Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:42

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 25 mar 2019, 21:22 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 16.11.2015
Posty: 27
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Problem trzeszczących głośników dopadł niestety i moją mazdę6.

Problem zgłosiłem w ASO, roszerzona gwarancja oczywiście nie obejmuje tego typu usterek, koszty wymiany głośnika wyceniono na 1330zł. Dodaję ten post, ponieważ diagnoza postawiona przez ASO jest inna, niż wcześniej wspomniane tym wątku. Przyczyną jest rzekomo... rdza stelaża głośnika! :arrow: Problem wystąpił w prawych przednich drzwiach. W weekend spróbuję zajrzeć do środka obu drzwi i ocenić sytuację organoleptycznie.

Przy okazji zgłosiłem również problem z modułem składania lusterek. W tym przypadku, mimo wygaśnięcia gwarancji podstawowej, ASO uznało reklamację i wymieni na własny koszt oba mechanizmy.


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Pn, 25 mar 2019, 22:39 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
25 marca 2019, o 21:22 McStadt165 napisał(a):
Przyczyną jest rzekomo... rdza stelaża głośnika!

A dokładniej fragment jego części - dolnej. Odkleja się cześć membrany (tej mniejszej z 2 w głośniku) i to ona wydaje te dźwięki.

PS. To jest wątek od głośników a nie od lusterek - trzymajmy się tematów, bo potem robi się bałagan. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 31 mar 2019, 21:29 
Offline
Rdza stelaża głośnika. ? Brzmi co najmniej epicko i legendarnie.
Na twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia wszystkich plastików w kabinie. Może gdzieś brakuję spinki albo jakiś kabelek dynda. W mazdzie to standard. ? Może byłeś w serwisie i coś grzebali w drzwiach i zwyczajnie urwali spinki.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 kwi 2019, 00:03 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Spinki tapicerki nic tutaj nie mają do rzeczy. Widać producent nie zabezpieczył/osłonił głośnika przed wodą, której część zawsze leje się przez wnętrze drzwi.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 kwi 2019, 05:21 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Dokładnie tak może być. Zawsze część spływającej z drzwi wody leje się przez ich środek. W poprzednim aucie, które miałem była taka wada, że po jakimś czasie uszczelnienie puszczało i woda dostawała się do wnętrza, a potem dywaniki mokre. Z tego co pamiętam to głośniki były chyba wsadzone dodatkowo na bokach w folię. Dlatego MateZ to, że głośnik rdzewieje jest bardzo prawdopodobne. Przez środek drzwi zawsze spływa woda, tylko ma szybko uciekać na zewnątrz, nie zostawać w środku i nie wchodzić do wnętrza, jak w moim poprzednim aucie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 kwi 2019, 12:04 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Przy okazji wymiany mechanizmów lusterek zewnętrznych (marzec br.), mechanik zwrócił mi uwagę na zalane (zapryskane) wodą głośniki (membrana częściowo zamoczona i osłona tylna głośników) w obu przednich drzwiach. Obejrzałem na hali jak to rzeczywiście wygląda przy zdjętej tapicerce i faktycznie tak było. Powiedział mi, że ten problem jest powszechny w naszych mazdach, a powodem zamoczenia membrany w dolnej części głośników jest źle wyprofilowana osłona górna (tylna) głośnika, ponieważ kryje go tylko w połowie. Poradził mi dokleić drugą część osłony (niejako przedłużyć tą co jest) w taki sposób, aby woda przenikająca pomiędzy szybą a zewnętrzną jej uszczelką kapała na osłonę i po niej ściekała, a nie na membranę. Problem ten częściej występuje w przypadku mazda niegarażowanych. Z moich spostrzeżeń najwięcej wody pochodzi z topniejącego śniegu, który zalega na szybach. Woda jak wiemy ma prawo się tam dostawać. Nad położeniem kołnierza zastanawiałem się przy wyciszaniu drzwi, który nie jest położony centralnie od góry tylko o 90 stp. przesunięty w jedną stronę co powoduje, że mamy pół głośnika od góry odsłonięte. Gdyby kołnierz głośnika ustawić prawidłowo od góry to byłby problem z podłączeniem do głośników wiązki przewodów. Ot taka niedoróbka technologiczna. Takie jest moje na to spojrzenie. Muszę to jak najszybciej poprawić, zgodnie z sugestią mechanika a dodatkowo sprawdzić wentylację wnętrza drzwi i drożność odpływu wody po dwóch zabiegach konserwacyjnych wnętrza drzwi.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 kwi 2019, 13:35 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Widziałem różne rozwiązania tego problemu, różni producenci różne sobie z tym radzą. W Audi A4 głośniki jest z tyłu osłonięty taką żaluzją, która nie zamyka szczelnie głośnika za to ściekająca woda spływa po niej w bezpiecznej odległości od głośnika. W innych rozwiązaniach jest daszek albo głośnik całkowicie w zamkniętej obudowie (głównie auta klasy premium).

