Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:20

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 2 sie 2019, 11:07 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.07.2019
Posty: 10
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: małopolski
Witam Szanownych Forumowiczów.

Do dołaczenia do forum skłoniło mnie chęć przeróbek. Podziwiam wiedze i doswiadczenie użytkowników i prosiłbym o pomoc.
Mój model to M6 kombi GJ FL SkyMotion produkcja późny 2015.
Chciałbym podłączyć zakupioną kamerke ori i po kilku próbach straciłem werwe mimo przekopania wielu postów na ten temat. Czy do tej wersji auta w ogole da sie podłączyć kamere. czy da sie to zrobic bez grzebania w kodach forscanem?
Po krótce stan i co udało mi sie zrobić.
Ogolnie kieruje sie sie instrukcją do zestawu GMG5-V7-535 z kamerą (mam) i wiązką (nie mam) i oczywiscie informacjami stąd.
Wynika, że wiązka ma być podpieta do RBCM konentor 4 i Radio/CMU konektor 1.


Kamera ma 7 pinow, kolory typowe. W konektorze 1 w CMU mialem już przewody w 1A (kolor B), 1B (R), 1C (W), 1D (B). Czy to typowe dla tej wersji auta? jakby bylo cos przygotowane pod kamere?
Kamera-konektor.JPG

Podłączyłem 4 przewody kamery (V+, V-, S+, S-) do tych 4 w CMU 1 ale nie dalo to efektu.


Probowalem też podpiac zasilanie do swiatla cofania , również bez sukcesu.
Nie podłączyłem 2 przewodów CAN H/L do RBCM (pin 4I/4L) - czy to konieczne? Nie mam tam przewodów. Czy mozna zamiennie wpiac sie w CMU zlącze 2 (pin E/F)
RBCM.JPG

Cos robię nie tak tylko nie moge dojsc do tego co.
Zastanawia mnie jakie dodatkowe przewody wchodzą do RBCM z nowej wiązki zestawu. Czy tylko CAN H/L czy też podpiecie do swiatła cofania (pin 4S).
Skąd kamera wie, że ma sie przełączyć na video? kilka osob pisalo ze kam musi miec sygnał przy bootowaniu, ale musi przecież byc też jakis sygnał włączenia trybu wideo.

Pierwszy post i troche długi, ale może odpowiedzi pomogą innym kolegom z tą wersją Mazdy...
Bardzo prosze o pomoc.

-- Dodano: 19 lipca 2019, o 18:24 --

Witam,
Coś tak czułem, że jak podzielę się problemem to coś drgnie. I podłączyłem do Rbcm przewody CAN H i L oraz zasilanie z cofania i zobaczyłem obraz z kamery. To już połowa sukcesu, apolowa bo:
1. Obraz szumi. Czy to kable nie ekranowane?
2. Obraz nie włącza się po naciśnięciu Acc tylko przy resecie Nav +Vol na wstecznym. Pewnie brakuje zasilania od razu na Acc.

Proszę o podpowiedź o ekranowanie oraz gdzie jest źródło zasilania aktywne już przy stanie Acc.
Pozdrawiam serdecznie.

-- Dodano: 23 lipca 2019, o 00:46 --

Witam ponownie,

znalazłem zasilanie ACC w drugim złączu CMU i ... kamerka hula! Czyli 90% sukcesu.

Nie wiem czy to jest najbardziej optymalne podłączenie, więc jakby ktoś znał lepsze, to prosze o podpowiedź. Czy jest coś w skrzyneczce przy drzwiach kierowcy, a moze bliscko RBCMa?

Jeszcze tylko przewody wideo ekranowane i powinno być 100% sukcesu. ktoś poleci kabelki?

Chętnie podziele sie z innymi, co już wiem.

