkcja AF jest na czerwono kliknięta.

Jeszcze mam źle wklejony ekran i jakieś 5mm z lewej strony jest przesunięte za ramkę czarną. Korzystam z nawigacji Navi Expert i przykładowo jeśli jest 1500m do manewru to ja z fotela kierowcy widzę 500m. Muszę się przechylić na środek auta i wtedy widzę 1500m pisałem do Lemona, ale decyzja jest że "jak się zepsuje to wynieniny", a średnio uśmiecha mi się oszukiwanie czy specjalne psucie radia....

@lemon1990 może jednak uda się coś z tym zrobić nie czekając na awarie bo chyba nie o to chodzi w rękojmi

Czasami też łapie zawiechę moduł 3G/4G i w żaden sposób nie da się uruchomić transmisji danych. Jedyną metodą jest reset do ustawień fabrycznych dla sieci. Wydaje mi się że jakiś update softu może to rozwiąże.

Generalnie stacja daje o wiele więcej pożytku niż NB1 doznania audio są o wiele przyjemniejsze niż na NB1.
Korzystam z dołączonego mikrofonu i moi rozmówcy w ogóle nie narzekają na zmianę jakości rozmowy.

Ciekawe jestem jak u Was z tym RDS?

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 lip 2021, 16:30 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2017
Posty: 212
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
U mnie GSM działa bez zarzutu, ale raz w tygodniu reset stacji..jak to Android

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 lip 2021, 17:19 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Rozważałem ostatnio zakup alternatywnej stacji , ale zbyt mało używam samochodu więc nie bardzo jest sens kupować na gnicie w garażu. Znalazłem bardzo fajną stację wszystko wygląda przyzwoicie. Sprzedawca na pytanie o sterowanie z tunelu odpowiedział że wszystko działa tylko pokrętło nie.
https://pl.aliexpress.com/item/10050013 ... MGUQT&mp=1
Cena też niższa od Desaita bo tam wyższe wersie chodzą po ponad 450€
Mają też stacje do nowszych roczników (tych z tabletem) w komplecie z dedykowanymi pokrętłami


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 lip 2021, 15:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.03.2016
Posty: 11
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Proszę mnie oświecić z tą wtyczką..., gdzie se ją mam wsadzić? Właśnie podłączam radio sinosmart i nie ma takiego gniazda w radiu!Obrazek

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Edit: Już działa wszystko jak należy.

Tylko pytanie brzmi: jak i gdzie przeciągneliście anteny od radia i GPS?


Ostatnio edytowano Wt, 27 lip 2021, 16:10 przez masqar, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 lip 2021, 15:25 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
pawols82, Carzolla, dziękuję za odpowiedzi na pytania.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 lip 2021, 17:33 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
masqar napisał(a):
Tylko pytanie brzmi: jak i gdzie przeciągneliście anteny od radia i GPS?


Antena od radia jest w wiązkach i na pewno już ją podłączyłeś natomiast anteny GSM i GPS schowałem pod obudowę środkowego głośnika, zmieściły się w sam raz kable da się tam bezproblemowo przeciągnąć.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 6 sie 2021, 14:23 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2017
Posty: 212
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
No i mam pierwszy problem. Nie działa sterowanie z kierownicy, joi działa jak działał. Wypiety moduł, wpięty na nowo i nic..ustawianie klawiszy również nie działa, jakby ich stacja w ogóle nie widziała..mial ktoś podobny problem może?

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 sie 2021, 09:41 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
A wejdź w:
Car Settings - More - Aplikacje i Powiadomienia - Wyświetl wszystkie aplikacje - SettingWheel

I tam w środku skasuj pamięć aplikacji. Może coś to pomoże....

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 sie 2021, 11:36 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2017
Posty: 212
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Niestety, nic to nie dało..dziś rano wsiadłem w auto i chwilę zadziałało. Teraz nie działa już nic, nawet joi. Chciałem zresetować ustawienia i od nowa ustawić ale też nie mogę. Opcja ustawiania głucha całkowicie..

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.