Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:44

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 16 paź 2017, 10:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.05.2017
Posty: 7
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
U mnie po kilku tygodniach podczas głośnego słuchania muzyki, gdzie jest nieco basu (np. dub) pojawiło się brzęczenie w okolicy dźojstika do sterowania lusterkami.
Czy dodatkowe wygłuszenie drzwi jest równoważne z utraceniem gwarancji?
A może da się to wykonać w ASO?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 paź 2017, 13:29 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja miałem tak samo, zgłoszone do serwisu, serwis zgłosił do centrali (BTW jak dla mnie to jakaś paranoja, żeby wszystko szło do centrali...). Od tego czasu cisza, a brzęczenie samo przeszło :D
Jednak duży minus dla serwisu, że zapomniał o sprawie.


Ostatnio edytowano Pn, 16 paź 2017, 13:29 przez Huncwot, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 paź 2017, 10:23 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 21.10.2015
Posty: 932
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Dawid Luke ???
Podczas przeglądu auta zgłosiłem irytujące dźwięki z tej okolicy. Panowie stwierdzili ,ze znaja temat :idea: Wstawili specjalną podkładkę pod cały ten panel i po problemie, żadnego zgłaszania dalej itp naprawa na miejscu podczas trwającego serwisu auta

_________________
Nieważne kim chciałbyś być, ważne kim jesteś teraz

była GG kombi, GH hb a teraz jest GJ sedan :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 paź 2017, 11:21 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
PIOTR, dzięki w razie czego powołam się na Twój serwis. Możesz napisać co to za ASO?
BTW, też myślałem że po prostu ktoś zerknie, podłoży, dociśnie i będzie po problemie, ale nieee... Paranoja...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 paź 2017, 11:27 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 21.10.2015
Posty: 932
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Fiałkowski Zielona Góra ... zawsze mogą tam zadzwonić i zasięgnąć porady
Moje sugestie były z okolicy tej aluminiowej wstawki ale oni stwierdzili (i slusznie), że to ten panel
Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

_________________
Nieważne kim chciałbyś być, ważne kim jesteś teraz

była GG kombi, GH hb a teraz jest GJ sedan :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 paź 2017, 11:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.05.2017
Posty: 7
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dzięki za wskazówkę, PIOTR. Wspomnę o tym przy okazji pierwszej wymiany oleju :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 lis 2017, 00:04 
Amator
Offline
Od: 11.06.2016
Posty: 72
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
skrzypienie gałki regulacji lusterek to jest ewidentna wada modeli 2017, nie spotkalem sie jeszcze z osoba u której gałka regulacji lusterek nie trzeszczy i nie wpada w drgania, tak wyglada odchudzanie auta ze wszystkiego czego sie da , pusta w drzwiach, a tapicerka wpada w drgania od glosnikow, zasugerowalem w mazdzie ze wygluszenie drzwi na pewno by pomoglo i zlikwidowalo brzeczenie, ale oni zakrywaja sie kosztami, ja osobiscie nie zamierzam robic tego na wlasny koszt i nie odpuszcze wyeliminowania tego brzeczenia, staram sie o calkowita wymiane boczka drzwi, mazda tak samo opiera sie z wymiana przetartej kierownicy twierdzac ze w modelach 2017 kierownica jest znacznie drozsza, podejrzewam, chodzi o podgrzewanie kierownicy, po roku czasu wyglada jak w 5 letnim samochodzie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 cze 2019, 12:12 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.05.2017
Posty: 7
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Rozwiązałem swój problem poprzez wygłuszenie wszystkich drzwi matą butylową. Jednocześnie znacząco poprawił się odbiór dźwięku. Jestem zadowolony.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 12 cze 2019, 14:09 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Niestety u mnie po prawie 4latach przy basie w RnB/HipHopie zaczął pierdzieć prawy głośnik... :rozpacz:
Trzeba będzie rozebrać, sprawdzić, zobaczyć czy do wymiany czy do podklejenia... coś może przy okazji wyciszyć...

Myślałem też o takim mini subie pod fotel, ktoś coś kiedykolwiek próbował?
Nie potrzebuję mega basu, ale minimalne wzmocnienie, bo przy najczystszych ustawieniach np. w muzyce filmowej/klasycznej nieco niskie tony giną w tle...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 cze 2019, 14:36 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 21.10.2015
Posty: 932
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Ja próbowałem w innym aucie i dla mnie szkoda kasy ale jak dobrze pamiętam to tombien ma taki w swojej M6 to niech się wypowie

_________________
Nieważne kim chciałbyś być, ważne kim jesteś teraz

była GG kombi, GH hb a teraz jest GJ sedan :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 12 cze 2019, 20:39 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2640
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Nie, tombien ma normalny BOSE aktywny w kole zapasowym i to jest chyba najlepsza opcja, umiejscowienie pod fotelem rozmywa bas w moim odczuciu, do suba najlepszy jest bagażnik.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 cze 2019, 21:03 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 21.10.2015
Posty: 932
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Masz rację pomyliło mi się bo miałem do czynienia z Kenwood KSC-SW11 którego tombien przedstawiał viewtopic.php?p=266730#p266730 grał slabo jak kartonowe pudło

