Teraz jest Pt, 26 kwi 2024, 11:41

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 16 kwi 2020, 22:18 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 661
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Nie no ten Eton to jakaś straszna porażka. Dobrze że czasem znaleźć fotki wnętrza, pod warunkiem, że się potrafi zrozumieć to co widać na zdjęciu.
Ten Emphaser o niebo lepszy.

Co do bezpiecznika daj 50-60A to ma zabezpieczyć instalację w przypadku zwarcia do karoserii. Na większym bezpieczniku będzie mniejszy spadek napięcia, to też jakieś przewężenie linii zasilającej.
Bezpiecznik we wzmacniaczu ma zabezpieczyć wzmacniacz. Oczywiście nie przed awarią ale przed ewentualnym pożarem w wyniku wewnętrznego uszkodzenia/zwarcia.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 kwi 2020, 10:56 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Dzieki.
Zamówiłem tego suba Emphaser 28 cm.
Jak przyjdzie to go rozbiorę i zobaczę wzmacniacz i budowę , bo mnie ciekawi i dam fotki na forum. :-P
Opisywałem Emphaser wersje 20 cm z bas reflex i podalem fotki środka suba z wzmacniaczem, Emphaser w wersji 28cm w obudowie zamknietej nie m na necie fotek środka suba, bedę pierwszy i je udostepnie. :wink:
Generalnie pod mp3 fabryczne glośniki grają ok ale pod radiem bas praktycznie nie ma, więc dlatego sub w koło zapasowe.

-- Dodano: 18 kwietnia 2020, o 11:40 --

Zamówiłem tego suba Emphaser 28 cm. ale oddzwoniono ze sklepu że ich już nie mają na magazynie i proponują identyczną konkstukcje ale pod inna nazwą
JBL BASSPRO HUB

Jakość robi wrażenie, calość obudowy z metalu, waga 9 kg, wszystko solidne nawet znaczek na obudowie ten czerwony JBl jest z aluminium.
Budowa wzmacniacza wygląda na więcej jak 200rms, sama glówna cewka ma 3,5 cm średnicy, wzmacniacz klasy D.
Generalnie fabryczny sub bosse montowany w cx5 w kole zapasowym przy tym JBL wygląda jak plastikowa zabawka z bazaru.
Może to dziwnie zabrzmi ale ten sub wydaje się za mocny na moje potrzeby :wink:

https://www.jbl.com.pl/jbl-basspro-hub,p2,a311.html

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co myślicie o tym subie ? w obudowie zamkniętej :)
Mam pytaina.
1. Mam wyjście hi imput/ hi level i wezme z przednich głośników, mogę z jednego czy musze z obu ? z lewego i prawego w drzwiach ? zobaczcie zdjecie z opisu pinów w wzmacniaczu.
2 Gdzie najlepiej się dobrać do przednich głośników by podlączyć sygnał, podobno centralka gdzieś jest w mazda 6 FL2 pod siedzeniem pasażera ?
3. Włączanie suba czyli REM gdzie to podpiąć ?

Ps. Nieprawda że to jak powiedzieli w sklepie ta sama konstrukcja pod inna nazwa dlaczego ?
EBS108A - EMPHASER ma 200rms a zobacznie różnice w budowie wzmacniacza, jeśli ten ma 200 rmsa to JBL wyglada na 300rms. :wink: ,sama cewka główna jest więkrza i ma więcej uzwojenia.

zdjęcie EBS108A - EMPHASER 200rms
Obrazek

zdjecia wzmaka JBL 200rms.
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 kwi 2020, 13:24 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2531
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Greg77 ty go będziesz zamieniał z tym org bose?? Szkoda ze nie pasuje p&p ;(. Tez bym sobie go wymienił :).

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 kwi 2020, 14:21 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Ja mam fabryczne bosse ale w m6 nie ma montowanego suba w kole zapasowym jak w cx5, więc to będzię jako dodatkowy.
Bas w mazda 6 dają głośniki w przednich drzwiach a w cx5 sub w kole zapasowym


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 kwi 2020, 14:55 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2531
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Aaaa Ok. A jak ja mam bose w mojej gh i jest sub w bagażniku, pasowało by to p&p?? Odpiąć stary, wpiąć nowy. Najlepiej jak by tez wtyczki pasowały :lol: :wink:

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 kwi 2020, 15:02 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Może u ciebie wystarczyło by rozebrać wtyczkę do oryginalnego suba i jakoś to połączyć ale na pewno sub jbl pobiera do 30A a oryginalny bosse mniej bo jest słabszy i trzeba ciągnąc kabel 10-16mm2 z akku do suba jako zasilanie i gruby do karoseri.
Sub bosse opiera się na małym głośniku w skrzyni bas reflex i bardziej to dudni jak gra niskim miekkim basem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 kwi 2020, 15:59 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 661
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Wygląda to solidnie.

