Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 16:25

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 11 lis 2023, 15:42 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.01.2020
Posty: 42
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Od niedawna jestem po zmianie mazdy z GH na GJ przed FL 2.5 AT Skypassion i największym zaskoczeniem jest dla mnie to że szyby nie mają domykania, otwierania jak to było w gh.
W gh moduł lusterek przerobiłem sobie na pilota i cały czas działa bez zarzutów i szyby były w standardzie z pilota.
Dzięki temu mogłem pilotem decydować kiedy mogę złożyć lustra i obsłużyć szyby.
W GJ księgowy mazdy sporo przesadził pozbawiając takiej funkcji.
Bardzo mi zależy na szybach ponieważ latem często wietrzę auto nie wspomnę już o nie zamkniętej szybie kiedy opuściliśmy auto.
Wróć do auta dwa razy przycisk żeby był zapłon i zamknij.
Po przeczytaniu forum jestem ciekaw czy komuś ta sztuka się udała bo nie znalazłem nic konkretnego?

Jako że będę przerabiał lustra zrobię tak samo jak w gh
1 impuls jak jest wiadomo otwiera, zamyka auto
2 impulsy w ciągu 4s otwiera, zamyka lustra i otwiera lub zamyka auto. Dzięki temu jak był mróz luster nie ruszałem miałem nad tym kontrolę.
Chce posiedzieć nad programem i dopisać sterowanie szyb domykanie i otwieranie.
Narazie myślę nad logiką czy zrobić 3 impulsy lub przytrzymanie przycisku pilota na otwieranie szyb i 1 impuls żeby automatycznie z zamykaniem auta zamykało szyby jeśli otwarta.
Moduł do lusterek ciągnie tylko 900uA więc dodanie sterowania szyb nic tu nie zmieni.
Schematów nigdzie nie mogłem znaleźć to jak będą chęci pójdzie demontaż tapicerki i trzeba będzie sprawdzić przewody czy gdzieś w drzwiach pojawia się ciągle stały sygnał kiedy cały czas trzymam przycisk na pilocie.
Bardziej ta opcja mi pasuje do szyb jak było w gh.

Chyba że " wyważam otwarte drzwi" może ktoś coś działał w tym temacie?

-- Dodano: 11 listopada 2023, o 15:39 --
------ EDIT ------------------------------------
Zrobione wreszcie mam funkcje którą bardzo chciałem :D

1x - klik zamyka auto ale nie składa luster
2x - klik w ciagu 3s składa lusterka takie zabezpieczenie na zimę żeby nie uszkodzić mechanizów i decydować samemu kiedy chcę złożyć lustra.
1x - klik otwarcie auta i rozkładanie lusterek.
Funkcja automatycznego zamykania szyb gdy zamykamy auto i szyby są otwarte.
2x klik otworz na pilocie Funkcja wietrzenia auta latem, otwarcie szyb i 1x klik otwórz zatrzymanie szyb.

https://www.youtube.com/shorts/PJ_1hirq-Vw


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lis 2023, 16:09 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Hej, świetna robota
Czyli tak, jeśli wychodzisz z auta i szyby są otwarte to kliknięcie 1x na pilocie zamknie auto i szyby, ale lusterka zostaną otwarte?

Czy dałoby się taka opcje zaadoptować do przycisku na klamce?

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lis 2023, 19:00 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.01.2020
Posty: 42
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Cytuj:
Czyli tak, jeśli wychodzisz z auta i szyby są otwarte to kliknięcie 1x na pilocie zamknie auto i szyby, ale lusterka zostaną otwarte?

Cytuj:
Dokładnie tak.
Czy dałoby się taka opcje zaadoptować do przycisku na klamce?

