Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 20:02

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 26 sie 2022, 21:46 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.08.2022
Posty: 1
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
Witam.
Od momentu zakupu samochodu w salonie mam problem.
Wysiadając z auta mam kluczyk w kieszeni, idę zapłacić za benzynę, czy jestem na myjni, po wejściu do auta i próbie odpalenia zapłonu przyciskiem start/stop wyświetla się komunikat o awarii systemu dostępu beż kluczyka. Muszę sięgnąć do kieszeni i otworzyć samochód, wtedy odpala.
Na serwisie w ASO w Katowicach wirtuoz powiedział mi , że ZA SZYBKO WSIADAM DO SAMOCHODU!! Na kolejnej zapytał dlaczego zostawiam otwarte auto jak idę płacić za benzynę!!
Napisałem do centrali, odpowiedzieli, że kontaktowali się z ASO i wszystko jest ok, ale jak chce to mogę naprawić system na własny koszt :arrow:
Czy ktoś miał podobny przypadek? Czy wiecie do kogo mogę się z tym zwrócić??
Z góry dziękuję za pomoc.


Ostatnio edytowano Pt, 26 sie 2022, 21:50 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem. Lenistwo kompletne, sprawdź chociaż pierwszą stronę danego działu!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 27 sie 2022, 00:06 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1638
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
To nie jedy poprawne działanie systemu. To na bank.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 29 sie 2022, 14:16 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
1. czy masz włączone automatyczne zamykanie jak się oddalasz od samochodu (nie musisz naciskać przycisku w klamce)?
2. Jeśli tak, to: czy jak wysiadasz z samochodu i zatrzaskujesz drzwi słyszysz pojedyncze piknięcie (oznaczające że system wie, że wysiadłeś z kluczykiem i teraz czeka aż się oddalisz)?
3. Czy jak odchodzisz od samochodu to się zamyka?

Czasami zdarzy mi się za szybko wysiąść i wtedy nie ma tego pierwszego piknięcia i samochód się sam nie zamknie. Zwłaszcza jak szybko wysiądziesz i od razu oddalisz się pod kątem prostym od osi samochodu, czyli po prostu w bok :)

A jaki dokładnie napis wyświetla się informując o awarii systemu?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 29 sie 2022, 14:37 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.03.2020
Posty: 154
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
29 sierpnia 2022, o 15:16 Luke napisał(a):
Czasami zdarzy mi się za szybko wysiąść i wtedy nie ma tego pierwszego piknięcia i samochód się sam nie zamknie. Zwłaszcza jak szybko wysiądziesz i od razu oddalisz się pod kątem prostym od osi samochodu, czyli po prostu w bok

Szybko nie trzeba ;)
Chodzi o odległość od czujnika w momencie zamknięcia.
Ja tak robię, jak chce zostawić otwarte auto, a kluczyk zanieść już do domu. Otwieram drzwi, rękę z kluczykiem oddałam jak najbardziej od drzwi i druga ręka zamykam drzwi.

_________________
wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

Mazda 6, 2016 FL2, 2.5 AT, SkyPassion - Dark Shadow ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 29 sie 2022, 14:54 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No i w ogóle auto 2019 więc chyba jeszcze gwarancja? Chociaż szanse były pół na pół. A rozszerzona diabli wiedzą, pewnie nie obejmuje. Sugeruję się datą produkcji.
Wsiąść "za szybko" się nie da, wysiąść jak najbardziej. Generalnie ten cały system bezkluczykowy w Maździe jest totalnie do bani. Po 6 latach prawie się przyzwyczaiłem ale dalej jest mocno wkurzający. Nasłuchiwanie piknięć przy wysiadaniu to jakaś paranoja. A kilka razy i tak się zdarzyło, że auto stało otwarte - wysiadałem wieczorem, rano otwarte czyli minimum dostępne dla wszystkich przez 12 godzin. Obchodzenie od właściwej strony (od tyłu u mnie) auta żeby dziecku drzwi z tyłu otworzyć to kolejny absurd.

"wszystko jest ok, ale jak chce to mogę naprawić system na własny koszt " czyli skoro da się naprawić za kasę to znaczy, że nie jest wszystko OK i sami potwierdzają, że jeżeli jest gwarancja, to mają obowiązek naprawić.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 29 sie 2022, 15:04 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
29 sierpnia 2022, o 15:54 Wedrowiec napisał(a):
Generalnie ten cały system bezkluczykowy w Maździe jest totalnie do bani.