18 kwietnia 2020, o 11:56 Grek77 napisał(a):
1. Mam wyjście hi imput/ hi level i wezme z przednich głośników, mogę z jednego czy musze z obu ? z lewego i prawego w drzwiach ?


Po pierwsze WEJŚCIE a nie wyjście :wink:
Nie rób jaj, oczywiście że z obu kanałów.

18 kwietnia 2020, o 11:56 Grek77 napisał(a):
2 Gdzie najlepiej się dobrać do przednich głośników by podlączyć sygnał, podobno centralka gdzieś jest w mazda 6 FL2 pod siedzeniem pasażera ?


Wydaje mi się, że najlepiej złapać się do kabli przy wzmacniaczu bose, będzie przejrzyście. Jednak jeśli odszukasz odpowiednie kable w okolicy przejścia do drzwi to też będzie dobrze. Wtedy łatwiej będzie kable pociągnąć progami, nie będzie trzeba się pchać pod wykładzinę podłogową ale za to dwa progi do rozebrania.

18 kwietnia 2020, o 11:56 Grek77 napisał(a):
3. Włączanie suba czyli REM gdzie to podpiąć ?


Też możesz pociągnąć od wzmacniacza bose, lub z radia.
Ewentualnie od zapalniczki tylko sprawdź jak się zachowuje w tym modelu auta. Często jest tak, że po wyciągnięciu kluczyka zapalniczka zostaje wyłączona i to zachowa się właśnie jak REMOTE.

Trudno powiedzieć czy ten JBL różni się od tego mocniejszego Emphaser-a bo nie znalazłeś jego zdjęć, a do słabszego nie ma co porównywać.
Zaskakuje mnie ta metalowa obudowa. Rzeczywiście całość jest wykonana z metalu ? Góra (ta za znaczkiem JBL) wygląda na plastik. Gruby plastik nie jest zły nieraz lepszy niż cienka blacha.
Co do konstrukcji to na zdjęciach widać, że końcowe stopnie mocy są na elementach dyskretnych a nie na układach scalonych. To dobrze. Ułatwia to ewentualną naprawę i zapewnia dostępność części.
Intryguje mnie tylko czy ta część obudowy pod płytką drukowaną. Czy ona jest z metalu ?
Elementy mocy jak widać są do niej dociśnięte poprzez te metalowe przykręcane srebrne kształtki. Jeśli by była metalowa to super, było by jakieś chłodzenie.
Szkoda tylko, że kondensatory elektrolityczne są jakiejś podłej marki Yuscon. W przypadku Emphasera nie mogę odczytać producenta. Jak widzę większość producentów elektroniki w pierwszej kolejności na tym oszczędza. Niestety jakość tych elementów często stanowi o trwałości sprzętu i jest częstą przyczyną jego usterek lub z czasem pogorszenia parametrów.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 kwi 2020, 17:51 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Dzięki za info.
Całość z metalu, obudowa zewnętrzna też, waga 9,5kg ( teraz sprawdzałem na wadze ) a fabryczny sub bosse w cx5 to koło 3,5kg.
Te szare kondensatory to Yuscon a są złoto czarne koło ten wielkiej cewki i to są 105 c lowesa vent 3 sztuki.
Pytam z ciekawości co to za zawieszenie/korpus głośnika w środku, ma taka małą na środku dodatkową membranę, a normalnie tam jest zamknięta kopuła.
Może to taka budowa zawieszenia głośnika ? zobaczcie na magnes jak i górę na środku, jest tam dziura i wychodzi ona chyba na wylot do magnezu, jeszcze takiej budowy głośnika nie widziałem, może specjalna budowa głośnika dla małego litrażu obudowy ?
Nie sprawdzałem czy jest to na wylot ale na to wygląda po zdjęciach, suba skręciłem już mi się nie chce odkręcać tego blaszaka. :lol:
Producent napisał obudowa zamknięta ale gdyby to był otwór w głośniku na wylot to już bardziej obudowa typy bas reflex :wink:

Znalazlem opis wtyczki do bose z m6 Gh ale w Gj wtyczka wygląda identycznie i piny, to może będzie to samo.
Gdyby było tak samo to gdzie dokładnie są przednie głośniki w drzwiach, bo do nich muszę się podłączyć.
Remote On - blue/ black tam mogę podłączyć pewnie wybudzenie suba.

