Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 15:50

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1709 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 57  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 24 kwi 2019, 13:09 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.06.2018
Posty: 4
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Robił już ktoś z forum ten zabieg do nowszych systemów?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 cze 2019, 10:17 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.11.2013
Posty: 5
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: zagranica
widzę że dziś sie ukazała aktualizaja oprogramowania
Obrazek

instalował już ktoś??

-- Dodano: 9 czerwca 2019, o 11:17 --

Dam tylko znać że update przebiegł bez problemów, czy przybyły jakieś opcje nie wiem, jedyne co zauważyłem że ładuje sie szybciej.

Obrazek

Obrazek

opis aktalizacji znaleziony w necie
Cytuj:
These are the noted changes/fixes from 70.00.100A to 70.00.335C

• In the CMU update package, latest Gracenote® database has been included.
• With the improved software, System Update screen menu shows “Update package” instead of “Reinstallation Package”. “Fail-Safe Package” has been removed.
• With the improved software, brand icon in CarPlay screen has been updated.
• With the improved software, font and location of texts like i-stop, i-ELOOP and average data in Fuel Economy Monitor screen have been improved.
• In home screen, white stain appears at the status bar.
• [MX-5 RF] When talking on BT hands-free, person at the other end hears strange voice like with echoes.
• [Mazda6 (VIN 600001-TBD)] Center display turns to a black screen due to that the back light of the display turns off.
• [UK] In LAS and LDWS setting menu, “Rumble” appears as “Rumbl.”.
• Display OFF setting is not kept when ignition switch is turned off and on before CMU goes into sleep mode.
• When certain language using Cyrillic alphabet is selected and USB is selected for audio source, index list for Songs or Artist screen etc. shows wrong character for “b”.
• [Ukraine] Key board shows wrong description for space key.
• [V59.00.502 and later] When playing audio files in a USB memory device, it may take too long to start playing.
• When radio is selected for audio source and a hands free call is finished, radio sounds for a very short period of time even when it is muted.
• After engine start, navigation screen freezes at the loading status.
• When USB is selected for audio source, if the gear is shifted to reverse to display back monitor while loading data from a USB device, shifting operation to drive or forward gear changes the screen to the home screen instead of the USB audio screen.
• When using 17Q2 EU or older map data, voice message for speed camera does not sound at certain locations. (With the improved software, customers need to update the map data to later version.)
• When an artist is selected via voice command for USB audio, wrong artist’s album may be selected.
• After parking, current location on navigation screen may not move until turning the ignition off and on.
• [Android Auto used at the south latitude or the west longitude] When ACC is on or engine is running in a location where GPS signal is unavailable, a wrong current location appears on applications such as navigation, weather forecast etc. When GPS signal becomes available, correct current location appears. (CarPlay is not applicable.)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 cze 2019, 18:57 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.03.2019
Posty: 57
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Panowie dwa pytania :) wczoraj odebrałem swoją Madzię z salonu i od razu chciałbym wszystko wiedzieć o niej. Zacznę od systemu MZD Connect.

1. Mimo ustawienia j.polskiego - komendy w nawigacji mam po angielsku. Jak to zmienić?

2. Nie mogę aktywować tych 60 dni usług powiązanych. Jak wejdę w te usługi to mam do wyboru dwie - obie przyciemnione i nie da się ich wybrać. Jak aktywować te 60 dni? (mam w aucie router wifi lte, Mazda jest prawidłowo połączona)

Pozdrawiam


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 9 cze 2019, 22:04 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
veronek, co do 1. czytaj uważnie komunikaty przy przełączaniu języka, bo w pewnym momencie jest tam info, że polecenia głosowe są w polskim niedostępne i czy zmienić język mówiony na angielski... i jak chcesz, żeby nawigacja mówiła do Ciebie po Polsku musisz tam wybrać odwrotnie niż domyślnie... Jak dobrze pamiętam bo sam walczyłem z tym kilka dni po odbiorze...

