Teraz jest Wt, 19 mar 2024, 05:42

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 486 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: SCBS i SBS
PostNapisane: Pn, 23 wrz 2013, 18:03 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 165
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Jestem ciekaw, czy mieliście w praktyce okazję przetestować system odpowiedzialny za unikanie kolizji przy małych prędkościach? Szczególnie czy ktoś miał przypadek, że faktycznie system się sprawdził nie dopuszczając np. do stłuczki w korku. Ja miałem okazję zaobserwować działanie tego systemu jakiś czas temu podjeżdżając do zamykającego się szlabanu parkingowego (nie było mowy o kolizji). Zareagował jak na przeszkodę i gdyby nie pasy to zabiłbym się o kierownicę przy prędkości 5-10kmh. ;)

_________________
szybki ale pokrak


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Wt, 24 wrz 2013, 15:44 
Adept
Offline
Od: 25.04.2013
Posty: 111
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Właśnie się ostatnio nad tym zastanawiałem (nie było 'okazji', żeby go przetestować) i mam od razu pytanie - czy system jest włączony cały czas, czy trzeba go włączyć samemu?


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Wt, 24 wrz 2013, 15:45 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Dowiesz się czy działa jak przywalisz <hahaha> <o0>

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Wt, 24 wrz 2013, 16:08 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 165
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Fabrycznie jest włączony. Możesz go wyłączyć w settings'ach na wyświetlaczu pomiędzy prędkościomierzem i obrotomierzerzem. O ile pamiętam masz dwie opcje: ON/OFF, więc kalibracja sprzętu jest dosyć prosta.
Więcej szczegółów znajdziesz w instrukcji w sekcji 9 o ile ją masz , bo wiem że trafiały się źle wydrukowane instrukcje kończące się na rozdziale 8.

_________________
szybki ale pokrak


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Wt, 24 wrz 2013, 18:43 
Offline
matkowpa napisał(a):
Jestem ciekaw, czy mieliście w praktyce okazję przetestować system odpowiedzialny za unikanie kolizji przy małych prędkościach? Szczególnie czy ktoś miał przypadek, że faktycznie system się sprawdził nie dopuszczając np. do stłuczki w korku. Ja miałem okazję zaobserwować działanie tego systemu jakiś czas temu podjeżdżając do zamykającego się szlabanu parkingowego (nie było mowy o kolizji). Zareagował jak na przeszkodę i gdyby nie pasy to zabiłbym się o kierownicę przy prędkości 5-10kmh. ;)


działa, działa...ostatnio próbowałem ;) - podjeżdżałem powoli do stojącego przede mną w korku pojazdu lekko naciskając hamulec i auto się zatrzymało. Czułem po prostu, że pedał się obniża, auto hamuje mocniej i zatrzymałem się . Nie wiem ile cm miałem do poprzedzającego pojazdu ale na pewno nie "przykleiłem" mu się do zderzaka, było jeszcze miejsce...


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Wt, 24 wrz 2013, 18:56 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 165
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
twardziel <spoko>

_________________
szybki ale pokrak


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Wt, 24 wrz 2013, 20:25 
Offline
jechałem bardzo powoli i takim zapasem miejsca przed maską, że zdążyłbym spokojnie "normalnie" zahamować....;)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Cz, 10 paź 2013, 12:13 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.10.2013
Posty: 6
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Witajcie wszyscy użytkownicy Mazdy.
Jestem szczęśliwym (przynajmniej póki co) użytkownikiem nowej 6-ki (poprzednią jeździłem 5 lat). I mam pytanie w tytule tej dyskusji, ponieważ:
Robiłem test systemu SCBS na kartonie po TV.... I co? I d..pa :-( Kilkakrotnie powtórzony i za każdym razem samochód uderzył w karton.
Czy przedmiot - przeszkoda musi być odpowiednich rozmiarów? Czy to ma znaczenie? Kiedy przed zakupem byłem na jeździe próbnej Pan sprzedawca pokazał mi test jak to działa i postawił kartonowy baner reklamowy (ok 1,6m wys) i samochód na puszczonym hamulcu (AT) dojechał do przeszkody i ostro sam zahamował...
Zaznaczam że w moim teście prędkość była odpowiednia (ok 10 - 15/h) a system na komputerze wskazuje pozycję ON. Karton miał wysokość ok 1m.
Czy jednak muszę się wybrać do serwisu w celu sprawdzenia SCBS?
Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.
Pozdrawiam
Robsky


