Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:34

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 11 sty 2014, 12:12 
Świeżak
Offline
Od: 10.12.2013
Posty: 25
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: dolnośląski
Mam coś takiego że jak wyciągnę kartę z navi w celu np. dogrania poi, po ponownym włożeniu gubione są niektóre ustawienia... np. wyświetlają się znowu mile zamiast km. Czy ktoś też tak ma?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 sty 2014, 23:27 
Offline
Hil76 napisał(a):
Mam coś takiego że jak wyciągnę kartę z navi w celu np. dogrania poi, po ponownym włożeniu gubione są niektóre ustawienia... np. wyświetlają się znowu mile zamiast km. Czy ktoś też tak ma?

kiedyś mi się tak zrobiło jak piszesz...ale tylko raz


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 sty 2014, 14:33 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 174
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Przy każdej aktualizacji ginie część ustawień. Głownie mile/km, F/*C, itp. Reszta jak widzę zostaje.
Także chyba "normalne".

ps. a jak nie przy każdej aktualizacji, to na pewno przy zmianie wersji softu lub mapy.

_________________
w chwilach wolnych od korpo --> making noise


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 16 sty 2014, 15:52 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Robiłem kilkanaście razy jakies zmiany na karcie - jeszcze tak nie miałem, żeby zgubił ustawienia, chyba, że sam to zrobiłem w menu - przyróciłem ustawienia fabryczne.

Hil76
Jaką wersję softu masz w navi?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 sty 2014, 08:35 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Cellulit po co ci tyle aktualizować ,zrób raz a dobrze i będzie wszystko chodziło.Im więcej będziesz mieszał tym pewnie gorzej będzie.Ja zrobiłem miesiąc po zakupie auta aktualizacje i wszystko działa. Przed wakacjami zrobię kolejną aktualizację i powinno być OK.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 sty 2014, 09:41 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
koliber1960 a ja uważam, że zawsze powinno się zrobić aktualizację nawigacji (i program i mapy) zaraz po tym jak taka aktualizacja będzie on-line. Po to są aktualizacje :) - poprawiają, dodają, zmieniają, polepszają.

Zresztą cały proces nie jest trudny, może tylko trochę czasochłonny. No i aktualizacje pojawiają się raz na kilka miesięcy.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 sty 2014, 10:48 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Ale ja o tym mówię .Raz na kilka miesięcy. Zgadam się z tobą. Tylko nie ma co mieszać co chwilę. Myślę,że jak robiłem w październiku a następną w gdzieś tak w kwietniu-maju to wystarczy przed urlopem. Akurat.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 sty 2014, 13:27 
Świeżak
Offline
Od: 10.12.2013
Posty: 25
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Region: dolnośląski
W instrukcji jest coś na temat klapki: po przesunięciu odbywa się zapis danych na kartę, który może trwać ok. 3 sekundy i dopiero po tym czasie można wyjąć kartę. Być może wtedy zapisywane są ustawienia... Do tej pory wysuwałem kartę przy całkowicie wyłączonym zapłonie od razu po odsunięciu klapki. Muszę to sprawdzić.

tombien: Zaktualizowałem ostatnio do najnowszej, nie pamiętam dokładnie oznaczenia, muszę sprawdzić.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 sty 2014, 17:41 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.11.2013
Posty: 772
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nie jestem pewien, jak czytałem to zaleceniem instrukcji było najpierw wyłączyć silnik i dopiero odsunąć klapkę.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 sty 2014, 17:57 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Trzeba zgodnie z instrukcją

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 18 wrz 2016, 13:02 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Ja mam tak od ponad 2 lat i jest to wybitnie wkurzające ...
Zmiana kilometrów na mile czy Celsjuszy na Fehrenheity jest tylko lekko irytująca (przywrócenie ustawień to minuta pracy), ale usuwanie ustawień dotyczących ostrzegania przed POI dla mnie to już problem.

Od początku korzystania z GJki wgrywam na kartę NB1 zestaw POI związanych z radarami (dla Polski i wielu innych krajów) - ostrzegają mnie przed fotoradarami, lokalizacjami z potencjalną kontrolą radarową, samochadami z wideoradarami, itd.
Nie jest to Janosik, ale jednak pomaga - nie muszę nawet uruchamiać nawigacji by słyszeć te ostrzeżenia w trakcie jazdy.
Konfiguracja ostrzegania przed tymi punktami POI zajmuje dobrą godzinę-dwie (sporo klikania na ekranie NB1) i powinna być jednorazowa - w przypadku posiadanej przeze mnie nawigacji TomTom 930 wystarczyło zrobić to raz, a przy aktualizacjach mapy ustawienia te zachowywane były zawsze w pliku MapSettings.cfg w katalogu mapy.
W NB1 jest inaczej, ustawienia mapy powędrowały z katalogu mapy do obrazu linuxowej partycji ext3 (pliku loopback.ex3 zapisanego na karcie pamięci), w środku znajduje się plik mapsettings.tlv i podejrzewam, że to w nim zachowane są wspominane ustawienia.
Powinno to działać jak poprzednio, lokalizacja pliku konfiguracyjnego nie powinna mieć żadnego znaczenia - coś tu jednak twórcy NB1 wykombinowali i nie działa to jak należy - gdy w NB1 wyjmę kartę pamięci, bardzo często prawie wszystkie ustawienia dotyczące POI są czyszczone.

Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje, potrafi to wszystko działać ładnie długie miesiące (np. pół roku), a gdy wyjmuję kartę pamięci z czytnika NB1 ... często ciach, wszystko wyzerowane.
Działo się tak na inicjalnym navcore (bodajże 10.853), na oryginalnym 10.854, na patchowanym Simby (GPSurl) 10.854 i 10.855 (z którego teraz korzystam).

Pobawię się w jakimś momencie podmieniając plik mapsettings.tlv na zachowany w moich backupach NB1 i sprawdzę czy można podczas aktualizacji mapy przywracać ustawienia poprzez każdorazowe ręczne kopiowanie samego pliku konfiguracyjnego do obrazu loopback.ex3 - nie jest to jednak czynność na 3 sekundy pracy, wymagać będzie dodatkowych narzędzi.

Jeśli ktoś z Was poradzi sobie wcześniej z problemem (mi może zająć i ze 2 miesiące, bo nie mam teraz dostępu do Mazdy) - dajcie proszę znać - przyda się wiedza o tym jak z kłopotem można sobie poradzić.

Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: N, 18 wrz 2016, 13:11 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Korzystam z dodatkowych POI (radary, stacje, parkingi itd.) i ani razu po wgraniu aktualizacji mapy, systemu czy punktów nie musiałem ustawiać powiadomień na nowo.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 18 wrz 2016, 13:18 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Ja niestety tak, a w przeciągu ostatnich 2 lat używałem co najmniej czterech różnych wersji navcore i trzech różnych kart pamięci :/ (więc nie jest to wina karty czy nieaktualizowanego navcore).
Jedni mają szczęście, innym NB1 czyści informacje o POI :P


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 20 wrz 2016, 12:33 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Niestety, nie zauważyłem, ale po wgraniu nowej wersji oprogramowania zniknęły ikonki POI i ostrzeżenia.
Nadpisanie ikonek, które były na karcie pomogło, no i niestety ostrzeżenia trzeba było ustawić na nowo.

Zatem AlbertoTombak zwacam honor, ale dotyczy to wyłącznie zmiany softu, aktualizcja map czy POI nie wymaga ponownych ustawień jw. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 wrz 2016, 15:42 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Ja się nie kłócę - u Ciebie to nie występuje i to rozumiem, mnie ten błąd niestety dotyka również przy aktualizacji map (generalnie dość często przy wyjęciu karty, niezależnie od celu jej wyjęcia).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 mar 2017, 21:34 
Świeżak
Offline
Od: 15.10.2016
Posty: 28
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
U mnie po aktualizacji znikają wszystkie ulubione adresy


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 mar 2017, 00:29 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Hil76 napisał(a):
W instrukcji jest coś na temat klapki: po przesunięciu odbywa się zapis danych na kartę, który może trwać ok. 3 sekundy i dopiero po tym czasie można wyjąć kartę. Być może wtedy zapisywane są ustawienia... Do tej pory wysuwałem kartę przy całkowicie wyłączonym zapłonie od razu po odsunięciu klapki. Muszę to sprawdzić.


Dzięki za podpowiedź ... sprawdziłem temat i tu chyba leży pies pogrzebany.

Do tej pory:
1) wyłączałem przyciskiem samochód/system multimedialny
2) otwierałem klapkę karty pamięci
3) przesuwałem "slajder" klapki
4) wyjmowałem kartę
Samochód w większości przypadków tracił wszystko, co ustawiłem (ostrzeganie przed fotoradarami, jednostki, kolory mapy, itd.).

Tym razem:
1) przy uruchomionej nawigacji otworzyłem klapkę
2) przesunąłem "slajder" klapki
3) przeczytałem komunikat o możliwym bezpiecznym wyjęciu karty (trwa to wspomniane kilka sekund)
4) wyjąłem kartę

Temat powtórzony wielokrotnie, wszystkie ustawienia zostały poprawnie zapisane.
Sprawdziłem zawartość pliku loopback.ex3 z katalogu loopdir (tam zachowywane są wszystkie ustawienia) ... zmieniał się jak należy.
Robiłem to samo wcześniej przy wyjmowaniu karty pierwszym sposobem ... wtedy plik loopback.ex3 potrafił być kompletnie niezmieniony.

