Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:20

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 298 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 5 maja 2013, 19:48 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ten temat pewnie powinien iść do osobnego działu w Garażu GJ pt. Nawigacja, ale że jeszcze takowego nie mamy, to piszę w Ogólnym:

Czy ktoś ma jakieś informacje o możliwości aktywowania usług Live w fabrycznej nawigacji TomTom w nowej GJ? Na innych forach użytkownicy twierdzą, że jeśli się tę nawigację aktywuje pierwszy raz w kraju, gdzie Mazda przewiduje usługę Live (np. Niemcy), to później będzie działało nawet w Polsce. Jeśli uzyskałbym potwierdzenie tego faktu, to byłbym gotów nawet zrobić wycieczkę do Niemiec w weekend po odbiorze samochodu, żeby mieć tę funkcjonalność... Ale musiałbym być pewien :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 maja 2013, 17:20 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
Na konkurencyjnym forum był taki wątek, kolega pojechał, aktywował i działa. Inny aktywował podając w systemie, że mieszka w De i też mu działa. Można również w trakcie rejestracji map użyć VPN, który przydzieli Ci IP niemieckie albo jakie chcesz (japońskie również) i będziesz traktowany jako ten lepszy Europejczyk. Ja będę korzystał z tej ostatniej opcji. Podobnie robiłem z Android Market w Nexus gdzie dostałem kasę do wykorzystania ale w Pl nie można było jej skonsumować.

Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 maja 2013, 21:27 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dzięki! Mój firmowy VPN daje mi francuskie IP, muszę sprawdzić, czy Mazda TomTom oferuje LiveDrive we Francji... Ewentualnie mógłbym to zrobić w Portugalii, gdzie jadę na wakacje z żoną w drugiej połowie sierpnia - pod warunkiem, że moja Matsuda dotrze do salonu przed tym wyjazdem.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 2 sie 2013, 21:42 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 175
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Czy któryś z kolegów może sprawdzić jaka wersja navi TomTom jest w GJ? Na stronach TT jest Mazda Navigation (NVA-SD8110), Mazda Navigation System NB1 i Mazda Navigation System NB1 LIVE.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 3 sie 2013, 07:29 
Offline
Proszę :) - Mazda Navigation System (NB1) - taka sama jest w GJ ;)
http://www.tomtom.com/pl_pl/products/ca ... /index.jsp


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 3 sie 2013, 14:50 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 175
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Korzystam z TomToma od wielu lat i jestem z niego zadowolony. Usługa Live jest usługą płatną i stąd być może biorą się problemy z jej uruchomieniem. Ci którzy aktywowali ją w Niemczech prawdopodobnie korzystają z tzymiesięcznej promocji (na niemieckiej stronie TomTom w specyfikacji dla Mazdy usługa Live opłacona jest na 3 miesiące). Ktoś pisał o braku limitu prędkości na mapach Polski. Jest to dla mnie bardzo dziwne bo na moich mapach w telefonie (kupionych) limity są. Być może Mazda po prostu przysknerzyła a TomTom czeka aż właściciele szóstek kupią aktualizacje map. Jeśli któryś z kolegów ściągał już pierwszą darmową aktualizację to niech da znać co to za mapa. Dziwne też jest dla mnie, że na stronie TomToma dla Mazdy dedykowane są dwie aktualizacje do NB1 i NB1 Live.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 3 sie 2013, 16:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
marksoft napisał(a):
Ktoś pisał o braku limitu prędkości na mapach Polski. Jest to dla mnie bardzo dziwne bo na moich mapach w telefonie (kupionych) limity są. Być może Mazda po prostu przysknerzyła a TomTom czeka aż właściciele szóstek kupią aktualizacje map. Jeśli któryś z kolegów ściągał już pierwszą darmową aktualizację to niech da znać co to za mapa.

Ja mam samochód od 8 dni i jeszcze nie aktualizowałem, bo zrozumiałem od dealera (może źle), że mam JEDNĄ aktualizację darmową w ciągu pierwszych 3 miesięcy, czyli logiczne by było zrobić ją pod koniec tego okresu.
Natomiast dziś jechałem Wałem Miedzeszyńskim w W-wie i limitów prędkości nie było w TomTomie żadnych... masakra.

