Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 09:15

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 31 sty 2017, 22:53 
Offline
Czasem zamiast n slabych glosnikow lepiej dac dwa / cztery solidne :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 lut 2017, 16:02 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 23.03.2015
Posty: 231
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
niestety i ja dodam swe trzy grosze

BOSE gra gorzej niz fiat stilo :(
z racji ze musialem przeniesc pare plikow wgralem na pendrivea troche norweskiego zgrzytu
nie ma nie czuc basow pomoglo jak dalem basy najwyzej na wysokie najnizej ale po paru minutach wrocilem wysokie na 0 a niskie prawie najwyzej (na najwyzszej pozycje radio (glos) dziwnie brzmi )
fakt ze gra czysto nawet przy glosniejszych nastawach

audiofilem nie jestem super zestawow grajacych nie sluchalem ale czuje niedosyt

system grajacy jest jedynie poprawny :|

zobaczymy nastepnym razem jak wgram jakas klasyke


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 lut 2017, 16:44 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Bass na max? Bez jaj zadudniłoby drzwi. Ja mam na 0, wysokie chyba +2 i scena jest sensowna.
System nie jest jakimś super audiofilskim systemem, ale gra bardzo poprawnie - nie przesadzajcie.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 lut 2017, 18:18 
Nałogowiec
Online
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Gra bardzo czysto - ale głębi zero. A ja z tych co słoń na ucho nadepnął. W porównaniu do poprzedniego auta - części kawałków w końcu można w ogóle słuchać (bo był tylko jazgot), wyraźniej, lepiej słychać wokal (nowe słowa w piosenkach można odkryć ;) ) ale... płaskie to jak diabli.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 lut 2017, 18:36 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Pisałem o tym wielokrotnie w wygłuszaniu - pomaga porządne wyklejenie drzwi - dopiero wtedy bose zaczyna grać :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 lut 2017, 18:50 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
No ja tak nie uważam... Ale może to kwestia gustu...

Lubię dobry sprzęt (w domu mam dosyć fajny setup z kolumnami podłogowymi i dwoma subami) - jakieś tam pojęcie i oczekiwania względem grajdła mam...
Obrazek

Uważam, że w samochodzie z racji kubatury pewnych rzeczy zrobić się nie da. Układ kolumn w samochodzie też narzuca pewne kwestie związane z odsłuchem - nasze Mazdy mają to nieco inaczej rozwiązane - same przeniesienie głośników wysoko-tonowych na podszybie już sporo zmienia. Niskie tony nie mają znaczenia, bo człowiek nie jest w stanie zlokalizować źródła niskiego basu. Więc może to to?

Reszta to prywatne preferencje użytkownika. Ja np. dużo czasu poświeciłem, żeby oduczyć się przekręcania za mocno subwooferów w domowym audio. Każdy dobrze skonfigurowany setup gra tak (np. normalna muzyka), że nie słychać sub'ów. One mają się odzywać wtedy kiedy trzeba. W tym celu przygotowałem specjalne pliki z omiataniem dolnych zakresów częstotliwości itd. I teraz jak walnie jakieś działo albo zagrzmi burza... :zawrotglowy:

A w samochodzie - z racji wygłuszenia - bez jego poprawy też niewiele da się poprawić.

Jak mówię - sprzęt gra bardzo poprawnie. Możliwe, że dużo zależy od materiału źródłowego i preferencji słuchacza.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 4 lut 2017, 01:02 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 23.03.2015
Posty: 231
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Niestety ja z tych co lubia bas ale jak tak dluzej pogral i troche glosniej tez to z czasem zaczalem czuc podwojna stopke


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lut 2017, 14:43 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 09.02.2016
Posty: 284
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Dziś trochę protestowałem audio w M6. Z dobrym źródłem dźwięku moim zdaniem gra dobrze. Rzadko słucham muzyki z miesistym basem, więc sub nie jest mi potrzebny. Do posłuchania rocka, punka i muzyki instrumentalnej w zupełności wystarczy.