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 kwi 2019, 18:11 
Offline
Ok możliwe jest to co piszecie. W moim przypadku, po serwisie z okazji rocznego przeglądu, asy serwisowe uwaliły mi 2 spinki w drzwiach kierowcy. Jako, że jestem wyczulony na wszelkie nowe dziwne odgłosy w kabinie to szybko to stwierdziłem. Boczek drzwi odstawał i zwyczajnie chrobotał, rezonował, tłukł. Do dziś zadaje sobie pytanie czego oni tam szukali na zwykłym przeglądzie, na którym nic z drzwiami im nie zgłaszałem ? Widocznie moje auto posłużyło na dawcę spinek w najlepszym wypadku chyba, że podmienili głośniki, albo coś innego. Nie wiem nie interesuje się, nie mam już Mazdy wolę spać spokojnie :)

Z resztą na tym samym przeglądzie porysowali mi auto i najprawdopodobniej nie wymienili oleju.
Mniejsza o większość, widocznie mechaniory miały wyjątkowo słaby dzień, albo może wku...łem ich swoją aparycją, zapachem, uśmiechem albo pokorą. A może mój samochód obsługiwał Siergiej na przyuczeniu. Nie ważne, było minęło.

Zaniepokojony faktem ruszającego się plastiku na boczku drzwi, dokonałem w domu rozbiórki i poprawki autoryzowanego serwisu mazdy. Poza urwanymi spinkami, nie stwierdziłem aby pod plastikami drzwi a samą blachą były ślady wody.

Oczywiście spinki podmieniłem z mniej wkur...ących lokalizacji i było wszystko cacy.

Pytanie czego tam szukali pozostanie bez odpowiedzi.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 kwi 2019, 18:25 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Pewnie coś było przemycane w drzwiach, jakaś specjalna przesyłka z Hiroshimy. A to nie byli mechanicy tylko ludzie mafii, zapewne Yakuzy. Świadczy o tym fakt, że nie wymienili oleju. Porysowali pewnie ze złości, że nic nie znaleźli. Zapewne pomylili auta. Ciesz się, że tylko tak się skończyło, z japońską mafią nie ma żartów <hahaha>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 kwi 2019, 19:31 
Offline
Dokładnie, może było tak jak Pablos piszesz :)

Co prawda przegląd był po 3 roku eksploatacji. Więc jakby szukali tego co tam miało być, to zapewne by już znaleźli. :)

Swoją drogą podroby z Moby Dicka, dawno już skonsumowane na święto dziękczynienia.

A swoją drogą. Nie po to rozbebeszyłem pół samochodu, by obejść się smakiem.
A co ? No jak to a co ? ASO.

Były smaczne i nawet gazy nie poszły.

Wk...ła mnie tylko ta fuszera.
Ro...ać klientowi drzwi w nowym samochodzie z 20 tyś km przebiegu i nawet nie raczyć poskładać, tak jak Pan Bóg przykazał ?
Wstyd i zgrzytanie zębami.

Oczywiście klienta.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 kwi 2019, 21:36 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 16.11.2015
Posty: 27
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
31 marca 2019, o 21:29 MateZ napisał(a):
Rdza stelaża głośnika. ? Brzmi co najmniej epicko i legendarnie.
Na twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia wszystkich plastików w kabinie. Może gdzieś brakuję spinki albo jakiś kabelek dynda. W mazdzie to standard. ? Może byłeś w serwisie i coś grzebali w drzwiach i zwyczajnie urwali spinki.