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Cz, 10 paź 2013, 12:30 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Wiem , że system nie widzi ludzi , szlabanów i tym podobnych . Wiem od sprzedawcy . Jeśli zadziała na mniejsze rzeczy to przypadkiem . Radar, jego zakres widzenia jest obliczony na gabaryty aut osobowych mniej więcej i może tu jest problem . Może karton był za wąski ... ale to gdybania .Jak masz wątpliwości ( a to najgorsza rzecz w kwestii wiary w działanie jakiegokolwiek systemu ) jedź do serwisu i niech Ci udowodnią , że działa i podadzą warunki w jakich system musi działać . Ja bym tak zrobił.Niech mnie nauczą używać , bo instrukcja nie zawsze jest zrozumiała w szczegółach .
Witaj na forum :)

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Cz, 10 paź 2013, 12:31 
Offline
Robsky napisał(a):
Witajcie wszyscy użytkownicy Mazdy.
Jestem szczęśliwym (przynajmniej póki co) użytkownikiem nowej 6-ki (poprzednią jeździłem 5 lat). I mam pytanie w tytule tej dyskusji, ponieważ:
Robiłem test systemu SCBS na kartonie po TV.... I co? I d..pa :-( Kilkakrotnie powtórzony i za każdym razem samochód uderzył w karton.
Czy przedmiot - przeszkoda musi być odpowiednich rozmiarów? Czy to ma znaczenie? Kiedy przed zakupem byłem na jeździe próbnej Pan sprzedawca pokazał mi test jak to działa i postawił kartonowy baner reklamowy (ok 1,6m wys) i samochód na puszczonym hamulcu (AT) dojechał do przeszkody i ostro sam zahamował...
Zaznaczam że w moim teście prędkość była odpowiednia (ok 10 - 15/h) a system na komputerze wskazuje pozycję ON. Karton miał wysokość ok 1m.
Czy jednak muszę się wybrać do serwisu w celu sprawdzenia SCBS?
Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.
Pozdrawiam
Robsky


wejdź w ustawienia i sprawdź czy masz włączony system SCBS <tak>
http://www.youtube.com/watch?v=ilYM4MILbV0
http://www.youtube.com/watch?v=YA0N3RyaFbo
http://www.youtube.com/watch?v=ymO1I2_ohHM
http://www.youtube.com/watch?v=3U5YWr3Ez8Q


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Cz, 10 paź 2013, 13:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.10.2013
Posty: 6
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Dzięki koledzy za rady.
Ad. bezpartyjny
Masz rację... Instrukcje często są tak pisane że rozumieją je prawie tylko ci co je napisali, choć w tej kwestii w instrukcji wydaje mi się wszystko jasne
Ad. Matarez
Filmy fajne, a w ustawieniach tak jak pisałem, chyba wszystko mam ok.
Swoja drogą zrobię jeszcze test na większym przedmiocie (ale bezpiecznym) :-)
Dzieki i pozdrawiam
Robsky


 Zobacz profil  
Cytuj  

zasłużony
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Cz, 10 paź 2013, 14:23 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 1702
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
W imie nauki do dalszych testów weź teściową. Niech stoi i trzyma karton :lol:

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk now Free

_________________
Obrazek Obrazek

IDS - diagnostyka komputerowa, pomoc z zapchanym dpf w Mazdach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Cz, 10 paź 2013, 14:39 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 5661
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: pomorski
Szkoda kartonu ;-)

_________________
Obrazek

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Cz, 10 paź 2013, 15:21 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Przeciez my to juz testowalismy i nawet wrzucilismy filmik - zielony za kiera



 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Pn, 14 paź 2013, 20:10 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 165
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
O ile pamiętam to czujnik jest w szybie, więc to może być kwestia wysokości przeszkody.
Parę tygodni miałem fajny przypadek: puszczałem jakąś ciężarówkę jadącą z naprzeciwka, która chciała skręcić przecinając mój pas ruchu. Moje auto toczyło się jeszcze i było w bezpiecznej odległości od ciężarówki, a system zareagował jak na przeszkodę na drodze i samochód mocno zahamował.
Z moich obserwacji wynika, że system reaguje dużo szybciej jeśli obiekt obiekt nie porusza się w tym samym kierunku co my. Próbowałem jak system działa w korku, ale chyba byłem za mało odważny...

