Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:53

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 10 lut 2016, 10:41 
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2015
Posty: 428
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Mam pytanie, czy odkupując taką kartę z rocznika 2014 z nawigacją Tom Tom, mogę ją użyć do auta z 2015 (w nowych modelach już jest inna nawigacja).

Zadziała czy nie?

Pozdr.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 lut 2016, 10:55 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 28.09.2013
Posty: 1230
Rok produkcji: 2015
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
W nowych modelach jest już navi HERE

_________________
Audi A5 1,8TFSI ,244 PS , 396 Nm :twisted:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 lut 2016, 11:00 
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2015
Posty: 428
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Ale też dawana na karcie SD i aktualizacje robi się na karcie poza autem. Pytanie czy zadziała TomTom ?
Obecnie w salonie taka karta kosztuje 2750zł co uważam za chorą cenę.


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Śr, 10 lut 2016, 19:40 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Takie rzeczy się załatwia podczas negocjacji cenowych przy zakupie samochodu, wtedy akcesoria są gratis lub w zupełnie innych cenach (dużo niższych).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 07:09 
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2015
Posty: 428
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Nic nie dało się wynegocjować. Niby do salonu navi przychodzi na fakturze w cenie 2749 :)
W sumie zasugerowałem sięteż tym że bez tego można żyć mając zewnętrzną nawigacje.


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 14:02 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Słabo negocjowałeś, jeżeli dealer taki hardy to trzeba było iść do innego.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 14:27 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2105
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Negocjować ? czy "prosić się" o w sumie mało użyteczny w porównaniu do zewnętrznych navi bajer? Akurat to, że się nie trzeba przepychać, jeździć po kraju za ofertami, upraszać o jakieś rabaty to fajna cecha sprzedaży Mazd. To nie bazar arabski i bardzo dobrze. Jest produkt, jest cena - odpowiada kupuję, nie odpowiada nie marudzę tylko nie kupuję.
(tomtom - gdzieś w sieci krążyła kopia .iso, ale rzekomo nie działa po FL. Do tej po FL trzeba by tą kartę mieć i skopiować jeszcze przed użyciem pierwszym z tego co wiem, jakieś pliki się kasują czy modyfikują po pierwszym użyciu. Czy coś. Szkoda zachodu)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 14:30 
Offline
Andrzejsr napisał(a):
(tomtom - gdzieś w sieci krążyła kopia .iso, ale rzekomo nie działa po FL.


Po FL raczej nie zadziała bo tam są mapy HERE....


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 17:01 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 17.08.2015
Posty: 55
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Matarez napisał(a):

Po FL raczej nie zadziała bo tam są mapy HERE....


A nie Navteq? Tak przynajmniej pisze na mojej karcie.


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 17:46 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Andrzejsr napisał(a):
Negocjować ? czy "prosić się" o w sumie mało użyteczny w porównaniu do zewnętrznych navi bajer?

Tak, mam to gratis jak wiele innych akcesoriów samochodzie. Jak to się stało? Bo nie poszedłem na łatwiznę i nie kupiłem w pierwszym najbliższym salonie. Co do użyteczności, to wiem coś o tym, jeździłem przez 5 lat w GH z NaviExpertem w telefonie. Nie dziękuję, wolę sto razy drewnianego TomToma, który działa bez zarzutu, poza tym smsy czy rozmowa telefoniczna w czasie jazdy nie zmuszają mnie do klikania. Nie muszę za każdym wyjazdem wkładać telefonu w niepotrzebny mi uwchyt, który zabiera mi miejsce. Nie muszę podłączać do ładowania co chwilę. Za dużo tych minusów. A tak navi mam zawsze pod ręką, klikam i mam mapę i bieżącą prędkość, chcę to wytyczam trasę nie chcę nie wytyczam. O wszystkich fotoradarach informuje na bieżąco. Funkcjonalność jest super i to w cenie samochodu. :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 21:05 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2105
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
No, a my od lat jeździmy na telefonicznej, ja jadę, żona ustawia, rąk od kierownicy nie odrywam, w uchwyt nie wkładam - jeszcze mniej obsługowa navi :) w pojedynkę nigdy nie jest potrzebna bo to auto jeździ dalej tylko na rodzinne wyjazdy więc - każdemu wg potrzeb, nie będę się przekomarzał, wiem czego potrzebuję a czego nie.
Ale objazdy w czasie rzeczywistym i ruch na bieżąco w telefonicznej są czymś niesamowitym - nawet gdybym miał sam umieszczać w uchwycie - zasługują na to i na wszystko. Ech, ten postęp. Ba, zdjęcia miejsca do którego jedziemy - który budynek. Przy obecnym postępie każda fabryczna w momencie gdy wychodzi jest już czymś przestarzałym.
Ale rozumiem gdy ktoś jest PH czy coś takiego i jeździ co chwilę gdzie indziej z biurem w wozie dzwoniąc facebookując i co tam jeszcze na raz. Zawsze jedna rzecz mniej na tel.

