Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:52

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 10 mar 2019, 08:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.02.2019
Posty: 11
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: pomorski
No ja chyba pójdę w kierunku montażu Osram Night breaker laser i żeby ich za bardzo nie eksploatować do dziennej jazdy coś takiego https://allegro.pl/oferta/swiatla-do-ja ... 7672807481 . Jedynie się zastanawiam czy te ledy to nie są za mało widoczne...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 mar 2019, 09:38 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 17.01.2018
Posty: 69
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: pomorski
Te same na aliexpress kupisz za 1/3 ceny


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 mar 2019, 13:24 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.02.2019
Posty: 11
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: pomorski
No to dzisiejszy poranek, przekonał mnie żeby pozostać przy zgodnym z prawem oświetleniem. Policja po ostatniej akcji na wycięte dpf, dziś zrobiła "bramkę" sprawdzając reflektory....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 mar 2019, 14:21 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A jak sprawdzali?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 11 mar 2019, 14:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.02.2019
Posty: 11
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: pomorski
Jeden stał na jezdni i "wyhaczał" te podejrzane, a drugi na poboczu sprawdzał już przy otwartej masce. Domyślam się że chodziło o światła, bo u mnie spojrzał na lampy i kazał jechać dalej...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 lis 2019, 23:16 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.03.2018
Posty: 161
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: małopolski
Witam.
Dzisiaj zrobiłem nocną porą szybką trasę do Krakowa i z powrotem. Założyłem w swoim samochodzie LED chcąc ulżyć swoim oczom i polepszyć chociaż trochę warunki bezpieczeństwa jazdy nocą. Lampy na LED wydaje się że świecą o niebo lepiej jednak w praktyce przy padającym deszczu czarnej drodze to masakra. Jest gorzej jak było zastanawiam się czy to nie wina LED. Założyłem Led cree H11 6000K 4800lm czy ma ktoś doświadczenia w tym zakresie . Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 lis 2019, 00:24 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Wydaje mi się że to bardziej wina barwy.Masa ludzi wybiera wersję 6000-6500 K ,bo ładnie wygląda,a to już światło jak ze spawarki.Ja mam założone już ponad 2 lata ledy 25W od chińczyka ale trochę wyższej jakości i ceny w mustangu (wiadomo jak słabo zwykłe halogenowe świecą w amerykańcach) i świecą zaje..... .Barwa nie pamiętam dokładnie ,ale na pewno poniżej 5000 H i są idealnie kryształowo białe.
Kolega chciał być lepszy i kupił sobie do Forda S-max podobne ale 50 W i silniejszą barwę ,jak jechał do Polski to zastanawiał się czy po drodze nie kupić na jakiejś stacji zwykłych bo bał się że jak będzie kontrola to zabiorą mu dow. rej.Czuł się jak by jechał na długich.
Oczywiście nie wiedział,że trzeba ustawić indywidualnie wiązkę skupienia a duża moc i odcień potęgowały wrażenia,oczywiście nie wspominając o wrażeniach kierowców z na przeciwka. :facepalm:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 lis 2019, 11:36 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.03.2018
Posty: 161
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: małopolski
W mustangu masz soczewki czy zwykłe odbłyśniki. Mazda ma soczewki po założeniu swoich led Cree oczekiwałem czegoś więcej. Odcięcie jest super nikogo nie rażą ale dają dupy w rzeczywistym użytkowaniu.Dopóki są linie na drodze i droga jest sucha jest super. Jak droga mokra i nieskazitelnie czarna to człowiek czuje się jakby zgasił zupełnie światło w pokoju.
Kusi mnie złożyć innego typu ledy może w barwie białej.Dotychczas używałem Philipsa +150% i było nieźle . Pewnie lepsze jest wrogiem dobrego .Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 lis 2019, 17:47 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.03.2017
Posty: 525
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Mustang V gen. lampy fabryczne z odbłyśnikami.
MUSTANG.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 lis 2019, 20:56 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.03.2018
Posty: 161
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: małopolski
Gratulacje fajna fura. Zapewne daje czadu.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 12 lis 2019, 15:13 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2640
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Panowie, czy ktoś z użytkowników GJ/GL z wersją bixenon może zrobić fotkę na prostej ścianie w odległości ok 8-10m od niej? Najlepiej w ciemnym garażu na prostej ścianie?

Chcę zobaczyć linię odcięcia od reflektorów.