_________________
szybki ale pokrak


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Cz, 17 paź 2013, 20:48 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1926
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
dobra - to napisze co wiem (skoro glowasiek wstawil filmik ze mna za kiera).
Otoz z tego co wiem, to system dziala na zasadzie lasera.
System zahamuje automatycznie jezeli bedzie przeszkoda, ktora odbije jego promien.
Mazda sama przyznaje, ze system moze nie dzialac poprawnie gdyz nie wszystkie samochody (a dokladniej ich ksztalty) odbijaja promienie lasera, jak i podczas obfitych opadow deszczu czy sniegu.

_________________
Obrazek
Nie wiem, nie znam sie, nie orientuję się, zarobiony jestem!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Wt, 12 lis 2013, 13:53 
Świeżak
Offline
Od: 31.07.2013
Posty: 20
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Mnie zadziałał system jak się toczyłem za samochodem z przyczepką, a na przyczepce była płachta. Jak nią zawiał w moją stronę to system zareagował i przyhamował na moment samochód. To był mój jedyny moment jak system zadziałał. Z to na pewno się nie włączył przy prawo-skręcie jak przede mną nagle zatrzymał się Fiat Panda przepuszczając rowerzystę. Ja się zagapiłem na tego rowerzystę i ostatecznie zahamowałem chyba z centymetr za jego zderzakiem. Żaden system w tym momencie nie pomógł.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Wt, 12 lis 2013, 16:14 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 05.11.2013
Posty: 772
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
System działa tylko na wprost, a raczej tak powinien działać.

Koleżanka kupiła Volvo s60 gdy wprowadzali ten system.
Na szczęście jest w stanie go wyłączyć, zdarzało jej się że na łuku drogi system sam hamował jej samochód wykrywając auto jadące z na przeciwka.
Tylko u niej jest bardziej rozbudowany, działa również przy dużych prędkościach, a nazywa się to AEB.

Tutaj macie testy równych aut z tym systemem, Merc potrafi się zatrzymać jadąc 60km/h
Z tego co kojarzę to nasze działają do 40km/h

http://moto.pl/MotoPL/56,134260,1486297 ... wania.html

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Śr, 13 lis 2013, 02:44 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
Sektor napisał(a):
System działa tylko na wprost, a raczej tak powinien działać.

Koleżanka kupiła Volvo s60 gdy wprowadzali ten system.
Na szczęście jest w stanie go wyłączyć, zdarzało jej się że na łuku drogi system sam hamował jej samochód wykrywając auto jadące z na przeciwka.
Tylko u niej jest bardziej rozbudowany, działa również przy dużych prędkościach, a nazywa się to AEB.

Tutaj macie testy równych aut z tym systemem, Merc potrafi się zatrzymać jadąc 60km/h
Z tego co kojarzę to nasze działają do 40km/h

http://moto.pl/MotoPL/56,134260,1486297 ... wania.html


czy zauwazyliscie za to jak sie hamuje? Mam wrazenie ze lekkontylko wciskajac hamulec zwieksza sie sila hamowania wprost proporcjonalnie do zblizania sie do przeszkody, to czuc tak jakby samochod dodarkowo wapomagal hamowanie bez dodatkowej sily nacisku na pedal. Poczytalem ze system zwany sbs zwieksza sam cisnienie w ukladzie hamulcowym i jest to polaczone z radarem. U mnie jest tak ze wciskam lekko hamulec dojezdzajac do tylu samochodu i wyraznie czuje coraz wieksza sile hamowania bez zmiany polozenia nogi na pedale hamulca dla mnie bomba


Carcraft,
Mazda 6 GJ SDN 2,5i JetBlack, Sent from mobile device iPhone 4S using Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Śr, 13 lis 2013, 10:25 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
SBS i SCBS to różne systemy. SBS działa przy większych prędkościach zwiększając ciśnienie w układzie hamulcowym. SCBS powinien sam hamować przy prędkościach do 40 km/h.

Ja mam inne pytanie: Jadę około 30 km/h, dojeżdżam do przeszkody i zaczynam lekko hamować. Czy w takim przypadku zadziała SCBS i sam wyhamuje auto przed przeszkodą? Czy jednak SCBS działa tylko wtedy kiedy nie dotykam hamulca?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Cz, 14 lis 2013, 02:18 
Adept
Offline
Od: 30.08.2013
Posty: 144
ZBANOWANY!
ZibiX napisał(a):
SBS i SCBS to różne systemy. SBS działa przy większych prędkościach zwiększając ciśnienie w układzie hamulcowym. SCBS powinien sam hamować przy prędkościach do 40 km/h.

