Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:53

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 12 sty 2021, 12:57 
Wstydliwy
Offline
Od: 02.12.2020
Posty: 8
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: śląski
@yomulus,
Przerabiałem temat, u mnie montaż był za 800+kamera (zamiennik bez linii) za 1000.
Zamontowałem zestaw z ali... za 120 zł, w ASO kupiłem oryginalną zaślepkę za 100zł.
3 godziny się z tym bawiłem i działa, a kamerkę mam z liniami statycznymi.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 sty 2021, 16:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.01.2021
Posty: 4
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
12 stycznia 2021, o 12:57 Tics napisał(a):
@yomulus,
Przerabiałem temat, u mnie montaż był za 800+kamera (zamiennik bez linii) za 1000.
Zamontowałem zestaw z ali... za 120 zł, w ASO kupiłem oryginalną zaślepkę za 100zł.
3 godziny się z tym bawiłem i działa, a kamerkę mam z liniami statycznymi.


Hej,

mam właśnie podobny problem i potrzebowałbym pomocy/rady :). Ktoś mi sprzedał patent, że zamawiał do cx5 kamerę z ali za 150 zł i wszystko ładnie działa. Szukam kamery do kombi z rocznika 2019. Na ali stricte dedykowanej nie ma. Myślałem nad zakupem zaślepki (tego klosza czy jak to nazwać, na którym można zamontować kamerę cofania) z ASO i właśnie samej kamerki. Czy mógłbyś polecić jakąś konkretną aukcję/kamerę?

dzięki z góry!

-- Dodano: 17 stycznia 2021, o 16:52 --

Tics mógłbyś pomóc? :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 18 sty 2021, 08:54 
Wstydliwy
Offline
Od: 02.12.2020
Posty: 8
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: śląski
@ktronic, poszło na PW.

-- Dodano: 18 stycznia 2021, o 08:54 --

@ktronic, poszło na PW.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 mar 2021, 14:31 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.02.2021
Posty: 11
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: śląski
18 stycznia 2021, o 08:54 Tics napisał(a):
cześć mogę też info na priw ?
Mam 6 po ostatnim lifcie rocznik 2018 kombi i szukam kamery cofania do montazu.

cześć, mogę też info na priw ?
Mam 6 po ostatnim lifcie rocznik 2018 kombi i szukam kamery cofania do montazu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 kwi 2021, 00:05 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.12.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Tics napisał(a):
@ktronic, poszło na PW.

-- Dodano: 18 stycznia 2021, o 08:54 --

@ktronic, poszło na PW.


Też mogę prosić o info. Dzięki.

-- Dodano: 6 kwietnia 2021, o 01:05 --

Tics napisał(a):
@ktronic, poszło na PW.

-- Dodano: 18 stycznia 2021, o 08:54 --

@ktronic, poszło na PW.


Też mogę prosić o info. Dzięki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 maja 2021, 14:09 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.05.2021
Posty: 1
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: opolski
Hej koledzy jestem tu nowy i od niedawna użytkownik Mazdy 6 GJ 2016, niestety model bez kamerki cofania w tym temacie potrzebuję pomocy, przeglądając wątek widzę ,że temat nie do końca jasny bo jedne modele mają podpięcie nazwijmy je plug and play a inne nie. Czy jest to reguła czy jakieś konkretne wersję maja podpięcie inne nie ? I kolejne pytanko czy jakis zestaw sprawdzony macię tzn. kamera + okablowanie ?

Z góry dzięki za pomoc <spoko>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 maja 2021, 22:54 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Nie słyszałem, żeby Mazda 6 miała pociągnięte kable w jakiejś wersji. Czyli by zainstalować kamerę musisz dołożyć okablowanie.

Mazda oferuje dedykowane oficjalne akkcesoria obejmujące wszystko potrzebne do takiego montażu. Wada tego rozwiązania jest jego cena, chociaż ebay czy znane portale aukcyjne w pl pozwalają coś taniej wyrwać.

2 opcja sa niefabryczne przejściówki i kamery. Jest tego na rynku multum i tez działają. Podłączenie bywa trudniejsze niekiedy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 28 maja 2021, 22:26 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.03.2021
Posty: 2
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Drodzy forumowicze przeczytałem cały wątek w kontekście montażu kamery cofania, gdyż sam chciałbym takową zamontować w moim aucie. Z tego co wywnioskowałem z reguły nie jest doprowadzony przewód od radia do bagażnika. Rozebrałem plastiki z klapy bagażnika i zrobiłem zdjęcia przewodów (zdjęcia poniżej). Pare osób już o to pytało, ale nikt nie odpowiedział do czego służy ta nieużywana wtyczka z 2 PINami?