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lut 2017, 15:09 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 23.03.2015
Posty: 231
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
i ja sie po trochu przekonuje ustawilem wsyzstko na neutral wylaczylem centerpoint
i nawet zaczynam czuc bas
system lubi grac glosno(20+) wtedy jest ok
niestety troche to dla mnie za glosno


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lut 2017, 15:11 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
no przy +20 to poprostu jest muza. Jak jeszcze się przód wyciszy to w ogóle będzie gitara.
Oczywiście to tylko BOSE więc będzie dobrze, ale mi to wystarcza


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lut 2017, 19:50 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 23.03.2015
Posty: 231
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
za to moge stwierdzic ze w gl nawet przy dosyc glosnym nastawieniu
nie slyszalem zeby rezonowaly glosniki co zdarzalo sie w innych autach


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lut 2017, 22:55 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
co to znaczy ? , jak mam rozumieć " rezonują głośniki " ??


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lut 2017, 23:20 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 23.03.2015
Posty: 231
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
tak moja nowomowa ;)
nie trzeszcza -> nie wpadaja w wibracje od ktorych cos skrzypi
nawiazujac do tego
Cytuj:
Bez jaj zadudniłoby drzwi


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 13 lut 2017, 16:55 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 09.02.2016
Posty: 284
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Wczoraj i dziś przesłuchałem podczas jazdy kilka kawałków Metallica z płyty Garage Inc. Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 maja 2017, 13:28 
Świeżak
Offline
Od: 17.05.2017
Posty: 24
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Witam, dziś odebrałem Mazdę 6 w wersji SkyPassion i po załączeniu tych magicznych 11 głośników rozczarowanie. W 10 letnim Peugeocie 3 głośniki grają o niebo lepiej, jest bass sopran, a autaj zero basu pomimo że wszystko jest na full. W peugeocie miałem opcję podbicia basu , gdzieś można wejść w jakieś bardziej szczegółowego ustawienia niż tony wysokie i niskie +-6 ?


Ostatnio edytowano Pt, 19 maja 2017, 13:46 przez Huncwot, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem. Proszę korzystać z wyszukiwarki :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 maja 2017, 13:51 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Glina napisał(a):
a tutaj zero basu pomimo


Żartujesz? Przy maksymalnym ustawieniu basu to nic nie byłoby słuchać oprócz dudnienia. Owszem system nie jest może jakiś hiper ekstra, ale taka opinia to przesada. I to nie lekka.

Ja nie wiem - jeśli ktoś ocenia jakość po mocy walenia umcy-umcy to powinien zmienić gust a nie sprzęt.

Ewentualnie może kolega ma uszkodzone głośniki. :rozejm:

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 maja 2017, 15:27 
Offline
Może masz słabą jakość mp3 ? przy volume np 40 i bas + 6 są drgania lusterek , basu za wiele. - coś masz nie tak ....


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 maja 2017, 17:34 
Świeżak
Offline
Od: 17.05.2017
Posty: 24
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Dziś odebrałem autko i po wyjeździe z salonu zszokowała mnie słaba jakość odtwarzanego dźwięku, bass tępy głębi totalnie 0. Dla porównania 2 miesiące temu byłem w salonie VW i do tej pory pamiętam jak wsiedliśmy do Golfa za około 50 tyś i po włączeniu radia opadła nam szczena. Na prawdę grało to mega przyzwoicie, bardzo lubimy słuchać muzyki i oboje zareagowaliśmy tak samo: Wow ale fajnie gra radyjko. Tutaj totalnie żenada - niby 11 głośników i teraz powiem szczerze w 10 letnim Peugeocie 407 ze starym radiem gra o niebo lepiej. Nie przypuszczałem że nie będzie jakiegoś zaawansowanego equalizera, tylko tony niskie i wysokie +-6 stopnie toż to regulacja jak w najgorszym sprzęcie. Żeby nawet nie było jakiegoś szerszego equalizera? Na Boga nawet moja komórka za 600 zł to ma.
Wyciszenie wyciszeniem ale można powiedzieć nie ma żadnej regulacji, w pugu 407 jest Loudness dodatkowo korektor 3 stopniowy mid, high i bass.
Czuję niedosyt, na prawdę nie oczekiwałem cudów ale zaryzykuję stwierdzenie, że radio pioniera w lanosie gra głębiej z większą ilością tonów niskich.
Tutaj jestem baaardzo rozczarowany.