co do 2. to ja olałem temat, bo zanim ogarnąłem sobie WiFi to już 60dni było na ukończeniu, więc nie pomogę...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 cze 2019, 05:00 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Karta nawigacji plus usługi ( np aktualizacji ) nowemu właścicielowi aktywuje się po przejechaniu 100km. Może o to chodzi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 cze 2019, 13:29 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.03.2019
Posty: 57
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Już wszystko działa. Dziękuje :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 cze 2019, 00:02 
Amator
Offline
Od: 24.01.2018
Posty: 87
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
kolin
I co tam? Doszukałeś się jakiś nowości? Jak odczucia względem starszej wersji systemu?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 cze 2019, 02:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
23 kwietnia 2019, o 10:49 zbart napisał(a):
Mazda AIO TWEEKS instalowałem na wersji MZD 56.00.513 więc na sofcie, na którym można je było bez problemu wgrywać (był wgrywany odpowiedni skrypt) i niedawno zaktualizowałem MZD do 59.00.545 - tweeki oczywiście działają.

Kolego, czy 545 chodzi lepiej niż 502? Są jakieś różnice? Od dawna zastanawiam się czy robić kolejny update, bo w sumie z 502 jestem zadowolony.

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 cze 2019, 10:46 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 179
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wgrałem u siebie .545. Jakiejś dramatycznej poprawy nie widzę.
W sieci znalazłem natomiast taki opis:

Changes / improvements in version 59.00.545A:
The following symptoms can be fixed by updating the software to the newest version (currently 59.000.545A). Improvements and fixes of malfunctions depend on the current software version (software) installed on the car.
 - When playing back from an audio device connected via Bluetooth, an illustration of the album is not available even if it is found in the Gracenote® database stored in the CMU memory.
 - On some narrower roads, the speed limit on the navigation system screen is not displayed.
 - If you select one of the stations stored in the selected radio, the radio can be tuned to receive another radio station.
 - Devices with Android 8.0 are not recognized when connected via USB.
 - [For vehicles with an active driver display only], the Road Recognition System (TSR) after resetting to the factory settings (Factory Reset) does not store the time-of-warning setting for the allowed speed at which an alert should be issued.
 - [Portuguese] Information on lanes / streets / bends may not be fully displayed on the display.
 - Incoming calls, the display shows the wrong name of the caller.
 - Invalid units of measurement may appear on the fuel economy monitoring function screen.

ally select the address.
 - If you try to enter the address of a new destination, another house number may appear for it, although the correct house number is actually selected.
 - If you try to enter the address of a new destination, some house numbers may not appear in the list for selection.
 - [Only version 59.00.544, except 2017-2018 Mazda3 (manufactured in Mexico)] When using the memory function for adjusting the seat position and the active driver display, an audible signal may not be output after automatic adjustment is completed. The display settings for navigation system prompts on the active driver display may not be saved for the function of storing seat position settings and the active driver display.
 - No playback from i-Pod nano 5th generation.
 - [For vehicles with a front-view camera only] A message appears on the central display to remove condensation from the windshield, even when there is no fogging. A fault message is displayed on the central display even if there is no fault.