Wniosek?
Przy uruchomionej nawigacji przesunięcie "slajdera" sprawia, że wszystkie ustawienia zapisywane są na karcie przed jej wyjęciem.

Dzięki za pomoc w rozwikłaniu zagadki.

Pozdrawiam!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 mar 2017, 10:22 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.08.2014
Posty: 637
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: warmińsko-mazurski
Brawa dla tego Pana <brawo>


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Śr, 22 mar 2017, 18:54 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
AlbertoTombak napisał(a):
u Ciebie to nie występuje i to rozumiem

AlbertoTombak napisał(a):
Przy uruchomionej nawigacji przesunięcie "slajdera" sprawia, że wszystkie ustawienia zapisywane są na karcie przed jej wyjęciem.

Testowałem dzisiaj to do czego doszedłeś, u mnie też tak jest. Czyli jeżeli mi nie znikały ustawiania to tylko dlatego, że zupełnie nieświadomy wyciągałem kartę na włączonym NB1. Nie skojarzyłem zależności.
Bardzo Ci dziękuję za odnalezienie sposobu na obejście problemu. Zaoszczędzi to czas, który trzeba poświęcić na ponowne ustawianie opcji. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 mar 2017, 20:36 
Świeżak
Offline
Od: 15.10.2016
Posty: 28
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Zrobiłem tak jak w opisie i po aktualizacji i tak znikły mi ulubione?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 mar 2017, 23:28 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
tombien napisał(a):
Bardzo Ci dziękuję za odnalezienie sposobu na obejście problemu. Zaoszczędzi to czas, który trzeba poświęcić na ponowne ustawianie opcji. :)


To ja bardzo dziękuję - bez Waszych uwag nie przetestowałbym tematu, przez długi czas męczenia się z problemem nie próbowałem nawet raz wyjąć karty przy uruchomionym NB1.

Pozdrawiam!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 maja 2017, 07:23 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 28.02.2013
Posty: 480
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
AlbertoTombak

Napisałeś

Tym razem:
1) przy uruchomionej nawigacji otworzyłem klapkę
..
..

Tzn. Mając wyświetloną nawigację TomToma ? Czy wystarczy jak jest zapłon włączony i włączony system multimedialny ale bez znaczenia na jakiej karcie np. radio, tel etc ..
Pytam bo TT i tak chodzi w tle.
?

-- Dodano: Pn, 22 maja 2017, 08:23 --

Patent nie działa jeśli jednocześnie aktualizujemy app oraz mapy TT.
Przynajmniej u mnie nie zachowało tego co miałem wcześniej.
Ale to i tak moja ostatnia przygoda z NB1 za rok wkładam jakąś alternatywną stację :wink: .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 maja 2017, 07:41 
Offline
CzerwonaStrzala napisał(a):
za rok wkładam jakąś alternatywną stację


Masz już coś "na oku" :wink: ?


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 24 maja 2017, 13:45 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 174
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No brawo dla tego Pana !!! <spoko>
Nie mam siły wałkować z supportem TomToma znikania ulubionych. Każą mi kopiować do POI . Chyba podeślę im linka, niech się uczą :-P

ps. czyli rozumiem, że alternatywą do zamykania lub nie zamykania "slajdera" jest kopia loopback.ex3, którą nadpisujemy plik po aktualizacjach?

_________________
w chwilach wolnych od korpo --> making noise


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 29 maja 2017, 12:51 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 28.02.2013
Posty: 480
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Matarez napisał(a):
CzerwonaStrzala napisał(a):
za rok wkładam jakąś alternatywną stację


Masz już coś "na oku" :wink: ?


Nie chcę zaśmiecać tu wątku ale mam na oku tą
https://www.alibaba.com/product-detail/Kirinavi-WC-MZ1013-10-2-navigation_60649039618.html?spm=a2700.7724838.0.0.eRRzgT z wątku o alternatywnych stacjach.

Chciałbym ją jednak widzieć w realu i podejrzeć np. jak szybko startuje kamera zaraz po uruchomieniu :wink: .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 lip 2017, 18:51 
Amator
Offline
Od: 11.01.2015
Posty: 61
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Prawdopodobnie jak wielu innym, przy aktualizacji map/speed kamer i innych takich w TomTom Home nawi resetuje się do ustawień domyślnych, gubiąc przy okazji ulubione punkty oraz czasem ustawienia.
Z uwagi na to że trochę ich mnie się nazbierało, wkurzało mnie to do łez, bólu i upojenia.

Oczywiście, można sobie zbackupować przed aktualizacją loopback.ex3 i przywrócić po, ale czasem nawi po tym zabiegu krzaczy.
Jak sądzę, zapisuje sobie jaieś dane odnośnie wersji czy innych takich, przy okazji kasując to co potrzebne, niestety.