-- Dodano: Pt, 19 maja 2017, 17:34 --

KMBak napisał(a):
Ja nie wiem - jeśli ktoś ocenia jakość po mocy walenia umcy-umcy to powinien zmienić gust a nie sprzęt.
Ewentualnie może kolega ma uszkodzone głośniki. :rozejm:

Nie chodzi mi o żadne umcy umcy, porównuję tylko głębię basu np w moim starym pugu 407 gdzie gra cicho i czuć bass , ogólnie głębię muzyki, tutaj muzyka mi przeszkadza, na pierwszy plan wysuwają się tony średnie. Porównuję tylko śietny system 11 głośnikowy do standardu sprzed 10 lat, oczekiwałem jakiegoś wow. Jak pisałem wcześniej w nowym golfie za 3 krotnie mniejsze pieniądze nagłośnienie naprawdę było super i robiło wrażenie nisamowitej głębi a do tego duży zakres regulacji w equalizerze. Rozumiem, że każdy ma własne upodobania, jeden lubi jak syczy, drugi jak młuci ale od tego są ustawienia a tu można powiedzieć ich nie ma w ogóle.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 maja 2017, 18:02 
Offline
Kilka lat temu siedziałem na forum car audio '' elektroda'' to czasy kiedy wpadło na konto kilka wygranych w db drag, generalnie pojęcie wygrzewanie głośników jest kontrowesyjne ale po pewnym czasie audio w m6 grało lepiej jak w dzień kiedy je odebrałem.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 maja 2017, 18:04 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Kolega Glina ma tu niestety rację. Podobne zastrzeżenia można odnieść do całej elektroniki w tym aucie, nie tylko głośników i muzyki. Nastąpił wyraźny powrót do przeszłości, design GJ/GL -ki to wiek XXI, natomiast badziewna elektronika pochodzi jakby z końcówki XX wieku.
Skąd oni biorą dostawców tych podzespołów? Licho wie! Ze szrotów, a może wyprzedaży garażowych? Na to wygląda. Stąd tak częste nasze wizyty w ASO z tymi duperelami. Wstyd się przyznać przed znajomymi, gdy pytają o samochód, jak się sprawuje bo taki ładny. Prawdy się nie da oszukać, niestety.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 maja 2017, 18:21 
Offline
Szukałem parametrow tego malutkeigo wzmacniacza co zasila głośniki, pewnie jego jakośc i niska moc też ogranicza jakość tych i tak już średnich jakościowo głośników.
Pewnie dali 2x mniej rms na głośnik z wzmacniaca aby nie było reklamacji że coś się spaliło, - częsty błąd - za mało moc na głośnik może też powodować płytkie granie, słabe fabryczne wygłuszenie drzwi, jakość głośników itp.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 maja 2017, 21:44 
Amator
Offline
Od: 13.01.2015
Posty: 89
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Pierwsza rzecz, żeby się lepiej słuchało to wyłączyć głośnik centralny. Druga rzecz, to wyciszyć matami drzwi,gdyż od nadmiaru tonów niskich pojawiają się rezonanse. Trzecia rzecz to ustawić lekko głośniej na tył. W mieszkaniu mam sprzęt audio za 5 tys i na moje ucho ten w GJ najgorszy nie jest, choć przyznaję że brakuje ustawień.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 maja 2017, 07:41 
Świeżak
Offline
Od: 17.05.2017
Posty: 24
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
To wszystko zrobiłem, centralny wyłączyłem bo to już w ogóle porażka. Nie chodzi mi koledzy o jakieś mega basy, żeby mi drzwi wyrywało bo nie słucham żadnej takowej muzyki. Chodzi bardziej o możliwość ustawienia barwy do wymagań. Najgorsze jest to ze w aucie za 140 tyś mamy możliwość ustawiania tylko basu i sopranu +-6, chodzi mi też o to że cały ten sprzęt gra płytko, nie ma żadnej głębi, w moim wysłużonym pugu 407 nawet jak się słucha cicho słychać głębie i fajny przyjemny basik (nic nie ma to wspólnego z umcy umcy) jak puścimy głośniej czuć że oblewa taki mięsisty, głęboki dźwięk a tutaj nie. W 407 jest jeszcze loudness, podbicie basów które działą perfekcyjnie - ogólnie chodzi o to, że są jakieś ustawienia i w szerokiej skali. A tutaj nawet nie można bawić się pasmem średnim, słuchając sprzętu w miarę cicho aby nie przeszkadzało ma się wrażenie że nie czuć w ogóle 11 głośników a wrażenie jest takie jakby puścić muzykę z lapa który leży na przedniej desce. Żeby wydobyć jakiś bas, trzeba dać trochę głośniej tylko że wtedy muzyka zaczyna przeszkadzać. Ogólnie jakby nie ustawić i tak ma się wrażenie że gra tylko 1 głośnik a reszta coś tam niemrawo szemrze.
Nie sprawdzałem takich pierdół bo nie przypuszczałem, że w tak mega reklamowanym systemie są ustawienia na poziomie radia za 50 zł z mediamarkt, podczas jazdy próbnej mówię: ok equalizerem się podciągnie i będzie git - i klops. Sory że tak zrzędzę, ale nie lubię sytuacji kiedy w aucie za 140tyś znajduje rzeczy gorsze niż w 10 czy 15 letnich starszych samochodach. Ale chyba teraz zmierzamy do wszeogarniającego szajsu i promowania tylko na kolorowych , pachnących folderach, poprzez niczym nie poparte slangi reklamowe.
Na plus - ledy w środku święcą super i adaptacyjny przód nieźle daje rade hihi :)