-- Dodano: Cz, 11 lut 2016, 21:04 --

(fotoradaty itd. - polecam Yanosik GT - idealnie pasuje pod konsolą centralną obok gniazda zapalniczki - na wcisk w pionie, super gadżet, od niecałego roku używam i nie było suszarki o której nie wiedziałem wcześniej odpowiednio - a jeździłem i o 5 czy 6 rano w sob/niedź/świeta więc użytkowników mniej zalogowanych, od niedawna jakaś aktualizacja oprogramowania była i można wyłączyć żeby nie gadał o robotach drogowych czy zatrzymanych pojazdach - bo w tym trochę nadgorliwy jest). Patrole lotne cwyilne również trafnie zgłaszał. I nie papla i nie jedzie łaciną i debilnymi gadkami jak z cb. Prostota i funkcjonalność. Robi co należy. Jak Mazda :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 lut 2016, 15:08 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 09.08.2014
Posty: 465
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Andrzejsr napisał(a):
........
Ale objazdy w czasie rzeczywistym i ruch na bieżąco w telefonicznej są czymś niesamowitym - nawet gdybym miał sam umieszczać w uchwycie - zasługują na to i na wszystko. ....


Ale objazdy w czasie rzeczywistym działają w TomTomie - w tym roku jadąc z Monachium w kierunku Austrii TomTom zgłosił mi korek i zaproponował objazd - skorzystałem i zaoszczedzilem 45min (drugie auto nie uwierzylo ;)). Oczywiście nie byłem swiadomy wczesniej tej fukcji :D :lol: .

Jeździłem z telefoniczną i doceniam zalety wbudowanej - na tyle, że dokupiłem u siebie juz po odbiorze auta. Po prostu jest wygodniej a do tego TomTom umożliwia wgranie wszystkich punktów typu stacje, wulkanizacje, promy, etc. co jest mega przydatne moim zdaniem. Oczywiście w zyciu nie dałbym 5k i więcej za Navi fabryczną, z drogimi możliwościami updatu map. Tutaj cena (szczególnie przy zamówieniu auta) jest uczciwa.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 13 lut 2016, 09:27 
Offline
marco406 napisał(a):
A nie Navteq? Tak przynajmniej pisze na mojej karcie.


"MAZDA korzysta z map dostarczanych przez firmę HERE, która jest światowym liderem w dziedzinie najwyższej jakości danych map cyfrowych. Mapy HERE mają zasięg globalny i tworzone są przez ponad 2000 analityków danych geograficznych. Rezultatem jest mapa wykorzystywana na całym świecie 100 milionów razy dziennie"

https://mazda-eu.naviextras.com/shop/portal/support


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: So, 13 lut 2016, 12:20 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 17.08.2015
Posty: 55
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Matarez napisał(a):

"MAZDA korzysta z map dostarczanych przez firmę HERE, która jest światowym liderem w dziedzinie najwyższej jakości danych map cyfrowych. Mapy HERE mają zasięg globalny i tworzone są przez ponad 2000 analityków danych geograficznych. Rezultatem jest mapa wykorzystywana na całym świecie 100 milionów razy dziennie"

https://mazda-eu.naviextras.com/shop/portal/support


Masz rację to mapy Here. Sprawdziłem w kilku szczegółach i wygląda to tak samo. Tylko stan aktualności jest mocno do tyłu. Ciekawe kiedy pojawią się poprawki które wprowadziłem w Here Creator pół roku temu?

Ciekawe, Navteq został przejęty przez Nokię w latach 2007-2008 i poprzez Nokia Maps i Ovi Maps stał się aktualnie mapami Here. Dziwi tylko, że po tylu latach Mazda nadal posługuje się kartami SD z logo Navteq.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 13 lut 2016, 18:00 
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2015
Posty: 428
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Ładnie mnie zjechaliście a ja tylko zapytałem czy mając kartę z rozbitej Mazdy z 2014 z TomTomem, po odkupieniu w użyciu u mnie zadziała. Nic więcej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 13 lut 2016, 18:21 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 29.11.2014
Posty: 240
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
BigCactus napisał(a):
Ale objazdy w czasie rzeczywistym działają w TomTomie - w tym roku jadąc z Monachium w kierunku Austrii TomTom zgłosił mi korek i zaproponował objazd - skorzystałem i zaoszczedzilem 45min /

Aktywowałeś trafic w Niemczech tak jak pisali na forum? Czy ta aktywacja działa dłużej niż przez miesiąc?


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: So, 13 lut 2016, 20:10 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
ace2 napisał(a):
Ładnie mnie zjechaliście a ja tylko zapytałem czy mając kartę z rozbitej Mazdy z 2014 z TomTomem, po odkupieniu w użyciu u mnie zadziała. Nic więcej.

Sama karta jest nieważna. Jak działa Navi można użyć czystej karty a potem w kompie przez TomTom Home wgrać na nią mapy. Ważny jest czytnik kart, bo razem z nim jest moduł nawigacji, który połączony jest kabelkiem z stacją NB1.