Ja tam nie narzekam... Jedna z najlepszych funkcjonalności w samochodzie.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 7 sty 2023, 21:30 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2644
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Panowie mam pytanie dotyczące Keylessa, temat dotyczy CX3 ale może ktoś się spotkał z problemem.
Przycisk na drzwiach zamyka auto, każdorazowe kolejne naciśnięcie jedynie je zamyka, słychać piknięcie. Nie da się otworzyć drzwi naciskając przycisk, jedynie z pilota. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 sty 2023, 21:52 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nie wiem czy taka sama sytuacja ale u mnie jeżeli zamkniesz i od razu naciśniesz to też nie otworzy, jest jakieś inne piknięcie (podwójne?) trzeba by instrukcję sprawdzić ;) W każdym razie jeżeli zamknę, chcę otworzyć to kolejne nie otwiera, nie jestem pewien czy otworzy trzecie czy czwarte naciśnięcie. W każdym razie czasami stoję jak idiota i wciskam wiele razy przycisk, chwilę zajmuje żeby auto otworzyć ;)

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 7 sty 2023, 22:03 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2644
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Źle opisalem. Masz racje jedno kliknięcie to zamykanie, drugie szybkie to ryglowanie. Tu jest problem, że nawet jak po 5min naciśniesz przycisk to i tak nie chce otworzyć auta.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 sty 2023, 07:45 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 12.06.2017
Posty: 1200
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
U mnie gdy zamknę drzwi, to do 3-5 sec. stojąc przy drzwiach kierowcy nie otworzę ich z przycisku w klamce. Muszę chwilę odczekać, aż złożą się lusterka i dopiero naciskam przycisk. Wtedy się drzwi otwierają, nawet przed ich zaryglowaniem, które dokonuje się po odejściu na 1,5 m od drzwi kierowcy.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 8 sty 2023, 10:05 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2644
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
No właśnie znajomemu w CX3 się coś porobiło i przycisk tylko zamyka, nie ma szans otworzyć drzwi z przycisku, jedynie pilotem, próbowaliśmy różnych konfiguracji.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 8 sty 2023, 10:21 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Skoro nie otwiera a zamyka to ja bym stawiał na jakąś awarię keylessa, brak komunikacji z pilotem. Bo naciśnięcie przycisku na pilocie wymusza te komunikację, natomiast nie jest ona inicjowana od strony samochodu. Z drugim pilotem też nie działa? Bateria w pilocie?
Wygląda to na wyłączenie keylessa, co niektórzy chętnie by zrobili, ale przynajmniej w M6 się nie da.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 8 sty 2023, 10:30 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2644
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Dzięki za info. Tak oba kluczyki to samo, baterie nowe.

Ja jestem zadowolony z keylessa w M6, uważam to za bardzo dobrą i przydatną funkcję w codziennym życiu.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 2 cze 2023, 22:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.05.2023
Posty: 5
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: łódzki
Cześć,
proszę o wyrozumiałość w kontekście mojego zapytania bo może wątek już był poruszany na forum, ale w natłoku wielu tematów nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi na pytanie.
Zakupiłem mazdę 6 z koncówki 2019 roku. A właściwie wziąłem w leasing. Już przy powrocie do domu, samochód dał komunikat Awarii systemu bezkluczywkowego.
Na szybko wyczytałem, że to może być wina:
a) rozładowanej baterii
b) dwóch kluczyków na pokładzie
Ponieważ wiozłem ze sobą 2 kluczyki, sprawę zwpaliłęm na ten temat. W domu jednak problem nie ustał, zatem wymieniłem baterię i niby pomogło...
Tylko, że na około tydzień. Znowu uznałem, że może to wina starej baterii i wymieniłem na duracella nowego.
Dziś jednak, po około tygodniu, znów to samo... bateria w w kluczyku dryluje sie w tępie błyskawicznym. Z info z forum czytam że powinna wytrzymywać około 2 lat.
Czy ktoś może miał taki problem i go rozwiązał, lub poznał przyczynę?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 cze 2023, 09:52 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
2 czerwca 2023, o 22:16 Kiper napisał(a):
Czy ktoś może miał taki problem i go rozwiązał, lub poznał przyczynę?

