Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 13:00

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 21 lut 2016, 15:33 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2106
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Nie jest to montaż - po prostu wciskam go w to zagłębienie pod panelem klimatyzacji obok gniazda zapalniczki - ciasno się blokuje bo tam guma jest, nie wypada, wymiar w pionie akurat, stoi sobie, GPS łapie. Kabelek idzie do schowka w podłokietniku. Nie mam na stałe bo przekładam często.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 21 lut 2016, 22:55 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 23.11.2014
Posty: 29
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: lubelski
O to mi chodziło. Dzięki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 lut 2016, 06:43 
Adept
Offline
Od: 19.10.2015
Posty: 142
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
czym, w sensie istoty działania, różni się Yanosik na androida od tego "w pudełku"??


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 lut 2016, 10:15 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Niczym. Różnica jest taka, że jest to oddzielne urządzenie, które masz zawsze włączone, nie rozładowuje więc komórki i nie trzeba pamiętać by je włączyć. Niestety kosztuje koło 400 pln plus karta orange do transmisji danych za 100 pln rocznie.

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 lut 2016, 13:57 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Korzystniej użyć do takiego celu startera z Play za 50PLN/rok.
Ja planuję wcisnąć w tamto miejsce prostego tableta 7" (tak wiem, że będzie wystawał) z google maps, yanosikiem i aprsdroidem + router wifi z ww. kartą i permanentnie podłączonym napięciem. Navi fabryczna jak będzie chciała, to też skorzysta z wifi (GJ FL). Z doświadczenia wiem, że całodzienna nawigacja w google maps generuje transfer rzędu ok. 25MB, tak więc ten 1 GB/m-c do celów nawigacyjno-yanosikowo-aprsowych w zupełności mi wystarczy.

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 lut 2016, 23:53 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Tylko że do karty w urządzeniu Yanosika nie ma dostępu i jest ona do niego przypisana.

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 lut 2016, 00:38 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
OK, to ja już wolę tablet. Za 300-400PLN można kupić już coś sensownego. Ja mam prostego Lenovo Tab2 z matrycą IPS, który spokojnie sobie poradzi z moimi potrzebami (navi + yanosik + aprs + muza via BT + rejestracja ścieżki trasy), a w czasie przerwy w podróży umożliwia poczytanie książki, sprawdzenie czegoś w necie czy znalezienie i zarezerwowanie hotelu.
Po za tym podczas kilku długich wypraw krajoznawczych po Europie dochodzę do wniosku, że żadna navi pokładowa nie ma szans z google maps pod względem funkcjonalności, dostępu do informacji drogowych czy POI. W GH nie miałem innej alternatywy (brak navi), ale w nowej GJ mimo obecności wbudowanej navi, nadal zamierzam mieć pod ręką tablet.
Wracając do początkowego pytania: prościej i taniej jest skorzystanie z alternatywnych rozwiązań w postaci tabletu 7" z androidem niż kombinować z tomtomem ze średnią wygodą obsługi i jeszcze mniej średnią i chorą polityką w kwestii aktualizacji.
Zaleta: ogromna uniwersalność i elastyczność tabletu, który może zostać w każdej chwili w razie potrzeby przeniesiony do innego auta (oczywiście mazdy :D ) czy wykorzystany do innych celów.
Wada: jest to dodatkowy klocek, którego czasami nie ma jak estetycznie umieścić. No i google maps wymaga połączenia on-line do pełnej funkcjonalności (tryb off-line jest na razie mocno ograniczony). W przypadku Polski nie ma problemu, gdy sięgniemy do wspominanej przeze mnie wcześnie karty Play. Natomiast jako alternatywę dla nawigowania off-line za granicą (ale również i w Polsce) polecam osmand+, praktycznie darmowy (koszt chyba 32PLN), korzystający z bardzo często aktualizowanych darmowych map osm, które sobie pobieramy przez wifi w domu czy hotelu do pamięci urządzenia. Jakością nawigowania osmand+ nie ustępuje google maps.
Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania, to służę pomocą.

