Teraz jest Wt, 19 mar 2024, 12:45

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 15 gru 2015, 21:55 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 04.10.2015
Posty: 60
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad montażem czujników lub czujników przodu i kamery cofania, gdyż w swojej Mazdzie nie mam takowych a z racji tego że to kombi i żona czasem nią jeździ czułbym się pewniej. W związku z tym, mam pytanie czy montowaliście w swoich Mazdach takowe akcesoria?
1. Pytanie czy możecie polecić jakieś konkretne czujniki i kamery? Nie chcę tego robić w ASO bo zdzierają.
2. Czy jak zamontuje nie oryginalne i nie w ASO czy mogę stracić gwarancję?
3. Czy wiecie czy instalacja jest gdzieś pociągnięta w okolice tyłu auta i wystarczy się w nią podpiąć z kamerą lub/i czujnikami?
4. Ile was kosztowała taka przyjemność?

Z góry dzięki za odpowiedzi, dodam że mam Mazdę 6 przed FL, 2013 r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 gru 2015, 22:17 
Offline
Ad. 1 - Nie pomogę ponieważ mam czujniki montowane w ASO ( nie mam kamerki) :wink:
Ad. 2 - Możesz zamontować nieoryginalne i nie w ASO ale jak cokolwiek zacznie Ci się dziać z instalacją lub w ogóle z samochodem to ASO pokaże Ci :kozakiewicz:
Ad. 3 - Instalacja do kamerki jest pociągnięta do klapy bagażnika. Czujniki cofania podpina się pod światło wsteczne.
Ad. 4 - Gratis :wink:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 16 gru 2015, 08:56 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 04.10.2015
Posty: 60
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
Dziękuję Matarez za odpowiedź.
Wiecie może gdzie można kupić taniej niż w Aso oryginalne części, tj. czujniki i kamerę?
Co do 3 pkt., Matarez piszesz że instalacja do kamery jest podciągnięta do klapy, gdzie dokładnie (mam kombi). Czytałem że kamera w M6 zasilana jest 6V, czy to prawda? Macie jakieś schematy albo oznaczenia? Gdzie kamera jest oryginalnie montowana, w którym miejscu?
Mam podobne pytania co do kamery odnośnie czujników, czy możecie określić dokładniej jak to podłączyć, może ktoś z Was to robił? No i ostatnie 2 pytania z puli dodatkowych, gdzie podpina się czujniki z przodu? I jak sie je podłączy jak sie to aktywuje ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

-- Dodano: Śr, 16 gru 2015, 08:56 --

Wieczorem, w sumie w nocy poszukałem trochę w internetach i trafiłem na używane oryginalne czujniki i kamerę. Jak myślicie czy instalacja ich może spowodować utratę gwarancji? No i pytanie czy wiecie jak skomplikowany jest proces montażu, czy może potwierdzi się moja nadzieja i jest to proste i wystarczy tylko podpiąć się pod przygotowaną przez Mazdę instalację? Wydaje mi się że w przypadku kamery może tak być z czujnikami nie wiem czy nie będę musiał wiercić dziur w plastikach. Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 16 gru 2015, 11:45 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
TigerCBR napisał(a):
Wieczorem, w sumie w nocy poszukałem trochę w internetach i trafiłem na używane oryginalne czujniki i kamerę.


Ciekawe czy z samochodu ktoregos z forumowiczow, ktorego zakosil zly czlek zlodziejem zwany...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 16 gru 2015, 11:47 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 04.10.2015
Posty: 60
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
Dzwoniłem do ogłaszającego się, nie wspominał o tym żeby ukradł więc zakładam że nie.
Mocno się zastanawiam nad tą kamerą tylko nie wiem jak mocno wymagający byłby montaż. Jak wrócę z pracy przyjrzę się swojej klapie i popatrzę jak z montażem w klapie by to wyglądało, potrzebuję tylko informacji gdzie można się z tym podłączyć i czy nie trzeba ciągnąć kabli przez całe auto.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 16 gru 2015, 12:24 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 988
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
TigerCBR muszę powiedzieć, że Twoje założenia są "naprawdę" zaskakujące, a wnioski jakie wyciągasz to chyba "jakiś szczyt możliwości człowieków".

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 16 gru 2015, 12:29 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 04.10.2015
Posty: 60
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
Czepiasz się :) przecież nie będę pytał każdego co sprzedaje coś używanego czy jest złodziejem. Lepiej powiedz mi czy wiesz gdzie wpiąć kabel od kamery.


Ostatnio edytowano Śr, 16 gru 2015, 12:33 przez tombien, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 16 gru 2015, 12:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 988
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Po pierwsze nie cytujemy poprzedniego postu, po drugie nie wiem, moja wersja miała to w standardzie co jest w opisie.