No dobrze... więc: mając dość i wiedząc że ta cholera tak ma, poszukałem metody na rodybanie dziada. Ponieważ TomTom na NB1 to android, na co zresztą wskazuje użyte rozszerzenie obrazu partycji Ext3: ex3, zacząłem szukać jak się do dziada dobrać spod Windy (pod Linuksem to proste: montujesz, edytujesz co potrzeba i już).
Zacznijmy od podstaw: mam Windę 7 64, nie wiem jak oraz czy działa na innych.

Potrzebne 2 kawałki software: ext2Fsd oraz OSFMount (wujek Google podpowie gdzie szukać). Po zainstalowaniu, restart.

Ja sobie zrobiłem folder Loopdir na C: z 2 podfolderami: old i new, żeby mi się nie pokrzaczyło, ale tu pełna dowolność.
Jak nietrudno się domyślić, w "old" kopiujemy loopack.ex3 z karty PRZED update w TomTom Home.

Robimy se sobie update w TomTom Home, ZAMYKAMY TT Home i wywalamy z traya.

Plik z karty loopback.ex3 (po update) kopiujemy do folderu: "new". Robimy sobie na wszekli wypadek kopię zapasową, np zmieniając nazwę pliku na karcie na loopback.bak.

Odpalamy OSFMount (ext2Fsd to tylko sterownik i sobie gdzieś tam siedzi, więc nie ruszać).
Klikamy na "Mount new...", wybieramy plik z folderu "old". Wszystko domyśllnie POZA: ODZNACZAMY "mount as read only".
Powinna pojawić się nowa litera dysku z zamontowaną partycją STAREGO, nieruszonego obrazu.
Na tymże zamontowanym dysku jest parę folderów, w tym: personal. Włazimy. Wewnątrz jest podfolder pois. Włazimy.
A cóz tam zajączek schował? Favorities.ov2, które radośnie kopiujemy sobie gdziekolwiek na inny dysl (proponowałbym do folderu "new", gdzie siedzi loopback.ex3 po update dla wygody.

Wracamy do OSFMount, zaznaczamy zamontowany obraz i klikmy Dismount.
Powtarzamy operację montowania, tym razem wybierając folder new (znowu pamiętając żeby ODZNACZYĆ read only access!!!).
No cóż, to chyba proste teraz? Kopiujemy Favorities.ov2, (to ze starej karty) do odpowiedniego folderu zamontowanego obrazu.
Zaznaczamy obraz w OSFMount i klikamy Dismount (to chyba ważne, u mnie np. Dismount All and Exit wywala błąd).

Kopiujemy zmodyfikowany loopback.ex3 na kartę i... po zawodach.

P.S1: Jeżeli coś się pokrzaczy, zawsze możemy skorzystać z kopii zapasowej: skasować na karcie loopback.ex3 i zmienić nazwę loopback.bak na loopback.ex3.

P.S2: To, że wyekstrahowany plik Favourities.ov2 JEST plikiem ov2 i można go dowolnie edytować POI Editorem to tak oczywiste, że nawet pisać nie trzeba, prawda? ;)


Ostatnio edytowano Śr, 12 lip 2017, 19:31 przez Huncwot, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 13 lip 2017, 10:43 
Offline
No przecież...Wszystko jasne jak słońce

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 13 lip 2017, 12:17 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Taaaa ... proste, jak przysłowiowa "budowa cepa".
Od dzisiaj mogę już spokojnie spać. :wink:

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 13 lip 2017, 12:59 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.08.2014
Posty: 637
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: warmińsko-mazurski
Każdy sądzi według siebie :)

Koledze chodzi o to by nie backupować sobie pliku loopback.ex3 ( którym była tu już mowa, a który okazał się obrazem partycji - brawo kolego), tylko konkretny plik odpowiedzialny za ulubione (który siedzi sobie wewnątrz). Unikamy w ten sposób sytuacji gdy wgrywamy nowszy soft, który sobie na tej partycji coś poustawia, a my wrzucamy mu za chwilę starą (bez tych zmian) tylko po to by wrzucić swoje ulubione - efektem mogą być problemy z nawigacją.

A że cała operacja pod windowsem jest trochę karkołomna - coż... kto siedzi na windowsie? Pod Ubuntu to jedna komenda. ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 13 lip 2017, 13:29 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Huncwot, zakładasz, że mazdami 6 jeżdżą sami informatycy.
Przecież to producent bądź TomTom winni wgrać takie oprogramowanie, które nie bedzie ruinować naszych osobistych ustawień. Płacimy za nawigację w samochodzie, która od początku jest wadliwa.
Inne marki aut jakoś sobie z tym radzą.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.