Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:14

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

administrator
PostNapisane: Pt, 15 lip 2016, 11:47 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
MaciekSkc - pewnie chodzi tylko o ustawienie reflektorów, które po zmianie wysokości zawieszenia mogą świecić nieco inaczej, w sensie odległości. Można to sprawdzić na dowolnej stacji diagnostycznej, do regulacji wystarczy śrubokręt. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 15 lip 2016, 16:35 
Świeżak
Offline
Od: 22.05.2016
Posty: 15
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Sprawdziłam nawet garażu po ciemku, bo po powrocie z aso nie uruchamiałem świateł.
poszły w dół , później trochę za wysoko aż ustawiły się elegancko tak jak powinny :D
aso to złodzieje nie od dziś wiadomo.. aby do końca gwarancji minimum jakie trzeba tam robić i aby jak najdalej.

ale mimo wszystko mówię może ktoś miał podobny przypadek bądź wie o co chodzi :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 lip 2016, 12:24 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Online
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Za 20zł sprawdzą/wyregulują w OSKP i będziesz miał spokojną głowę...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 lip 2016, 19:42 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.06.2016
Posty: 149
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
A ja mam Panowie pytanie... niby to samo ale nie znalazłem nikogo kto by wspomniał na temat "krótkiego zasięgu świateł" ale LED... mam LEDY... no i na autostradzie... światło pada tak blisko auta, że przy 150km/h gdy wyskoczy mi coś to nie ma żadnych szans na reakcje bo już bedzię na samochodzie. Byłem w ASO mają zgłoszenia od klientów , podnieśli na maxa na ile wartości im pozwalają ale nadal nie ma rewelacje. Światłą pięknie oświetlają... ale no tragicznie krótko. Ma ktoś LEDy i uporał się z tym problemem?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 20 lip 2016, 10:19 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Albo jeżdże za mało autostradami, albo po prostu wcześniej nie miałem silnych xenonów, ale u siebie nie dostrzegam problemu... oświetlenie znacznie lepsze niż w użytkowanym Punciaku ze zwykłymi żarówkami...
Inna sprawa, że na autostradzie nie powinno nic wyskakiwać tak jak na zwykłej drodze przez las...

Nie mówiąc o cichociemnych pieszych/rowerzystach między wioskami w Polsce... choć od wprowadzenia obowiązku odblasków zmniejszyła się liczba takich co ich widzisz lekko zawianych dopiero kilkadziesiąt metrów przed maską...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 lip 2016, 11:15 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 23.04.2016
Posty: 385
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
U mnie jest elegancko, jedyne co przychodzi mi do głowy to za nisko masz ustawione bo w dal wali tak jak trzeba.... chyba że masz z jakiegoś powodu mniejszą moc ale nie bardzo widzę taką możliwość

_________________
Lublin to nie dziura :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 lip 2016, 14:38 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.06.2016
Posty: 149
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
Może to efekt przesiadki z żarówek na ledy.... :) pojezdze i jeszcze zaobserwuje


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 cze 2017, 22:25 
Świeżak
Offline
Od: 17.05.2017
Posty: 24
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Znalazłem Wasz wątek bo właśnie jeżdzę od 2 tygodni z "automatycznymi" LED-ami i właśnie ten problem mnie dziś zadziwił kiedy wybrałem się na nocną przejażdżkę. Moc światła super, tylko że jak przejeżdżałem w ciemnym lesie (było ciemno jak w d...) światła kończyły mi się kilka metrów przed autem, długie się nie odpaliły a pozycja gałki na AUTO. Musialem ręcznie włączyć długie bo bałem sie jechać że przeoczę jakiś zakręt. Na drodze szybkiego ruchu też mam wrażenie że mijania bardzo często świecą bardzo krótko - niestety te wszystkie rzeczy automatyczne w Maździe działają jakoś dziwnie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 cze 2017, 05:08 
Offline
Miałeś na auto i tryb adaptacyjny ? ( na zegarach pojawia się ikonka z oznaczeniem a )


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 cze 2017, 08:03 
Świeżak
Offline
Od: 17.05.2017
Posty: 24
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Od wyjazdu z salonu nic nie grzebałem ale muszę dokładnie poszukać ikonki "a" bo jakoś nie zauważyłem, wydawało mi się jak jechałem szybkiego ruchu że światła pływały ale zadziwił mnie fakt gdy jechałem między lasem w totalnej ciemni nie włączyły się długie a dzienne były tak krótkie że aż poczułem się trochę niepewnie i sam włączyłem długie.