Ja mam inne pytanie: Jadę około 30 km/h, dojeżdżam do przeszkody i zaczynam lekko hamować. Czy w takim przypadku zadziała SCBS i sam wyhamuje auto przed przeszkodą? Czy jednak SCBS działa tylko wtedy kiedy nie dotykam hamulca?


Ja tego wlasnie nie moge wykumac. Nie dalem sobie jeszcze szansy wyprobowac tego na zywo bo zawsze wydawalo mi sie ze system powinien juz zareagowac i zawsze tchorzylem w ostatniej chwili a czasami specjalnie hamuje w ostatniej chwili czekajac czy system zareaguje, ale nie, zawsze jednak ja 1 reaguje a system co? nic spi. Musze kiedys zrobic prawdziwy test z pudlem ( kartonem, nie psem), lub jak ktorys kolega, z kocem zawieszonym w swietle bramy. Na razie mam wrazenie ze system scbs jakby byl nieaktywny, bo jeszcze nie odczulem jego sprawczej mocy w czasie jazdy w korku.


GJ JetBlack SDN 2,5i AT


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Cz, 14 lis 2013, 18:30 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 15.09.2013
Posty: 35
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
ZibiX napisał(a):
SBS i SCBS to różne systemy. SBS działa przy większych prędkościach zwiększając ciśnienie w układzie hamulcowym. SCBS powinien sam hamować przy prędkościach do 40 km/h.

Ja mam inne pytanie: Jadę około 30 km/h, dojeżdżam do przeszkody i zaczynam lekko hamować. Czy w takim przypadku zadziała SCBS i sam wyhamuje auto przed przeszkodą? Czy jednak SCBS działa tylko wtedy kiedy nie dotykam hamulca?


Tu juz Ci moge odpowiedziec mimo ze jeszcze 3 tyg do odbioru. Rozmawialem ze sprzedawca o tym po testach i mowil ze jakakolwiek ingerencja (np delikatne przyciskanie hamulca) z mojej strony oznacza dla systemu ze kontroluje samochod i system sie nie zalaczy.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Cz, 14 lis 2013, 18:45 
Amator
Offline
Od: 11.08.2013
Posty: 84
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
System działa super. Gdzieś to już wcześniej opisywałem. Sprawdziłem na bezpiecznej przeszkodzie zawieszonej w bramie do garażu. Dojeżdżałem do przeszkody na gazie, na luzie i już lekko hamując i zawsze samochód zatrzymywał się w granicach 50 - 70 cm od przeszkody. W moim samochodzie system działa rewelacyjnie. Pewnie można przyłożyć w coś co ma kształty pozwalające "oszukać" odbicie fal od przeszkody.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Wt, 19 lis 2013, 02:20 
Świeżak
Offline
Od: 10.10.2013
Posty: 33
ZBANOWANY!
Lub skręcając na przeszkodę w ostatniej chwili, tak jak zrobił to Clark w Top Gear z Mazda cx5 :-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: N, 24 lis 2013, 11:08 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
jak działa SCBS :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: N, 24 lis 2013, 11:26 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.07.2013
Posty: 3060
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Ja też nie wiem :) Cykor ze mnie i zawsze naciskam na hamulec jak pod coś podjeżdżam :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: N, 24 lis 2013, 16:07 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 10.08.2013
Posty: 514
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Czy Tobie i innym też tak się brudzi kamera wsteczna? Dzisiaj mokro i pada i nic nie widać: musiałem przetrzeć szmatką obiektyw. W sumie w słabym miejscu jest. A co najgorsze to jak nie mogłem znależć guzika to klapy to wciskałem kamerę (po fakcie zauważyłem że to kamera hehe) - obym czegoś tam nie przestawił :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: N, 24 lis 2013, 19:24 
Świeżak
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 20
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Ja raz na podwórku spróbowałem sprawdzić SCBS i działa ale lęk był...a jeżeli chodzi o kamerkę to faktycznie jest w takim miejscu że jak popada to nic nie widać. Jestem ciekaw zimy jak Madzia zareaguje na nasze Polskie warunki, czy kamerki dadzą radę....


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: N, 24 lis 2013, 20:09 
Offline
a jak sprawdzałeś ? przed pustymi pudłami, rozciągniętym kocem ?


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Pn, 25 lis 2013, 11:46 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 28.08.2013
Posty: 174
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Moim skromnym zdaniem podczas deszczu kamera paruje. Nie czyszczę, a po paru godzinach syf znikaja ;)

_________________
w chwilach wolnych od korpo --> making noise


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 486 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.