Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:07

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 12 mar 2019, 21:43 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 21.10.2015
Posty: 932
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Nie wiem czy w dobrym wątku ale dzisiaj wieczorem wkur... mnie kamera tzn mam stałe miejsce parkingowe i juz rutynowo wjeżdżam patrząc na niebieską linie, jak ona pokrywa się z krawężnikiem to auto stoi idealnie jednak dzisiaj .... linia idealnie a kolo wjeżdżało na krawężnik po trzeciej próbie :/ dopiero zwróciłem uwagę , że linie pokazują jakby mniejszy obszar niż szerokość auta . Czy ktoś miał podobnie ? Czy to wina oprogramowania? Kamera mocno i stabilnie osadzona , sprawdzałem .... :idea: <niewiem>

_________________
Nieważne kim chciałbyś być, ważne kim jesteś teraz

była GG kombi, GH hb a teraz jest GJ sedan :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 maja 2019, 18:44 
Świeżak
Offline
Od: 22.01.2014
Posty: 20
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: łódzki
Czy generalnie jest problem z dołożeniem PDC? Czy tak jak czytałem wątek w każdej 6 jest wiązka już zamontowana w aucie i trzeba tylko dołożyć wiązkę do zderzaka razem z czujnikami? Dzwoniłem dziś do ASO i powiedzieli że koszt około 500 przód i 590 tył ale części moje daje ori.

-- Dodano: 3 maja 2019, o 19:44 --

26 kwietnia 2019, o 18:41 thenaturat2 napisał(a):
Czy generalnie jest problem z dołożeniem PDC? Czy tak jak czytałem wątek w każdej 6 jest wiązka już zamontowana w aucie i trzeba tylko dołożyć wiązkę do zderzaka razem z czujnikami? Dzwoniłem dziś do ASO i powiedzieli że koszt około 500 przód i 590 tył ale części moje daje ori.

A może ktoś poleci w łódzkim jakiś dobry warsztat co by zainstalował PDC.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 maja 2019, 20:19 
Amator
Offline
Od: 04.01.2019
Posty: 89
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Też bym chciał podłączyć czujniki przednie które mam już w zderzaku. Posiada ktoś może schemat instalacji PDC do naszej M6 GJ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 4 maja 2019, 10:05 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 03.06.2015
Posty: 517
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: łódzki
thenaturat2 Czy ten dobry warsztat może być w wawie? Polecam Gołębiewskich. Dużo ludzi wyraża się dobrze o tym ASO. Zawsze warto do nich zadzwonić i dowiedzieć się ceny, a przy okazji może uda Ci się coś utargować taniej.
Pozdrawiam.

_________________
Pierwsza Madzia sprzedana, druga to: Madzia 6 GL kombi Snowflake White.
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 4 maja 2019, 11:39 
Świeżak
Offline
Od: 22.01.2014
Posty: 20
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: łódzki
Może być. Nie przeszkadza mi to.
Dzięki


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2019, 21:50 
Amator
Offline
Od: 04.01.2019
Posty: 89
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Naprawdę jeszcze nikt nie doszedł do tego jak zamontować czujniki parkowania?
Prawdopodobnie wiąźki wszysktie w autach już mamy tylko trzeba dołożyć wiązkę z samymi czujnikami, moduł, buzzer i przycisk.

Oczywiście chodzi mi o podłączenie w sposób w jaki są montowane fabrycznie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 2 lut 2020, 12:49 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.05.2019
Posty: 13
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Panowie czy ktoś się z was orientuje w jaki sposób radio/nawigacja pokazuje sygnały/wizualizację z czujników cofania ? Poprzeglądałem schematy radia i jedyne co przychodzi mi na myśl to CAN. Z tego co zaobserwowałem w radiach NB1 jest to MS-CAN a po lifcie z MZD jest to HS-CAN. Czy ktoś mógłby mi to potwierdzić ew. może ktoś ma schematy do czujników (w wersji US czujniki OEM nie występowały a tylko taką serwisówkę posiadam)?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 kwi 2020, 14:00 
Świeżak
Offline
Od: 22.01.2014
Posty: 20
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: łódzki
Mam pytanie. Gdzie fabrycznie są zamontowane głośniki tylne PDC w sedanie? Szukam w bagażniku i jakoś nie wiem gdzie. Bardzo proszę o pomoc


