Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 06:28

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 22 lip 2018, 21:36 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 30.01.2013
Posty: 250
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Czy wiecie co oznacza miganie czerwonej diody od alarmy z lewej strony od kieronicy po włączeniu zapłonu?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 22 lip 2018, 21:39 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
A ma pestce też mruga mryga :)
Ile miesięcy mają baterie?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 22 lip 2018, 22:01 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 30.01.2013
Posty: 250
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Nie wiem nie sprawdzałem. Ale jak pestka ma słabą baterię to samochód daje krótki chyba 3 sygnały po włączeniu samochodu. Wymieniłem 5 miesięcy temu

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 paź 2018, 13:19 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Pytanie do osób, które spotkały się z taką sytuacją.
Przed wyjazdem w dłuższą podróż (w dwie osoby) zapakowałem bagażnik 5 dedykowanymi torbami do Mazdy (waga łączna ok. 150 kg). Objętościowo wypełniły faktycznie cały bagażnik. Po zamknięciu pokrywy bagażnika a następnie z pilota samochodu, kierunkowskazy zamigały, lusterka się złożyły lecz jednocześnie pojawił się sygnał jakby spod maski silnika typu: ti-dit, ti-dit, ti-dit, ... z częstotliwością 2 razy na sekundę i trwał ok. 8-10 sek. jak się pojawił tak i przestał. Sprawdziłem z zewnątrz zabezpieczenie samochodu - wszystko było w porządku. Zamknąłem jeszcze dwa, trzy razy i za każdym procesem zblokowania pojazdu sygnał pojawiał się i znikał w ten sam sposób. Po wypakowaniu toreb objawy ustąpiły. Pojawiły się dopiero kiedy zapakowałem torby do bagażnika i zamknąłem samochód z pilota, szykując się do drogi powrotnej. Jedyna różnica jaka była to taka, że torby były lżejsze o ok. 70 kg.
Teraz po powrocie i wyładowaniu toreb objaw ustąpił a wypełnienie bagażnika zakupami w Carrefourze nie spowodowało z resztą jak to miało miejsce wielokrotnie poprzednio, objawów pojawienia się tego dźwięku.
Nie wiem specjalnie co o tym myśleć, nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem. Czy to objaw przeciążenie samochodu (nie sądzę), chyba, że jest coś takiego jak czujnik wypełnienia objętościowego bagażnika (ale to bezsens)? W instrukcji Mazdy nic na ten temat nie znalazłem. Może ktoś to rozwikłać albo się z tym spotkał?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 paź 2018, 13:26 
Wtajemniczony
Offline
Od: 12.07.2017
Posty: 163
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Może miałeś w torbach zapasowy immobilizer?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 paź 2018, 13:32 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Tak w jednej z toreb trzymałem drugi komplet klucz do samochodu z dodatkowy immo. Myślisz, że to mogło powodować objaw włączenia się sygnału?

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 paź 2018, 13:39 
Wtajemniczony
Offline
Od: 12.07.2017
Posty: 163
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Uuu.. Jeśli masz keylessa to samochód Ci się nie zamykał.
Co do immobilizera to nie próbowałem ale na pewno nie można zostawiać kluczyków w samochodzie bo się nie zamknie.
Jeśli masz AC to nic Ci nie wypłacą jak nie dostaną kompletu kluczyków od Ciebie.

U mnie jak zamknę bagażnik z kluczykami w środku (mam ustawione autoryglowanie) to słychać sygnał dźwiękowy i samochodu nie można zamknąć ani odpalić.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 paź 2018, 13:53 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
dropt07 napisał(a):
...w jednej z toreb trzymałem drugi komplet klucz do samochodu z dodatkowy immo....

Zagadka rozwiązana, miałem tak samo przy kupnie samochodu.
...oj te torby ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 paź 2018, 14:09 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1199
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Samochód był zamknięty. Jak odszedłem dalej od samochodu z pierwszym kompletem kluczy, żona podchodziła do samochodu i sprawdzała czy jest zamknięty. Więc byłem spokojny. Ale niewątpliwie mogło to spowodować objaw dodatkowego pikania. Inna sprawa, że ten dodatkowy komplet kluczy powinna nosić w torebce małżonka.
Dzięki Wam za pomoc w rozwikłaniu "zagadki".

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 sty 2019, 19:42 
Amator
Offline
Od: 04.01.2019
Posty: 89
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Dzisiaj chciałem sprawdzić czy mój grot wyciągany z kluczyka będzie pasował do wkładki w drzwiach na wypadek gdyby padła mi bateria w pilocie. Włożyłem, przekrecilem i zamek otworzył drzwi. Złapałem za klamkę żeby otworzyć auto a tu alarm wyje i nie 6 było sposoby żeby go wyłączyć nie używając kluczyka. Czy to normalne? Co jeśli naprawdę miałbym rozładowana baterie? Alarm wylby aż akumulator by padł?

-- Dodano: 27 stycznia 2019, o 19:42 --

Czy ktoś sprawdzał u siebie czy otwarcie zamka kluczem/grotem dezaktywuje alarm??


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 sty 2019, 22:04 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
27 stycznia 2019, o 19:42 Zbyszek7 napisał(a):
Czy ktoś sprawdzał u siebie czy otwarcie zamka kluczem/grotem dezaktywuje alarm??