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 3 sie 2013, 16:46 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 175
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Z tego co pamiętam aktualizacje TT nie ukazują się zbyt czesto. Przeczytałem gdzieś (chyba na stronie Mazdy), że jeśli w ciągu 60 dni od pierwszego uruchomienia ukaże się aktualizacja to można ją pobrać za darmo (niby, że kupujesz auto z najaktualniejszą mapą). Stąd moje zainteresowanie wersją TT w autach salonowych.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 3 sie 2013, 22:49 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
Auto z lipca a mapa z zeszłego roku w moim przypadku. Według różnych źródeł masz albo 60 abo 90 dni gwarancji najnowszych map. Aktualizacja jednorazowa i po tym okresie czasu przepada. Jak zrobisz teraz to później pozostaje kupić abonament na 4 aktualizacje roczne.
Ja jestem już po aktualizacji i mam wersję "910" jak dobrze pamiętam.
Dziwi mnie fakt, że na tych samych trasach w dużo starszym modelu TomTom pokazywało mi prędkości dopuszczalne. Ale zabić się za to nie dam. Sprawdzę przy okazji w poniedziałek. Porównam obie na tej samej trasie.

Wysłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 4

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 sie 2013, 00:56 
Świeżak
Offline
Od: 31.07.2013
Posty: 20
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witam wszystkich. To jest mój pierwszy post na tym forum.
Zgodnie z informacją ze strony producenta, czyli TomToma-a to ma się 90 dni na pierwszą aktualizację.
http://www.tomtom.com/pl_pl/products/ca ... p#tab:maps
Jeśli w dowolnym momencie, np. z kilku miesięczną przerwą można potem wykupić aktualizację na rok to ja mam plan zaktualizowania map od razu aby zobaczyć jak się sprawują w najnowszej wersji a najwyżej potem odczekać z pół roku i z poślizgiem wykupić prawo do następnych aktualizacji, zgodnie z następującą informacją: https://www.tomtom.com/pl_pl/shop/mapupdateservice/

P.S. Po wielu testach ja na razie przekonałem się do NaviExperta, który na moim telefonie wygrywa nawet z Automapą
P.S.2 Z funkcją Live jest ciekawie bo w specyfikacji na stronie TT w PL czy Austrii tej funkcji nie ma a na Niemieckiej jest w wolnym tłumaczenie "w ramach 3 miesięcznego abonamentu". W takim razie wygląda, że funkcja jest tylko warto poszukać sposobu na odblokowanie tego. Mnie by się przydało choć raz do roku w drodze na narty.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 sie 2013, 07:21 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.05.2013
Posty: 715
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witaj na forum! Dzięki za informacje o TomTom'ie. Ja 9 dni temu odebrałem taki sam samochód, jak Ty (sądząc z danych pod Twoim nickiem :) ) i też sprzedawca mi powiedział, że mam 3 miesiące na aktualizację. Pewnie zrobię tak, jak i Ty planujesz - spróbuję dziś zarejestrować. Mam przy tym chytry plan, który, jak znam życie, nie zadziała, ale nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował: dokonać pierwszej rejestracji i aktualizacji na laptopie kiedy jestem podłączony do firmowego VPNa. Adres IP będę miał wtedy francuski, bo moja firma ma gateway internetowy na Europę akurat we Francji. Nie wiem, czy mazdowy TomTom ma usługi Live we Francji, ale jeśli tak, to a nuż zadziała? Wiem z doświadczeń ludzi za innym forum, że aktywacja przeprowadzona na wycieczce do Niemiec umożliwiła włączenie Live.

Aha, i jeszcze jedna sprawa: zachęcam wszystkich, którzy mają GJ z nawigacją, do napisania do swojego dealera, albo wprost do Mazdy Polska, z narzekaniem na brak usług Live. Ja dzięki temu mam szyberdach - na Polskę miało go nie być, ale tylu ludzi narzekało, że Mazda zmieniła politykę i wprowadzili taką opcję :)

_________________
Marcin Bruczkowski
http://www.marcin.bruczkowski.com
http://www.facebook.com/MarcinBruczkowskiAutor


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 sie 2013, 09:32 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 175
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Spróbuj Gajdzin zarejestrować swoją navi przez francuskie IP. Na francuskich stronach TT jest bowiem napisane "Connectivité aux services LIVE Oui, service de 3 mois inclus". Ja cały czas zastanawiam się czy dostępność usługi Live w Polsce nie jest tylko kwestią wykupienia jej (199,95PLN/rok).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 sie 2013, 10:42 
Świeżak
Offline
Od: 31.07.2013
Posty: 20
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wygląda, że w Anglii też można aktywować trzy miesięczny okres promocji. Dla mnie będzie to bardziej zrozumiały język. http://www.tomtom.com/en_gb/products/ca ... ifications
I zgadzam się, że warto zalać Mazdę oraz TT pytaniami o tę usługę i dlaczego nie jest u nas dostępna.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 sie 2013, 15:14 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
#Gajdzin - dobrze spróbować z tym VPN. Ja tak planowałem ale miałem problem z ustawieniem bramki. Później próbowałem aktualizacji przy działającym VPN z Niemiec i UK ale było już za późno widocznie. Jeżeli ta opcja nie będzie działała to znaczy, że albo Mazda Polska albo mądre głowy w Japonii dezaktywowali nam moduł GSM. Ale co się da wyłączyć da się i włączyć tylko trzeba czasu aż ktoś wpadnie jak się do urządzenia wpiąć. Podobno usługa sama w sobie w Polsce działa przynajmniej na głównych trasach więc nie wiem dlaczego nie możemy z niej korzystać. Ja pisałem do MMPOL tydzień temu w sprawie polskiego języka w komputerze, nawigacji (w wersjach przenośnych jest po polsku) i dostępu do usług live. Na razie bez odzewu.