Ostatnio edytowano So, 20 maja 2017, 07:41 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 maja 2017, 08:00 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 15.09.2016
Posty: 27
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Glina Jakiego źródła dzwięku używasz? Radio FM to mega masakra. Ale z dobrego CD jest ok. Na codzień dla wygody używam bluetooth i Tidala. Jest w miare ok. Wydaje mi się też że rożne gatunki muzyki brzmią lepiej lub gorzej. Np. Rockowe nagrania średnio, ale jakiaś elektroniczna muzyka już dużo lepiej. Ciekawie jest przy muzyce filmowej. Oczywiście center point na off i basy max do 2. Sopran okolice 0.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 maja 2017, 08:08 
Świeżak
Offline
Od: 17.05.2017
Posty: 24
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
nazir80 napisał(a):
Glina Jakiego źródła dzwięku używasz?

Testowane na różnych stacjach FM - tutaj akurat zależy od stacji, jedna lepiej jedna gorzej.
Drugi test to pendrive i mp3 320kbs - czyli opisywanie jako dobrej jakości
Trzeci test to orginalne płyty CD z rożnymi typami muzyki.
Ten sam test robiony w pugu 407 - i tutaj gra całkiem całkiem, tym bardziej że mogę poustawiać barwę na większych zakresach. w Maździe kiedy przesiądę się z puga to odczuwam ból serca. Jeżeli się nie ma porównania to zapewne się człowiek przyzwyczai.
Jedyna opcja to jakimś AUX-em wysłać muzę z komórki gdzie mamy większą możliwość korekcji barwy - tylko to chyba nie o to chodzi. Chociaż nie ma raczej innej opcji.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 maja 2017, 08:29 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 15.09.2016
Posty: 27
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
W mazdzie po wyłaczeniu center point scena jest bardzo z przodu i mamy małe pole manewru. Strasznie to wkurza na początku. Po pewnym czasie chyba się przyzwyczaiłem. Po około 6 miesiącach wydaje się że jest lepiej. Jednak może to być zwykłe placebo w nawiązaniu do teorii wygrzewania głośników.

