Teraz jest Cz, 25 kwi 2024, 04:58

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 585 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 18 cze 2021, 12:00 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1303
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Dajcie znać jeśli problem zostanie rozwiązany. Też się zastanawiam nad aktualizacją przy tej promocji ale w takim razie jeszcze chyba się wstrzymam. Nie chcę wywalić kasy w błoto, a jest jeszcze czas do końca miesiąca.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 cze 2021, 06:47 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
W końcu nawiązałem kontakt z działem klienta. Był piątek, więc czekam do przyszłego tygodnia aż ciężko pracujący zdalnie inżynierowie wezmą się za nasz problem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 cze 2021, 08:39 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
U mnie problem został rozwiązany w piątek przez miłego pana z TomTom w Gdańsku w trakcie kontaktu telefonicznego. Podczas rozmowy uruchomił na moim koncie możliwość aktualizacji zgodnie ze złożonym przeze mnie zamówieniem. Na koniec otrzymałem potwierdzenie rozmowy i załatwienia sprawy, cytuję je w całości:

"Recently you contacted us at TomTom Customer Care. Your request (1249735) has been updated. To add additional comments, reply to this email.

Leszek Wnuk (TomTom)

18 Jun 2021, 16:44 CEST
Szanowny Panie,
serdecznie witamy w Centrum Obsługi Klienta TomTom.
Nazywam się Leszek Wnuk i bardzo się cieszę, że mogę pomóc w znalezieniu rozwiązania na zgłoszone zapytanie.

Numer referencyjny naszej sprawy to: 1249735
W nawiązaniu do naszej rozmowy dotyczącej aktualizacji chciałbym potwierdzić, że aktywowałem Panu na nawigacji usługę Europy oraz fotoradarów na 1 rok (każda). Nowe aktualizacje pojawią się w programie TomTom Home po ponownym zalogowaniu.
W przypadku gdyby miał Pan jeszcze jakieś pytania to zapraszam do kontaktu, chętnie pomogę.
Mam nadzieję, iż przekazane powyżej wskazówki będą pomocne w rozwiązaniu opisywanego przez Pana zagadnienia.

Po zamknięciu Pana sprawy, otrzyma Pan ankietę satysfakcji klienta TomTom. Bardzo prosimy o wyrażenie opinii na temat Centrum Obsługi Klienta TomTom.

Z poważaniem
Leszek Wnuk
Centrum Obsługi Klienta TomTom"


A swoją drogą coś tam u nich nie działa normalnie, żeby zakup online potwierdzać telefonicznie? Aha przekazuję numer tel pod który należy dzwonić, bo jego ustalenie też do łatwych nie należy. (+48 58 8810277)


Powodzenia!!!

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 cze 2021, 12:47 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Super, że Tobie się udało w miarę szybko rozwiazać problem, zobaczymy jak im pójdzie w mojej sprawie.
Swoją drogą,mój numer referencyjny był o 13 wcześniejszy ale do teraz nic nie działa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 cze 2021, 08:34 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Magiczny numer telefonu zalatwił w 2 minuty problem. Przemiła Pani Agnieszka aktywowała usługę subskrybowanych map i radarów.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 29 cze 2021, 17:21 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1303
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
zagryziak, mi też ten sam pan pomógł w poniedziałek rano. W niedzielę kupiłem mapę z fotoradarami ale niestety nie pojawiło się nic w aplikacji. W poniedziałek zadzwoniłem na infolinię i bez problemu zostało to aktywowane. Po prostu przy zakupie widać, że nie przypisuje się do NB1. Mapa już w samochodzie, sprawdzona, faktycznie jest sporo uaktualnionych rzeczy. Za te pieniądze opłacało się.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 lip 2021, 23:38 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 526
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Przed wyjazdem na urlop też kupiłem aktualizacje map na 1rok . W programie TomTom Home aktualizacja samych map całej europy koszt 69 € .Wszedłem na stronę TomToma i tam cena 274,95 ale przy wyjściu ze strony wyskoczył komunikat że proponują 5% zniżki , więc ostatecznie kosztowało mnie 261,20 zł - 60€ . Po potwierdzeniu płatności natychmiast nastąpiło pobieranie pliku w programie TomTomHome ,potwierdzenie aktualizacji i karta została automatycznie zaktualizowana bez najmniejszych problemów.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 sie 2021, 21:06 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3036
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Od ponad 2 lat a nawet chyba bliżej 3 nie aktualizuję.
Czasy takie,że wszystko w komórce więc nie widzę sensu.
Mapy google,janosik wystarcza :) i jazda.
Od kilku miesięcy autem jeździ syn i wcale nie korzysta z navi TomToma :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 kwi 2023, 12:39 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.11.2021
Posty: 2
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Region: zagranica
Witam serdecznie.Czy ma ktoś jakieś źródło nowych map. Będę jechał z UK do Polski a mam strasznie stare mapy.Szukalem na mynavi-expert.pl utworzyłem konto niestety ale ranga nie pozwala zobaczyć linkow. Pozdrawiam i proszę o pomoc