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 sie 2013, 15:47 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 24.07.2013
Posty: 175
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Myślę, że kwestia działania/niedziałania TT Live zależy od tego czy Mazda podpisała umowy z operatorami GSM w danym kraju czy nie. Ktoś pisał na forum, że aktywował w Niemczech i potem działało wszędzie. Być może ważne jest gdzie aktywujesz a potem działa roaming. A propos aktualizacji TT. Ja w telefonie mam starą wersję 845.2666 z limitami predkości a TT Home proponuje mi update do 910.4952 (na pewo też z limitami). Piszcie dokładnie jakie macie wersje.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 sie 2013, 19:14 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
Mam 910 bez limitów w mieście (Białystok i okolice). Na trasie wylotowej na Warszawę jest ograniczenie do 100 - pokazuje 120 (poprawiłem). Na trasach 2 i 3 cyfrowych nie pokazuje limitów. Ostatnio jeździłem z TomTom z mapą sprzed 4 lat i limity były, wyznaczanie trasy też było bardziej logiczne. Zdecydowanie trzymał się tych szybkich i "dobrych" jakościowo. Współczuję tym, którzy przyjadą w moje okolice bez znajomości topografii - poznacie kawał Podlasia, którego nawet tubylcy nie znają.

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 sie 2013, 22:22 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
Gajdzin napisał(a):
... Pewnie zrobię tak, jak i Ty planujesz - spróbuję dziś zarejestrować. Mam przy tym chytry plan, który, jak znam życie, nie zadziała, ale nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował: dokonać pierwszej rejestracji i aktualizacji na laptopie kiedy jestem podłączony do firmowego VPNa. Adres IP będę miał wtedy francuski, bo moja firma ma gateway internetowy na Europę akurat we Francji. Nie wiem, czy mazdowy TomTom ma usługi Live we Francji, ale jeśli tak, to a nuż zadziała? Wiem z doświadczeń ludzi za innym forum, że aktywacja przeprowadzona na wycieczce do Niemiec umożliwiła włączenie Live.


Udało się?

Wysłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 4

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Śr, 7 sie 2013, 12:35 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
tak czy siak przeciez potrzeba miec ciagle polaczenie z internetem aby te "servisy live" dzialaly.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 sie 2013, 14:36 
Świeżak
Offline
Od: 31.07.2013
Posty: 20
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jest jeszcze TMC, czyli tylko słuchanie. Działa to w Niemczech czy Austrii. Widziałem to w akcji we wbudowanych nawigacjach w nowym Citroenie C5 czy też Mercedesie GL. Przysłowiowa pani spod podłogi pokazywała objazdy gdy na autostradzie był korek. Ale na pewno to nie działa w Polsce.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 sie 2013, 19:36 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
glowasiek napisał(a):
tak czy siak przeciez potrzeba miec ciagle polaczenie z internetem aby te "servisy live" dzialaly.


Dlatego usługa jest płatna. W urządzeniu jest moduł GSM. TomTom ma umowę z operatorem i tak to działa. Dlaczego nie działa u nas? W Renault działa (tomtom carminat), w Lexusach działa (tomtom). Piszmy pisma do Mazdy bo tylko to nam zostało z oficjalnych rozwiązań. Na stronie TomTom nie przy naszym modelu możliwości zadania pytania :)

Wysłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 4

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Śr, 7 sie 2013, 19:55 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2506
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
jest panowie o co walczyć bo trafic live w automapie już kilka razy uratowało mnie przed stanie w korkach. Wracając ostatnio znad morza zmieniło mi trasę 2 razy. Za pierwszym uratowałem pół godziny a za drugim ponad godzinę ale żeby nie było za wesoło to naginałem po drogach... hmm... prawie że wyimaginowanych.

_________________
Optimal Сasual Dating


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 sie 2013, 15:27 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
Koledzy - to w końcu w naszych Mazdach działa TMC RDS w nawigacji? Próbowałem ręcznie wpisać częstotliwości RMF i ZET ale wyskoczyła informacja, że nie znaleziono stacji. Może na moim zadupiu nie działa a nie mam kiedy pojechać w jakieś bardziej cywilizowane regiony kraju.