-- Dodano: So, 20 maja 2017, 09:29 --

Przyznam szczerze że aux i usb nie testowałem. Trudno mi się tutaj wypowiadać.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 maja 2017, 18:53 
Nałogowiec
Online
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Panowie i Panie. mamy szajs totalny. Te całe bose to jest jedno wielkie nieporozumienie. I trzeba się z tym pogodzić, tak po prostu jest. Natomiast.
To gra po prostu. Poprawnie.
Lubicie basy? Są jakieś. Problem Mazdy to TOTALNY brak jakiejkolwiek głębi. Jest tak płasko że równie dobrze wasz ulubiony kawałek by mogła czytać Krystyna Czubówna. Ja w Maździe mogę od nowa poznać muzykę. Zrozumieć słowa. Fajnie. Nevada.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 maja 2017, 19:13 
Świeżak
Offline
Od: 17.05.2017
Posty: 24
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
No więc potestowalem dzis aux wyprowadzony z telefonu Lumia 640 gdzie jest możliwość dość konretna sterowania equalizerem i ... Jest o niebo lepiej, basy takie ze hihi, czyli głośniki dają radę, problem to głębia niestety dalej tony średnie płaskie ale wg mnie to wynika tylko z oprogramowania jednostki sterującej. Tak samo jak przy Range 0 mazda każe nam juz tankować a w baku dalej 10litrow. Sa chyba przewrażliwieni na punkcie dziwnych zabezpieczeń. Dzis jechałem pugiem i włączając radio znowu poczułem ból w sercu ta glebia dźwięku otaczającą.... No ale cóż...


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 22 maja 2017, 09:32 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Glina, tak czy siak głośniki dają jeszcze lepiej radę jak wyciszysz dodatkowo drzwi... i wydaje mi się, że brakuje jednak suba, nawet takiego niewielkiego w bagażniku...
Jak dla mnie całkiem dobrze gra muzyka klasyczna, elektroniczna w stylu JMJ i filmowa... słabiej rock, jazzik...
Nie nadaje się, za to do muzy z mięsistym basem i nie mówię tu tylko o umcy umcy...

No i z czasem, albo człek się przyzwyczaja, albo się nieco poprawia...

Inna sprawa, że wg mnie też oprogramowanie MZD jest dużym ograniczeniem... i ciekawi mnie czy nie dało by się od strony oprogramowania dużo poprawić, żeby modyfikować dane podawane na wzmacniacz...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 24 maja 2017, 08:00 
Świeżak
Offline
Od: 17.05.2017
Posty: 24
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Cube napisał(a):
Wczoraj i dziś przesłuchałem podczas jazdy kilka kawałków Metallica z płyty Garage Inc. Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Wrzuć tę samą piosnkę na smartfona , podłącz przez AUX i wysteruj equalizer w telefonie. I napisz jaka jest różnica.

-- Dodano: Śr, 24 maja 2017, 08:00 --

gzesiolek napisał(a):
Glina, tak czy siak głośniki dają jeszcze lepiej radę jak wyciszysz dodatkowo drzwi... i wydaje mi się, że brakuje jednak suba, nawet takiego niewielkiego w bagażniku...

Wydaje mi się że wina oprogramowania, głośniczki dają radę, przy podłączeniu smartfona przez AUX gdzie został wysterowany equalizer dzwięk staje się głęboki, basy bardziej mięsiste (nie chodzi o umcy umcy), na prawdę gra to dobrze. Po półgodzinnym posłuchaniu muzyki ze smartfona gdy przełączyłem na radio wbudowane to jakieś nieporozumienie - jakbym odpalił muzykę z lapa. Wydaje mi się że tylko i wyłącznie problem leży po stronie sterowania sygnałem wyjściowym.
Będę jeszcze testował głośniczki bo widzę że bass jest w przednich drzwiach trochę dziwnie, reszta tonów wyższych leci z przodu deski.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.