Obrazek

a to z forum cx5.
Obrazek
Obrazek


Ostatnio edytowano So, 18 kwi 2020, 18:10 przez Grek77, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 kwi 2020, 18:06 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 661
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
18 kwietnia 2020, o 18:18 Grek77 napisał(a):
zobaczcie na magnez


Przepraszam ale bolą mnie takie sprawy.
Magnez to pierwiastek a to o czym piszesz to magnes.

Konstrukcja głośnika jest inna niż zazwyczaj z racji tego, że potrzebny jest na przestrzał otwór służący do przejścia śruby mocującej całość wraz z kołem zapasowym do podłogi. Głośnik zawsze ma minimum dwa zawieszenia górne i dolne. Na zdjęciach nie widać jak jest zrobione dolne zawieszenie, jest zasłonięte watoliną. Przeniesienie dolnego zawieszenia w okolicę góry cewki pozwala na spłaszczenie konstrukcji głośnika i tutaj to zostało zrobione.

18 kwietnia 2020, o 18:18 Grek77 napisał(a):
Producent napisał obudowa zamknięta ale gdyby to był otwór w głośniku na wylot to już bardziej obudowa typy bas reflex


Obudowa bas reflex jest wtedy kiedy jedna strona membrany głośnika jest otwarta a druga jest częściowo otwarta poprzez odpowiednio zaprojektowany kanał. Tutaj nie ma takiej sytuacji gdyż tylna strona membrany jest całkowicie zamknięta. Mamy do czynienia z obudową zamkniętą. Czy producent podaje gdzieś ile litów ma obudowa ? Coś mi się wydaje że więcej niż 3L tam nie ma.

Ciekawi mnie efekt końcowy jak to będzie grało ponieważ od strony przedniej membrany (tam będzie pompowane powietrze) jest ta ażurowa konstrukcja wsporcza z wieloma otworami a do tego będzie to dmuchać bezpośrednio w felgę, która też ma swoje otwory. Zastanawia mnie czy nie będzie to furczeć ale zakładam, że ktoś to przewidział i wyeliminował.

Jako ciekawostka
W subie bose jest obudowa band-pass nie bass-reflex jak większość uważa.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 kwi 2020, 18:09 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
airbob, skąd ty masz taką wiedzę car audio ? :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 kwi 2020, 18:20 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 661
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Z wykształcenia i pasji jestem elektronikiem. Kiedyś car-audio zajmowałem się zawodowo a także startowałem z sukcesami :oops: w zawodach car-audio w Polsce i na Mistrzostwach Europy. Było to trochę lat temu (przełom lat 1999-2002) ale zasady są wciąż te same.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 kwi 2020, 18:42 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Ja tez startowałem ale db dragu, parę pucharków.
Miałem slynne laznazry max 12, power bass ( pb 10 i 12 )
Na zawody yakuza 38cm 140,4 db w Tychach, najmocniejszy sprzęcik to był głośnik carpower sonic 15 + Boschmann psx-d2 -142,5 db, przy 142 db już szyby falowały i blacha na dachu, pamiętam te wymiany alternatora po wzmak pobierał pod 1 czy 2 ohm koło 100A. i kable 35mm2. :lol:
Wzmacniacz psx-de RMS: 1 x 2275 W 1 Ohm zabezpieczenie 150A, miałem kłopot kondensatory, alternatory kable itp, pobierał tyle prądu że spadki przy włączonym silniku przy obrotach 2tys obr były do 10V.
To było dawno, kilka tysięcy postów na forum car audio '' elektroda''


To były czasy :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=voi3gMLL4S0
https://www.youtube.com/watch?v=XRWPUcP0jxM
https://www.youtube.com/watch?v=cpsYLfpo3rg


airbob - pochwal się sukcesami :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 kwi 2020, 22:16 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 661
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Ja sound-off 300-600W Mistrz Polski 2001r.