Nie trzymasz przypadkiem kluczyków (albo jednego z nich) w pobliżu samochodu?
Czy w obydwu kluczykach występuje ten sam problem?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 cze 2023, 18:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.05.2023
Posty: 5
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: łódzki
Samochód stoi w podziemnym garażu 3 piętra poniżej.
Zdaje się, że w obu, chociaż problem wydaje się pojawiać i znikać, tj. jak pisałem wyżej, mniej więcej po tygodniu wyskoczył komunikat po czym następnegpo dnia już na tej samej baterii auto nie dawąło żadnych komunikatów , ani oznak i tak do dziś.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 cze 2023, 19:44 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A jaki dokładnie komunikat się wyświetlał? Bo jeżeli bateria jest słaba, to wyskakuje coś jak "low key battery" a nie że jest usterka.
Na pewno nie ma problemu jak są 2 kluczyki w kabinie, bo ja często tak jeżdżę - kluczyk mam ja, a drugi dziewczyna.
Jeżeli jest informacja o usterce, to niestety pewnie tak jest - może to być któraś z anten do systemu bezkluczykowego. Baterie w pilotach są pewnie dobre.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 cze 2023, 06:57 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1679
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
2 lata bym nie przesadzał ale do pół roku na luzie, powinno rok trzymać zazwyczaj.

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 cze 2023, 09:05 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
U mnie chyba trzyma 2 lata w pilocie, co rok wymieniam w immo. Nie korzystam z przycisków na pilocie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 30 cze 2023, 19:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.05.2023
Posty: 5
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: łódzki
Ok, to podjąłem pewne obserwacje w temacie i chciałbym to jakoś z Wami skonfrontować.
Na razie kluczyk dział i bateria trzyma, ale:
1. Gdy zatrzymam się na postoju (np. stacja benzynowa), wyłącze silnik, wysiądę z samochodu z z kluczykiem, ale samochód zostawię otwarty i wrócę do niego po dłuższej chwili. System nie wykrywa kluczyka. Muszę ze środka samochód zamknąć i otworzyć dopiero wówczas kluczyk jest widziany na nowo.
2. Wyłącze samochód na postoju i zostane w samochodzie z kluczykiem na dłuższą chwilę, to po pewnym czasie kiedy chce znów uruchomić zapłon, system informuje że nie wykrywa kluczyka (podobnie jak wysiądę i zostawię kluczyk w środku). Pomaga tylko ponownie, zamknąć samochód z kluczyka i otworzyć.

Dziwne to trochę, gdyż mam inny samochód (KIA) z systemem bez kluczykowych i tam sytuacja jest prosta. Kluczyk w aucie, auto pali. Kluczy po za autem, auto nie pali. Bez żadnych scenariuszy...

Czy u Was to też tak działa?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 3 lip 2023, 12:31 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Nie, u mnie jest normalnie. Z tym że mam włączone automatyczne zamykanie, czyli jak wysiądę z kluczykiem, to zawsze samochód się sam zamyka.
A jak wyłączę i zostawię kluczyk w środku, to potem wszystko jest normalnie. Jeszcze nigdy mi się nie wyświetliła informacja o niewykryciu kluczyka. Moim zdaniem coś tam u ciebie jest nie tak.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 8 lip 2023, 12:46 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2017
Posty: 1303
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
U mnie też to działa normalnie jak w tej Kii. Może w ostatnim lifcie coś namieszali. Albo może po prostu wina baterii. Ja bym kupił nową, najlepiej Duracell i wtedy sprawdził.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 lip 2023, 08:50 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A może masz dołożone jakieś zabezpieczenie antykradzieżowe?
A może w samym kluczyku? Takie anty-walizkowe. Dopóki sam nie naciśniesz kluczyka, to go nie widzi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 lip 2023, 12:25 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.05.2023
Posty: 5
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: łódzki
W przypadku obu kluczyków sytuacja jest taka sama. Kluczyki także wyposażone w świeże bateryjki od duracela.
Może faktycznie to jakiś wbudowany dodatkowy system o jakim mi nie wiadomo, natomiast ewidentnie to są tego rodzaju przypadki jakie opisałem. W innych okolicznościach jest zupełnie dobrze.
Nadmienię, że po wyłączeniu zapłonu, np., po jeździe i po zostaniu wewnątrz auta z kluczykiem i tak po pewnym czasie odpala się ikonka "kłudeczki na autku: na zegarach. Jeżeli nie otworzę drzwi kierowcy, jak będę chciał odpalić po jakimś czasie, to jest dobrze, natomiast jakbym wysiadł (otworzył drzwi) wyskakuje info o nie wykryciu kluczyka niezależnie czy kluczyk zostaje w samochodzie czy idzie ze mną. Dopiero zaryglowanie auta i ponowne otworzenie go (co ważne z zewnątrz) jakby resetuje tę sytuację i jest ok.