_________________
Nieważne kim chciałbyś być, ważne kim jesteś teraz

była GG kombi, GH hb a teraz jest GJ sedan :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Śr, 12 cze 2019, 21:33 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
W linku przytoczonym przez PIOTRa opisałem dlaczego wybrałem tak a nie inaczej. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 wrz 2019, 16:58 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.07.2019
Posty: 4
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Cześć - chętnie podzielę się z Wami moimi uwagami / spostrzeżeniami.
Wcześniej jeździłem alfą mito z firmowym nagłośnieniem też od bose, ale z subem w bagażniku.
Wg. mnie jakość dźwięku była lepsza niż aktualnie w Maździe 6 z nagłośnieniem od bose, ale bez suba. Wiem - możecie napisać, ale odkrycie, z subem lepiej, niż bez :-)...

Subiektywnie: jeżdżąc alfą zdarzało mi się dosłownie odpłynąć słuchając muzyki. Bas był głęboki, ale nie nachalny. Mięciutki. Była lepsza dynamika. Dźwięk był bardziej soczysty. Fakt - również musiałem troszkę głośniej słuchać, ale było lepiej. Miewałem efekt "WOW". Zdarzało mi się jechać dłużej do domu, albo zamiast wysiadać z samochodu od razu, posiedzieć jeszcze chwilę, słuchając kolejnego kawałka MUSE - np. Madness.
Sprzedając alfę mito wiedziałem, że każdego klienta "kupię" jak odpalę audio. Dla mnie było bezkonkurencyjne.

W maździe nie mam już efektu wow. Jest po prostu poprawnie, ale jakość mnie nie zaskakuje. Musi naprawdę być dobrze "wyostrzony" kawałek, żebym poczuł muzykę.
Bas co prawda jest, ale jakiś mało..... dynamiczny, soczysty. Uderzy i znika. Nie wkręca, nie zaskakuje. Gitary nie porywają. Wokal nie sprawia, że dostaję gęsiej skórki. Po prostu czegoś brakuje.

Testowałem różne ustawienia basów, sopranów, przód, tył, centerpoint on/off itd.... Chyba jeszcze zostało mi testowanie na tylnej kanapie :-)
To takie moje spostrzeżenia.
Przykładowe kawałki, które polecam: muse - madness (tylko uważajcie na głośniki - bardzo mocny bas); Dream Theater - metropolis (oj dzieje się na początku, aż włosy dęba stają); queen - bohemian rapsody, czy michael jackson - Don't Stop 'Til You Get Enough (Michael J. w ogóle ma świetnie dopieszczone utwory)....

-- Dodano: 20 września 2019, o 16:58 --

Dorzucę jeszcze dwa grosze. Pobawiłem się jeszcze trochę ustawieniami w drodze do pracy i chyba znalazłem swoje optimum:
bas: 0
sopran: +2
bose centerpoint: ON

Wydaje mi się, że przy włączonym centerpoint jest więcej średnich tonów, co w sumie jest ok. Mimo wszystko zaczynają trochę dominować i z tego powodu kompensuję to podbiciem sopranów o dwa. Wtedy dźwięk wydaje mi się bardziej czysty i klarowny. Scena przy centerpoint ON jest trochę lepiej ogarnięta i bardziej trzyma się środka. Basy i tak są wyraźne, więc wg mnie nie ma sensu dodatkowo podbijać.

Pozdrawiam
Szymon


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 3 lut 2020, 19:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.09.2019
Posty: 13
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Witam mam mazdę 6 GJ Kombi 2.0 i głośniki bose i jak jadę to się wyłączają głośniki przednie i podszybie, a grają w ten czas tył po 3sec włącza się znowu całość i gra wszytko ,i znowu się wyłącza przód i gra tylko tyl ,i tak w kółko. Nie dzieje się to przy stałej prędkości... Ktoś zna rozwiązanie ?


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 4 lut 2020, 07:32 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
wikar, pierwsze co bym sprawdził to wyciszone komunikaty navi... wtedy chyba wycisza przód i z lewego głośnika leci komunikat...

Masz włączoną wtedy navi czy nie?

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 lut 2020, 20:08 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.09.2019
Posty: 13
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
gzesiolek
Właśnie miałem w ten cas włączone navi i racja przez to musi ściszać. Bo dziś jechałem bez włączonej navi i wszystko grało jak powinno.

ps: mam pytanie jak jest navi i po prawej stronie setup i wciskam nie włącza mi się żadne opcję konfiguracji ,wiesz może o co chodzi ,auto mam od tygodnia i dopiero poznaje tajniki mazdy :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.