Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:23

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 13 lis 2015, 01:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.05.2015
Posty: 6
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Witam wszystkich

Mam prośbę. proszę o przesłuchanie tego kawałka na skali dźwięku 30 w mazdzie 6 rocznik 2014. Ważne żeby było z telefonu za pomocą bluetooth "Lulu Rouge feat. Fanney Osk - Landscape of Love" dostępny na soundcloud. Strasznie mi jęczą nie wiem jak to nazwać, drzwi od strony kierowcy. Chciałbym wiedzieć czy ktoś jeszcze ma z tym problemy. W mazdzie wymienili mi głośnik i coś jeszcze ale cały czas ich mecze z tego powodu i chce mieć pewność że mam racje. Prawdopodobnie jest to blacha lub plastik w drzwiach przy skali 40 jest to nie do zniesienia.

Dzięki bardzo czekam na info.

-- Dodano: So, 17 paź 2015, 12:39 --

Nie ma to nic wspólnego z jakością dzwiku z bose. Chodzi tu o budowę drzwi bardziej i tylko od strony kierowcy tak jak by wszystko tam luźne było

-- Dodano: Pt, 13 lis 2015, 00:40 --

Mam małą wojenke ze serwisem na ten temat czy możecie mi odpowiedzieć . Słuchał ktoś muzyki typu deep house ?? Jakieś niechciane odgłosy plastiku blachy pod wpływem basu ??


Ostatnio edytowano Pt, 16 paź 2015, 15:53 przez tombien, łącznie edytowano 4 razy
Poprawiono błędy ortograficzne. Proszę przestrzegać regulaminu (regulamin, pkt 4).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 lis 2015, 09:15 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
driver292 cały problem masz opisany w dziale "Wyciszenie wnętrza"
viewtopic.php?p=17629#p17629

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 lis 2015, 09:17 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Co wy chcecie od Bose z maździe. Drzwi cienkie, budowa panelowa po najłatwiejszej linii oporu, kupa plastiku a sama nazwa? Bose to też w tym wydaniu dla mas nie wiadomo co nie jest. Częstotliwości przenosi słabo. Trzeba na max podkręcać. Nazwa nas przekłamuje. Trzeba sobie samemu zrobić audio i maty i będzie git dla każdej muzy. Auto cienkie dla takiej czy siakiej muzyki dla wymagającej ścieżki dźwiękowej. Bo zawsze coś dźwięczy i brzęczy, ale jak to było chyba winna budowa lekka drzwi. Nie wiadomo jak tam jest w środku a znając piórkokg mazdy i charakter na pewno cienko i pusto i to muzie przeszkadza. Chyba, ze jakiś luz na śrubkach.

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 lis 2015, 09:34 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Tam jest pusto, więc tylko maty i pianka pomogą, nawet bardzo.

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 lis 2015, 06:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.05.2015
Posty: 6
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Czy ktoś sprawdzał ( SŁUCHAŁ) i ma to samo brzeczenie w drzwiach przy skali 30 ?????


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 lis 2015, 08:45 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 352
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Wycisz samochód matami i pianką i skończy się brzęczenie, jakość grania poprawi się odczuwalnie. Auto fabrycznie nie ma wygłuszenia i dopóki tego sam nie zrobisz to będzie Ci brzęczeć audio przy dużej głośności.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 maja 2016, 08:53 
Świeżak
Offline
Od: 18.03.2016
Posty: 21
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Mi się wydaję że w przypadku muzyki "wyczynowej" służącej do uzyskania ciśnienia w kabinie, system z mazdy 6, nawet chociaż Bose to się nie nadaje. U mnie nawet przy 35-ciu nic nie brzęczy, jedyne co to drży (czuć na nodze) panel boczny, ale nie wydaje z siebie żadnych odgłosów. Jeśli chodzi o samą jakość to na codzień mam do czynienia ze sprzętem NAIM, FOCAL czy ARCAM i owszem można coś tam zarzucić sprzętowi z M6 np w porównaniu z Burmesterem z Panamery czy z Markiem Levinsonem z Lexusa. Głównym powodem jest brak w nim Subwoofera. Żaden głośnik samochodowy poniżej 80Hz nie zejdzie tak z basem jak SUB. Nie mniej jednak nie jest to system zły. Po pewnych ustawieniach można dojść do poprawnego brzmienia, ale mam tu na myśli normalną muzykę POP lub Blues czy delikatny Rock. Jak ktoś woli wytwarzać ciśnienie lub np ciężki metal (Sepultura) system jest do poprawy - z wymianą głośników włącznie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 maja 2016, 09:33 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 17.09.2015
Posty: 565
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
podstawa to odtwarzanie muzyki z oryginalnych nośników a nie ściaganych w marnej jakości mp3 z neta