 - The graph on the screen of the fuel economy control function can be changed instead of once twice per minute.
 - [Swedish] Wrong translation for the strip follower system. "Alarttiming" was changed to "Varningstiming".
 - [CX-9] According to the specification, the display of the permitted speed is carried out only on the active driver display. This information should not be displayed on the central display.
 - The tuning function is limited even when the engine is running. The tuning tab works in the same way as when the engine start switch is in the ACC state.
 - [German] Invalid translation of automatic door locking settings
Additional information: 
E010 / 18 Symptoms caused by software update of the CMU 
R036 / 18 Update of the MZD Connect infotainment software (version 59.00.545A and higher)
Thank you for reading to the end.
PS: There is an opinion that the GU began to work in a shoestring. An example of how the download occurs, you can look at the video below.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 cze 2019, 14:25 
Nowicjusz
Offline
Od: 21.01.2016
Posty: 37
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Jak widać z opisu zacytowanego przez @arpi, troszkę poprawek jest. Ja wgrałem, aby zobaczyć czy będzie poprawa działania z AIO Tweeks (po wgraniu Speedometru i Android Auto ta pierwsza aplikacja nie aktualizowała większości wyświetlanych parametrów, poza tym nie miałem komend głosowych w AA gdy słuchałem muzyki z MZD (radio lub USB). Na te problemy aktualizacja MZD nie pomogła (później napisałem uwagę o działaniu Speedometru i ukazała się poprawka w AIO Tweaks).Natomiast w samym MZD nieco stabilniej działa u mnie odczyt z USB. Słucham trochę audiobooków i czasem po uruchomieniu samochodu wieszała się aplikacja przy wyborze USB . W nowszej wersji jest lepiej, czasem pojawi się komunikat o zmienionej zawartości USB (dziwne) ale wystarczy zaakceptować i ponownie wybrać USB - wcześniej pomagało zgaszenie i ponowne uruchomienie silnika :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 cze 2019, 19:11 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.11.2013
Posty: 5
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: zagranica
Filipoo456 napisał(a):
kolin
I co tam? Doszukałeś się jakiś nowości? Jak odczucia względem starszej wersji systemu?


żadnych nowości się nie doszukałem (oprócz wspomnianej w opisie nowej ikony Mazda w Apple CarPlay), w tygodniu trochę problem z czasem aby się dokładnie przyjrzeć ale raczej bym się nie nastawiał by coś było. Natomiast w moim odczuciu jest różnica podczas uruchamiana i responsywności, ekran ostrzeżenia szybciej znika i wydaje mi się że czcionka jakby była troszkę bardziej czytelna. Co ważne odnotowania, do tej pory nie zauważyłem żadnego problemu, czarnych ekranów etc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 cze 2019, 21:00 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.03.2019
Posty: 57
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Cześć ponownie,

mam pytanie - gdzie i w jaki sposób zmienia się to, co jest i jak jest wyświetlane na lewym i prawym pasku wokół środkowego wyświetlacza w zegarach? Widziałem na video innych ludzi ze maja np. Aktualne spalanie w postaci liczbowej itp. Nie mogę znaleźć tego w ustawieniach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 cze 2019, 22:46 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.11.2013
Posty: 5
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: zagranica
Wciskasz i trzymasz dłużej to wystające pokrętełko do rozjaśniania i ściemniania zegarów, ja ponieważ mam wersję angielska to po krótkim wciśnięciu zmieniają mi się też mile w kilometry na wyświetlaczu, ale nie wiem czy ta sama opcja jest w polskiej wersji (km-mile i odwrotnie)


Ostatnio edytowano Śr, 12 cze 2019, 08:04 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 cze 2019, 23:59 
Amator
Offline
Od: 24.01.2018
Posty: 87
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
11 czerwca 2019, o 20:11 kolin napisał(a):
Filipoo456 napisał(a):
kolin
I co tam? Doszukałeś się jakiś nowości? Jak odczucia względem starszej wersji systemu?


żadnych nowości się nie doszukałem (oprócz wspomnianej w opisie nowej ikony Mazda w Apple CarPlay), w tygodniu trochę problem z czasem aby się dokładnie przyjrzeć ale raczej bym się nie nastawiał by coś było. Natomiast w moim odczuciu jest różnica podczas uruchamiana i responsywności, ekran ostrzeżenia szybciej znika i wydaje mi się że czcionka jakby była troszkę bardziej czytelna. Co ważne odnotowania, do tej pory nie zauważyłem żadnego problemu, czarnych ekranów etc.


Ok,dzięki za odpowiedź.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 cze 2019, 02:39 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
zbart, arpi dzięki za info. Trzeba będzie pewnie pomyśleć o zmianie. Jeszcze jedno pytanie. Czy kamera cofania w tej wersji 545 włącza się zaraz po włączeniu wstecznego, czy trzeba czekać na widok z niej kilka chwil, jak to miało miejsce w starszych wersjach?