2015 GJ FL AT 2.0 kombi

-- Dodano: 2 sierpnia 2019, o 11:02 --

Witam,

Nadmiar czasem szkodzi, bo po prostu uciąłem 2 przewody 1A i 1B w CMU (Video) i szumy znikneły. Ekranowany kabel i tak położyłem.
Jako źródło zasilania na ACC (po stacyjce) użyłem gniazda zapalniczki z prawej w bagażniku. Kable grrrube jak palec.

Efek taki, że kamera pokazuje obraz na wstecznym, ale po małym resecie Nav&Vol.
Najpierw pokazywal z liniami skręcającymi, a potem one zgasły.
widok z kamery z liniami.JPG

Obecnie z kamery wyswietla sie obraz łądny, ale bez linii i z napisem 'System not ready"
info-system-not-ready.JPG

Zatem sukces w 99%, jak sądze.

Czy ktoś może pomóc w przeprogramowaniu w okolicach Krakowa?

Pozdrawiam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Mazda GJ 2015 FL, kombi, plus: kamerka cofania, mój TravelPal (gitHub pitrock2000) :bartek:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 wrz 2019, 19:29 
Świeżak
Offline
Od: 03.09.2019
Posty: 35
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: opolski
Panowie
Posiadam nawigacje nb1. z tyłu wpięta jest kostka w gniazdo kamery z dwoma przewodami (zielony i czerwony przewód)
Pytanie czy ktoś wie gdzie to przewody idą? Po ściągnięciu plastików z klapy mam wolną kostkę też dwu pinową ale kolory juz inne czerwono-jakis i czarno-zółty. Wie ktoś co to?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 wrz 2019, 18:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.07.2019
Posty: 10
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: małopolski
Witam,

Czy ktos moze wie jak wejść w tryb ustawień kamery/CMU (adjustment mode input check).

Udalo mi sie włączyć ekran jak nizej (machając kierunkowskazami i swiatlami wg kawalka instrukcji), ale dalej nie wiem jak wejsć głębiej w same ustawienia.

Chciałbym w ten sposób pozbyć sie ekranu z kamery 'System not ready'.

Oto dokąd doszedłem:
Adjustment mode screen2.jpg

Oto cos podobnego mam nadzieje zobaczyc, tylko jak, nie wiem:
Back camera set2.jpg

Bylbym wdzieczny za pomoc, bo od jakiegos czasu walcze z komunikatem kamery System not ready...
info-system-not-ready2.JPG

Pozdrówka

Pedros
----
2015 GJ FL kombi, no HUD, SCBS

-- Dodano: 13 września 2019, o 18:41 --

Veni, vidi, vici!

Z przyjemnoscią ogłaszam, że mam 100% sukces w instalacji kamery cofania.

Udało mi się uruchomić menu serwisowe migaczami, w którym uruchomiłem procedurę sprawdzania połączenia (Connection check CHK), zatwierdzołem, że jest OK i tyle.

W razie potrzeby mogę pomóc.

P.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Mazda GJ 2015 FL, kombi, plus: kamerka cofania, mój TravelPal (gitHub pitrock2000) :bartek:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 15 wrz 2019, 09:07 
Świeżak
Offline
Od: 03.09.2019
Posty: 35
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: opolski
Gratuluje ;) Możesz napisać jak to zrobiłeś, pomoże innym.

Ja w swoim przedlifcie zrobiłem kamerkę za ~50zł (tyle kosztowała jakas zwykła kamerka na allegro)
Zdemontowałem nawi, okazało się że wtyczka od kamery podpięta, ale tylko dwa przewody z niej wychodziły.(video + -)
Sprawdziłem multimetrem dokąd prowadzą. Okazało się że kończą swoja podróż w wtyczce w bagażniku (przy RBCM) były wpięte w masę.
Przeciąłem masę, podłączyłem sygnał video, zasilanie 12v po stacyjce znalazłem w klapie i myk kamerka śmiga. Tylko linie statyczne wyświetla bo kamerka to jakis chinczyk, ale dla mnie starcza :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 9 lis 2019, 16:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.04.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: dolnośląski
Witam,

Musze wymienić klapę bagażnika. Postanowiłem przy tej okazji zamontować w swojej Mazdzie kamerę cofania (aktualnie nie posiadam). Mam okazję kupić klapę bagażnika z zamontowaną kamerą. Jedyny szkopuł, że klapa jest z polifta a moja Mazda jest z 2013.