Ogólnie czy ktoś mógłby polecić kamerkę z całym zestawem montażowym (najlepiej linki do aukcji :D) oraz doradzić gdzie podpiąć przewody w radiu i w klapie bagażniki i gdzie umieścić kamerkę? Proszę pisać jak do laika, bo w takich rzeczach jestem raczej zielony. Z góry dziękuję :)

Dla wyjaśnienia - Mazda 6 2.0 Pb 165KM 2014 Kombi Automat

Przewody w klapie bagażnika:

Obrazek

Wolna wtyczka z dwoma PINami:

Obrazek

Przewody wchodzące do klapy bagażnika:

Obrazek

Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 1 cze 2021, 13:44 
Adept
Offline
Od: 24.08.2020
Posty: 127
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zachodniopomorski
We wtyczce do radia są 2 kable: zielony i czerwony jak dobrze pamiętam. One gdzieś idą, czytałem tutaj, że w okolice tylnego nadkola lewego. Mi się nie udało ich zlokalizować. Są to kable sygnałowe. Natomiast kupiłem przejściówkę:
https://pl.aliexpress.com/item/1005002069433116.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.16575c0fDt4rFi
Do tego najwygodniej kabel:
https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione/0fe2ba60-a600-11eb-8dbe-e582d38674db
Dodatkowo kabel 2 żyły do podłączenia zasilania (tutaj spokojnie 2x0.5 wystarczy z naddatkiem). No i sama kamerka, najlepiej na 6V. Ja kupiłem taką:
https://pl.aliexpress.com/item/1005001613222315.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.16575c0fDt4rFi

Z tą kamerką są 2 ale:
1) Jakość obrazu jest przeciętna, ale może człowiek za bardzo do obrazu HD przywykł :)
2) Nie widać zderzaka po montażu, można pokombinować z ułożeniem jej w klapie, ale mi to akurat nie przeszkadza.

U mnie wszystko działało bez dodatkowych konfiguracji. I wyświetla się miniaturka czujników w prawym górnym narożniku.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 cze 2021, 11:35 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.09.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Czy ktoś orientuje się może jaki wpływ na działanie kamery cofania ma konfiguracja modułu "IC" - 720-04-27 - Bajt 2 bit 3? Ta konfiguracja opisana jest jako:
  • 0 - analogue rear view camera W/O path assist lines
  • 1 - rear view camera with path assist lines (rear view camera with CAN bus)
Dodam, że u mnie akcesoryjna/oryginalna kamera z dynamicznymi liniami działa dokładnie tak samo zarówno z zapalonym jak i zgaszonym bitem, o którym mowa powyżej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 lip 2021, 17:06 
Świeżak
Offline
Od: 15.10.2016
Posty: 28
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Możecie polecić jakiegoś dobrego elektryka który zamontował by mi kamerę cofania ?
Wrocław i okolice.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 lip 2021, 15:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.07.2021
Posty: 4
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: podkarpacki
Witam, w kwesti montowania kamery do nb1 myśle ze to jest odpowiedz na wszysktie pytania... <urodziny>
viewtopic.php?t=9686


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 cze 2022, 16:11 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.06.2022
Posty: 2
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
Witam, a przerabial ktos moze temat videorejestratora z kamera cofania w lusterku?

-- Dodano: 14 czerwca 2022, o 16:11 --

Witam, a przerabial ktos moze temat videorejestratora z kamera cofania w lusterku?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 kwi 2023, 15:57 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Po paru ładnych latach wracam do tematu montażu kamery w 6-ce GJ z 2014 roku (Sedan, SkyEnergy).
Czy ktoś z Was orientuje się jaką wiązkę przewodów należy kupić i poprowadzić od stacji multimedialnej, do bagażnika, aby wpiąć kamerkę?
Nie mam za bardzo czasu by bawić się w kombinacje samodzielnie, więc albo musiałbym kupić zestaw całkowicie "plug and play" i założyć to sam, albo udać się w miejsce, gdzie to sensownie jakościowo i cenowo zrobią - w grę wchodzą Wrocław i Częstochowa, gdyby ktoś miał sugestie gdzie mogę to zrobić, byłbym wdzięczny za informację.
Swoją drogą, myślę o kupnie stacji Sinosmart z kamerką FullHD - miał ktoś z Was porównanie kamery oryginalnej kontra sinosmartowej i może powiedzieć jak to wypada w praktyce?
Pozdrawiam!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 9 kwi 2023, 22:47 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Sama wiązka to ma chyba nr katalogowy Kd53-v7-531. Przynajmniej tak mam zapisane w swoich starych notatkach.