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 lut 2021, 19:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.02.2021
Posty: 1
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Witam
Przednie czujniki parkowania reagują na jadące z przodu samochody.
Przykładowo jak zbliżam się do ronda a jest ruch na nim to czujniki reagują, czy też jadąc za innym samochodem i jestem blisko także reagują.
Co może być przyczyną?.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 lut 2021, 19:39 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Za mała odległość pd poprzedzającego pojazdu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 lut 2021, 22:37 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
16 lutego 2021, o 19:39 chmooreck napisał(a):
Za mała odległość pd poprzedzającego pojazdu.

E, chyba nie, skoro pisze o wykrywaniu samochodów na rondzie. Ja bym obstawiał śnieg (jeżeli padał). Ja tak mam tej zimy, że jak podjeżdżam do świateł, to jak pada śnieg, to mi się czasami przednie czujniki włączają. Charakterystyczne, bo od razu na tym "najbliższym" pasku, a stoję za samochodem w odległości większej niż zasięg czujników.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 lut 2021, 00:46 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Najprędzej zaklejony śniegiem przedni czujnik bądź czujniki. Stąd też wykrywanie przeszkody dopiero po zmniejszeniu prędkości do "parkingowych" czyli przy dojeżdżaniu do ronda/skrzyżowania przykładowo, tak jak wspomina wyżej kolega Luke.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 lut 2021, 11:06 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Dodam, że czujniki nie muszą być jakoś totalnie zalepione, czasami wystarczy jakiś większy płatek śniegu, który zaraz odpadnie :)
U mnie ciekawostką jest że problem występuje tylko w jednym miejscu na trasie do pracy - tak jak by tam występowały jakieś anomalie w nawierzchni albo coś innego. Tak jak radar tylny potrafi czasami złapać coś z otoczenia jak się skręca.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 lut 2021, 15:13 
Nowicjusz
Offline
Od: 06.06.2016
Posty: 56
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Hmm... ale czujniki się włączają w czasie jazdy same? U mnie poza cofaniem trzeba było przyciskiem włączać. Nigdy w innych warunkach się nie uruchomiły same.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 lut 2021, 15:23 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
17 lutego 2021, o 15:13 Madril napisał(a):
Hmm... ale czujniki się włączają w czasie jazdy same?

Tak. Poniżej jakiejś prędkości. A u Ciebie nie włączają się? Masz auto z 2020, więc powinno działać tak jak u innych.
Edit: doczytałem w innym wątku że jeszcze nie masz tego auta. Tak, będą się włączać same.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 lut 2021, 15:46 
Nowicjusz
Offline
Od: 06.06.2016
Posty: 56
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
W 2016 się nie włączały, i na jazdach testowych nowymi też nie. ;) No, ale może kwestia jakichś ustawień, w nowej jeszcze po 2,5h łącznie nie jestem obeznany. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 lut 2021, 16:03 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ja mam przycisk, którym mogę włączyć/wyłączyć czujniki. Może po prostu miałeś wyłączone. Jak włączysz (świeci się kontrolka) to będą włączone już zawsze i zawsze będą reagować.
Akurat w tym przypadku uważam że powinno to działać jak przełącznik i-stop, czyli po ponownym włączeniu silnika zawsze czujniki powinny być aktywne. Bo w obecnym rozwiązaniu możesz je wyłączyć i następnego dnia już o tym nie pamiętać i stuknąć w coś bo będziesz czekał na sygnał ostrzegawczy który nie zabrzmi :D