W sobotę rozebrałem drzwi. Nieduży, rdzawy nalot na stelażu głośnika spowodował odwarstwienie farby, do której bezpośrednio przyklejona jest gumowa membrana. Naprawa polegała na usunięciu starej i złuszczonej farby, delikatnym zeszlifowaniu "rudej" papierem ściernym o małej ziarnistości, odtłuszczeniu obu powierzchni i ponownym sklejeniu porządnym klejem cyjanoakrylowym. Głośnik brzmi jak dawniej. Pozostaje tylko czekać, aż problem pojawi się w drzwiach po lewej stronie :cool:


Ostatnio edytowano Pn, 1 kwi 2019, 21:10 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Usunięto część postu niedotyczącą tematu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 kwi 2019, 21:50 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 16.09.2013
Posty: 2161
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
1 kwietnia 2019, o 21:36 McStadt165 napisał(a):
Nieduży, rdzawy nalot na stelażu głośnika spowodował odwarstwienie farby


Dobre profesjonalne wyciszenie (wyklejenie) drzwi oczywiscie wykonane tuż po zakupie usunie także tę przypadłość :)

Moja była gj6 z 2012 od 2 lat w posiadaniu szwagra nadal ma sprawne nie trzeszczące głośniki :)

Nieustannie i niezmniennie namawiam na takie proste usprawnienia każdego auta :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 kwi 2019, 22:48 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Żeby nie rdzewiało trzeba po prostu osłonić lepiej tylną część głośnika (co z resztą sam muszę poprawić) szerszym i dłuższym kołnierzem (jak pisałem powyżej). I nie mówię tu wcale o jego pełnym zabudowaniu, jak to bywa w niektórych markach. Dodatkowo, żeby nie utrzymywała się wewnątrz drzwi nadmierna wilgotność sprzyjająca rdzewieniu, należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca wentylacji i całkowicie nie zasłaniać wnęki drzwi, ponieważ musi być prawidłowo wentylowana, aby elementy wnętrza nie pokryła pleśń (szczególnie w okresach jesienno-zimowych). Proponuję o tym pamiętać. Podobnie ma się sprawa przy wygłuszeniu innych profili zamkniętych pojazdu. Widziałem źle położone wygłuszenia wewnętrzne drzwi na załączonych zdjęciach na tym forum zrobione przez tzw. profesjonalne zakłady. Dlatego m.in. robiłem to sam.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano Pn, 1 kwi 2019, 23:03 przez dropt07, łącznie edytowano 2 razy

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 kwi 2019, 22:51 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
1 kwietnia 2019, o 21:50 slawek napisał(a):
Dobre profesjonalne wyciszenie (wyklejenie) drzwi oczywiscie wykonane tuż po zakupie usunie także tę przypadłość


Nie neguję zalet wygłuszenia drzwi i w każdym moim aucie to mam zrobione ale nie mylmy pojęć i efektów. Wygłuszenie nie jest uszczelnieniem, które w przypadku drzwi i tak nie jest wykonalne.
Wygłuszenie nie zabezpieczy głośnika przed wpływem wody czy wilgoci. Przecież nie zakleja się otworu z tyłu głośnika. Standardowy głośnik jest tak skonstruowany, że do poprawnego grania potrzebuje pojemności wnętrza drzwi.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 kwi 2019, 23:02 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
1 kwietnia 2019, o 22:51 airbob napisał(a):
Wygłuszenie nie zabezpieczy głośnika przed wpływem wody czy wilgoci.


Ale źle położone, może przyczynić się chociażby do rdzewienia nie tylko głośników ale i samych drzwi poprzez utrzymywanie się zbyt długo nadmiernej wilgoci w ich wnętrzu.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 kwi 2019, 19:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.03.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
5 sierpnia 2015, o 11:40 Ci3chy napisał(a):
Czy ktoś zaobserwował skrzypienie/charczenie w czasie odtwarzania dzięków, zwłaszcza basów, głośników przednich na podszybiu?
Ja od tygodnia obserwuje takie zjawisko u mnie. Występuje ono tylko przy niektórych tonach zwłaszcza gdy nie słucham radia tylko odtwarzam muzykę ale w czasie odtwarzania radia też jest słyszalne.
Miałem wymienianą przednią szybę i zastanawiam się czy wtedy mi czegoś źle nie złożyli.


Witam ja mam podobny problem ale od strony nawigacja kokpitu mam jakies drgania. Jak mozna sie dostac do glosnikow na desce pod szyba I jak wyciagnac nav Czy to trudne?