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 16 gru 2015, 12:41 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 04.10.2015
Posty: 60
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
Dzięki za zwrócenie uwagi na regulamin, nie miałem intencji go naruszać. To że Twoja wersja ma to w standardzie nie jest jednoznaczne z tym, że nie masz wiedzy na ten temat. Zdarza się przecież "człowiekom", że posiadają wiedzę większą niż standardowa.
Starczy tych offtopów, czekam na jakieś informacje na temat możliwości podłączenia kamery, bo nasze forum, google, jak i youtube nie wskazuje na rozwiązanie mojego problemu i wątpliwości.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 16 gru 2015, 12:55 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
TigerCBR, też się zastanawiałem nad dołożeniem kamerki ale nie mam w tej chwili jakiegoś dużego ciśnienia w tej kwestii. Ja czujniki przód i tył posiadam. Na Twoim miejscu, jeśli nie uzyskasz podpowiedzi na forum udałbym się do najbliższego ASO i po cichu, prywatnie pogadał z elektrykiem - elektronikiem.
Potem podzielisz się z nami zdobytą wiedzą, mnie ona się także przyda.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 16 gru 2015, 12:59 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 04.10.2015
Posty: 60
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
Dzięki zagryziak za podpowiedź. Na razie na to się zanosi, ze tak będę musiał zrobić, ja nie mam ani czujników ani kamery, a auto swoje wymiary ma, miejsc parkingowych jak na lekarstwo a nie chciałbym zarysować, albo denerwować się na ciężarną żonę, która zarysuje.
Liczę, że ktoś na forum podejmował próby instalacji kamery i czujników i wspomoże doświadczeniem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 16 gru 2015, 19:52 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 22.09.2014
Posty: 2096
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: podkarpacki
Ja zlecałem (sam nie montowałem) montaż czujników przód i tył do GJ.
W nie-ASO, w dobrym warsztacie.
Są to czujniki Amerox :
http://parkowanie.amervox.com.pl/
Malowne w kolor nadwozia, wyglądają z zewn. jak fabryczne, działają póki co świetnie.
Diody tylnych - zamontowane na podsufitce - jedyne słuszne miejsce - widać je patrząc w lusterko wsteczne jak i patrząc przez ramię, wiec naturalne.
Przednie - na desce z przodu pośrodku. No w Alfie bym na to nie pozwolił, ale to nie Alfa :) Nie, poważnie to nie razi. Przednie mają wyłącznik - rzekomo podczas deszczu potrafią zadziałać, ale póki co nie zdarzyło się to(>10tys km).

Ale i tak parkuje się na buzzer a nie diody, na diody to na styk jak podjeżdżam gdzieś.

ASO - nie sądzę, skoro wpięcie w światło wstecznego czy do zasilania to "ingerencja" to samodzielna wymiana żarówki tym bardziej.
To moje auto a nie ASO'a.

Koszt : 800zł brutto jedna strona (z robocizną i malowaniem)

O kamerze coś zaczynałem czytać i rzekomo się da, w miarę łatwo , ale nie zagłębiałem aż tak tematu bo przy czujnikach nie ma potrzeby (a sporo km zrobiliśmy z wypakowanym bagażnikiem pod dach.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 gru 2015, 01:56 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 19.10.2014
Posty: 131
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: pomorski
Hej,

natknąłem się ostatnio na kamerę rzekomo do Mazdy 6 GH o numerze oem GKK8-67RC0

Obrazek

Zastanawiam się gdzie to montuje się..
Zobacze w aucie czy w sedanie mam takie miejsce...

_________________
Sprzedam: zadbaną wykładzinę podłogi do Mazdy 6 GH SEDAN


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 gru 2015, 01:57 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.02.2014
Posty: 963
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Według mnie to jest kamera od GJ-ki

_________________
Zoom Zoom


Nie lubimy robić Lubimy się wozić!!!!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 gru 2015, 02:07 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 19.10.2014
Posty: 131
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: pomorski
Tak znalazłem już. Kamera od GJ :)

_________________
Sprzedam: zadbaną wykładzinę podłogi do Mazdy 6 GH SEDAN


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 gru 2015, 19:51 
Offline
Do Mazdy 6 GJ sedan kamerka cofania ma nr katalogowy GHK5-V7-535, a do kombi nr GHR9-V7-535.

http://www.mazda.pl/serwis-i-akcesoria/ ... GHK5V7535/


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 sty 2016, 11:47 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 04.10.2015
Posty: 60
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
Hej ludzie podbijam temat, w piątek zamontowałem, jednak w Aso, czujniki na przód o tył.
Chciałem rownież zamontować kamerę, którą kupiłem wcześniej na Allegro (używana ale oryginalna i od kombi) ale pojawił sie problem, gdyż podobno nie jest podciągnięta wiązka do klapy bagażnika a miała tam być. Wniosek trzeba dokupić dodatkowy kabel i go pociągnąć pod komputer. Czy macie jakieś informacje zeby w niektórych modelach kombi, w których nie było kamery cofania była wiązka podciągniętą do klapy bagażnika, a w niektórych nie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 sty 2016, 12:07 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 28.07.2013
Posty: 1952
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Wydawało mi się, że niektóre serie musiały mieć zmienioną wiązkę i trzeba było dokupić nową jakąś inną, ale mogę się mylić, czy dobrze coś mi się obiło o uszy <boisie>

_________________
Samochodami się albo jeździ albo się je kocha, fajnie jak jest jedno i drugie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 sty 2016, 20:03 
Amator
Offline
Od: 17.04.2015
Posty: 73
Rok produkcji: 2022
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: zagranica
A montaż kamerki cofania nie wiąże się jeszcze z wgraniem przez ASO softu ją obsługującego ?? I ile taka usługa może kosztować ??