_________________
<pucu> do odważnych świat należy <czas>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 maja 2016, 15:41 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
W weekend jeździłem sobie GJ przedliftową z Bose. Specjalnie na tą okazję przygotowałem sobie za pomocą CDex'a (Lame 1.32) zrzut kilkunastu oryginalnych płyt CD na pendrive. Z racji, że miejsca na nim mi nie brakowało, konwersja do mp3 była ustawiona pod kątem maksymalnej jakości. Pliki były zapisywane były z VBR z minimum 192kbps i maksimum 320kbps (very high quality). No i porażka... I to nie w kwestii jakości samego dźwięku, bo ten był OK, tylko pojawiających się w niektórych kawałkach co jakiś czas (nieregularnie) trzaskach. Wygląda na to, że system nie radził sobie z tak spreparowanymi plikami i czasami do przetwornika AC trafiały przypadkowe wartości, skutkujące wspomnianymi zakłóceniami. Inne, starsze i przypadkowe mp3 szły bez problemu, ale tu chyba przesadziłem z ustawieniami. Trzeba było wybrać CBR :sad:

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 maja 2016, 10:48 
Świeżak
Offline
Od: 18.03.2016
Posty: 21
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ja też próbowałem różnych ustawień z WAV włącznie. Tutaj jest najlepiej, ale pendrive musi być spory żeby coś tam pomieścić. Ale sam korzystam z Tidala HiFi i z Apple Music i na prawdę nie ma tragedii. Zwłaszcza, że system Mazdy w połączeniu z biblioteką iTunes na kompie stacjonarnym działa znakomicie. Te płyty, które zrzuciłem "fizycznie" w WAV do komputera mogę odtwarzać normalnie przez iPhone w aucie nie mając ich w telefonie. Jest jeszcze coś w systemie mazdy, że jak są gorzej nagrane płyty jakościowo to system ten obnaża tą gorsza jakość. Weźcie sobie pociągnijcie sobie utwór CHRIS JONES Long After Your're Gone a po nim odtwórzcie sobie dowolny utwór z dowolnej płyty U2 i zobaczycie o czym mówię.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 maja 2016, 14:53 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 27.01.2016
Posty: 78
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Nie jest źle. Deezer przez radio aha bardzo fajnie odtwarza. Można by się czepiać szczegółów. Z płyt CD wiadomo że jest lepiej . Może nie jest to sprzęt dla technośieczki bo mocnych basów się nie uswiadczy ale Bose dla mnie daje radę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 maja 2016, 21:25 
Świeżak
Offline
Od: 19.04.2016
Posty: 27
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Moim zdaniem też nie brzmi to najgorzej...podstawa to dobrze sobie "ukręcić" :) aaa i przedewszystkim jak na moje ucho to trzeba troszkę dzwięk cofnąć do tyłu i wtedy głośniki po przednia szybą juz tak bardzo nie wkurzaja i nagle bas staje się czytelny


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 maja 2016, 22:15 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
ciekawe wnioski


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 maja 2016, 09:55 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 27.01.2016
Posty: 78
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Rraadd tak też mam ustawione. Jest roznica

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 maja 2016, 10:47 
Świeżak
Offline
Od: 19.04.2016
Posty: 27
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Jak kupiłem magdę to po kilku przejażdżkach też byłem zażenowany jakością niby "markowego" nagłośnienia. Toż w 10-cio letnim mondku mi się lepiej słuchało :)Ale po długich eksperymentach doszedłem do "swojego" ustawienia i teraz słucha się z przyjemnością - głównie z tidala.