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 mar 2021, 14:29 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.02.2021
Posty: 11
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: śląski
Cześć,
Mam 6 rocznik 2018 po ostatnim lifcie, wersja skymotion.
Szukam kamery cofania do montażu, wiązka już jest w klapie wersja kombi.
Macie coś do polecenia ? Fajnie jakby były dynamiczne linie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 31 paź 2021, 01:47 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.06.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: zachodniopomorski
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie kamery cofania. Mam mazdę z 2013r. Kamera cofania nie zawsze działa, teraz to właściwie już nie działa. Wcześniej pomagało puknięcie w obudowę stacji multimedialnej. Po takim zabiegu obraz z kamery pojawiał się na wyświetlaczu. Czy ktoś z was miał podobny problem. I pytanie odnośnie demontażu stacji multimedialnej, jak wyjąc ją, czy to prosta sprawa? Chciałbym wyjąc i sprawdzić czy wszystkie wtyczki z tyłu dobrze są wciśnięte. Jeśli ktoś może podesłać linka do filmiku lub instrukcji jak zdemontować bezpiecznie stację multimedialną to będę wdzięczny.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 3 lis 2021, 22:54 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.11.2021
Posty: 1
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: wielkopolski
Witam. Mam taki problem jak koledzy wyżej, czujniki parkowania działają tylko wtedy kiedy nacisnę przycisk czujników, ale jak już się rozpędzę autem to się wyłączają I podjeżdżając do przeszkody muszę je ponownie uruchamiać bo same nie reagują. Rocznik 2013, da się je uruchomić jakoś na stałe? Czy to jakaś usterka czy poprostu tak jest?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 9 lis 2021, 09:38 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 14.01.2017
Posty: 95
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
31 października 2021, o 02:47 joseph napisał(a):
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie kamery cofania. Mam mazdę z 2013r. Kamera cofania nie zawsze działa, teraz to właściwie już nie działa. Wcześniej pomagało puknięcie w obudowę stacji multimedialnej. Po takim zabiegu obraz z kamery pojawiał się na wyświetlaczu. Czy ktoś z was miał podobny problem. I pytanie odnośnie demontażu stacji multimedialnej, jak wyjąc ją, czy to prosta sprawa? Chciałbym wyjąc i sprawdzić czy wszystkie wtyczki z tyłu dobrze są wciśnięte. Jeśli ktoś może podesłać linka do filmiku lub instrukcji jak zdemontować bezpiecznie stację multimedialną to będę wdzięczny.


Kolego:

http://hosting1966040.online.pro/m6/listwa.jpg

Tu masz zdjęcie. (Fotka pożyczona z netu).
Najpierw podważasz listwę (najwygodniej od dołu) i wypinasz zatrzaski od strony pasażera, podążając w stronę kierowcy. (zielone strzałki)
Potem, podważasz i odchylasz lekko panel z przyciskiem start/stop od strony radia w stronę kierownicy. (czerwona strzałka)
Wtedy dopiero wyjmujesz całą listwę.
Następnie wysuwasz środkowe nawiewy i odpinasz kostkę od włącznika świateł awaryjnych.
Następnie wysuwasz stację multimedialną i masz dostęp do wszystkich kostek.
Sprawdź połączenia.

Ja mam co prawda wstawioną stację multimedialną nie ori i zdarza się, że kamera cofania (również nie ori) nie zaskoczy, jak po uruchomieniu auta za szybko wrzucę wsteczny, ale wtedy wybicie go i wbicie na nowo załatwia temat.
W Twoim przypadku możliwe, że jest problem z połączeniem i zacząłbym właśnie od sprawdzenia wtyczek.


Ws. "nie zawsze działających" czujników parkowania, wypowiem się do obu kolegów:
Mam 2013 przed FL.
Czujniki działają mi, kiedy odpalam auto i ruszam na biegu 1, lub kiedy parkuję wsteczny/1.
Nie działają mi z automatu, kiedy np. z drogi zjeżdżam pod dom w ciasną bramę, muszę je aktywować wtedy ręcznie, przyciskiem.
Nie uważam tego za wadę, ten typ tak ma w moim odczuciu.
Nie wyobrażam sobie, żeby za każdym razem, gdy podjeżdżam w korku lub na światłach miały mi piszczeć czujniki parkowania - tak mają zestawy czujników parkowania z allegro za 100zł.
W moim odczuciu, tak ma być :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 18 sie 2022, 23:13 
Wtajemniczony
Offline
Od: 24.08.2021
Posty: 198
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
mam Mazdę 6 gj 2016 polift USA. Założony jest w niej zderzak z europejczyka w którym są czujniki parkowania. w samochodzie fabrycznie nie było czujników. Warto i jak wykorzystać te już założone (wyglądają na oryginalne) czy wywalić i założyć nowe akcesoryjne. z tyłu kamera więc nie będę dokładał.


Ostatnio edytowano Pt, 26 sie 2022, 22:30 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.