Ja jeszcze nie sprawdzałem, ale to by było chyba bez sensu? W takim przypadku otwarcie zamka łamaniem miało by wylaczac alarm? To po co on by był?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 sty 2019, 22:07 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 789
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
No ale nie jest tak, że jeśli bateria w kluczyku jest rozładowana to należy kluczykiem nacisnąć przycisk Start/Stop i alarm powinien się wyłączyć? Tak się przecież odpala auto w przypadku rozladowanej albo braku baterii w kluczyku.

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 sty 2019, 10:24 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Wydaje mi się że nie odpalisz dotykając kluczykiem do przycisku jak nie będziesz miał baterii w kluczyku :) Plastik do plastiku raczej nie zadziała. Ty chodzi po prostu o maksymalne przybliżenie kluczyka do jakiegoś układu, ale przy słabej baterii, a nie jej braku... Awaryjny grot jest do awaryjnego otwarcia drzwi, żeby np. otworzyć maskę i wymienić akumulator :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 sty 2019, 11:46 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
W kluczyku jest pewnie układ RFID. Poczytaj sobie jak to działa. Nie potrzebuje on baterii. Wystarczy jak się prąd zaindukuje z auta. Tak to byś samochodu nie odpalił przy rozładowanej baterii w kluczyku. Ona jest tylko potrzebna do centralnego zamka zapewne, stąd jak jest rozładowania, trzeba otworzyć fizycznym kluczem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 sty 2019, 12:10 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A, no chyba że indukcyjnie. To zwracam honor. Myślałem że tak jest, że nie odpalę z rozładowaną baterią.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 sty 2019, 18:04 
Amator
Offline
Od: 04.01.2019
Posty: 89
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Czyli alarm powinien się wyłączyć w momencie odpalenia auta? Muszę sprawdzić u siebie czy zadziała

-- Dodano: 30 stycznia 2019, o 18:04 --

Sprawdziłem i rzeczywiście w momencie odpalenia auta alarm się wyłącza. Wyłącza się też z przycisku na klamce ale to dlatego że miałem w kieszeni pilota.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 1 lut 2019, 20:25 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 20.04.2016
Posty: 38
Rok produkcji: 2023
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Informacja do wszystkich posiadaczy mazdy słabszych modeli takich jak skyenergy i inne, w waszych mazdach znajduje się alarm fabryczny tylko trzeba go włączyć komputerem pociągnąć przewód z F_BCM do R_BCM, podłączyć klakson i śmiga fabryka aż miło, jeżeli ma ktoś niższy model i chce mieć alarm FABRYCZNY, proszę pisać na PW, dodatkowo można dokupić z allegro lampę z czujnikami ultradźwiękowymi odpowiednio podłączyć i działa tak samo jak z wersji skypassion tylko brak guzika w pilocie do dezktywacji czujników alarmu, ale to ne problem w niczym to nie przeszkadza, auto na gwarancji a w serwisie nawet nie załapali że cokolwiek zmieniłem, w Tym aucie można dużo więcej, tylko zależy co kogo interesuje, pozdrawiam i jeśli ktoś chętny postaram się pomóc, ale nic trudnego. Ewentualnie zapraszam na piwo i chętnie pomogę :)

_________________
Byłe Mazdy to: 323-C BA '93rok, 626-GE FP '94rok, 6-GY RF7J '07rok, 6-GL PE01 '17rok, 6-GL 2.0 165KM AT Exclusive-line '23rok :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 1 lut 2019, 23:20 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1297
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Ja mam u siebie fabryczny ale za cholerę nie mogę go wyłączyć. Tankuję na stacji, wciskam przycisk, zostawiam syna w środku, idę zapłacić, syn się rusza i alarm wyje. Co robię źle? :idea:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 2 lut 2019, 11:04 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Bo to jest posrane. Alarm trzeba włączyć ręcznie! (pomijam że małych dzieci w aucie nie zostawiamy - może mały nie jest ;) ).
Czyli - alarm włączył się sam, trzeba go wyłączyć, włączyć, deaktywować czujniki.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 2 lut 2019, 11:46 
Wtajemniczony
Offline
Od: 12.07.2017
Posty: 163
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Dezaktywacja czujników ruchu w FL2 jest możliwa przez jakiś czas po zamknięciu samochodu (czy to z pilota czy automatycznego zamykania po odejściu od samochodu). O ile dobrze pamiętam z dokumentacji to 20 sekund.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 2 lut 2019, 14:20 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Pablos napisał(a):
Ja mam u siebie fabryczny ale za cholerę nie mogę go wyłączyć. Tankuję na stacji, wciskam przycisk, zostawiam syna w środku, idę zapłacić, syn się rusza i alarm wyje. Co robię źle? :idea:
Przeczytaj instrukcję. Masz tam dokladnie opisane jak to zrobić.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 2 lut 2019, 15:52 
Amator
Offline
Od: 04.01.2019
Posty: 89
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Ja mam alarm fabryczny ale chyba wogole nie mam czujników ruchu w środku. Zamknę kogoś, rusza się i nic. Dopiero jak chce odtworzyć drzwi od środka to wyje.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.