Tak pilotem 1x klik lub przyciskiem na klamce zamykam auto i zamyka szyby jeśli są otwarte.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 11 lis 2023, 20:16 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 20.01.2013
Posty: 385
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Jak miałem swojego GH i przesiadłem się na GJ też nie mogłem tego zrozumieć że niema zamykania szyb z kluczyka. A teraz już mi to nie przeszkadza do dziś jak przeczytałem twój temat i mi przypomniałeś. To co wsadziłeś jakiś moduł?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lis 2023, 20:43 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Tak, to dobra rzecz, ale raczej przydatna w samochodach bez klimy. Po prostu montowałem immobilizer z funkcją domykania w samochodach przez blisko dwadzieścia lat i była bardzo przydatna bo często miałem uchylone okna zwłaszcza latem. Wychodziłem z samochodu a okna same się domykały. Mogłem je również z immo otworzyć.
Z przyzwyczajenia i w M6 chciałem to zastosować, myśląc że się bez tego nie obejdę. Ale okazało się, że nie mam okazji domykać okien bo cały czas mam je zamknięte. Jedynie latem gdy samochód jest nagrzany po ruszeniu włączam klimę i otwieram okna dla szybszego schłodzenia wnętrza. Natomiast po opuszczeniu poj. lusterka same się składają i są dla mnie oznaką, że samochód się zaryglował. I tylko w tym momencie składanie lusterek jest mi potrzebne. Jeśli takiego modułu składania lusterek nie miałeś to owszem warto założyć, a przy okazji jak jest funkcja domykania szyb nie zaszkodzi ją uruchomić.
Bravo!

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lis 2023, 21:40 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.01.2020
Posty: 42
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
11 listopada 2023, o 20:16 basyl napisał(a):
Jak miałem swojego GH i przesiadłem się na GJ też nie mogłem tego zrozumieć że niema zamykania szyb z kluczyka. A teraz już mi to nie przeszkadza do dziś jak przeczytałem twój temat i mi przypomniałeś. To co wsadziłeś jakiś moduł?

Miałem taki zamiar spróbować kupić gotowca bo czasu mało, ale żaden z tego co czytałem nie działa tak jak chciałem poza tym czytając opinie na alli ludzie narzekają że jak jest keyless to nie działa i inne jakieś problemy.
Swój moduł zbudowałem od podstaw tak jak do GH tylko w gh robiłem lusterka na pilota, bo szyby już tam były.
Strasznie mnie to irytowało latem często otwieram szyby żeby przewietrzyć auto przed podróżą. Lusterka również zapomniałem złożyć cofać się do auta dwa razy trzeba wcisnąć przycisk na zapłon potem na drzwiach i wyłączyć zapłon i wyjść z auta to samo z szybą jak zostala gdzieś otwarta masakra jakaś. Teraz dopiero jest jak trzeba komfortowo.
Jako że jestem programistą to zacząłem od napisania logiki programu jak ma się odbywać sterowanie potem elektronika projektowanie płytki zajęło to sporo czasu. Potem żmudna praca szukanie w samochodzie sygnałów itp.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 lis 2023, 07:31 
Amator
Offline
Od: 17.09.2016
Posty: 93
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: podlaski
kurczę super sprawa może tak sprzedaż takiego modułu zrobić z instrukcją jak to podłączyć sam bym z chęcią coś takiego zamontował pozdrawiam

-- Dodano: 14 listopada 2023, o 07:31 --

Oczywiście dla wersji z keyless i bez


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 lis 2023, 22:55 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.01.2020
Posty: 42
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Na chwilę obecną ciężko z czasem nie obiecuję ponieważ mam masę innych projektów i nie planuje sprzedaży.
Jeśli chodzi o keyless to mój moduł działa w obu przypadkach nie ma to znaczenia.


Ostatnio edytowano Śr, 15 lis 2023, 07:29 przez basyl, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 15 lis 2023, 07:15 
Amator
Offline
Od: 17.09.2016
Posty: 93
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: podlaski
Szkoda ale chętnie bym cos takiego u siebie zamontował w swojej starej 3 BK miałem otwieranie szyb z kluczyka i było to rewelacyjne tutaj niestety tylko moduł lusterek dołożyłem bo to mazda miała w dodatkach ale nic poza tym jeśli chodzi o szyby


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.