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 cze 2019, 08:34 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 179
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
U mnie włącza się od razu. Wydaje mi się jednak, że tak samo szybko włączała się w wersji 59.00.502, którą używałem do niedawna, przez ponad rok. Może to kwestia tweaków AIO, które mam wgrane, nie pamiętam teraz nazw ale były wśród nich takie, które miały przyspieszać działanie CMU.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 cze 2019, 08:48 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
U mnie też praktycznie od razu. A wersja jakaś stara z 2015/2016.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 13 cze 2019, 02:06 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
w 502 kamera włącza się właśnie szybko i nie robiąc update do 545 nie chciałbym tego stracić. Widzę, że kolega zbart ma auto 2015, więc wersja jak najbardziej nadaje się i do mnie. Dzięki wielkie za informacje.

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 13 cze 2019, 13:30 
Nowicjusz
Offline
Od: 21.01.2016
Posty: 37
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Kamera u mnie włacza się bardzo szybko (żadnego opóźnienia) - nie pamiętam już jak było w wersji .502 ale teraz na pewno nie jest gorzej. Generalnie z przejścia na nowszy soft jestem zadowolony. Wydaje mi się, że jedynie dograne tweeki powodują wolniejsze działanie systemu (uruchomienie, później nie jest to już tak odczuwalne) - pewnie kwestia pamięci jaka jest do dyspozycji ma tu znaczenie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 cze 2019, 12:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.06.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
A czy ktoś się może orientuję czy w którejś aktualizacji mazda 6 z 2018roku będzie miało wygląd jak MZD connect w nowej mazdzie 3?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 cze 2019, 10:21 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 179
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nie sądzę. Nowa 3 ma nowe CMU - nowy sprzęt i oprogramowanie:

The Latest Generation (2019~) Genuine CONNECT II Firmware is out and will be listed in the usual Modfreakz Server. https://my.hidrive.com/share/mbfr7yqxva

The SINGLE File is ONLY for BP Mazda 3 and next Generation Models onwards,
it is not a .up File but a .kwi File on your small/clean Fat 32 USB Flash Drive.
Can Not be used in The Original Mazda/MZD Connect 2014-20xx.

CMU_7000C0A-NA01_10015.kwi
CMU_7000C0A-EU01_10012.kwi
CMU_7000C0A-4A01_10012.kwi

Nie pasuje do starszych 3 ani do innych mazd.
Może w nowej mazdzie 6 2020? Jeśli się takowa pojawi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 23 cze 2019, 10:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.11.2013
Posty: 5
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: zagranica
trochę to słabo ze strony Mazdy z tymi aktualizacjami IMO. Najpierw powinni ładować wszystkie nowości do wyższych modeli M6, CX5, CX9 itp a później do niższych klas a nie na odwrót - co wy sądzicie na ten temat ??


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: N, 23 cze 2019, 15:53 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
kolin to nie jest tak jak myślisz. Nowa 3 to nowy model, nowa koncepcja, również sprzętowa w systemie multimedialnym. Rozpoczyna nowy cykl produkcyjny, który nie przewiduje aktualizacji dla poprzednich rozwiązań. Teraz następcy w pozostałych modelach otrzymają nową linię stacji multimedialnych, tak to działa. Ja jeździłem roczną 6 i weszła nowa 3 z nowym systemem MZD i nikt nawet nie myślał o aktualizacji systemu w 6, bo za pół roku wypuścili 6 po lifcie, która miała rozwiązanie z nowej 3 wówczas.

Nie można wiecznie aktualizować starego sprzętu nowym softem, bo ten wymaga innego sprzętu. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 lip 2019, 17:56 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.07.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: łódzki
Witam. Mam problem chcialem aktualizowac Mazda firmware do wersji 59.00.449
Sciagnalem dwa pliki i zaczolem instalacje z pliku cmu150_EU_59.00.449A_failsafe.up. wszystko zainstalowalo sie ok. natomiast kiedy instalowalem cmu150_EU_59.00.449A_reinstall.up pokrecilo sie kilka minut i nie przeszlo weryfikacji ze instalacja odzucona bo jakis nieprzeszedl jakis sertyfikat... ( dokladnie nie pamietam). Potym czyms wszystko pracowalo. Zamknolem auto i juz.
kiedy uruchomilem auto za jakas godzine MZD Connect wogole niepracuje. Wyswietlacz poprostu czarny i d...pa/
Jakies rady, ktos mial podobnie??????Prosze o pomoc????