Tu moje pytanie, czy kamerę z polifta można podpiąć pod stację z przedlifta? W ASO mają wiązkę do kamery z przedlifta i czy da rade spiąć ją z kamerą z polifta i będzie wszystko działać poprawnie?

Dzięki za wszystkie porady.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 lis 2019, 18:54 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.09.2019
Posty: 3
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Cześć
Kilka informacji dla osób, które zdecydują się na samodzielny montaż oryginalnego zestawu kamery (GMG5-V7-535-kombi) do M6 z 2016 i 2017 w wersji kombi. Dodam że w ASO ta usługa kosztuje 500-600PLN.

  1. Wiązka elektryczna (całkiem przypadkowo wsparłem polski przemysł :wink: ):
    wiazka.jpg
  2. Częściowy demontaż konsoli centralnej jak na zdjęciu:
    CMU.jpg
  3. Przejście lewym progiem na tył samochodu (do zestawu jest dołączona ogólna instrukcja)
  4. Wpięcie się w RBCM z tyłu samochodu (dołączona wiązka jest zasadniczo „plug&play” – wszystkie wtyczki pasują tylko w jedno miejsce)
    RBCM.jpg
  5. Przejście z kablem do klapy bagażnika poprzez elastyczny gumowy tunel i zapięcie pinów we wtyczce (należy zwrócić uwagę żeby zapiąć je prawidłowo, ich ponowne wyciąganie jest mocno utrudnione i wymaga użycia bardzo cienkiej szpilki – ja niestety się pomyliłem i sporu czasu straciłem na odblokowaniu z wtyczki błędnie włożonych pinów)
    I teraz kilka rzeczy, które sprawiły mi trochę najwięcej trudności
  6. Demontaż bledny – udało mi się to zrobić wypychając zapinki od środka za pomocą klucza 8”. Klucz w tym rozmiarze ściska nieco „skrzydełka” plastikowych zapinek i pozwala im przejść przez otwory w klapie. Nie wiem jak każe to robić instrukcja serwisowa ale moim zdaniem opisany wyżej sposób jest dużo lepszy niż ciągnięcie za samą blendę (wspominane zapinki mocno ją trzymają).
  7. Wywiercenie otworu w klapie (nie wiem jak zaleca instrukcja ale ja zrobiłem otwór fi20 i jest ok.)
  8. Wycięcie w blendzie otworu pod kamerę zgodnie z dołączonym szablonem (tworzywo bardzo ładnie obrabia się pilnikiem)
    blenda.jpg
  9. Gdyby ktoś myślał, że to już koniec to niemiło się rozczaruje, trzeba jeszcze kamerę skonfigurować w CMU (tu podziękowania dla kolegi „Pedros”, który naprowadził mnie jak należy poruszać się po menu):
    1. Proponuję zacząć od zmiany języka na angielski (chyba, że ktoś preferuje japoński :wink: )
      config1.jpg
    2. Przejść przez test poprawności podłączenia kamery ("SIGNAL CONNECTIOIN CHECK")
    3. Dokonać ewentualnej korekty położenia/wyświetlania ("BACK CAMERA POSITION SETTING")
    4. Zatwierdzić konfigurację i zgodnie z życzeniem systemu wyłączyć zapłon

