Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 02:58

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 486 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Pt, 17 lut 2023, 19:41 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
To ja ci napiszę jeszcze ciekawszą rzecz, oby nie miała miejsca w Twoim przypadku. Otóż jak popsuła mi się moja kamera (3500 nowa w ASO) to pojechałem do mechanika od Mazd. Próbował podłączyć 7 kamer, które miał w zapasie - żadna nie zadziałała. Okazało się, że musi być kamera o DOKŁADNIE takim numerze jak moja stara. Mimo że te kamery które sprawdzał wyglądały tak samo, miały takie same złącza, pochodziły z tego samego liftu, to jednak nie zadziałały.
I ja znalazłem kamerę o dokładnie takim numerze jak moja. I system ją zobaczył, ale nie można było wymusić kalibracji. A dalej już pisałem - skalibrowała się sama.
Tak więc mam nadzieję, że ten laser wymaga tylko kalibracji, a nie wymiany na inny...


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Pn, 27 lut 2023, 17:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.11.2022
Posty: 6
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
No proszę. Poszedłem tym tokiem rozumowania i zamówiłem taki którego numer zgadza się z początkowym, dam znać czy to rozwiąże problem. Całe szczęście laser nie kosztuje takich chorych pieniędzy jak kamera wiec w razie wtopy nie będzie dużej straty. Dzięki za podpowiedź.

-- Dodano: 27 lutego 2023, o 17:40 --

Trochę to trwało ale w końcu dotarła do mnie paczka z ww laserem, po podłączeniu błędów na desce brak, po usunięciu DTC przez forscan żaden błąd również nie wraca, odległość również pokazywana jest prawidłowo w parametrach czujnika. Dzięki jeszcze raz za sugestie :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 gru 2023, 09:12 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.12.2023
Posty: 2
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Hej wszystkim użytkownikom,
Mam mazdę 6 2017 rok z USA,jest menu i nawigacja po polsku ale np.nie działa ten system city brake support, czy generalnie to powinno działać w moim aucie z USA ? Ta kamera tylko do tego służy ? Jest to biedna wersja sky pasion, w zasadzie nie ma nic z dodatkowego wyposażenia jak np.mazdy na rynek europejski.
Jedyne co mam dodatkowo to wykupione na 3 lata usługi podłączone i to wszystko.


Ostatnio edytowano Cz, 28 gru 2023, 09:12 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Cz, 28 gru 2023, 09:51 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
28 grudnia 2023, o 09:12 MAX7777 napisał(a):
nie działa ten system city brake support

Skąd wiesz, że nie działa?
28 grudnia 2023, o 09:12 MAX7777 napisał(a):
Ta kamera tylko do tego służy ?

Która kamera, przednia? Ona służy do bardzo wielu rzeczy, nie wiem jak w wersji amerykańskiej.
28 grudnia 2023, o 09:12 MAX7777 napisał(a):
Jest to biedna wersja sky pasion

Sky Passion to najwyższa wersja w Europie. W USA jest odwrotnie..?


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Cz, 28 gru 2023, 10:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.11.2022
Posty: 6
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
No właśnie, skąd wiesz że nie działa ? Jakiś komunikat, błąd ?
Generalnie powinno normalnie działać, bez znaczenia czy z US czy UE.

Kolejna rzecz to piszesz o SCBS, do pewnego roku odpowiedzialny za to był laser LiDAR a nie kamera. LiDAR jest odpowiedzialny tylko za SCBS. O ile się nie mylę w momencie pojawienia się SBS, laser LiDAR został zastąpiony właśnie kamerą oraz czujnikiem w grillu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: SCBS i SBS
PostNapisane: Cz, 28 gru 2023, 11:03 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Chyba od modelu 2017 laser w szybie został zastąpiony kamerą. Obraz z kamery analizuje komputer i podejmuje odpowiednie działanie: czy to awaryjne hamowanie (praktycznie nie zdażyło mi się jeszcze) czy to utrzymanie pasa ruchu, czy przełączanie świateł drogowych matrycowych.
Jeżeli zaś chodzi o awaryjne hamowanie przy jeździe do tyłu, to zadziałało mi parę razy, zwłaszcza jak szybko cofam dojeżdżając do przeszkody (którą widzę). Wtedy potrafi zahamować wcześniej niż ja planuję :) Ale wtedy korzysta z czujników radarowych w tylnym zderzaku (nie mylić z czujnikami cofania). Te radary są wykorzystywane do ostrzegania o obiekcie w martwym polu oraz o obiektach poruszających się w poprzek z tyłu pojazdu (np. piesi, rowerzyści, samochody jak wyjeżdżasz z miejsca parkingowego tyłem).


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 486 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.