A zestaw wszystkiego co potrzeba ghk5-v7-535


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 kwi 2023, 01:10 
Adept
Offline
Od: 08.02.2014
Posty: 150
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: dolnośląski
Super, dziękuję, będę szukał :)


Ostatnio edytowano Pt, 3 lis 2023, 22:48 przez basyl, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 3 lis 2023, 16:05 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.08.2023
Posty: 4
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: opolski
Dzień dobry,
przeglądam forum od dobrych kilku tygodni, szukam wątku odnośnie montażu kamery cofania do mazdy gj przedlif nb1 (2013) sedan. Jest kilka tematów, aczkolwiek większość dotyczy wersji polifcie. Zamówiłem taką kamerę https://pl.aliexpress.com/item/10050045 ... pt=glo2pol wersja B - Sedan. Wszystko zamontowane tak jak w instrukcji, kilkukrotnie próbowałem podłaczyć na inne sposoby, odłączać akumulator, niestety bezskutecznie.
I tutaj pytanie do was, czy ktoś do nawigacji nb1 podłączył kamerę cofania zgodnie z instrukcjami od przyjaciół z drugiego końca świata? Czy robił to po swojemu. Prosiłbym o pomoc, kamera zamontowana, a obrazu brak.


Ostatnio edytowano Pt, 3 lis 2023, 22:26 przez basyl, łącznie edytowano 1 raz
Przeniesiono do właściwego tematu.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 3 lis 2023, 22:29 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 20.01.2013
Posty: 384
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Witam cię w3bster.
Zapoznaj się z tym tematem.
I również tym tematem.
https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=62&t=9686


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 5 lis 2023, 17:03 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.08.2023
Posty: 4
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: opolski
No właśnie zapoznałem się bardzo dokładnie, można powiedzieć że brałem to za wzór, natomiast podczas montażu wychodzi na to, że u mnie jest coś nie tak. Nie wiem czy trzeba zaprogramować kamerę jakos? Czy sama powinna zaskoczyć i zadziałać.
Zastanawia mnie fakt, że kabel RCA posiada dodatkowo czerwony kabel i na instrukcji z kamery jest jedno, na filmach na yt jest coś innego, a u kolegi co zrobił post o kamerach 360 jest jeszcze coś innego. Operacja wydaje się prosta, bo przeciągnięcie kabli do przodu zajęło mi 15 minut, ale coś jest problem z podłączeniem.

-- Dodano: 5 listopada 2023, o 12:06 --

edit 05.11.2023r. kamera podłączona, raz działa raz nie działa, muszę dokładnie sprawdzić połączenie kabli, ale obraz był, więc znaczy że było dobrze zrobione.
A pytanie też do forumowiczów, czy ktoś wie jak i czy w ogóle jest możliwość zrobić takie coś, żeby w trakcie cofania w prawym górnym rogu ekranu była mała ikona samochodu z wizualizatorem parktronika (przód i tył)? Na forum ktoś już dodawał, że bodajże aso tak mu zamontowało, ktoś posiada taką wiedzę? Nawigacja oczywiści NB1 2013r


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 lis 2023, 17:33 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.11.2023
Posty: 1
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: zachodniopomorski
Czy jest to prawidłowe ułożenie przewodów w oryginalnym złączu kamery? Dziękuję

Obrazek

-- Dodano: 21 listopada 2023, o 17:33 --

After several days of searching and consulting with a colleague who works with security cameras, I managed to solve one big enigma of the wiring arrangement in the camera connector.
1. gray or matte black wire is -6 V GND
2. black wire is camera GND
3. The yellow wire is the camera signal
4. red wire is + 6 V voltage n
Next, it is necessary to connect to the C 16 connector located on top of the fifth door of the hatchback. There is no need to remove the negative pole of the battery or anything like that.
After the connection is complete, it is necessary to restart the multimedia by simultaneously pressing the button for music, then for navigation and volume/mute for about 10 seconds, i.e. until the system restarts. After restarting, the system sees the reversing camera / no need for diagnostics or other newer software versions.
So much from me and good luck


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 sty 2024, 22:51 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.05.2023
Posty: 6
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: pomorski
cześć

po pomyślnym zamontowaniu Android Auto/ Car Play, rozpoczynam przygotowania do instalacji kamery cofania.
Mazda 6 kombi 2019 skymotion, brakująca kamera to jedyne czego mi naprawde brakuje w wyposażeniu.