Co u Ciebie się dzieje na ekranie jak naciśniesz przycisk NAV?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 14 lut 2016, 17:09 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 09.08.2014
Posty: 465
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Przemo napisał(a):
BigCactus napisał(a):
Ale objazdy w czasie rzeczywistym działają w TomTomie - w tym roku jadąc z Monachium w kierunku Austrii TomTom zgłosił mi korek i zaproponował objazd - skorzystałem i zaoszczedzilem 45min /

Aktywowałeś trafic w Niemczech tak jak pisali na forum? Czy ta aktywacja działa dłużej niż przez miesiąc?


Nic nie aktywowałem - sama z siebie tak zadziałała :).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 14 lut 2016, 20:11 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 29.11.2014
Posty: 240
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Jak to? ale włączyłeś traffic w nawigacji prawda? No bo skąd niby NAVi miałaby wiedzieć o korku. Dziwne ze nic więcej nie musiałeś aktywować. A w Polsce tez działa Ci traffic?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 14 lut 2016, 22:31 
Offline
BigCactus napisał(a):
Nic nie aktywowałem - sama z siebie tak zadziałała


Raczej niemożliwe.... :idea:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: N, 14 lut 2016, 22:32 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Możliwe, są 2 rodzaje Traffica, z FM i po GSM (ten co się aktywuje i płaci abonament).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 14 lut 2016, 22:45 
Offline
No fakt - nie zaskoczyłem, że chodzi o Traffica z FM :oops: Jadąc do Austrii w ubiegłym roku sam z niego korzystałem :-P

Jeżdżąc po "mojej" okolicy i mając aktywny "TA" to Traffic "łapie" czeskie komunikaty drogowe... :wink:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 lut 2016, 07:40 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 09.08.2014
Posty: 465
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Matarez napisał(a):
BigCactus napisał(a):
Nic nie aktywowałem - sama z siebie tak zadziałała


Raczej niemożliwe.... :idea:


Być może tak jak napisał tombien to ten z FM - nie wiem. Po prawej stronie na tym pasku pionowym pokazywał mi przez całą drogę zdarzenia przede mną, odległość do nich i opóźnienie jakie spowodują. Pokazał mi zarówno to o czym napisałem, jak i wcześniejszy korek za Norymbergą.

Co do PL nie mam pewności - coś mi świta, że jadąc kiedyś nad morze w PL również pokazywał opóźnienie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 lut 2016, 16:21 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Na jesieni zeszłego roku mój ojciec wojażował po Europie i w Niemczech też mu w pewnym momencie TomTom zaproponował zmianę trasy ze względu na zmieniającą się sytuację drogową. Beż żadnego wcześniejszego aktywowania, tak po prostu samo z siebie.

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 lut 2016, 22:39 
Offline
Traffic z radia FM - działa w Europie zachodniej, w Czechach, nie wiem czy na Słowacji <niewiem>


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 lut 2016, 08:06 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 09.08.2014
Posty: 465
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Ale to zależy od kraju a nie od danej stacji radiowej i sygnału jaki wysyła?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 lut 2016, 08:59 
Offline
Od kraju pewnie też, nie każda stacja radiowa wysyła takie komunikaty....


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 lut 2016, 13:27 
Bywalec
Offline
Od: 24.11.2015
Posty: 428
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
tombien napisał(a):
ace2 napisał(a):
Ładnie mnie zjechaliście a ja tylko zapytałem czy mając kartę z rozbitej Mazdy z 2014 z TomTomem, po odkupieniu w użyciu u mnie zadziała. Nic więcej.

Sama karta jest nieważna. Jak działa Navi można użyć czystej karty a potem w kompie przez TomTom Home wgrać na nią mapy. Ważny jest czytnik kart, bo razem z nim jest moduł nawigacji, który połączony jest kabelkiem z stacją NB1.

Co u Ciebie się dzieje na ekranie jak naciśniesz przycisk NAV?


Pokazuje współrzędnie GPS i zaprasza do zakupu navi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 lut 2016, 14:52 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 04.02.2016
Posty: 254
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
BigCactus napisał(a):
Ale to zależy od kraju a nie od danej stacji radiowej i sygnału jaki wysyła?

Wychodzi na to, że zależy od kraju, a nie od stacji. 8GB pendrive w gnieździe USB zapewniał właściwą oprawę muzyczną przez cały wyjazd i radio za granicą nie było ani razu używane. Zaprogramowane miało warszawskie stacje FM i to wszystko.
Wychodzi na to, że system działa całkowicie automatycznie, bez konieczności ingerencji ze strony użytkownika. Po prostu odbiornik radiowy, nawet wtedy gdy nie jest używany w sensie odsłuchu, odbiera informacje typu Traffic czy RDS TA czy śledzi stacje (AF). Być może w przypadku systemu Traffic wspomagany jest również przez nawigację, która podaje mu, na jakich częstotliwościach w zależności od aktualnej pozycji, ma odbierać potrzebne dane.

_________________
Shutter vel Szymon SQ5OVK


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 21 lut 2016, 15:24 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 23.11.2014
Posty: 29
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: lubelski
Andrzejsr, możesz wrzucić zdjęcie jak zamontowałeś yanosika? Też się nad nim zastanawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.