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 kwi 2023, 20:04 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Allegro. Firma z Poznania.
Speed& Service. Tzn. szybko i pewnie dostarczy Ci kartę SD która od razu zadziała po włożeniu. Nie wiem tylko, jak będzie obsługiwała auto z kierownicą po niewłaściwej stronie.
Pozatym, jak co roku, TomTom w czerwcu robi promocje na oficjalne wersje programu NB1. Trzeba jednak sie zarejestrowac i zainstalować program TomTom Home, który obsluguje karty z NB1 (nie jest to NaviExpert),


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 7 maja 2023, 10:48 
Świeżak
Offline
Od: 21.12.2020
Posty: 23
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
Pytanko, dolozylem Navi do Mazdy 6 GJ 2015r. W czytniku była karta z mapami, wszystko działa , tylko mapy stare jak świat, chciałbym to zaktualizować i teraz pytanie , czy rejestrujac się na Tom Tom i kupując nowe mapy wgram je na tą kartę która już mam ,czy lepiej kupić kartę sd i na nową to zrobić , chyba że jest opcja np. kupna od nich już gotowej karty z aktualnymi mapami ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 7 maja 2023, 19:18 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 526
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Skoro wszystko działa to znaczy że karta jest zsynchronizowana z radiem . Więc wystarczy założyć sobie konto na TomTomie i kupić nową aktualizację . Potem idziesz do samochodu odpalasz nawigację ,otwierasz klapkę i przesuwasz suwak blokujący i czekasz jak nawigacja pokaże komunikat że kartę można wyjąć . Wyjmujesz kartę wkładasz do czytnika kompa (wcześniej pobierz i zainstaluj TomTom HOME i uruchom) , wchodzisz w aktualizacje , pobierasz i instalujesz na karcie (ważne żeby miała minimum 8GB, ale bardzo dużo też nie dobrze). Jak się skończy aktualizacja , klikasz "wysuń kartę " ,wyjmujesz , odpalasz nawigację w samochodzie , wsuwasz kartę i przesuwasz suwak , wtedy masz komunikat że mapy są wczytywane. I koniec. Ta procedura powoduje że nie tracisz zapisanych ulubionych adresów , ostatnio przejechanych i domu. Jedynie czasem trzeba jednostki ustawić .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 maja 2023, 19:15 
Świeżak
Offline
Od: 21.12.2020
Posty: 23
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podkarpacki
pedrito dzięki za odpowiedź, wszystko już pojaśniałes .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 sie 2023, 16:16 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.08.2023
Posty: 54
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
rpuzio napisał(a):
Aktualizacja map TomTom Mazda NB1

Oto moje tłumaczenie posta z anglojęzycznego forum, dostosowane / uzupełnione i zaktualizowane do obsługi najnowszej mapy Europy:

Kroki wymagane do korzystania z nowych map w urządzeniu Mazda-NB1

Z poprawionym Navcore Simby, inne (nowe) karty mogą być używane w NB1. Nie ma potrzeby usuwania lub formatowania karty SD ani odwiedzania pojazdu w międzyczasie (z wyjątkiem korzystania z nowej karty pamięci)

Część 1: Zdobądź wszystkie potrzebne pliki i narzędzia
Linki patrz na dole

Pobierz łatkę Simby 10.854.1663560 lub 10.855.2319141 Navcore dla NB1 (jest to ta sama wersja, co najnowszy Navcore dostępny w TomTom)

Pobierz najnowsza wersje TTActivator za pomocą którego możesz załadować najnowszą mapę dla swojego regionu mapy (np. Europe_1065_10738) lub jedną z map stref NB1 jak również ją aktywować.