Przejrzałem fora polskie i zagraniczne w temacie instalacji kamerki cofania, i oczywiście mam od tego wszystkiego mętlik w głowie.
Instalując AA/CP zrobiłem zdjęcie konektorów wchodzących do MZD (niestety zdjęcie to zdjęcie "powykonawcze" dla AA, żałuję że się lepiej nie przyjrzałem co tam jest jak wszystko było rozebrane..). W każdym razie na zdjęciu można dostrzec, że na pewno coś wchodzi do konektora 28pin w okolica pinów 1A, 1B, 1C, 1D. Kable niestety wydaje mi się, że mam 3 i to w innych kolorach niż to co zazwyczaj było w innych autach. W innych Mazdach (najczęściej GJ) kable z reguły są 2:zielony i czerwony, u mnie conajmniej 3 (czarny, szary, biały??).

pytania mam takie, czy ktoś montował kamerę w skymotion >=2019rok i jak to zrobił

lista problemów:
- czy kable dla kamerki mieliście pociągnięte z CMU do klapy bagażnika, ile było tych kabli i jakie kolory. Czy się kończyły w RCBM, czy w jakiejś wtyczce?
- aktualna propozycji kamerki , na Ali znalazłem coś takiego dedykowanego ("Dla mazdy 6 Mazda6 Sedan GJ GL Second Facelift 2018 ~ 2023 oryginalny ekran/HD Night Vision dodatkowa kamera cofania z tyłu samochodu") (https://pl.aliexpress.com/item/10050053 ... nav-review)

- jeśli musieliście ciągnąc kable, to którędy? najlepiej fotorelacja lub filmik, albo chociaż w miarę szczegółowy opis. I info czy to było trudne..:)

Ten link do kamerek z ali, (sprzedawca rekomenduje przetwornik Sony, wtedy koszt kamerki 190pln)ma wszystkie kable czyli z założenia opcja na przeciąganie kabla... Jeśli bym kupił te kamerkę, a jednak okaże się że mam wtyczkę w bagażu, to trochę bez sensu. Przeciągania kabli chciałbym uniknąć i wtedy pewnie byłaby lepsza jakaś kamerka OEM na 6V bo to od chińczyka, nie miałaby odpowiedniego konektora? Teraz na zewnątrz zimno i krótkie dnie więc na razie nie rozbierałem klapy bagażnika żeby sprawdzić czy odnajdę w niej kable idące z CMU..

Póki co zbieram info czego sie spodziewać
Jak ktoś ma jakieś aktulne porady prosze o podesłanie..
w załączeniu zdjęcie kabli które idą u mnie do konektorze 28pin w CMU.
pomocy:)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 mar 2024, 22:25 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.02.2024
Posty: 1
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: zachodniopomorski
Cześć wszystkim.
Zamontowałem ostatnio czujniki tył oraz kamerke cofania, oryginalne zestawy doposażeniowe.
Zestaw czujników parkowania na tył - C852-V7-290A
Zestaw kamerki GMG5-V7-535

I teraz dwa problemy:
1. Linie dynamiczne działają ale po jakimś czasie. Praktycznie nigdy od razu po starcie ich nie ma kiedy np wyjezdzam do pracy mam tylko linie statyczną a pod robotą już jest ok...
2. Nie mam wizualizacji czujników na ekranie MZD Connect w prawym górnym rogu. Pikają i poza tym wszystko z nimi ok.

Czy miał ktoś może takie problemy i jest w stanie coś podpowiedzieć?
Z góry dzięki i pozdrawiam!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 21 mar 2024, 23:26 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.07.2019
Posty: 10
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: małopolski
Cześć ronnie3000,

Gratuluję montażu kamerki i czujników.

Odnośnie kamerki, którą sam montowałem, to na pierwszy rzut oka wydaje sie, że Madzia nie w pełni przyjęła dary i trzeba jej pomóc.

Proponuje wykonac procedure Connection check z poziomu ukrytego menu systemowego.

Jak to zrobic wspomnialem w poscie #123 i dalszych, gdzie jest schemat blokowy. Może wymagać kilku prób.

Jesli mimo przejscia tej procki nie podziala moze trzeba bedzie pogrzebac w mózgu kompa w którymś z modułów przy pomocy programu Forscan i zmienic dane, ze kamera jest... ale to juz inna zabawa, jest mnóstwo informacji w sieci.

Powodzenia!

_________________
Mazda GJ 2015 FL, kombi, plus: kamerka cofania, mój TravelPal (gitHub pitrock2000) :bartek:


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.