Wnioski mam takie, zawsze gdy wysiadasz z auta, musisz zabrać kluczyk i zamknąć samochód.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 lip 2023, 13:54 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
A nie możesz po prostu dopytać w ASO? Moim zdaniem tak nie powinno być...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 2 wrz 2023, 11:58 
Wstydliwy
Offline
Od: 02.09.2023
Posty: 1
Rok produkcji: 2020
Generacja: II
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Comfort
Region: podkarpacki
Mam Mazdę CX-5, ale szukając odpowiedzi na mój problem trafiłem tutaj.

Kiedy chciałem odpalić samochód musiałem przykładać pilot centralnie do guzika. Jak się okazało takie zachowanie pilota oznacza m, że jest on w trybie oszczędzania baterii.

Co zrobiłem i zaczęło auto palic kiedy kluczyk był już w kieszeni.

Wystarczy wsiąść do samochodu, zamknąć go i następnie 5 razy nacisnąć guzik zamknięcia pojazdu na pilocie, przy czym 5 raz przytrzymać około 5 sekund. Taki sposób działania wyłączą tryb oszczędzania baterii. Pilot w kieszeni i auto odpala bez czerwonej kontrolki "kluczyka z wykrzyknikiem", tylko pokazuje się ta sama kontrolka tylko na zielono.

Mam nadzieję, że komuś pomogę, bo wiem jakie to drażniące jak się szuka problemu w akumulatorze i innych rzeczach.

Pozdro! <spoko>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 paź 2023, 19:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.10.2023
Posty: 1
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Witam!
Jestem nowy. Mam Mazdę 6 Kombi 2019 2.5 SkyActive.
Szukam rozwiązania problemu z komunikatem o zablokowanej kierownicy i brakiem możliwości odpalenia silnika.
Od dłuższego czasu już jakiś rok co najmniej sporadycznie występował taki problem.
Po wejściu do samochodu i próbie odpalenia przez naciśnięcie przycisku start występuje tylko kilkakrotne pikanie i komunikat:
"Odblokuj kierownicę przed uruchomieniem silnika" lub po angielsku "Steering wheel locked" i nie odpala.
Ale jak odblokować kierownicę jak nie ma stacyjki gdzie kluczyk możnaby włożyć.
Wcześniej po kilku próbach odpalał, potem trzeba było kilka razy szarpnąć w lewo i w prawo, teraz już całkiem nie reaguje.
Czy ktoś miał taki problem?
Pozdrawiam,
Rafał


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 paź 2023, 22:07 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1523
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Zapewne zaczął szwankować elektryczny mechanizm blokowania kierownicy i z jakiegoś powodu ma problem z odblokowaniem. Coś się po prostu zacina. Skoro wcześniej trzeba było poruszać kierownicą, a teraz już to nie pomaga, to trzeba tam zajrzeć...
Z drugiej strony to może nie być takie proste, bo przecież to jest zabezpieczenie antykradzieżowe, z założenia trudno dostępne.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 29 paź 2023, 05:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.12.2015
Posty: 11
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Witam zgubiłem kluczyk od auta ten co bym razem z pastylką w komplecie i o w nie jeżdżę na drugim zestawie gdzie jest zamiast pastylki jakiś klucz cyfrowy META SYSTEM co niby przykłada się go obok bezpieczników w kabinie. Jest szansa gdzieś tanio dorobic kluczyk żeby był na zapas i żeby odpalił samochód jak ten obecny?


 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: immobilizer
PostNapisane: Wt, 14 lis 2023, 11:11 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.08.2022
Posty: 14
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
hej
mam następujący problem

1. otworzylem normalnie auto przyciskiem na klamce
2. nie chce odpalić, miga auto z kłódką
3. przyłożenie kluczyka do przycisk start stop nic nie zmienia, nawet po wyjęciu baterii
4. bateria wymieniona
5. nie działa zapłon, żeby podłączyć kompa
6. w aucie leży pastylka - ponoć mazda dodawała to zabezpieczenie dodatkowe, ale pastylka ta ma wyjętą baterię, przez rok nic sie nie działo
7. pomóżcie ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.