I to chyba wszystko.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 lis 2019, 10:40 
Świeżak
Offline
Od: 03.09.2019
Posty: 35
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: opolski
a jak dostać się do tego menu z konfiguracją?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 17 gru 2019, 22:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.09.2018
Posty: 4
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Dołączam się do pytania o wejście w menu Adjustment?, nie mogę znaleźć żadnej instrukcji jak wejść w to menu przy pomocy kierunkowskazów, no i analogicznie nie wiem co i jak kiedy już uda się tam wejść.
Dodatkowo mam pytanie dotyczące podpięcia kabli w RCBM, CAN_L i CAN_H. W instrukcji z do mazdy z 2014 roku znalazłem info, że CAN jest w pinach 3E i 3G oraz 4I i 4L (fotka wtyczek w załączeniu). Czy ma znaczenie czy podepnę się do wtyczki nr 3 czy nr 4? Z góry dziękuję za pomoc,


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Mazda 6 GL 2.0 skybusiness 2017 sedan


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 sty 2020, 22:38 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.07.2019
Posty: 10
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: małopolski
Witam,

Aby wejść w menu ini kamerki należy przeprowadzić rytuał machania. Komuś ostatnio wysyłałem. Ja mam problem by załączyć fotke ("wysłany plik jest pusty")
Co do rbcm to polecam 4G i 4J.


PS. Mam do sprzedania kamerkę do GJ Sedan.

_________________
Mazda GJ 2015 FL, kombi, plus: kamerka cofania, mój TravelPal (gitHub pitrock2000) :bartek:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 4 sty 2020, 20:18 
Świeżak
Offline
Od: 03.09.2019
Posty: 35
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: opolski
Wrzuc na jakiś serwer typu iv.pl i podaj link :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 sty 2020, 22:27 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.07.2019
Posty: 10
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: małopolski
Witam,

a oto schemat "machania"...

Uwagi:
1. Passing to odczekanie , TNS to pozycja swiateł postoju.
2. w razie nie dzialania procedure powtórzyc, jak z resztą na schemacie :)
3. nie załamywać sie po pierwszych 30 razach :) wyłączyc zapłon, wziąc oddech jak yoda i probowac ponownie. Mnie było łatwiej, bo było to lato...

Machajzemna.JPG

-- Dodano: 17 stycznia 2020, o 21:54 --

Całkiem możliwe, że będzie potrzebne przeprogramowanie modułu 720-04 forscanem. Wiecej o tym można przeczytać na innym wątku o kamerze i czujnikach cofania.

Piszcie o swoich sukcesach...

_20200117_220207.JPG
PS. Opracowałem pewien gadżet, (ćwierćinteligentny) timer, którym sie moge podzielic, abyscie mogli mierzyc czas podróży do roboty, na narty itp. Bazuje na javascript, jak data z innego tweak'a. Moja wersja na fotce. Można resetować, sam też sie kasuje po 1.5h postoju, przez noc. A to jasne koło to Księżyc, też moge podać. Wszystko dla wersji softu <59.XX.502.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Mazda GJ 2015 FL, kombi, plus: kamerka cofania, mój TravelPal (gitHub pitrock2000) :bartek:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 sty 2020, 12:04 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.09.2018
Posty: 4
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Cześć,
Pedros na wstępie dziękuję za wszelką pomoc, mam nadzieję, że lada dzień będę mógł pochwalić się sukcesem, ciągle za mało czasu, żeby raz a porządnie usiąść do tematu ;)
Póki co kamerka 7pin siedzi na miejscu, kable wpięte i auto się nie zepsuło, więc jest całkiem nieźle jak na pierwszy raz.
Wczoraj odebrałem interfejs ELM327, połączyłem się z samochodem i zczytałem sobie wartości z IC
720 04 27 3003 9000 0015
720 04 01 19A7 0080 FF6B
i teraz: o ile przy wierszu 27 nie ma filozofii i nowe wartości w moim przypadku wyglądają następująco:
720 04 27 3003 9800 001D
to przy wierszu 01 głupieję i nie chcę nawet opisywać swoich rozważań, żeby kogoś potem nie wprowadzić w błąd.
Może ktoś miły wytłumaczyłby jak dodać 8 do tego 19A7 i jak powinien wyglądać ten wiersz po zmianie?

