Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 17:25

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 15 kwi 2023, 13:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.04.2023
Posty: 2
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Dzień dobry, niestety w dniu dzisiejszym po wejściu do Madzi spotkała mnie niemiła niespodzianka, otwórz na wyświetlaczu centralnym zauważyłem pewną rzecz, mianowicie tak jakby wyświetlacz pomarszczył się wewnątrz, jakby jakaś folia odkleiła się , wyświetla wszystko jak trzeba i działa dotyk, czy może miał ktoś taki przypadek i co w związku z tym zrobił?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 kwi 2023, 19:52 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
15 kwietnia 2023, o 13:41 konrad998 napisał(a):
jakby jakaś folia odkleiła się

Ja mam taki jakby zaciek od wewnątrz, na środku ekranu od góry do dołu.
Nic z tym nie robię, olewam. Nie przeszkadza w działaniu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 23 kwi 2023, 18:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.04.2023
Posty: 5
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
So, 15 kwi 2023, 13:41 konrad998 napisał(a):
Dzień dobry, niestety w dniu dzisiejszym po wejściu do Madzi spotkała mnie niemiła niespodzianka, otwórz na wyświetlaczu centralnym zauważyłem pewną rzecz, mianowicie tak jakby wyświetlacz pomarszczył się wewnątrz, jakby jakaś folia odkleiła się , wyświetla wszystko jak trzeba i działa dotyk, czy może miał ktoś taki przypadek i co w związku z tym zrobił?

Witam, od kilku miesięcy jestem posiadaczem 6 GJ z 2015 roku. Jakieś 2 tygodnie temu pojawił się ten sam problem, jakby rozwarstwienie ekranu, wszystkie funkcję działały... Jednak ten widok strasznie mnie irytował i zacząłem szukać wyświetlacza na podmianę... Koszt na zagranicznych aukcjach to ponad 200 euro, więc całkiem sporo. Doszedłem do wniosku że może warto spróbować się dobrać do tego ( myślę, bardziej nie zepsuje :) ) No i dziś popołudniu wyciągnąłem wyświetlacz. w Internecie są filmy ukazujące demontaż, bardzo prosta sprawa, wystarczy ściągnąć listwę razem z nawiewami, ściągnąć plastik spod radia, odkręcić jedną śrubę 10 i pociągnąć cały zestaw do siebie. Ja nie chciałem odpinać wszystkiego więc odkręciłem 4 śruby mocujące ekran do całego radia i wypiąłem 2 wtyczki. Po rozebraniu samego ekranu okazało się, że składa się z 3 warstw... Zewnętrzna, środkowa i ekran właściwy. Środkowa ma na sobie jakąś pastę która zaczęła się łuszczyć. Postawiłem zaryzykować i ją usunąć, było z tym trochę zabawy ale się udało. Składając wszystko spowrotem byłem przekonany, że czeka mnie obsługa tylko joystickiem, i się pomyliłem...po zamontowaniu w aucie okazało się, że dotyk również działa!
W moim przypadku wystarczyła godzina i przebywanie we wnętrzu auta znów sprawia przyjemność. Mam nadzieję że te informacje komuś pomogą :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 23 kwi 2023, 22:49 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
To jaką rolę środkowa warstwa mogła pełnić ?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 kwi 2023, 07:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.04.2023
Posty: 2
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Na ten moment u mnie ta środka warstwa pełni tylko i wyłącznie funkcję irytującą. Dzięki za pomoc, spróbuję i ja podziałać w myśl tej zasady że chyba gorzej nie popsuję.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 kwi 2023, 08:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.04.2023
Posty: 5
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
23 kwietnia 2023, o 22:49 dropt07 napisał(a):
To jaką rolę środkowa warstwa mogła pełnić ?

Z tego co zauważyłem to pierwsza warstwa pełni rolę ochronną (coś jak folia na ekranie smartfona), środkowa odpowiada za funkcję dotyku i jest połączona kablem taśmowym z całą elektroniką a trzecia to ekran tylko wyświetlający. Pierwsza z drugą jest połączona (sklejona) tą pastą ( myślałem że przewodząca ale nie jestem pewny, nie jestem elektronikiem :) ), u siebie ją usunąłem używając starej karty płatniczej a następnie delikatnie przemywając, i mocno się zdziwiłem ale po jej usunięciu funkcja dotyku wciąż działa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 kwi 2023, 13:16 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dobrze rozumiem, że tą środkową warstwę zostawiłeś i przylega (bez pasty) do zewnętrznego „szkła”.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 kwi 2023, 15:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.04.2023
Posty: 5
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Zgadza się, jest tak jak piszesz. Początkowo byłem zdecydowany odłączyć dotyk i go usunąć bo wolę używać joysticka. Spróbowałem jednak ją zeskrobać i gdy zeszła to złożyłem wszystko i okazało się że wszytko działa bez niej, no i powróciły walory estetyczne.


Ostatnio edytowano Pn, 24 kwi 2023, 15:19 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 lip 2023, 10:20 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 659
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Możliwe, że ta pasta o której piszesz ma poprawić pracę dotyku w nietypowych warunkach np. rękawiczki.
Rozumiem, że działa to jak wypełniacz pomiędzy pierwszą szybą ochronną a warstwą dotyku, tak że te warstwy są ze sobą sklejone. Możliwe też że ktoś sobie wymyślił taką technologię aby tworzyło to gotowy moduł do montażu, lub aby paprochy nie wchodziły pomiędzy warstwy.
W telewizorach LCD z czasem można zaobserwować efekt takiej mgły na części obrazu. Wywołuje to osadzający się pył pomiędzy warstwą odpowiadającą za tworzenie obrazu a warstwą podświetlenia.
Nie widzę tego, szkoda że nie zrobiłeś jakiejś fotki by to zobrazować.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.