Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:03

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1708 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 7 mar 2015, 21:24 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.03.2015
Posty: 3
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Witam

W związku z faktem, że pojawiają się już pierwsze odebrane przez niektórych forowiczów Mazdy 6 FL, może podzielicie się pierwszymi wrażeniami.

Dodatkowo widać potencjał nowego systemu (co prawda jest to dla Mazda 3, ale może pomysły te da się przestrzepić na 6FL):

https://www.youtube.com/watch?v=Wu_Hw3nnxX8
http://mazda3revolution.com/forums/2014 ... ct-20.html

Pozdrawiam pasjonatów.

-- Dodano: So, 7 mar 2015, 21:24 --

Oj czuję, że będzie się działo, super nowe możliwości:
https://www.youtube.com/watch?v=DDt5zPUCfZg


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 mar 2015, 21:46 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.03.2014
Posty: 940
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
W poprzedniej wersji też było sporo innych rozwiązań ale nie ma na tym forum kogoś kto by sie zdecydował bo nikt nie chce tracić gwarancji.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 mar 2015, 00:53 
Wtajemniczony
Offline
Od: 12.03.2014
Posty: 201
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Dzisiaj zainstalowałem na telefonie z Androidem nawigację HERE. Czy to ta jest w nowej FL-ce? Przejechałem z nią jakieś 60 km po Warszawie i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 mar 2015, 21:07 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Czy ktoś ma może dostęp do plików z updatem softu w MZD Connect? (wraz z change-logiem)?
nie chce mi się latać do aso na update softu, który mogę zrobić sam pendrajwem ;)
Póki co nie mam żadnych większych zastrzeżeń (choć mam wrażenie.... że po 3 dniach używania zaczyna spowalniać...), ale mam zawsze jakąś manię pakowania najnowszych softów, od czasu płyt głównych abita nf-7 w które pakowałem wszystko jak leci żeby tylko podkręcić procesor ;)))

co do samej nawigacji (używałem już chyba wszystkich znanych, jak AM, google maps, tomtom, igo i inne, których nie pamiętam).
Szybkość łapania satelit - znakomita. Nie można się przyczepić
Szybkość działania, wyznacznia trasy, włączania - znakomita. Nie można się przyczepić
Szybkość dobierania trasy alternatywnej - znakomita. Nie można się przyczepić
Aktualność map - trochę słabo z tym szczerze mówiąc, goniła mnie po spalonym Łazienkowskim, o Łodzi nie wspomnę - ale za tą dziurą na dziurze nie nadążają chyba mieszkańcy, a co dopiero mapy.
DObieranie trasy - ciężko stwierdzić, podaje dość znośnie - trafiam gdzie chcę ;)
POI - znajduje bez problemu, m in makro, castoramy, selgrosy, stacje bp - nic jej nie zagięło póki co
Ładność interfejsu i ergonomia - super. Naprawdę. Budynki jak już są to ładne, drogi czytelne
Komunikaty, rozjazdy, skrzyżowania - MISTRZOSTWO ŚWIATA. Nareszcie skrzyżowania są pokazane dokładnie wg mapy - czyli np jeśli wyjazd jest na ukos, emblemat skrzyżowania też ma strzałkę na ukos - koniec z wjeżdżaniem w niedobre uliczki. To samo drogowskazy i asystent pasa - pokazują pięknie w który zjazd/pas trzeba wjechać. Dane na autostradzie (najbliższy, kolejne zjazdy, stacje, żarcie) - bardzo przydatne.
Nie do końca jeszcze skorzystałem z tych usług opartych na wifi - korkach etc. WIem z doświadczenia, że mijanie korków w Warszawie wbija w jeszcze większe korki, bo wszyscy próbują objazdem, który zazwyczaj jest 5x węższy niż ta zakorkowana droga główna i wyjechać później z tej bocznej w tą główną się czeka 20 minut na 10 zmian świateł ;)) na pewno tego nie kupię za te 60 EUR jak się skończy subksrypcja.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 mar 2015, 17:12 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.03.2015
Posty: 3
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Pytanko do tych co mają M6FL lub M3: Co się dzieje przy włączonej na ekranie navi w momencie przychodzącej rozmowy telefonicznej? Na ekranie dalej widać navi czy ekran jest dzielony na pół? Nigdzie nie mogę znaleźć opisu/foto takiej sytuacji.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 21 mar 2015, 18:31 
Świeżak
Offline
Od: 07.12.2014
Posty: 16
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Ekran pokazuje pełne okno odbierania rozmowy. Po odebraniu chyba się przełącza na rozmowę, ale możesz kliknąć przycisk NAVI i wraca do nawigacji bez rozłączania. Przynajmniej z tego co kojarzę, to tak było. Mogę jutro dokładnie sprawdzić.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 22 mar 2015, 01:12 
Offline
Yaxx jest dokładnie tak jak napisałeś. Ale najlepsze jest to, że w pełni obsługuje połączenia oczekujące i można uruchomić konferencję. Generalnie rewelacja.