Co do wtyczek wzmacniacza trzeba szukać rozpiski dokładnie do tego modelu co twój. Nie można się sugerować rozpiskami z innych modeli mimo, że wzmacniacze mogą wyglądać identycznie. Wystarczy, że jest inna filozofia systemu i na tych samych pinach będzie co innego. Jedynie co się może pokrywać to zasilanie, Remote już niekoniecznie. Trzeba szukać rozpiski/schematu lub ściągać tapicerkę z drzwi i "przedzwonić" kable od głośnika do wzmacniacza.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 kwi 2020, 08:37 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 28.02.2019
Posty: 68
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
widzę, że wywiązała się fajna dyskusja :)

czy dokładając suba należy odciąc woofery przód?
a może jest opcja np. wpiąć się gdzies z DSP aby zmienić charakterystykę dla przednich wooferów i odciąć im pasmo 20-60hz - ktoś to trenował?

_________________
domoticz arduino blog


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 kwi 2020, 09:02 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Dokładając suba nie trzeba odcinać głośników w przednich drzwiach.
To nie jest dobry pomysł by głośnikom fabrycznym w przednich drzwiach zmieniać pasmo bo ich zadaniem jest przenoszenie niskich tonów a ustawiając im pasmo średnie pewnie będą grały lipnie.
Pamięta ktoś jakie kolory kabli mają przednie głośniki w drzwiach do wzmacniacza ? inaczej jak pisał kolega airbob dla pewności muszę rozbierać boczki drzwi by to sprawdzić i nie mam spinek do boczków bo lubią się łamać przy ściąganiu.

Ja myślę że to będą kolory jedna para przednich głośników czarny i biały kabel i następna para zielony i czerwony kabel.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 kwi 2020, 09:08 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 28.02.2019
Posty: 68
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
no tak, ale w GJ Bose basu jest aż nadto. Chcę dołożyć subwoofer, ale boję się jakiejś kakofonii przy takiej konfiguracji bez możliwości regulacji.

_________________
domoticz arduino blog


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 kwi 2020, 09:26 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Dodatkowy sub ma regulacje na pilocie, ja mam braki basu pod radiem.
Na pilocie JBl są regulacje :

1.Gain - układ chroniący przed przesterowaniem i wzmocnienie sygnału , airbob mnie poprali ale mogę napisać że to głośność suba. ( volume ? )
2. Bass boost - 0db do +12 db - czyli podbicie basu.
3. Low pass filter 45hz do 150 hz - czyli regulacja filtra dolnoprzep....
4. phase : 0 stopni lub 180 stopni - zmieniamy faze głośnika.

Pilot jest widoczny w nocy bo sie świeci na niebiesko.
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 kwi 2020, 12:09 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Hehe, padła data 2001r, i tak mi się skojarzyło, że w tamtym okresie to mój pierwszy subik do bagażnika, to był set
Pioneer TS-WX205 z piecykiem Alpine 3541 w mostku.
W sumie leżakuje gdzieś w czeluściach i pewnie działa do dzisiaj i to perfekcyjnie jak kiedyś, jeśli tak mogę powiedzieć, i może by to uruchomić w GJ
Był u mnie w większości mazd które miałem na krótką chwilę

Budowa bandpass od zawsze mi się podobała, zamknięta skrzynia z dwoma wydechami 20 lat temu robiła wielką furorę na osiedlu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 25 kwi 2020, 16:22 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Sami się domyślacie co mi powiedziała żona jak kupiłem tego suba JBl - baranie ile ty masz lat... :lol:
Generalnie pisałem do paru firm i wołają od 250 do 350 zl za podłączenie dodatkowego suba aktywnego, tak piszę jak ktoś nie jest na silach zrobić tego sam.
Ja będę robił sam, zamówiłem zestaw kabli na allegro 10mm2 i dodatkowe kable 2,5mm2 aby połączyć suba z przednimi głośnikami, bedę to łączył przy wzmacniaczu bose.

-- Dodano: 21 kwietnia 2020, o 16:38 --

Ktoś poda kolory kabli do przednich drzwi głośników ? aby nie rozbierać specjalnie boczków by sprawdzić.