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 sie 2013, 14:05 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
Dostałem maila od TomTom następującej treści:
" ... serdecznie witamy w Centrum Obslugi Klienta TomTom!
 
 
W odpowiedzi na Pańskie pytania uprzejmie informuję, iż niestety w systemie  nawigacji NB1 interfejs użytkownika nie jest dostępny w języku polskim oraz na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych konkretnych informacji o uruchomieniu usług LIVE na terenie Polski."

Dzisiaj dla zabawy ustawiłem w TomTom Home język angielski i wszedłem przez brytyjskie proxy. Pojawiła się możliwość zakupu usługi Live z roczną subskrypcją za 55£. Pozostaje kwestia czy zadziała.

Sent from my GT-N8010 using Tapatalk 4

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 15 sie 2013, 17:49 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
nie wiem jak z tymi korkami live ale swego czasu uzywalem informacji o korkach przesylanych droga radiowa to wszedzie dzialalo poza PL :(


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 sie 2013, 16:54 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 20.02.2013
Posty: 166
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: podlaski
Dzisiaj dostałem kolejnego maila od TomTom. Pytałem, czy wersja językowa i sprawa Live leży w ich kwestii i dobrej woli czy mam pisać do MMPol. W odpowiedzi dostałem informację, że przekażą ten problem producentowi w formie raportu. Myślę, że im więcej nas będzie pisać tym większa szansa na jakiekolwiek rozwiązanie albo przynajmniej oficjalną notkę od Mazdy z wyjaśnieniem dlaczego jesteśmy gorsi od Europejczyków.

Sent from my GT-N8010 using Tapatalk 4

_________________
Nie ma jazdy bez Mazdy - aktualnie GJ Sedan 2.0 Sky-G MT SnowflakeWhite SkyPassion. Wcześniej były: GH Sport Kombi Exclusive 2.0 MZR-CD Opel Vectra B 1.6, Ford Mondeo III 2.0 TDCI, MPK, Taxi i z buta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 24 sie 2013, 20:10 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 12.08.2013
Posty: 5
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Gajdzin napisał(a):
... Pewnie zrobię tak, jak i Ty planujesz - spróbuję dziś zarejestrować. Mam przy tym chytry plan, który, jak znam życie, nie zadziała, ale nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował: dokonać pierwszej rejestracji i aktualizacji na laptopie kiedy jestem podłączony do firmowego VPNa. Adres IP będę miał wtedy francuski, bo moja firma ma gateway internetowy na Europę akurat we Francji. Nie wiem, czy mazdowy TomTom ma usługi Live we Francji, ale jeśli tak, to a nuż zadziała? Wiem z doświadczeń ludzi za innym forum, że aktywacja przeprowadzona na wycieczce do Niemiec umożliwiła włączenie Live.


Dzsiaj postanowiłem zrobić prosty test - połączyłem się przez VPN z serwerem niemieckim i przez przeglądarkę na swoim koncie nagle mogę wybrać w shop->services->live urządzenie Mazda NB1 z ceną 59 Euro lub jak zmieniłęm kraj na GB to 49 funciaków.
Dowód to printscreen. Nie kupowałem na razie bo mało planuję jeździć i się nie zwróci ta inwestycja póki co, jednak wszystko wskazuje na to, że powinno działać.
http://www.dropbox.com/s/2fat4wfm12ayryi/Zrzut%20ekranu%202013-08-24%20o%2020.56.37.png


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 24 sie 2013, 20:24 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 18.07.2013
Posty: 149
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: pomorski
Ale z tego co pamietam to jak robilem update map to tez mialem opcje live map za oplata. Musze jeszcze raz wyjac karte i to sprawdzic. Ja isgle myslalem ze za granica live jest za free.

_________________
Moja Mazda


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: So, 24 sie 2013, 20:25 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
na zwykle urzadzenia TT servisy live rowniez sa platne - czasami sa dodawane przy zakupie na rok za frikola. DO swojej stacjki multi rowniez musialem zaplacic za wybrany servis live


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 sie 2013, 10:20 
Świeżak
Offline
Od: 30.04.2013
Posty: 24
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Ja aktualnie jestem w Hiszpanii i na początku mi Live nie działało (mam M6 normalnie z Polskiego salonu). Ale gdzieś przeczytałem, że nasze mazdy mają wyłączone modemy, więc go włączyłem (zgodnie z postem o ukrytym menu i kod 20) i voila!
Obrazek

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 sie 2013, 11:36 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
O co chodzi z tym ukrytym menu i kod 20? Daj link do źródła :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 298 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.