Teraz jest N, 28 kwi 2024, 09:00

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 21 lip 2023, 08:13 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.11.2018
Posty: 6
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Ponawiam prośbę: jeśli masz, lub ktoś ma schemat audio bose gj przed liftem, z opisem kolorów, to będę niebywale wdzięczny.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 8 sie 2023, 06:11 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.08.2023
Posty: 1
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Active
Region: śląski
Witam.
Na początek , tak przeszukałem forum jak i cały internet w poszukiwaniu odpowiedzi, niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, wiec zapadła decyzja o załozeniu nowego tematu.
Szukam odpowiedzi na temat podłaczenia wzmacniacza i suba w mojej nowo nabytej Mazdzie 6 GJ 2015 po lifcie z Bose.
12 lat temu byłem posiadaczem mazdy rx8 i jakoś tam sobie poradziłem z dodatkowym wzmacniaczem, w GJ wygląda to troche inaczej.
Ale wracam do pytania o wtyczke za tylnymi fotelami, jak internet mówi powinno to być podłączenie do org. suba mazdy tylko problem ze ta wtyczka jest troche inna niz większość mowi.
Jedni mowią ze powinno być 4piny inni 5 a ja mam wtyczke ośmio pinową gdzie wchodzą 6 piny.
Więc jezeli okaże sie że to wtyczka do suba, czy moge podłączyć tam wszystko(remote, kanały, wraz z zasilaniem + ? Czy musze kabel plusowy ciągnąć z aku?
Dzięki za pomoc, jeżeli takową otrzymam.


Ostatnio edytowano Wt, 8 sie 2023, 06:11 przez maciekelga, łącznie edytowano 3 razy
Połączono z istniejącym tematem. Zapoznaj się z tym wątkiem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 lis 2023, 09:58 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.02.2023
Posty: 48
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Witajcie. Proszę o pomoc. Przeczytałem cały temat i zdecydowałem się zamontować aktywny woofer Bose z Mazdy .

Na zagranicznym forum znalazłem schemat podłączenia oryginalnego wzmacniacza Bose, który w roczniku 2016 znajduje się pod fotelem.

Sygnał został skradziony z kostki 515 A, kabelek 1O oraz 1M. Następnie kabelki podłączone do aktywnego filtra jak na zdjęciu. Gra ładnie ale jednak trochę cicho.

Zasilanie do aktywnego filtra podłączone z kostki 515B kabelek 2D. 12v po stacyjce.
Zasilanie subwoofer bezpośrednio z akumulatora jak radziliście.

Pytanie 1.
Czy da się jeszcze jakoś wzmocnić ten sygnał aby subwoofer grał mocniej? Aktywny filtr ustawiony na max. Gra mocniej przy większej głośności a ja bym chciał uzyskać większą głębie dźwięku przy mniejszych głośnościach.
Czy są takie aktywne filtry ale mocniejsze?

Pytanie 2.
Aktywny filtr ma wejście audio LIN, RIN i GND. Czy ten GND to ma być masa z samochodu czy z głośników w tym przypadku kostka 515A kabelek 1P i 1N?

Pytanie 3.
Gdy uruchamiany jest silnik słychać jak aktywuje się subwoofer. Czy zrobiłem coś źle z podłączeniem czy ten typ tak ma. Zasilanie bezpośrednio z akumulatora jak radziliście.

P.S.
Zakupuony subwoofer ma symbol G21B66960.

Schemat wzmacniacza BOSE.jpgFiltr dolnoprzepustowy.jpg

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 mar 2024, 20:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.12.2023
Posty: 9
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: świętokrzyski
Ja dziś zbaraniałem co mam właściwie na pokładzie, w centralnym punkcie deski siedzi zaślepka głośnika i jakaś płytka podpięta przewodem (piszczyk od czujników parkowania lub jakiś czujnik), w rogu podszybia pod panelem siedzą głośniki 4ohm 25W w miejscu tuch większych, po mniejszych nie ma śladu, do drzwi jeszcze nie zajrzałem ale obstawiam jakieś współosiowe bo widziałem na stronie mazdy że szły 2 rodzaje w drzwiach a po odpięciu góry i tak słyszę wysokie tony (możliwe też że idzie w drzwi pełne pasmo), pod fotelem siedzi pucha metalowa a auto podobno wyszło z Bose na pokładzie z salonu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 18 kwi 2024, 18:47 
Świeżak
Offline
Od: 25.03.2024
Posty: 15
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyGO
Region: warmińsko-mazurski
Powiedzcie mi czy jest jakaś opcja, aby moje radyjko obsługiwało pliki .flac z pendriva?

_________________
Mazda 6 GJ 2.5 PB pali: Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 485 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.