Nawet byłem teraz dokładnie sprawdzić co mam ustawione..
bas +2
treble +3
fader 2 na tył
no i ten śmieszny bass center czy cóś mam wyłączony.


aaaa...jak głośniej sobie swoje metale włączę to lusterko nawet się wczuwa w rytm :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 maja 2016, 15:05 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
drgające lusterko to żaden wypas ;)) gdzieś tu Kaczor chyba na forum opisywał, jak sobie z tym problemem poradzić ;)))


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 maja 2016, 23:44 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Oj to nie ja... ja pisałem, że drży, sprawę olałem :) Ale faktycznie ktoś miał patent ze szpilkami :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 maja 2016, 01:11 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
A papieru, żeś tam nie wtykał przypadkiem? :-)

klepnięte z P8

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 maja 2016, 08:29 
Offline
No właśnie :> Ktoś tak robił.... :idea:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 maja 2016, 09:50 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Aaaaaaaaaaa raaacjaaaa, wtykałem papier :) Tylko się potem okazało, że to drży w dwóch miejscach - tam gdzie wtykałem papier i na przegubie z kulką :)

Sklerozę chyba mam :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 17:59 
Offline
Czy po 2fl audio gra lepiej ? ktoś pisał że tak niby przez lepiej wyciszone drzwi.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 22 gru 2016, 19:39 
Offline
Szczerze, to straszna nędza w 2fl. Jestem po komplenym wygłuszeniu i nadal dźwięk jest kiepski. Po świętach modyfikuje audio system.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 sty 2017, 21:30 
Offline
System audio przereklamowany tak jak i cala marka BOSE: spore szumy a brzmienie nie jest bezposrednie. Plyty brzmia jak odtwarzane a nie tak jakbyscie byli na koncercie. Pisze o tym, ze do dobrego systemu audio doplaca sie wlasnie po to, aby uzyskac taki efekt (oczywiscie w granicach mozliwosci). Dla mnie podobna firma jest Harman Kardon i Altec Lansing. Kupa marketingu a rezultat lepiej nie mowic. Dlatego Volvo wybralo Bowers & Wilkins, Mercedes ma Burmestera a Lexus korzysta z audio mark levinson (w sumie to chyba ten sam koncern co Harman Kardon). JBL jeszcze jest dobry. Byc moze kiedys Mazda przestanie udawac, ze daje tak wiele za tak niewiele i zaproponuje prawdziwe audio z gornej polki (moze nie za 15 tys zl, ale za dajmy na to 3-5 tys zl). Ew. niech zwroca wolnosc oferujac miejsce na wlasne radio (najlepsze rozwiazanie, gdyz kazdy wybierze co mu odpowiada brzmieniowo i wizualnie).


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 sty 2017, 22:27 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
limo napisał(a):
niech zwroca wolnosc oferujac miejsce na wlasne radio


Zapomnij, to se ne vrati.
Chociaż bardzo bym chciał.
Powodem jest:
- kasa (komponenty fabrycznych systemów audio z "wyższej" półki nigdy nie są warte pieniędzy jakie za nie trzeba zapłacić), Większość osób które miały coś do czynienia z car-audio wie że za te pieniądze można zrobić naprawdę dobry system audio.
- integracja z konsolą,
- nawigacja podłączona do systemu auta (ABS) i oczywiście biznes na aktualizacji map.
- systemy wspomagania kierowcy np. parktronik z kamerą (coraz częściej 360)
Każdy niemalże chce mieć te bajery ale niestety nie będą one nigdy osiągalne z innym radiem niż fabryczne.