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 14 lip 2019, 17:40 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 179
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Aktualizacji fw nie wolno przerywać. Jak już wygrałeś failsafe i zacząłeś reinstall to nie wolno tego przerwać a już zwłaszcza wyłączać auta. Grozi to bowiem zbrickowaniem CMU - objawy , niestety, takie jak u Ciebie. Nie startuje, czarny ekran.
Możesz spróbować wgrać od nowa reinstall na czysty klucz usb, włożyć klucz i uruchomić samochód. Być może aktualizacja da się jeszcze uruchomić dalej. Najpierw jednak sprawdź czy plik jest poprawny - czy zgadza się z wersją z sieci - najłatwiej wyliczając hash i porównujac go z wersją z sieci. Sprawdź czy plik się daje z klucza poprawnie odczytać.
Gdy się nie uda, co niestety jest wielce prawdopodobne, pozostaje próba " odbrickowania" CMU". Na forum https://mazda3revolution.com są ludzie którzy w niektórych przypadkach byli w stanie pomóc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 14 lip 2019, 21:52 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1068
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
@JackDaniels Czy nie próbowałeś przypadkiem zrobić downgrade tj. wgrać wersję niższą zamiast wyższej? Brak certyfikatu jest typowym objawem takiego działania, gdyż od końcówki wersji 59... Mazda zaczęła uniemożliwiać downgrade i zabezpieczyła bootloader poprzez podpisy cyfrowe. Podobnie zresztą jak iPhone tylko trochę mniej skutecznie.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 lip 2019, 17:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.07.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: łódzki
no nie. To było z v.56...... na v.59........(((

-- Dodano: 16 lipca 2019, o 17:31 --

No cóż dzisiaj przyszedł moduł (kupiłem bez wyświetlacza na Allegro 300zł). Numer ten sam oprócz ostatniej litery, no i na 1,5 roku starzy. Ale wszystko podłączyłem. Chodzi bez problemu. Navigacja, kamera i inne rzeczy wszystko gra. Tak że dziękuje za pomoc i opis!!!
Teraz mam v.51 :D :D :D :D :D Czyli fajnie wyszło Chciałem zrobić z v..56 na v.59 a po długiej i kosztownej drodze dostałem v.51. <%> <%> <%>
UWAŻAJCIE I NIECH WAS OMIJA TEN FAIL.....


Ostatnio edytowano N, 14 lip 2019, 22:13 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 lip 2019, 21:45 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 179
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dobrze, że się udało. Niestety aktualizacja wersji CMU jest nieco ryzykowna, w wersji oferowanej przez Mazdę, patrząc na liczbę problemów, zbrickowanych modułów czy na sam opis procedury aktualizacji, pełen ostrzeżeń i zabezpieczeń. Ja przykładowo, nigdy nie podpinałem, na czas aktualizacji, prostownika do akumulatora, wszak proces aktualizacji może się przeciągnąć, akumulator wyładować a aktualizacji przerwać nie można.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 sie 2019, 00:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.08.2019
Posty: 4
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Witam,

mam pytanie. Czy da się w jakiś sposób ustawić, aby po włączeniu silnika automatycznie startowała nawigacja? Bo u mnie po jeżdzeniu na navi i ponownym odpaleniu auta, na ekranie jest widok startowy z ikonami. Czy można to jakoś zmienić, czy za każdym razem trzeba po prostu włączać navi?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 sie 2019, 01:34 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1068
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Jaką masz wersję? Ja od zawsze mam widok taki jak przed wyłączeniem.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1709 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 57  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.