-- Dodano: 25 kwietnia 2020, o 17:22 --

Szykam kabli z przednich głośnikow w drzwich by w wzmacniaczu bose podłączyć hi imput do aktywnej skrzyni.

Ma mam wzmacniacz model .G46D 66 A20
Mam identycznie podłączone kable do wzmaka bose jak w tym teście ale coś się nie zgadza.
Dziś rozebralem boczki i tak.
lewe przednie drzwi ( brazowy i bialy kabel do głośnika i kabel brazowy ma co jakiś czas plamy srebrnej fabry.
Prawe przednie drzwi ( niebieski i zielony kabel , oba co jakiś czas srebrne plamy na kablach.

Dokładnie oglądałem trzy wtyczki w wzmacniaczu bose i nigdzie nie ma takich par kabli :idea:
Możliwe że gdzieś po drodze kable z przednich głośników zmieniają kolor za nim dotrą do wzmacnaicza bose ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 25 kwi 2020, 16:31 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 661
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
25 kwietnia 2020, o 17:22 Grek77 napisał(a):
Możliwe że gdzieś po drodze kable z przednich głośników zmieniają kolor za nim dotrą do wzmacnaicza bose ?


W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe chociaż to domena francuskich aut. Miernik w garść i trzeba "przedzwonić" kable od głośnika do wzmacniacza. Odepnij wtyczkę od głośnika co byś od razu + i - nie namierzył bo będzie gdybanie który to który.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 25 kwi 2020, 17:19 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Dodam że mam identycznie podłączone kable do wzmacniacza jak w tym teście ale już kolory przy głośniku sie nie zgadzają.

https://www.mazda6club.com/threads/2014 ... is.440044/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 25 kwi 2020, 18:44 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 661
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Szkoda, że w tym temacie nie ma pełnej rozpiski jak wszystkie głośniki są podłączone do wzmacniacza. Chyba że czegoś nie zauważyłem.
Widać że "tylne" głośniki podłączone są równolegle i pracują jako monofoniczny kanał. Pytanie "tylne" to te w drzwiach czy te w tylnej półce. Odnoszę się do poglądowego rozmieszczenia głośników przedstawionego na zdjęciu w tym linku.
Jaki wrzeczywistości jest układ głośników w tym aucie, mógłbyś to przedstawić ?

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 kwi 2020, 08:08 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Tak dla jasności
Obrazek

Mam identyczne kolory kabli w wtyczce wzmacniacza jak na zdjęciu po lewej stronie ale już kable z lewego woofera w przednich drzwiach to u mnie brazowy i biały, prawa strona niebieski i zielony. ( czyli tylko jeden kolor sie zgadza z wtyczka , brązowy i zielony )
Wiele ludzi to już robiło, nikt nie pamiętam ? :) albo w mazdach 2102-2014 był inny wzmacniacz i inne kable, albo chłopaki oddawali do firmy car audio i ktoś to robil za nich i nikt nie wnikał jak dokładnie było podłączone. :)

Powiem wam że podłączenie aktywnego suba to prosta sprawa , tylko trzeba wiedzieć jakie kable gdzie podłączyć.
Zasilanie 10mm2 brałem z aku i nie ma szans przez otwory technologiczne , są tak poupychane że tam nic nie wejdzie, więc wierciłem wiertarką w grodzi koło układu kierowniczego, jest wiele meisjca i nie ma szans aby coś sie wkręcić po stronie silnika.
Mogę dokładnie opisać gdzie wiercić jak ktoś chce a masę brałem koło tylnej wnęki nadkola.
Generalnie wiercenie i poukładanie pod plastikami kabla + z aku do kufra i podłączenie kabla masy, wszystko mi zeszło z 40 min. pracy.

Ps.
Obrazek

Mazda 6 FL2 - 2016-2018 nie ma tego środkowego otworu, jest ten po prawej stronie i po lewej stronie a tam gdzie ten środkowy to jest blacha i tam wierciłem, od strony silnika widać że tam nic nie ma i nie ma możliwości by wiertłem zrobić jakieś szkody.

-- Dodano: 26 kwietnia 2020, o 09:08 --

Update.