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 mar 2020, 10:40 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
W styczniu kupiłem żarówki H11 led firmy osram model ledriving HL ( nie fog !! ) , zapłaciłem 390 zł . założyłem do mazdy, i po 2 miesiącach , przejechaniu jakis 3 tysięcy kilometrów w różnych warunkach , deszcz , śnieg , mgła , warunki dobre , warunki zle itp mogę powiedziec jedno – miedzy zwykłymi żółtymi żarówkami na 1 montaz przepaść , PRZEPAŚĆ powtórzę . Mamy soczewki w oryginale , światła maja piękna linie odcięcia , nikogo nie oślepiają , widoczność to jest jakieś 100 razy lepsza niż przy zwykłych zoltkach . Aby nie reklamować firmy osram można założyć tez philipsy , maja inny układ chłodzenia żarówki, są droższe i maja moduł canbus, który akurat w naszych mazdach nie jest wcale potrzebny, zachęcam każdego kto się zastanawia , nie wiem jak do tej pory mogłem jeździć na zoltkach , powtarzam przepaść . Tak wiem , nie maja homologacji , ale kto to sprawdzi w światłach soczewkowych i w aucie z 18 roku . Czytałem na forum Mazdy 6 nadgorliwocow którzy twierdzili ze przy takich żarówkach ubezpieczyciel AC może nie wypłacić odszkodowania itp – mam kolegę rzeczoznawcę w PZU i się śmiał , ze kto takie rzeczy będzie sprawdzał . Jeśli myślicie o żarówkach halogenowych +150% czy jakis innych tego typu wynalazkach to szkoda kasy , jeśli chcecie mieć wreszcie porządne światła to kupcie sobie żarówki led czy osram cyz Philips obojętnie , byle nie gowno chińskie i będziecie zadowoleni

-- Dodano: 27 marca 2020, o 10:40 --

Przejechałem z 3 tyg temu długa traske, około 450 w 1 stronę i powrót , nic się nie działo złego , w osramach jest chłodzenie pasywne , nie przegrzeja się nie ma opcji . Na pozycjach założone osram led tak by kolor się nie różnił , do dziennych używam zoltkow H15 oryginałów , No i robią za długie , wiadomo, jak jadę na ledach to jak trzeba poprawiam długimi , ale rzadko się używa tych długich to jaka to różnica. Kolor tych osramow ma 6.000 k czyli taka ładna soczysta biel jakby były fabryczne ledy, niektórzy maja wstawiony szajs chiński o wyższych wartościach światła w kelwinach dlatego wychodzi im te światło na niebiesko i wyglada jak ze spawarki, tutaj jest piękna biel taka jak powinna być w fabrycznych ledach , No i tez tak działają , moj kolega ma cx3 z ledami fabrycznymi to pomiędzy moimi a jego światłami nie ma żadnej różnicy, sprawdzaliśmy w różnych warunkach , odcień również taki sam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 mar 2020, 11:02 
Amator
Offline
Od: 01.11.2018
Posty: 61
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: lubelski
mxostry tak tylko podpowiem ze może ubezpieczyciel nie będzie tego sprawdzał ale rzeczoznawca z policji już tak. Podczas wypadku wyciągał i sprawdzał u mnie żarówkę czy ma homologację :) w razie gdy ktoś będzie chciał może podciągnąć to pod oślepienie ze względu na brak homologacji danego leda.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 mar 2020, 15:36 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
Nie popadajmy w skrajność


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 mar 2020, 15:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.02.2019
Posty: 11
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: pomorski
Ja ostatecznie też poszedłem w LED ale philipsa za ok 350 zł. Zupełnie inna jakosc jazdy lecz wydaje mi się że przy mokrych warunkach dużo traci. Ale mam jeszcze pytanie czy ktoś się orientuje jak mogę przelaczyc światła dzienne H15 które są zlokalizowane w długich i działają jako 15W do swiatel dziennych zlokalizowanych w miejscu halogenów? Wystarczy przełączyć któryś z kabli czy to większą zabawa w elektrykę?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 mar 2020, 16:47 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
Philipsa wyrwałes za 350 ? Może kupiłeś wersje fog nie HL bo to by tłumaczyło cenę No i tez tłumaczyłoby to , ze przy deszczu słabo widzisz , bo ja w swoich osramach w każdych warunkach sobie polepszyłem w porównaniu do zoltkow


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 mar 2020, 17:17 
Amator
Offline
Od: 01.11.2018
Posty: 61
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: lubelski
mxostry ale to nie jest skraność - zwykła nie uwaga drugiego uczestnika ruchu. Informuje tylko ze możesz się liczyć ze sprawdzeniem tego bo ja osobiście tego doświadczyłem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 mar 2020, 23:12 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
Wg mnie to jest skrajność bo ile jest takich przypadków jak Twój , jeden na milion ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 mar 2020, 23:24 
Amator
Offline
Od: 01.11.2018
Posty: 61
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: lubelski
Około 30 tyś wypadków w zeszłym roku to trochę mniejsza szansa niż jeden na milion :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 mar 2020, 08:47 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
Nie nie , chodzi mi to jaka skrajność musi być żeby rzeczoznawca sprawdzał swiatla , nie wiem co tam miałeś niby ze kogoś oslepiles , może wsadziłeś jakieś chińskie xenony za 40 zł i dlatego ci sprawdzali


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 28 mar 2020, 18:20 
Amator
Offline
Od: 01.11.2018
Posty: 61
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: lubelski
Zwykle zwyczajne żarówki firmy osram. To było podczas wypadku z udziałem pieszego - wtargnął mi na jezdnie. Sprawdzali nawet ciśnienie w oponach, podobno standardowe procedury


