Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 07:18

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 21 gru 2017, 22:36 
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.01.2014
Posty: 192
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Hej. Mam maly problem z moja M6 GJ.
Juz drugi raz zrobila mi sie mala choinka na desce rozdzielczej. Jednoczesnie zapalila sie kontrolka hamulca recznego oraz zaczęła migac kontrolka od i-stopu. Pojawilo sie to podczas jazdy. Ustapilo po zgaszeniu silnika i jego ponownym odpaleniu.
Okolo miesiąc temu mialem podobne zdarzenie. W serwisie powiedzieli mi, ze jak zacxyna migac i-stop to znaczy, iz akumulator powoli zbliza sie do wymiany. WTF, przexiez akumulator jak i auto ma jakies 2,5roku i ok. 50tys km przebiegu (miasto/trasa 50/50). I-stopu nie uzywam bo nie lubie ciaglego odpalania.
Czy ktos mial podobny przypadek? Szukalem na forum, ale nic konkretnego nie moglem znalezc.
Czy faktycznie tak kiepskie sa te akumulatory w GJ?ObrazekObrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 gru 2017, 15:30 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.10.2014
Posty: 511
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Co do akumulatora to jest sporo na forum, a raczej o jego niedoładowywaniu, ekologicznym sposobie ładowania. Poszło nawet oficjalne pismo zbiorowe od osób, które mają z tym problem. W Twoim przypadku pewnie wystarczy wyjąć i naładować go zgodnie z procedurą, którą również znajdziesz w wątku "Akumulator - problemy, wymiana" https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=62&t=1883
Powinno to rozwiązać problem na kilka tygodni.
Co do awarii hamulców, w pierwszej kolejności sprawdź poziom płynu hamulcowego.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 gru 2017, 19:44 
Wtajemniczony
Offline
Od: 07.01.2014
Posty: 192
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Rozumiem gdybym mial diesela i robilbym tylko krótkie odcinki npsamo miasto. Ale nie w obecnej sytuacji gdzie min. raz w tygodniu mam trase 100km, a kontrolki zapalily sie po przejechaniu bez przystanku ok. 200km.
Watpie abym faktycznie mial usterke ukladu hamulcowego. Dziwnym zbiegiem te dwie kontrolki zapalily sie razem juz drugi raz. Jak oddalem za pierwszym razem auto do serwisu to wszystko po sprawdzeniu bylo ok z komenterzem, ze akumulator powoli "konczy swoj zywot" (podali, iz to jest powod zapalenia sie dwoch kontrolek).
Po swietach pojade do drugiego serwisu zobacze co tam powiedza. Jesli faktycznie akumulator to niestety bardzo zwatpie w jakosc mazdy.
Lusterka 2 razy reklamowane, felgi rowniez dwa razy, kamerka, problemy z bluetoothem i teraz akumulator. Za czesto odwiedzam serwis jak na 2 lata posiadania auta.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.