_________________
Mazda 6 GL 2.0 skybusiness 2017 sedan


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 sty 2020, 13:08 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 20.12.2014
Posty: 121
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Musisz skopiować cały blok 720 04 i wkleić w odpowiednim miejscu w arkuszu w excelu.
Po zmianie w lini 720 04 27 automatycznie zmieni Ci nie linia 720 04 01 i nie trzeba nic zmieniać tylko przepisać do IC w aucie.

_________________
Jest: Mazda 6 2015 FL Kombi SkyPassion 2.2 SKYACTIV-D 175 KM AT AWD SOUL RED 103 000
Była: Mazda 6 2010 FL SportKombi 2.2 MRZ-CD 180 KM MT


Ostatnio edytowano So, 18 sty 2020, 22:01 przez gzesiolek, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 sty 2020, 17:04 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.07.2019
Posty: 10
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: małopolski
Marwin,

W 720 04 01 trzeba analogicznie dodać 8 w "słowie" (parze bajtów) B0B1, czyli włączyć 3 bit w bajcie B1, jak niżej. Oczywiscie sume kontrolną też powiekszyc o 8.

Po ludzku mówiąc wpisz 19AF-0080-FF73.

_________________
Mazda GJ 2015 FL, kombi, plus: kamerka cofania, mój TravelPal (gitHub pitrock2000) :bartek:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 sty 2020, 18:02 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.09.2018
Posty: 4
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Veni, vidi, vici!
Ofc nie mogło być zbyt łatwo.
Po wklepaniu nowych danych do IC, komp od razu zauważył kamerę, ale nie podawał obrazu, widziałem czarny ekran z napisem "Sprawdź, czy wokół Ciebie jest bezpiecznie". Okazało się, że podałem złe zasilanie - 6V zamiast 12V.
Po zmianie na 12V wszystko działa jak powinno.
Pedros jeszcze raz dziękuję za pomoc :)

_________________
Mazda 6 GL 2.0 skybusiness 2017 sedan


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 16 kwi 2020, 17:29 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Ma ktoś doswiadczenie z uruchamianie kamery w nb1?
Albo dostęp do serwisówki by zobaczyć opisana procedurę?

Położyłem oryginalna instalacje, ale nie mogę uruchomić kamery. W menu inicjacji wywala błąd i nie umiem tego obejść.
Podczas procedury auto calibration rotation angle krzyczy : Adjustment failed!
Sam obraz kamery widać podczas kalibracji.

Na szczęście w garażu znalazła sie używka kamery i tu już wszystko śmiga od strzała bez żadnej kalibracji. Łącznie z dynamicznymi liniami.

Czegoś nie wiem i robię źle?

W jednej z instrukcji instalacji widzę adnotacje ze jak kalibracja nie działa to albo uszkodzenie kamery albo złe połączenie kabli.

Działanie używanej kamery, moim zdaniem sugeruje ze kable podłączyłem dobrze.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 10 sie 2020, 20:09 
Świeżak
Offline
Od: 17.12.2016
Posty: 22
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Panowie przymierzam się do zamontowania w aucie kamery cofania, jednak cena fabrycznej jak wiecie zwala z nóg więc szukam czegoś innego. Czy taki sprzęt pasuje do 6 GH czy polecicie mi coś innego?