Alternatywnie pobierz FastActivate (lub easyusetool_frontend_0520_gsmfree). TTActivator jest obecnie zalecany do pobrania i aktywacji map!

Włóż oryginalną kartę TomTom NB1 SD do czytnika kart PC i użyj Eksploratora Windows, aby wykonać pełną kopię zapasową całej zawartości karty SD w komputerze.

Część 2: Tworzenie pliku ttgo.bif dla narzędzia aktywacyjnego

Otwórz TomTom Home 2 i poczekaj, aż „urządzenie” zostanie rozpoznane.
W górnej części TomTom Home 2 kliknij „Pomoc” -> „Informacje o systemie”
U dołu małego okna kliknij „Kopiuj do schowka”.
Wklej zawartość schowka do nowego pliku tekstowego za pomocą edytora.
(Zalecam użycie Notepad++ gdyż zawartość jest lepiej przedstawiona)
Usuń wszystkie linie przed „[TomTomGo]”
Usuń wszystkie wiersze po wierszu „BackupFSVersion =”
Usuń wszystkie spacje na początku każdego wiersza.
Zapisz plik tekstowy jako „ttgo.bif” w folderze kopi zapasowej

Część 3: Przygotowanie nowej karty SD

Jeśli zmierzasz użyć oryginalnej karty Tomtom (niezalecane gdyż posiada małą pojemność) robisz dalej od punktu 4. Następujące kroki są do przygotowania nowej karty (zalecane co najmniej 8GB)
Używając nowego SD, należy go najpierw „zaszczepić” w NB1. W takim przypadku nie należy używać starej karty SD , ponieważ NB1 zawsze przypisuje nowy identyfikator urządzenia, gdy jest ono „zaszczepione”! Sformatuj nowe SD w komputerze i nadaj karcie etykietę TOMTOMDISK następnie wsuń kartę do nawigacji NB1, włącz zapłon i uruchom nawigacje odczekaj aż pojawi się klepsydra i aż nawigacja wyświetli informacje ze nie znaleziono mapy. Wyłącz zapłon wyjmij nowe SD, karta powinna być zaszczepiona. Włóż do PC i sprawdź czy znajduje się na niej folder "loopdir" jeśli tak to znaczy że wszystko przebiegło pomyślnie.

Część 4: Kopiowanie plików (punkty 1. nie są wymagane w przypadku korzystania ze starej oryginalnej odblokowywanej karty Mazda NB1)

1.Przekopiuj pliki i foldery z wcześniej utworzonej kopi zapasowej na nowa kartę, oprócz folderu mapy i loopdir !Ważne! nie wolno nadpisać folderu loopdir, tej zawartości nie kopiujemy.
2.Przekopiuj plik ttgo.bif do katalogu głównego karty SD.
3.Załaduj najnowszą mapę NB1 za pomocą TTActivatora do komputera i wypakuj ja do katalogu głównego karty SD
Opcjonalnie: ewentualnie istniejące POI, fotoradary itp. przenieść ze starego folderu mapy na karcie pamięci do nowego folderu mapy w celu dalszego wykorzystania
Część 5: Odblokuj nową mapę
1.Uruchom TTActivator, przejdź do zakładki Narzędzia i wybierz Zaktualizuj Meta.
2.Przejdź do „Zainstalowanej zawartości”. Cała zawartość, która nie została jeszcze aktywowana, powinna być tam wyświetlona na czerwono
3.Kliknij „Aktywuj”
4.Zamknij TTActivator

Część 6 Ostatnie kroki:

1.Rozpakuj zawartość poprawionego NC Simby (10.854.1663560_ECR9.8-CAB-Fuji.zip) do głównego katalogu karty SD NB1. Nadpisz wszystkie pliki, gdy zostaniesz o to poproszony. Następnie w katalogu głównym (głównym) karty SD powinien znajdować się plik „ttsystem” oraz folder „TomTom-Cfg” zawierający plik „release.nfo”.
2.Wyjmij kartę NB1 SD z komputera i włóż ją do NB1 w samochodzie.
3.Włącz zapłon i poczekaj kilka sekund. Po naciśnięciu przycisku „NAV” na ekranie powinna pojawić się opcja „(aktualizacja systemu do) 10 854 lub 10 855” z czerwonym X (dla nie) i zielonym V (dla „tak”) z licznikiem czasu na dole.
Jeśli nic nie zrobisz, aktualizacja rozpocznie się automatycznie po 60 sekundach.
Po aktualizacji systemu urządzenie uruchamia się ponownie automatycznie.
Po ponownym uruchomieniu systemu powinieneś zobaczyć swoją aktualną lokalizację na mapie. (Wtedy się udało!)
Dla pewności możesz sprawdzić wersję NC i aktualną mapę w menu TomTom
Skończone!!! Używasz teraz najnowszej mapy TomTom w swoim NB1. Wszystko inne powinno działać jak zwykle - polecenia głosowe, adresy domowe, ulubione, fotoradary itp.,

TTActivator - https://chomikuj.pl/rpuzio/Narzedzia/tt ... 814835.zip
Simba_NC_10.854.1663560.zip - https://chomikuj.pl/rpuzio/Narzedzia/Si ... 813353.zip
simba_NC_10.855.2319141.7z - https://chomikuj.pl/rpuzio/Narzedzia/si ... 2812304.7z
Europe_1065_10738_tmp_0.zip - https://chomikuj.pl/rpuzio/Narzedzia/Eu ... 836224.zip
Europe_1065_10738_tmp_1.zip - https://chomikuj.pl/rpuzio/Narzedzia/Eu ... 837427.zip
Europe_1065_10738_tmp_2.zip - https://chomikuj.pl/rpuzio/Narzedzia/Eu ... 838946.zip
Europe_1065_10738_tmp_3.zip - https://chomikuj.pl/rpuzio/Narzedzia/Eu ... 829614.zip
Czesc.
Mozesz mi jakos pomoc w wgraniem najnowszych map i ew aktualizacja softu radia? Kupilem mazde z mapami i softem z 2014r i tak wszystko zostalo...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 sie 2023, 21:10 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 21.02.2021
Posty: 18
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
W sumię, jeśli zrobisz wszystko według mojego tutoriala, to wszystko musi działać. Opisane jest bardzo szczegółowo krok po kroku.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 sie 2023, 21:22 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.08.2023
Posty: 54
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
No to chyba jutro bede dzialal. Jaka pojemnosc nowej karty bedzie wystarczajaca na mapy EU? I czy moze byc karta micro Sd + adapter?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 20 sie 2023, 21:55 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 21.02.2021
Posty: 18
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
Proponowałbym między 8 a 16GB nie za dużą, może nie współpracować prawidłowo albo być całkiem nieobsługiwana przez mazdę. Micro Sd, nie próbowałem, ale wydaje mi się, że nie ma zastrzeżeń.

-- Dodano: 20 sierpnia 2023, o 21:55 --

Poza tym za pomocą TTActivatora możesz pobrać najnowsze mapy do NB1 niż te które ja tu proponuje do pobrania, post nie był aktualizowany od 2021r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 sie 2023, 08:06 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.08.2023
Posty: 54
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Dobra mape zaznaczylem do zassania?Obrazek


I czy gdyby cos sie nie udalo, to czy moja stara karta z mapami nadal bedzie dzialala po wlozeniu do auta?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 sie 2023, 08:56 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 21.02.2021
Posty: 18
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
Rodzaj/Generacja mapy nav3-fuji musisz wybrać. Po pobraniu zaktualizuj meta, TTActivator sam ci powie czy może aktywowac tą mapę. Jesli nie musisz sprobować z inną