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 kwi 2020, 18:46 
Wstydliwy
Offline
Od: 31.03.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Gdzies czytałem ze ktos z mazowieckiego ogarania swiatła z soczewek na full led oraz adaptacje czy ktos moze podrzucić kontakt i ile takie przeróbki kosztują?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 maja 2020, 22:57 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.10.2019
Posty: 5
Rok produkcji: inny
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: mazowiecki
Taka historia z życia wzięta, mój brat miał jakieś 3 miesiące temu stłuczkę nagraną na kamerce samochodowej jakiś pan wyjechał z podporządkowanej nie zauważył, zagapił się i wyjechał dokładnie przed auto brata.
Po przyjeździe policji, obejrzeniu nagrania, bezapelacyjnie stwierdzili winę pana wyjeżdżającego z podporządkowanej i co ów człowiek zrobił podszedł do policjantów, twierdząc, że został oślepiony. Policjant poszedł do brata auta, sprawdził czy ma ma LED-y a na pytanie co by było gdyby miał niehomologowane LED-y odparł, że w takiej sytuacji to on byłby sprawcą z tytułu oślepienia.
Wnioski już samemu trzeba wyciągać czy chce się ryzykować czy nie :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 maja 2020, 06:44 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
Co wspólnego ma oślepienie a wyjazd z podporządkowanej , Mało prawdopodobna historyjka , chyba masz bujną wyobraźnie albo ten który ci to opowiadal


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 maja 2020, 06:47 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.10.2019
Posty: 5
Rok produkcji: inny
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: S
Region: mazowiecki
Niech to będzie moja wyobraźnie :) (Twoja opinia)
Proponuje też podjechać do Wydziału ruchu drogowego jest w każdym mieście wojewódzkim :) i spytać :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 maja 2020, 09:36 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 05.05.2019
Posty: 1140
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Tylko na logikę - jeśli go oślepiał to był tym bardziej widoczny i wymuszenia nie powinno być. W takiej sytuacji jeden i drugi by dostał mandat, ale wymuszenie to wymuszenie.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 maja 2020, 12:08 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.02.2019
Posty: 36
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: warmińsko-mazurski
Bo to tak jest jak jeden usłyszy bzdurę , powtórzy drugiemu a drugi Doda ze to Był jego brat czy wujek i historia grozy gotowa , w normalnych krajach - czytaj nie w związku socjalistycznych republik europejskich te ledy są homologowane

-- Dodano: 5 maja 2020, o 13:08 --

Ps a w jaki sposob milicjant sprawdzał ledy ? Kazał rozkręcać zderzak i nadkole i patrzeć do soczewki czy sprawdził przezroczystym wzrokiem soczewkę ? Oj kolego bajki piszesz


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 18 sty 2021, 08:17 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2640
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Panowie mam pytanie dotyczące reflektorów LED po lifcie.
Dobrze widzę że jest wersja z soczewką LED jako światło mijania i światła drogowe w dwóch wersjach: jedna ze zwykłym odbłyśnikiem a druga z soczewką także na drogowe? Czy w takim układzie drugie to pełna aktywna matryca LEDowa a pierwsze to po prostu LED w mijania i drogowych?

Np coś takiego
https://www.olx.pl/oferta/reflektor-maz ... HGwZb.html


Chętnie prosiłbym o kontakt via PW osobę która posiada na aucie taki reflektor jak w linku powyżej, mam kilka pytań


edit
Zrobiłem mały przegląd i widzę, że to jest soczewka mono LED + drogowe w dodatkowym odbłyśniku lub w soczewce. Zdaje się, że dopiero najnowsza M6 ma soczewki typu BiLED - czyli drogowe i mijania w jednej soczewce.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 31 mar 2021, 21:35 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.01.2014
Posty: 3
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: kujawsko-pomorski
Cześć Wam,

właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem Mazdy 6 GJ z 2013 r.:)

Na sam początek mam w planie wymienić oświetlenie przednie na "białe".
Orientujecie się jakiej barwy są oryginalne żarówki mijania i drogowe (H11 i H9) ?
Oraz do jakiej barwy żarówki można montować ?
Znalazłem żaróweczki jak z linku poniżej o barwie 5000K, z tym, że jest tam adnotacja, że mogą być montowane tylko przy samochodach off road. Jak to jest ?

https://allegro.pl/oferta/philips-h11-d ... 8241798199


Ostatnio edytowano Śr, 31 mar 2021, 21:35 przez popielasty, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiono nazwę tematu na bardziej intyuicyjną (regulamin, pkt 5.2).


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 31 mar 2021, 21:36 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Zaakceptowałem ten wątek warunkowo - wydaje mi się, że gdzieś już ten wątek z oświetleniem się przewijał, ale póki co go nie znalazłem - jeśli ktoś kojarzy taki wątek proszę dać znać.

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.