-- Dodano: 12 kwietnia 2019, o 20:17 --

5 sierpnia 2015, o 14:33 zyrafal napisał(a):
Jesteś pewien, że to głośniki w podszybiu? Boczne w drzwiach potrafią brzęczeć i jedyny sposób to wytłumienie komory drzwiowej i obicia drzwi od środka.


A w jaki sposob mozna wygluszyc komory drzwi owe? I Czym najlepiej, jakis link moze?

-- Dodano: 12 kwietnia 2019, o 20:20 --

1 kwietnia 2019, o 22:50 slawek napisał(a):
1 kwietnia 2019, o 21:36 McStadt165 napisał(a):
Nieduży, rdzawy nalot na stelażu głośnika spowodował odwarstwienie farby


Dobre profesjonalne wyciszenie (wyklejenie) drzwi oczywiscie wykonane tuż po zakupie usunie także tę przypadłość :)

Moja była gj6 z 2012 od 2 lat w posiadaniu szwagra nadal ma sprawne nie trzeszczące głośniki :)

Nieustannie i niezmniennie namawiam na takie proste usprawnienia każdego auta :)


W jaki najlepszy sposob I Czym najlepiej wygluszyc drzwi I jak, moze jakis krok po kroku jak to zrobic? Dzieki


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 paź 2019, 11:37 
Wstydliwy
Offline
Od: 02.11.2017
Posty: 3
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Panowie dzięki za wszystie rady i instrukcję! Pełen profesjonalizm!
Mnie również dopadł ten sam problem z charczeniem.
Zastanawiam się, czy ktoś się odważył na zmianę na np: https://allegro.pl/oferta/jbl-stage2-gl ... 8481231968 lub inny
i jakie są wrażenia ze zmiany? Czy inna impedancja i pasmo pasuje akustycznie do pozostałych, fabrycznych głośników Bose?
Pozdrowienia!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 sty 2020, 22:02 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 20.12.2014
Posty: 121
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Witam.
Orientuje nie ktoś na jakie głośniki zmienić przednie w drzwiach by grali podobnie jak oryginalne Bose bez innych zmian w nagłośnieniu?
Czy powinny to być głośniki basowe czy mogą być jakieś woofery?
jakie częstotliwości sa puszczane prze oryginalny wzmacniacz?
Wymienilem na jakieś woofery Hertza i graja o wiele gorzej a na dodatek musiałem zmienić wysokie częstotliwości na minimum a niskie na maksa ustawić i nadal brakuje dużo do oryginalnych glośników
Pozdrawiam i czekam na jakieś info.

_________________
Jest: Mazda 6 2015 FL Kombi SkyPassion 2.2 SKYACTIV-D 175 KM AT AWD SOUL RED 103 000
Była: Mazda 6 2010 FL SportKombi 2.2 MRZ-CD 180 KM MT


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 sty 2020, 23:25 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Aaaa, widzisz. Kłania się brak wiedzy odnośnie jakie głośniki z jakim pasmem i gdzie grają.
Przód tylko gra niskie częstotliwości, tył już nie.
Dokładnie to opisuje kolega Tombien, w jego wątku (i nie tylko, tutaj w temacie też ) opisywał, gdzie co gra, jak i za ile


A jeśli oryginały charczaly z przodu, to wina raczej leżała po stronie odklejonych amortyzatorów górnych, taka częsta przypadłość...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 sty 2020, 23:47 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 20.12.2014
Posty: 121
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Millerek
Uwierz ze juz pare stron przecinałem i przeczytałem i można nie pogubić w tym wszystkim a nic co potrebowalbym wiedzieć jeszcze nie znalazłem

_________________
Jest: Mazda 6 2015 FL Kombi SkyPassion 2.2 SKYACTIV-D 175 KM AT AWD SOUL RED 103 000
Była: Mazda 6 2010 FL SportKombi 2.2 MRZ-CD 180 KM MT


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 sty 2020, 08:05 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 29.01.2020
Posty: 5
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Siemanko! Mam ten sam problem u siebie : parę miesięcy przed końcem 5io letniej, przedłużonej gwarancji trochę poszalałam z muzyką - impreza piknikowa, muzyka z auta na full przez parę h.. Po kilku godzinach zauważyłam, że prawy głośnik trzeszczy. W ASO byłam na ostatnim przeglądzie gwarancyjnym i powiedzieli mi, że głośnik faktycznie trzeszczy :lol: i trzeba to wymienić na nowy. Poprosiłam o wycenę i w odpowiedzi jeszcze tego samego dnia dostałam maila "Dzień dobry,

w nawiązaniu do naszej dzisiejszej rozmowy podczas odbioru pojazdu przesyłam wycenę głośnika wraz z montażem.