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 lut 2016, 08:17 
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.12.2015
Posty: 180
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Również mogę polecić mapy osmand, jest też wersja darmowa, która pozwala na wgranie 10 map. Ja z nich głównie korzystałem z zagranicą, bo bardzo aktualne i zupełnie offline'owe.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 lip 2016, 18:32 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 24.07.2016
Posty: 31
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: śląski
Czy ktoś może aktualizował Tom Toma na karcie SD za pomocą Tom Tom Home i zakupie aktualizacji na stronie Tom Toma?

Kupiłem jakiś czas temu Mazdę z fabryczną nawigacją (NVA-SD8110), ale z racji tego iż poprzedni właściciel nie robił żadnej aktualizacji to postanowiłem zrobić ją sam. Zarejestrowałem się na stronie Tom Toma i za jej pośrednictwem 18 lipca zakupiłem aktualizację. Co ciekawe, do tej pory nie mogę jej pobrać, a status zamówienia jest "w toku". Oczywiście trzy dni temu napisałem maila do supportu z prośbą o wyjaśnienie, ale panuje z ich strony całkowita cisza. Jak tak ma wyglądać dbanie o klienta, to chyba lepiej sobie darować korzystanie z ich usług. Spotkał się już ktoś z taką obsługą?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 lip 2016, 19:18 
Wtajemniczony
Offline
Od: 16.12.2015
Posty: 180
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Ja aktualizowałem ze 2 tygodnie temu. Byłem w takiej samej sytuacji, kupiłem używaną i poprzedni właściciel nie aktualizował. Zacząłem od zarejestrowania się i zlinkowania NAVI z moim kontem. Później aktualizacja softu i po tym kupiłem na stronie Tom Tom (a nie w Tom Tom Home) aktualizację, pomimo natychmiastowej płatności musiałem poczekać trochę ale nie było to więcej niż 24h. Dostałem maila, że potwierdzili płatność i po tym pokazała mi się aktualizacja w Tom Tom Home jak włożyłem kartę SD i się zalogowałem.
Na Twoim miejscu bym sprawdził: czy obciążyli Ci konto i czy dostałeś maila z potwierdzeniem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 wrz 2017, 13:04 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 24.07.2016
Posty: 31
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: śląski
I mam niestety kolejny problem. Byłem na wakacjach we Włoszech i już będąc w tym kraju nawigacja w pewnym momencie zgubiła trasę. Zaczęła pokazywać, że jestem w innym miejscu. Po powrocie do kraju nadal pokazuje, że jestem we Włoszech. Sprawdzałem po współrzędnych geograficznych i błąd polega na tym iż zarówno długość jak i szerokość jest błędna. Robiłem juz aktualizacje przez program na komputerze ale nic nie pomogło. Ma ktoś jakiś pomysł?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 wrz 2017, 14:37 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 23.05.2017
Posty: 88
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
Miałem tak kiedyś w Golfie i winna okazała się antena GPS. Trzeba było ją wymienić :-(
Może u Ciebie jest podobnie...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 wrz 2017, 17:37 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Może coś się zawiesiło? Czasem reset pomaga.

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 paź 2017, 17:32 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 24.07.2016
Posty: 31
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: śląski
Tak, ostatecznie pomógł twardy reset.

Dla tych, którzy się spotkają z tym problemem: twardy reset wykonuje się trzymając przez 20 sek. przycisk załączania całej stacji.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 sie 2018, 15:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.08.2018
Posty: 1
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: lubelski
a ja mam pytanko, dopiero co sprowadziłem autko, na panelu mam przycisk NAV jednak nie działa, nie mam czytnika kart w schowku po lewej stronie i tu moje pytanie czy tu jest w ogóle nawigacja? jak to działa?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 sie 2018, 16:37 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Działa jak jest czytnik, karta z mapą TomTom oraz moduł GPS


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.