Ostatnio edytowano Wt, 6 cze 2017, 11:20 przez Huncwot, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 cze 2017, 08:13 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Glina Na dziennych nic byś nie widział. Miałeś pewnie włączone mijania.
Aby działały mijania automatyczne pozycja pokrętła świateł musi być w pozycji "AUTO". Aby działały matrycowe długie pozycja pokrętła musi być w pozycji "AUTO", a wajcha świateł odepchnięta jakby miałay być włączone długie.
Na desce rozdzielczej jak są włączone mijania to zapala się zielona ikona świateł mijania. Jak długie są gotowe do włączenia się. To zapalona jest także druga ikona zielona z literką A. Jak zapalają się długie to zapala się niebieska ikona długich.
^^ może coś odbiegać mam wersje sprzed MY 2017. Ale tak to działało wcześniej i podejrzewam, że dalej tak jest przynajmniej jeśli chodzi co musi być by długie się włączały.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 cze 2017, 09:04 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.10.2014
Posty: 511
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Ciągnąc wątek trochę nie na temat, odnośnie świateł LED.
Pierwsze co mnie zadziwiło po odbiorze GJ to właśnie strasznie krótkie światła, po przesiadce z GG Xenon.
Sam je ręcznie podniosłem do normalnych parametrów, zbliżonych do GG. Po przeglądzie w ASO odbieram auto i pierwsze co... znów światła przed zderzak. Szybki telefon, dowiedziałem się, że oni celowo nastawiają krócej, bo nie każdy ogarnia adaptacyjne światła, (czasem zdarza się że nie wykryje pojazdu, za późno zmieni) i im mrugają z przeciwka, więc zapobiegawczo ustawiają niżej. Światła znów sam skorygowałem na odpowiednią odległość i oddając auto na przegląd będę zaznaczał im żeby nie grzebali przy światłach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 cze 2017, 15:17 
Offline
Jak podnieśc samemu ledy mam po 2 lifcie czyli takie same jak po 1 lifcie. - co dokładnie i gdzie kręcic i w jaką strone ? :)
Zdjęcie z allegro ale tam gdzie oznaczyłem 1 i 2 tym się podnoci ?
Chyba będzie lepiej przenieść to na wątek o ledach.

1d53d9259cd9a458.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 cze 2017, 15:18 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
W teorii nie rozumiem właśnie o czym pawko bo w Skypassion jest samopoziomowanie... Myślałem, że w takim wypadku nie ma regulacji.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 cze 2017, 15:41 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.10.2014
Posty: 511
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Ma samo-poziomowanie, ale jak wszędzie musi być dobrze ustawiony poziom "0" i od tego później on sobie reguluje w zależności od obciążenia.

Reguluje się żadnym z tych pokręteł które zaznaczyłeś...
Są takie ząbki pod Twoją cyfra "2". Jak stoisz przodem do przodu auta, patrząc na lewą lampę będziesz widział z jej lewej strony, od góry ząbki, ja przekręcałem je płaskim śrubokrętem. Przeciwnie do wskazówek zegara podwyższasz lampy. Trzeba dość dużo ząbków, u mnie było idealnie dopiero po 20ząbkach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 cze 2017, 15:49 
Offline
Czyli nie trzeba odkrecac lamy, sam troche podniosę - dzięki :)
Jak podniesiemy recznie to tak samo w pozycji adaptacyjnej świeca dalej czy tylko na zwykłych mijania ?