Cała operacja zamknie się w kwocie 2903zł brutto.

Czas wykonania usługi to ok 1,5h.

Jeśli będą Państwo zdecydowani to prosimy o kontakt."
Nie wiem na ile oni się cenią, a ile sam głośnik jest wart ale 3tys.?!?
Stwierdziłam, że taniej będzie większość dźwięku "przestawić" na lewą stronę. Od paru tyg zauważyłam trzeszczenie w lewym :-P . Wczoraj pobawiłam się trochę w ustawieniach i odkryłam, że z tyłu jest dopiero moc xD. Myślicie, że jest szansa, że coś mi się poluzowało lub odkleiło?
Jestem zielona i nie wiem czy kupować i montować nowe głośniki czy dać tym szansę. Ktoś jest mi w stanie powiedzieć jaki konkretnie model głośników mam u siebie? ^^ Jestem drugą właścielką i nie posiadam takich info. Czy instrukcja podana tutaj parę lat temu przez richie'go (jak przekreciłam to sorki - słaba pamięć) sprawdzi się też u mnie? Sama sobie kiedyś wymieniałam boczki w Seacie i myślę, że z wymianą głośników w M6 też dam radę ;) .


Ostatnio edytowano Cz, 30 sty 2020, 07:19 przez maciekelga, łącznie edytowano 2 razy
Nie zmieniaj domyślnego koloru tekstu dla całości wypowiedzi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 sty 2020, 08:27 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ogarnięty majsterkowicz, podklei odklejony górny amortyzator membrany.
Będzie działać jak nowy, koszt kleju do gumy znikomy, czas pracy na piwko


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 29 sty 2020, 22:00 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Zebra, prosta sprawa - tylko kup sobie nowe spinki do boczków na allegro za wczasu ;)

U mnie w CX-5 z prawej jest to samo - pewnego dnia za głośno słuchałem no i się poddał stary klej, męczony wodą. Ja na wiosnę będę rozbierał.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 sty 2020, 22:42 
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.01.2014
Posty: 192
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
To sa jakies uniwersalne spinki czy stricte do mazd?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 30 sty 2020, 04:36 
Wtajemniczony
Offline
Od: 26.02.2019
Posty: 174
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Takie uzywam.
https://allegro.pl/oferta/spinka-tapice ... 7809286859


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 30 sty 2020, 12:08 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 29.01.2020
Posty: 5
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
29 stycznia 2020, o 22:00 popielasty napisał(a):
Zebra, prosta sprawa - tylko kup sobie nowe spinki do boczków na allegro za wczasu ;)


Się wie ;). Dzięki


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 30 sty 2020, 12:41 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Tu masz 20 szt. w cenie 2 szt. z allegro: http://pl.aliexpress.com/item/32873951383.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6ce73ff3VTJIe8&algo_pvid=85b41d10-77f8-46ed-b8ef-10360ed5f8d8&algo_expid=85b41d10-77f8-46ed-b8ef-10360ed5f8d8-1&btsid=97cf8daf-8449-4fdd-acfc-4d48302ad12e&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3,searchweb201603_53

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 30 sty 2020, 18:02 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Zobaczcie ile kosztują w Maździe ,u mnie jedna była zepsuta i na szybko chciałem kupić, zawołali nie pamiętam dokładnie ale chyba około 7 € brutto za paczkę z 2-ma sztukami, masakra.Odpuściłem i też zamówiłem od chińczyka plus pudełko 200 sztuk uniwersalnych w różnych kształtach i rozmiarach i razem wyszło taniej. :hihi:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 30 sty 2020, 23:08 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Bardziej skomplikowane zatrzaski tapicerskie dostaniesz tylko w ASO. Na Allie.. nie ma.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 31 sty 2020, 01:16 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Dziwne bo kupiłem założyłem i działają.Chodziło o panel boczny drzwi pasażera. Oczywiście dobierałem w/g podanych wymiarów porównując do oryginału.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.