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 sie 2023, 10:00 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.08.2023
Posty: 54
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Jasne, rozumiem. A ta "oryginalna" karta brdzie caly czas dzialala w razie "W"?
Oczywiscie nic na niej nie bede grzebal, tylko skopiuje zawartosc wg Twojego poradnika

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 sie 2023, 11:02 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 21.02.2021
Posty: 18
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
Bez obaw wszystko będzie działać, sam robiłem to już kilkakrotnie w różnych Mazdach. Używając nowego SD, należy go najpierw zainicjować w NB1. W takim przypadku nie należy używać starej karty SD , ponieważ NB1 zawsze przypisuje nowy identyfikator urządzenia. Na starej karcie nic nie zmieniasz, jeśli planujesz użyć nowej. Teoretycznie powinna działać, sam tego nie próbowałem możliwe, żeby całość znów przywrócić do początkowego stanu trzeba by najpierw zainicjować starą kartę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 sie 2023, 17:11 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.08.2023
Posty: 54
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
A do zaczytywania danych i tworzenia pliku ttgo.bif mam uzyc starej karty czy juz nowej?

I kolejne- jestem na kroku - zaktualizuj meta. Idzie ladnie, jest komunikat o pliku. Wybieram zainstalowana zawartosc i nic nie ma...


Edit:
ttgo zrobilem na bazie nowej karty.
Zaktualizowalem meta, ale nic nie aktywowalem bo byla pusta lista.
Wlozylem karte do auta, wlaczylem zaplon i rozpoczela sie procedura. Po jej zakonczeniu kiedy wszedlem w nawigace to byl jakis blad o wersji na czerwonym tle - nie pamietam juz dokladnie jaki (cos o wersji nawigacji).

Co i jak zrobic aby to poszlo?

Dodam, ze "Stara" karta po wlozeniu do nawigacji dziala...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 sie 2023, 21:37 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 21.02.2021
Posty: 18
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
Możesz wrzucić zrzuty ekranu z tym błędem? I ewentualnie zainstalowaną zawartość w TTActivator
Podejrzewam, że plik ttgo.bif nie został utwożony poprawnie albo zapisany w złym formacie np. Jako plik textowy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 21 sie 2023, 22:23 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.08.2023
Posty: 54
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Rano wrzuce karte do auta to edytuje jak sie pokaze.
Zawsrtosci z TT nie wysle, bo tam nie ma nic - doslownie pusto...

A ten plik ktory trzeba zrobic - to ze starej karty w czytniku i skopiowac do schowka w tom tom home czy z tej nowej?
Ja zrobilem z nowej. Format i nazwa sa poprawnie zapisane.
aaaa i czy miedzy wierszami maja byc puste akapity? Bo sa 2 dlugie ciagi gdzie sa niedxy nimi wolne akapity... ja je usunalem aby nie bylo nigdzie pustych "spacji" przed wpisami oraz wolnych wierszy "enterow".

Dodam tez, ze bawiac sie tym wszystkim, po wsadzeniu starej karty tom tom home zaktualizowal mi wersje softu nawki, ktora zainstalowala sie w aucie i dziala.

Rano zrobie cala procedure od nowa ze starej karty na nowa, tylko daj znac z jakiej karty plik robic w notatniku...

Rano podesle foty wszystkiego, bo dzis juz nie mam jak

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 sie 2023, 08:36 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.08.2023
Posty: 54
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Nie moge edytować posta... wiec klepie nastepny...

Komunikat mam taki jak na foto 1.
Plik w notepad ++ wyglada jak na foto 2 - ROBIONY Z NOWEJ KARTY.
Zapisany jako ttgo.bif - fota 3

Robie jeszcze raz... mapa 1105 (bo nowej 1115 tt activator 1.20 nie widzi jeszcze)ObrazekObrazekObrazek



Edit:
Po wgraniu wszystkiego od nowa - plik zrobiony z nowej karty, wybralem czytnik sd w laptopie, zaktualizowalem meta i byla 1 aktualizacja mapy. Zaktualizowalem i wylaczylem tt activator. Skopiowalem pliki simby - te z nizsza cyfra. Wsadzilem do navi w aucie i znowu problem with maps... you cannot use this maps on this device: Europe-103684

Jeszcze zdjecie z ttactivator - plik z ttgo.bif oczywiscie z nowej karty... - fota nr 4:
Obrazek

Co robie zle??


Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowano Wt, 22 sie 2023, 09:05 przez jaca85, łącznie edytowano 2 razy

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 sie 2023, 09:04 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 21.02.2021
Posty: 18
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
jaca85 napisał(a):
Rano wrzuce karte do auta to edytuje jak sie pokaze.
Zawsrtosci z TT nie wysle, bo tam nie ma nic - doslownie pusto...

A ten plik ktory trzeba zrobic - to ze starej karty w czytniku i skopiowac do schowka w tom tom home czy z tej nowej?
Ja zrobilem z nowej. Format i nazwa sa poprawnie zapisane.
aaaa i czy miedzy wierszami maja byc puste akapity? Bo sa 2 dlugie ciagi gdzie sa niedxy nimi wolne akapity... ja je usunalem aby nie bylo nigdzie pustych "spacji" przed wpisami oraz wolnych wierszy "enterow".

Dodam tez, ze bawiac sie tym wszystkim, po wsadzeniu starej karty tom tom home zaktualizowal mi wersje softu nawki, ktora zainstalowala sie w aucie i dziala.

Rano zrobie cala procedure od nowa ze starej karty na nowa, tylko daj znac z jakiej karty plik robic w notatniku...

Rano podesle foty wszystkiego, bo dzis juz nie mam jak

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


To jest w sumie obojętne, karta musi być najpierw zainicjowana (zaszczepiona) w aucie, musi sie na niej znajdować folder "loopdir". TomTom Home potrzebuje dane z nawigacji właśnie z tego folderu/pliku do utworzenia ttgo.bif


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 sie 2023, 09:12 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.08.2023
Posty: 54
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
No to mam i plik i karta prosto z auta wyszarpana i robione.

Zassalem mape 1105
Skopiowalem ze starej karty na dysk
Zainicjowalem nowa i ja wpialem. Zassalem dane przez tt home do notatnika i uwunalem co trzeba + puste spacje przed wierszami.
Wrzucilem kopie starej karty na nowa bez loopdir i Europe, nastepnie plik ttgo.bif.
W aktywatorze zaktualizowalem meta, z zainstalowanej zawsrtosci zaktualizowalem brakujacy plik europe-13684.meta.
Skopiowalem simba 10.854 i napisalem co trzeba.
Wrzucam nowa karte do nawi i dalej blad...

W poprzednim poscie dodalem tez fote z aktywatora.

Moze ta simbe dac nowsza?

Nie mam pojecia gdzie tkwi blad...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 sie 2023, 09:31 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 21.02.2021
Posty: 18
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
Okey to wygląda wszystko dobrze, zawartość jest aktywowana. Spróbuj jeszcze z tym wyższym numerem łatki Simby 10 855, myśle że to jest ten problem który wyswietla ci nawigacja w aucie. Nie zapomnij usunąc z karty sd starszej wersji. Powodzenia

-- Dodano: 22 sierpnia 2023, o 09:31 --

TTActivator teraz wyświetla zawartość, gdzie był błąd? Udało ci się to ustalić?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 sie 2023, 09:38 
Nowicjusz
Offline
Od: 01.08.2023
Posty: 54
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
W aktywarorze ta mapa jest jako aktywna. Tzn aktywowana i ok, ale w nawi pokazuje jej blad.
Jeszcze raz calosc? Czy tylko simbe nadpisac?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 22 sie 2023, 09:44 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 21.02.2021
Posty: 18
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Region: kujawsko-pomorski
Tylko Simbe

-- Dodano: 22 sierpnia 2023, o 09:44 --

Łatka simby musi się zainstalować w aucie inaczej mapa nie będzie działać.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 585 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.