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 cze 2017, 16:49 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.10.2014
Posty: 511
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Wydaje mi się, że adaptacyjne są tam gdzie długie, i to co zaznaczyłeś to może być ich regulacja. Adaptacyjne u mnie świecą ok więc ich nie ruszałem.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 cze 2017, 08:01 
Świeżak
Offline
Od: 17.05.2017
Posty: 24
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
Do szuki - tak włączone miałem mijania, teraz chyba wiem o co chodzi miałem wajche nie odepchniętą a tym samym wyłączone długie więc zapewne dlatego one sie nie włączyły w lesie. Natomiast tak czy inaczej gdybym nie chciał jeździć na światłach automatycznych tylko np cały czas na mijania to chyba mijania powinny mi wystarczyć w ciemnym lesie, i jeszcze pytanie czy mijania też sam się podnoszą i dopasowują ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 cze 2017, 08:12 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Mijania są stałe. O ile się nie mylę to wymóg homologacji. Bo mają poprostu nie razić i dawać jakieś światło nie koniecznie do szybkiej jazdy czy jazdy nawet zgodniej z ograniczeniami. Jeśli chodzi o samoregulację to dotyczy ona całych reflektorów, więc wszystkich świateł.
Ledowe mają jeszcze jedna funkcje jak jedziesz wolno to włączają doświetlenie boków po obu stronach dzięki czemu manewrowanie jest łatwiejsze.
Inną sprawa, że w Mazdzie tak jak pisze pawko Mijania są okropnie słabe. Potwierdzają to testy IIHS. Dlatego IIHS rekomenduję w mazdzie system właśnie adaptacyjnych bo wtedy Mazda uzyskuje wynik Akceptowalny - co było niezłym wyróżnieniem jak wprowadzili te testy. Tj tylko 4 inne samochody dostały taki wynik i tylko jeden dostał wynik Dobre.
Nie do końca tylko kapuje czemu obniżają mijania przecież mijania nie powinny razić w ustawieniu "0" jeśli tak jest to coś jest nie tak z reflektorami.
Długie mogą razić, a nie ktrótkie...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 cze 2017, 10:10 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Może temat LEDów podobny jak kiedyś z ksenonami, jeśli chodzi o ustawienie. Ale jak święcą dziwnie, może najlepiej pojechać na jakąś stację diagnostyczną i obiektywnie sprawdzić.

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 cze 2017, 15:04 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 19.01.2017
Posty: 179
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Światła mijania powinny być ustawione tak aby właściwie oświetlały drogę. Ich obniżanie tylko dlatego, że automatycznie włączają się długie jest chore, może nie oślepiamy innych ale sami nic nie widzimy i tracimy powoli sami wzrok. No i brak działających poprawnie świateł mijania może doprowadzić do wypadku. Jeśli automatyka działa źle i nie można jej poprawnie zestroić to lepiej chyba ją wyłączyć, jeździć na mijania a długie włączać ręcznie, w miarę potrzeby. A na pewno bezpieczniej. Inna sprawa, że przy wyłączeniu się automatu przy zaparowaniu/zabrudzeniu przedniej szyby "defog the windscreen completely" włączają się długie i trzeba je ręcznie przełączać na mijania - uważam to za błąd systemu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 7 cze 2017, 21:21 
Amator
Offline
Od: 17.04.2015
Posty: 73
Rok produkcji: 2022
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: zagranica
U siebie borykałem się z tym samym problem mimo, że nie posiadam adaptacyjnych świateł. W mojej wersji Vision tj prawdopodobnie Energy na Polskę zamontowane są ledy jedynie z funkcją doświetlania zakrętów, więc wydaje mi się, że adaptacyjne ledy nie są powodem nisko ustawianych świateł w naszych GJ-kach.

W każdym razie światła podniosłem nieznacznie do góry i teraz w nocy jeździ się o niebo lepiej :).
Jedynie szkoda, że zrobiłem to po sytuacji w której sarenka postanowiła dokonać samozniszczenia pod kołami mojej Mańki :/. Przy obecnym ustawieniu świateł wydaje mi się, że w dużej mierze był bym wstanie uniknąć tego przykrego zdarzenia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 10 cze 2017, 05:40 
Offline
pawko napisał(a):
Ma samo-poziomowanie, ale jak wszędzie musi być dobrze ustawiony poziom "0" i od tego później on sobie reguluje w zależności od obciążenia.

Reguluje się żadnym z tych pokręteł które zaznaczyłeś...
Są takie ząbki pod Twoją cyfra "2". Jak stoisz przodem do przodu auta, patrząc na lewą lampę będziesz widział z jej lewej strony, od góry ząbki, ja przekręcałem je płaskim śrubokrętem. Przeciwnie do wskazówek zegara podwyższasz lampy. Trzeba dość dużo ząbków, u mnie było idealnie dopiero po 20ząbkach.