A ja mam pytanie czy ktoś już aktualizował nawigację, mapy itp.? Bo ja mam jeszcze wszystkie fotoradary sprzed zmian ITD. :lol:

-- Dodano: 22 marca 2015, o 01:12 --

Znalazłem:

https://mazda-eu.naviextras.com/shop/portal/downloads


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 22 mar 2015, 06:57 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Zauważyłem, że we wszystkich nawigacjach, które mam plus mio-kamera z bazą, dokładają fotoradary nowe, ale starych nie kasują... może i tu tak jest :idea:

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 22 mar 2015, 11:46 
Offline
Ja właśnie robię backup i zobaczymy jak wyjdzie.
O ile będzie jakaś aktualizacja.. :lol:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 22 mar 2015, 12:32 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Aktualizacje robią ponoć tylko dwa razy do roku wiec cudów w postaci budów zamkniętego Łazienkowskiego czy radarów bym sie nie spodziewał. Yanosik na osobnym smartfonie jak najbardziej nadal zalecany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 22 mar 2015, 13:35 
Offline
Widać nie miałem najaktualniejszej mapy bo ściąga aktualizację.
Raptem 14GB... :lol:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 22 mar 2015, 18:29 
Świeżak
Offline
Od: 07.12.2014
Posty: 16
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Zaktualizowałem, ulicy przy której mieszkam od roku - nadal brak.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 22 mar 2015, 19:09 
Offline
Yaxx na stronie HERE można wrzucać propozycje zmian:
https://mapcreator.here.com/mapcreator/ ... 672,10,0,0
Najeżdzasz na miejsce, prawy klawisz myszy i wybierasz co chcesz zaraportować. <spoko>

Ja jestem po aktualizacji, ale dopiero po 20 będę jechał i sprawdzę czy na mojej ulicy jest więcej numerów niż 5.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 mar 2015, 18:50 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.03.2015
Posty: 3
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
adiiik37 Czy słuchając spotify na ekranie widać okładkę słuchanego utworu?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 mar 2015, 19:43 
Świeżak
Offline
Od: 07.12.2014
Posty: 16
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Ja mam HTC One M7 z Androidem 4.4.3 i najnowszym Spotify i niestety nie widzę okładek albumów.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 mar 2015, 07:13 
Świeżak
Offline
Od: 31.01.2015
Posty: 31
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nie widać okładek przy spotify, mazda musiałaby zaimplantować spotify connect...Okładki widzę tylko przy USB(mp3), swoją drogą szkoda, że nie czyta flac, u siebie całą kolekcję cd mam na Synology we flac-ach.. Brakuje mi też zmieniarki płyt z poprzedniej m6.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 mar 2015, 07:47 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 13.12.2014
Posty: 361
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Dla mnie praktycznie nie istnieje format mp3.
Tak czy siak nie wydaje mi się, aby Mazda audio bazowała na dobrej jakości przetwornikach cyfrowo-analogowych. Przy użyciu AUX-in można by to zdecydowania poprawić.

_________________
- MAZDA 6 FL -


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 mar 2015, 07:52 
Świeżak
Offline
Od: 31.01.2015
Posty: 31
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Poprawić - czyli co zrobić, jak wykorzystać aux-in?

-- Dodano: Wt, 31 mar 2015, 08:52 --

Właśnie muszę poprawić profil, mam przecież gj <spoko>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 mar 2015, 12:23 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.08.2013
Posty: 199
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
makaronek napisał(a):

w kwestii nawigacji - ja nie narzekam, pokazuje korki przy podłączonym wifi po sieci - w nawigacji, informacje, pozniej pokaz zdarzenia w poblizu i pokazuje, mozna sobie nawet na mapie kazde zobrazowac. Inna kwestia, ze z tego raczej nie korzystam. Cen paliwa w Warszawie też nie podaje, więc domyślam sie, że nie podaje w ogole. Na pewno nie warte 55EUR po tych 3 miesiącach.


