Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:04

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 5 sty 2018, 16:25 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.10.2014
Posty: 4
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Witam.
Dwa razy byłem na serwisie z usterką zakłóceń ( pisku) przy odbiorze radia. Za pierwszym razem mówiono mi że dokręcono nakrętkę przy antenie , za drugim że naprawiono naderwany kabel antenowy. Auto było salonowe bez wypadku - skąd ten naderwany kabel. Na drugi dzień po wizycie usterka powróciła. Pisk w tle jest bardzo męczący . Nie można jednoznacznie powiązać tych zakłóceń z warunkami pogodowymi ( wilgoć, mróz itd.). Czy ktoś z szanownych użytkowników słyszał o takiej przypadłości?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 5 sty 2018, 17:13 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Za przeproszeniem pierd...nie. Uszkodzenie kabla antenowego lub zły jego kontakt z anteną może skutkować co najwyżej zanikami sygnału lub wzrostem szumów, ewentualnie trzaskami wynikającymi z drgań samochodu. Trochę lat w branży radiokomunikacyjnej już siedzę, zarówno zawodowo jak i prywatnie i pierwszy raz o takim tłumaczeniu słyszę. Pisk może pochodzić od wzbudzonego wzmacniacza lub od jakiejś przetwornicy napięcia czy nawet od alternatora. Mógł strzelić jakiś kondensator filtrujący napięcie - tak czy owak przekracza to raczej możliwości serwisu samochodowego, gdyż aż tak bardzo na elektronice się nie znają.
Sprawa nie jest łatwa. Najpierw zobacz, kiedy pisk występuje - radio, mp3, aux, silnik on/off, xenony on/off, jakieś dodatkowe wyposażenie (kamerka). Bo nie zawsze samo radio jest źródłem problemów. Kiedyś miałem w poprzednim aucie kamerkę - po roku używania jej zasilacz skutecznie zaczął mi uniemożliwiać pracę radiową na pasmie VHF.
Jeśli drogą eliminacji dojdziesz, że pisk to nie zewnętrzne zakłócenia, to pozostaje wtedy serwis lub wymiana radia. Na fachowość ASO w tym temacie bym nie liczył.

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 5 sty 2018, 17:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.10.2014
Posty: 4
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Witam.
Zakłócenie nie występuje zawsze. Najczęściej po drugim uruchomieniu silnika. Niekiedy mam wrażenie że ten pisk ( gwizd) wraz z szumem jest powiązany z obrotami silnika. Zjawisko słyszane tylko przy radiu ( mp3 usb jest OK)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 sty 2018, 09:55 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jeżeli zakłócenia korelują w jakiś sposób z obrotami silnika, to zazwyczaj problem leży w alternatorze. Niech serwis zamiast wygłupiać się z anteną, sprawdzi diody prostownicze.

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 1 paź 2018, 20:51 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.10.2014
Posty: 4
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Witam ponownie.
Odbiór radia w moim aucie jest nadal kiepski. Po trzech naprawach przewodu antenowego wymieniono mi jakiś moduł. Początkowe buczenie ustąpiło teraz jest bardzo słaby odbiór.
Czy ktoś z tu obecnych wie gdzie znajduje się wzmacniacz antenowy - gdzie poprowadzony jest przewód antenowy od radia do płetwy. Mam jeszcze rok dodatkowej gwarancji i chciałbym tą sprawę wyprowadzić - pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 maja 2020, 07:56 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.05.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Witam, podłączę się do tematu.
Od pewnego czasu również mam problem z odbiorem radia FM (tylko radia). Czasami strasznie piszczy, czasami słychać zakłócenia w odbiorze a czasami wszystko jest w porządku. Wydaje mi się, że może zależeć to od wilgotności, wcześnie rano i podczas deszczu jakby było gorzej. Czasami po przejechaniu paru kilometrów zakłócenia ustają.
Jakby ktoś miał jakiś pomysł, byłbym wdzięczny za pomoc.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 lut 2021, 19:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.02.2021
Posty: 1
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Witam,
od pewnego czasu mam ten sam pisk w radiu. Przy mp3 czy bluetooth nie występuje. U mnie pisk na pewno nie jest związany z obrotami. Czy udało Wam się ustalić źródło problemu?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.