Wczoraj podnosiłem ledy i kręciłem jak napisałeś, zrobiłem koło 10 ząbków bo nie chciałem przesadzić i niestety to było za mało, trzeba jeszcze podnieśc ale to działa - dzięki za info jak to zorbić. :) - byłem pewien że te ledy podnosi się tylko w aso. :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 cze 2017, 09:22 
Amator
Offline
Od: 17.09.2016
Posty: 93
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
LPG: Tak
Region: podlaski
dzisiaj ja podjechałem na stację PSK i faktycznie diagnosta na przyrządzie stwierdził że są stanowczo za nisko nie było problemu z regulacją podkręcił i jak będzie ciemniej przetestuję jak świeca czy dalej bo tak jak były ustawione to porażka moja stara trójka lepiej świeciła na H7 niż xenony w 6


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 cze 2017, 15:47 
Offline
Ja podniosłem, testowałem w nocy i jest super.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 16 lip 2017, 16:18 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 01.10.2014
Posty: 8
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Wygląda na to, że sama Mazda stwierdziła że automat zmiany długich na mijania może nie zawsze działać idealnie i dlatego światła skręcają maksymalnie w dół..
Swoją drogą ostatnio jechałem przed nową Astrą z tymi ich "inteligentnymi" światłami i musiałem się zatrzymać, żeby gość mnie wyprzedził bo świecił po lusterkach jakby jechał na długich i to niezwykle mocnych aż żona pytała czemu w aucie tak jasno. Coś im chyba to nie wyszło za dobrze :wstyd:

PS: sam też po kilku nocnych jazdach podnosiłem światła sukcesywnie bo było ciemno przed maską, ale teraz jest idealnie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 19 lip 2017, 22:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.07.2017
Posty: 14
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Niedawno zauwazylem inny ciekawy fenomen automatycznych LEDow. (MY2017 FL2)

Przy jezdzie autostrada tez stwierdzilem subiektywnie krotki zasieg swiatel mijania (Pokretlo -Auto, tzw. wajcha nie odepchnieta). Po wlaczeniu trybu adaptive LED (czyli tzw. wajcha odepchnieta) momentalnie podniosly sie swiatla mijania (przede mna jechalo inne auto), pozniej dopiero w miare mozliwosci, po wyprzedzeniu innego pojazdu dolaczaly sie dodatkowe strefy. Po wylaczeniu adaptive LED (wajcha do siebie) swiatla mijania znow opadly. Przetestowane wielokrotnie w obie strony, rowniez po ponownym starcie auta. W instrukcji nie znalazlem o tym wzmianki. Znana sprawa czy raczej przypadek dla serwisu?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 lip 2017, 11:07 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.10.2014
Posty: 511
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Normalna sprawa, w mojej jest tak samo. Gdzieś widziałem opis, że przy prędkościach autostradowych system podnosi światła.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 wrz 2017, 06:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.09.2017
Posty: 11
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Witam, posiadacz madzi6 od miesiąca, model z 2013r wersja UK
mam pytanie odnośnie wysokości swiatel
Czy ktos mógłby.podjechac.do sciany swoja mazda I zmierzyć.mi na.jakiej wysokości jest linia swiatla?
Ustawilbym.sobie sam wysokosc..
Byłbym.wdzięczny bo jazda nocą to.męka,
Tylko żeby ta.linia była mierzona w tej niższej czesci A.Nie wyższej
Pomoże ktos?

Lampy xenonowe


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 wrz 2017, 15:08 
Świeżak
Offline
Od: 24.04.2017
Posty: 20
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Hej,
ja u siebie mam taki dość dziwny problem, może się z nim spotkaliście.
Jak np jadę i chcę kogoś wpuścić z naprzeciwka, migam długimi światłami.
Po krótkim czasie, zapalają się mi kontrolki ostrzegawcze odnośnie oświetlenie LED i oświetlenia adaptacyjnego.
Jest to powtarzalne.

Spotkaliście się z czymś takim?
Czy możecie sobie migać do woli długimi i nic?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.