Znalazlem <modlisie>
Na tym zdjęciu widać jak zmieniają się kolory z przednich głośników za nim dotrą do wzmaka.
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 29 kwi 2020, 11:16 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 661
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Czy mógłbyś coś podać z tego o co pytałem w poprzednim poście ?
Byłby pełny obraz jak wygląda system w tym aucie.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 maja 2020, 20:03 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Generalnie wszystko sie zgadza z tym w linku , robiłem pomiary ACC i ma 12 v czyli wezmę remone do wzmacniacza z ACC jako 2D z rysunku.
Może jutro wszystko podłacze.
Nie będę ściągał tylnych boczków drzwi by się upewnić czy te schematy sa dobre na 100% bo problem z klipsami do boczków.

Generalnie u mnie jest jak na tych rusunkach.

https://www.mazda6club.com/threads/2014 ... is.440044/

-- Dodano: 3 maja 2020, o 20:36 --

Jbl podłączony i gra. <spoko>
Nie potrzeba kabla niebieskiego remone, jesli podłączamy pod przednie głośniki w drzwiach to wzmak się wzbudza jak tylko włączy sie radio, więc wpiołem kable do przednich głośników w drzwiach a dokładnie do odpowiednich kabli przy wzmacniaczu bose.
Tak jak myślałem, ten sub jest za mocny, przy volume w radiu 10 ustawiłem gain w jbl na 60% a podbocie basu z 0-12 db dałem na 0db.
Jak ustawiłem jbl na 85% gain i podbicie na 6db to przy volume 14 w radiu lusterko w kabinie tak drga że nic przez nie nie widać, więc to dla mnie za wiele.
Fajny sprzęcik polecam. :)

Połączenie kabli + z aku, masę z nadkola, jak i hi imput ze wzmaka bose, teraz z moją wiedzą całość podłączenia suba aktywnego 28cm jbl to koło 2h pracy. :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 maja 2020, 13:22 
Wtajemniczony
Offline
Od: 26.02.2019
Posty: 174
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Witaj.
Niestety muszę Cię zasmucić .
Tak się gaina nie ustawia. Szybko sub zakończy żywot.
No chyba, że będziesz słuchał do 10 vol ;D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 maja 2020, 13:27 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Sub gra na ustawieniach z Bose, to też dużo zmienia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 maja 2020, 16:10 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Mam jak pisałem wcześniej ustawione na gain jbl 60% bo jak dam więcej to jest za wiele basu , podbicie basu oczywiście na 0 by nie było przesterów.
Nie działa na pilocie filtr, czyli mogę kręcić odciecie dolnego filtra od 50hz do 180 hz i gra tak samo, bo sygnał leci z przednich głośników a one już są obcięte bez fabryczny system, tak myślę. :idea:
Generalnie chciałem aktywnego suba bo słuchając radia ciągle mi brakowało basu.

Co do jakości basu to jest to bas miekki, zejście średnie, kontrola średnia.
W najnowszym mercu E klasa nie wiem jaki tam jest nagłośnienie premium ale bas był okropny, bardzo dudniący, twardy z fatalnym zejściem głośnika do niskich hz.
Miałem kilkanaście głośników i wzmacniaczy więc mam porównanie że ten jbl to nie zabija jakościa ale gra przyjemniej od fabrycznych subow merca czy bose w mazda cx5, lub skody superb.
Jesli ktoś wcześniej nie miał dobrych firmowych wzmacniaczy i subów 25/ 30 cm to będzie się zachwycał tym JBL.

Generalnie za takie pieniądze polecam. <spoko>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 maja 2020, 16:13 
Wtajemniczony
Offline
Od: 26.02.2019
Posty: 174
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Mozesz krecic gain z kabiny to plus i zarazem minus bo musisz uwazac aby nie przesterowac. Zestaw jest prosty do montażu no i we wnękę .A czy cena 1.7k za taki zestaw to okazja to bym polemizował :) najważniejsze że Tobie się podoba :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 6 maja 2020, 16:51 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.01.2019
Posty: 510
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Ja Mieszkam w De i tu kupiłem. za 179 euro co daje koło 790 zł. :)
Nie wiem dlaczego w pl kosztuje 1599zł. ( cena z ceneo.pl i allegro )

https://www.ebay.de/itm/NEUE-JBL-BASSPR ... 2749.l2649

daje lina na idealo.de to takie ceneo.pl

i ceny od 180 do 350 euro, wychodzi ze jbl ma ceny promocyjne w De.

https://www.idealo.de/preisvergleich/Of ... audio.html


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.