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 29 sty 2016, 11:20 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 04.10.2015
Posty: 60
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
Jestem po montażu czujników i kamery. Z kamerą był mały problem gdyż nie było wiązki w klapie i trzeba było ją przeciągać do komputera. Koszt wiązki 430 PLN, montaż 500 pln, za kamerę dałem 150 pln. Wszystko zrobione w Aso, kamera kupiona używana na Allegro. Co ciekawe nie trzeba było kalibrować kamery bo najwidoczniej ma pamięć i po podłączeniu była juz skalibrowana.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 29 sty 2016, 13:37 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Czyli nie trzeba wgrywać dodatkowego softu, jak to sugerował Slug?

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 29 sty 2016, 14:10 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 04.10.2015
Posty: 60
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
To zależy. Ja miałem używaną kamerę i zaskoczyła od razu. W serwisie mówili, że jak mieli nową to po włożeniu jej pokazały się japońskie krzaczki i musieli ją programować i kalibrować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 mar 2016, 22:34 
Świeżak
Offline
Od: 18.03.2016
Posty: 21
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ja swoją Mazdę mam dopiero od tygodnia, ale dziwi mnie działanie czujników przednich a właściwie to niedziałanie. Dzisiaj pojeździłem trochę po mieście i przy parkowaniu tuż za autem stojącym przede mną powinny się same uruchomić przednie czujniki parkowania przy dojeżdżaniu do tego zaparkowanego auta. Tymczasem zatrzymałem się 10 cm przed tym autem i nic się na tym ekranie nie zapaliło. Ale postanowiłem się trochę tym pobawić pod blokiem. Okazuje się że trzeba nacisnąć guziczek "P" na konsoli środkowej i wtedy się to uruchamia. Czyli że dojeżdżając do jakiejś przeszkody trzeba pamiętać, o naciśnięciu jakiegoś guziczka. To jakiś bezsens, albo coś źle robię. W mercedesie kolego te czujniki odpalają się same nawet gdy auto stoi w korku i podjeżdża co chwile do auta z przodu. Też tak macie ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 mar 2016, 22:38 
Offline
Też tak mamy :wink: W modelach GH czujniki uruchamiały się same - chociaż można było je wyłączyć bo w korku dostałbyś szału... :/


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 mar 2016, 22:43 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Odnośnie przednich czujników: viewtopic.php?p=31182#p31182

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 18 mar 2016, 23:14 
Świeżak
Offline
Od: 18.03.2016
Posty: 21
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Jakąś drętwą A-klasą jeździłem jakiś czas temu i tak działało to znakomicie - tutaj trzeba traktować to jak niedopatrzenie producenta.


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Pt, 18 mar 2016, 23:28 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Ja wolę, żeby się te czujniki włączyły same. W korku nie trzeba jechać zderzak w zderzak. W GH było lepiej. :/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 mar 2016, 00:03 
Weteran
Offline
Od: 22.10.2012
Posty: 6352
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Otóż to. W GJ ktoś za dużo na ten temat myślał i wymyślił głupotę :\


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 mar 2016, 11:03 
Świeżak
Offline
Od: 18.03.2016
Posty: 21
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Mój poprzedni pojazd to Citroen C4 Picasso. Niby taki francuz, ale kilka rozwiązań miał takich, że mogliby się uczyć w Mazdzie. Brakuje mi funkcji mapowania lusterek. Kamerka owszem jest fajna, ale przy dojeżdżaniu tyłem do krawężnika muszę robić to ręcznie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 kwi 2016, 19:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.04.2016
Posty: 2
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
superox1 napisał(a):
Ja swoją Mazdę mam dopiero od tygodnia, ale dziwi mnie działanie czujników przednich a właściwie to niedziałanie. Dzisiaj pojeździłem trochę po mieście i przy parkowaniu tuż za autem stojącym przede mną powinny się same uruchomić przednie czujniki parkowania przy dojeżdżaniu do tego zaparkowanego auta. Tymczasem zatrzymałem się 10 cm przed tym autem i nic się na tym ekranie nie zapaliło. Ale postanowiłem się trochę tym pobawić pod blokiem. Okazuje się że trzeba nacisnąć guziczek "P" na konsoli środkowej i wtedy się to uruchamia. Czyli że dojeżdżając do jakiejś przeszkody trzeba pamiętać, o naciśnięciu jakiegoś guziczka. To jakiś bezsens, albo coś źle robię. W mercedesie kolego te czujniki odpalają się same nawet gdy auto stoi w korku i podjeżdża co chwile do auta z przodu. Też tak macie ?



Tak mamy bo tak powinno być. Gdyby nie ten guziczek to byś w korku na głowę dostał.Bo to służy do parkowania. Dokładnie tak samo działa w każdym innym aucie. A załącza się samo automatycznie gdy włączysz wsteczny i potem podjeżdżasz do przodu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.