Dlatego muszę się jeszcze przyjrzeć tej opcji traffic - przyzwyczaiłem się do TomTom-owej opcji i teraz jak kliknąłem pokaż zdarzenia to nie do końca zrozumiałem, co ten nawigator do mnie rozmawia :wink: Kwestia przyzwyczajenia się.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 mar 2015, 12:29 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
często jest też problem z połączeniem do wifi, z ajfonem 6+ skomunikował mi się ledwo raz w karierze, z jakimś wifi z androida już jest lepiej, ale mam niby 3G/LTE a zanim zaciągnie info o korkach to mija z 15 minut. Tak samo w kwestii pozycjonowania na mapie, często przez 15 minut "przez łąki przez pola pędzi fasola" chociaż jadę po dużej ulicy w Wawie, dopiero jak nałapie milion satelit to mnie kładzie na tej Puławskiej np ;)))


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 mar 2015, 12:42 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.08.2013
Posty: 199
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Iphone5 łączy się bardzo ładnie, a nawigacja łapie od razu - również przy Puławskiej :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 mar 2015, 13:34 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
pytanie czy przy Puławskiej ją włączasz dopiero :) jeszcze jest kwestia taka, że ja i przy Puławskiej i w Pruszkowie mam parking podziemny, więc praktycznie auto nie ma nawet sekundy żeby złapać coś przed wyjazdem na ulicę. Jak stoi pod chmurką może też jakoś szybciej łapie fixa. Sam nie wiem - bardziej mnie martwi ten brak połączenia do telefonu, tak jakby go coś zakłócało, bo zasięg pokazuje ok tego wifi, ale łączy się i wyrzuca błąd.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 mar 2015, 13:35 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 27.03.2015
Posty: 32
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja mam Xperię Z3 Compact i działa super. Z fiksem GPS też nie ma żadnego problemu bez względu na to, czy wyjeżdżam z garażu podziemnego, czy ruszam "z ulicy". To raczej problem pojedynczego egzemplarza...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 mar 2015, 13:53 
Świeżak
Offline
Od: 31.03.2015
Posty: 22
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Na wstępie: Witajcie.

makaronek te resetowanie sie systemu multimedialnego M6 to objaw błędu w programie MZD Connect (JCI). Mi już się chyba ze dwa razy wysypał przy streamingu audio przez BT. Takie same objawy są przy błędzie podczas "modowania" MZDC. Program zgłasza wyjątek i cały system jest resetowany.

Co do samego MZD Connect to polecam wątek z forum M3

http://mazda3revolution.com/forums/2014 ... ect-3.html

To ten sam system i w ten sam sposób można się do niego dostać (WiFi > Putty/WinSCP > login/haslo root/jci) :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 mar 2015, 14:43 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.08.2013
Posty: 199
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
makaronek napisał(a):
pytanie czy przy Puławskiej ją włączasz dopiero :) jeszcze jest kwestia taka, że ja i przy Puławskiej i w Pruszkowie mam parking podziemny, więc praktycznie auto nie ma nawet sekundy żeby złapać coś przed wyjazdem na ulicę. Jak stoi pod chmurką może też jakoś szybciej łapie fixa. Sam nie wiem - bardziej mnie martwi ten brak połączenia do telefonu, tak jakby go coś zakłócało, bo zasięg pokazuje ok tego wifi, ale łączy się i wyrzuca błąd.


Ja też mówię o parkingach podziemnych i powtarzam: GPS łapie od razu po wyjechaniu :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 mar 2015, 14:45 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
może jakieś "inne" urządzenie zakłóca wifi i gps :) albo telefon wiszący przy szybie - potestuję jeszcze, dzięki za info :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 31 mar 2015, 17:18 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
O dzięki mlodziec :) zbyt nowe jeszcze mam auto żeby się za to brać, jak się trochę opatrzy to ogarnę :)


Ostatnio edytowano Wt, 31 mar 2015, 17:18 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Zdanie rozpoczynamy z Wielkiej litery.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 kwi 2015, 06:40 
Świeżak
Offline
Od: 31.01.2015
Posty: 31
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jeszcze raz zaktualizowałem nawigację, samo ściąganie z internetu przebiegło sprawniej i szybciej niż za pierwszym razem, po włożeniu karty do M6 wszystko działa...

Jakie ustawienia dźwięku macie? Czytałem w innym wątku o bose, że bas -2(-3), treble max, centerpoint on.
Mi bardziej pasuje bas+2,treble +4, centerpoint on...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 kwi 2015, 07:48 
Świeżak
Offline
Od: 31.03.2015
Posty: 22
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
adiiik37 Co do Spotify to okładek chyba nie uświadczymy przez połączenie BT Audio. Brak nawet możliwości podglądu/zmiany playlisty z poziomu MZDC (no chyba, że jeszcze czegoś nie odkryłem).

FLAC w samochodzie (zwłaszcza w M6 aka "stalowy kontener" ;) za dużo nie da. Bose to nie Bower&Wilkins. Subiektywnie rzecz biorąc strumień wysokiej jakości ze Spotify to i tak za dużo jak na nasze audio.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 kwi 2015, 09:46 
Bywalec
Offline
Od: 05.03.2015
Posty: 465
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
mnie nagle zniknęły tytuły utworów i wykonawcy przy odtwarzaniu z USB i nie mogę ich nijak włączyć :/


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1708 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.