Sam zrezygnowałem z rewelacyjnie grającego radia na rzecz oryginalnej nawigacji którą dostałem z autem, oj długo nie wiedziałem co zrobić. Radio trafiło do pudełka ale resztę systemu wymieniłem.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 sty 2017, 22:57 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Takie rzeczy jak integracja z konsolą czy kamerkami, parctronic itd. są do ogarnięcia gdyby ustandaryzować interfejs wejścia/wyjścia tych systemów. Kiedyś miał każdy radio innych rozmiarów, później wprowadzono DIN i były np. 1DIN 2DIN, tak jak serwery w szafach rack. Ustandaryzowano również złączki. Może kiedyś ustandaryzują interfejs. Z drugiej strony standaryzacja jest wrogiem innowacji gdyż producent nie będzie mógł dowoli wprowadzać nowych funkcjonalności, a jedynie te, które da się obsłużyć standardowym interfejsem.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 sty 2017, 23:07 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Patrz punkt pierwszy "kasa". Standaryzacja odebrała by wpływy z tej działki. Tutaj nikt już nic nie robi dla idei. Ludzie zaczęli by odchodzić od fabrycznych rozwiązań na rzecz np. chińskich stacji medialnych które to zalały by rynek. Są znacznie tańsze i znalazły by znacznie więcej nabywców. Niestety ich jakość jest tragiczna i nic nie wskazuje by to miało się zmienić. Jakość i cena chińskiego sprzętu ciągnie w dół markowych producentów, których sprzęt w środku zaczyna wyglądać dokładnie tak samo (Clarion, Blaupunkt, JVC). Jeszcze tylko fabryczny sprzęt jest porządnie produkowany, co nie znaczy że jest bezawaryjny.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 29 sty 2017, 03:44 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
limo napisał(a):
System audio przereklamowany tak jak i cala marka BOSE


tu się nie zgodzę!!!! grałem wczoraj w klubie imprezę dla ok 100 os na takim
https://www.bose.pl/pl_pl/products/spea ... k_eu_gb_ie
i to działa naprawdę !!!!

jakis czas temu też na evencie z Szafa gra http://www.szafagra.pl
taki system zdublowany 250 os ogarnięte

proszę nie wydawać takich bezpodstawnych osądów


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 29 sty 2017, 09:45 
Offline
Ale pewnie w autach są montowane glośniki najtańsze bose a całośc można kupić za 600zl a w aso liczą za to 1900 zł - cena przykładowa.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 29 sty 2017, 10:57 
Offline
BOSE zaslynelo sluchawkami z aktywna redukcja halasu i na tym ich kariera sie zakonczyla. Dla mnie to marka bazujaca na designie a nie skupiajaca sie na esencji brzmienia, czyli np. konstrukcji membrany lub dazaca do realizmu. W swiecie pro audio ta firma kompletnie nie istnieje. W swiecie domowego audio znajdziesz lepsze rozwiazania. Im wiekszy moloch tym wiekszy pasztet generuja i tak jest wlasnie z takimi znaczkami jak HK, BOSE, Onkyo itd. Radze brac poprawke i odsluchac samemu. Jakbym mial porownac poziom audio w Mazdzie to jest na poziomie nizszym, niz Creative Aruvana. Jezeli wiec traktujesz jako referencje np. Beyerdynamic lub Grado to nie masz czego szukac w Mazdzie.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 sty 2017, 08:33 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
W maździe problemem jest zapewne słaba jakość montowanego sprzętu w masówce, ale i środowisko pracy głośnika, czyli pusto i bez wygłuszenia. To widać jak gra na postoju i jakie częstotliwości słychać i jak się jedzie.

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.