https://allegro.pl/oferta/kamera-cofani ... 7676078494


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 sie 2020, 15:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.01.2019
Posty: 4
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: dolnośląski
@miko. Montaż w ASO 1000 zł. Ale kamera którą montują nie jest oryginalna i nie ma dynamicznych linii.
Natomiast obraz jest dużo lepszy niż w oryginale.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 sie 2020, 20:02 
Świeżak
Offline
Od: 17.12.2016
Posty: 22
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyMotion
Region: mazowiecki
Znalazłem oryginalną kamerę, nie od złodzieja bo takiemu grosza nie dam, i z montażem będzie wyniesie wszystko ok 700 zł. Dziwi mnie, że ASO podejmuje się takich rzeczy, skoro oni zawsze tylko na oryginalnych elementach pracują.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 sie 2020, 15:17 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
ASO na oryginalnych rzeczach dokonuje napraw, a doposażenia to bardzo często najtańsza chińszczyzna. Nie chcę się wypowiadać na temat Mazdy, ale w innych markach spotkałem oferty doposażenia samochodu w czujniki parkowania (tylko z tyłu), których w danej wersji wyposażenia producent nie montuje, za kwoty rzędu 1000-1500 PLN, a robione jest ot na częściach, które na AliExpress można zamówić za kilkadziesiąt złotych z dostawą.

Samochód to nie samolot, producent nie ma opracowanych instrukcji na doposażenia i retrofity. Wyjątkiem jest montaż CarPlay w MZD, który jest oficjalnym retrofitem producenta z opracowaną instrukcją techniczną i zestawem montażowym.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 sie 2020, 19:51 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
W przypadku mazdy jest instrukcja na retrofit kamery. Oprócz zestawów akcesoriów było oferowane coś co było pomiędzy akcesorium a tania chińszczyzna z aliezpress.

Przynajmniej w przedlifice. Korzystałem z tego jak swoją montowałem.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Śr, 19 sie 2020, 03:12 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 15.07.2017
Posty: 2287
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
jordanj, mój znajomy okrutnie przekonał się o tym u Toyoty. Brał używanego Avensisa z ASO (samochód służbowy u nich przez rok). Biedak totalny, golas. Dogadał się, że dorzucą mu oryginalne czujniki parkowania (tak zapewniali). Dostał jakiś aftermarketowy badziew, który gada po angielsku i mówi ile jeszcze metrów ma + jakiś wiejski wyświetlacz mu zamontowali przy lewym słupku A. Ręce mu opadły przy odbiorze, ale że leasing itp to już nie miał co z tym zrobić, zaakceptował to gówno :)

_________________
Mazda CX-5 2.2 AT SkyActiv-D AWD, SkyPassion, 2014r, przebieg ~328000km. <urodziny>

Polecany specjalista od silnika 2.2 SkyActiv-D (SH01) oraz elektryki GJ/GL (AA+CP, naprawa LED i inne)-> viewtopic.php?p=354752#p354752


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 30 wrz 2020, 20:24 
Świeżak
Offline
Od: 04.08.2020
Posty: 24
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: pomorski
Drodzy forumowicze.
Posiadam Mazdę 6 z 2018 r. (wersja 2019 z nowym grillem - tak mówią) Sky Business Sedan.
Poszukuję kamery cofania oryginalnej z możliwością wyświetlania linii, nie żadnej z AliExpress, czy inne badziewie. Interesuje mnie oryginał dedykowany do mojego modelu.

Sam pracuję w Serwisie dużego producenta urządzeń elektrycznych i wiem, że kupowanie zamienników, czy innych badziewii się nie opłaca i przysparza klientom problemów, a potem i tak wracają z płaczem do serwisu (taka dygresja).

Czy ktoś może podać mi konkretny nr referencyjny oryginału, nawet jak będzie kosztował 1500 PLN.

Z poważaniem i wyrazami szacunku,
Radek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 paź 2020, 06:23 
Świeżak
Offline
Od: 30.08.2020
Posty: 32
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Dzień dobry,
Skoro z poważaniem i wyrazami szacunku to bardzo proszę:
gmn-46-7rc0

Pozdrawiam serdecznie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 paź 2020, 10:48 
Świeżak
Offline
Od: 04.08.2020
Posty: 24
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: pomorski
Adam6912 bardzo dziękuję za szybką, konkretną odpowiedź <spoko> .
Widzę, że nie jest dostępna w Polsce, więc trzeba zamówić ze Świata, ale pewnie używaną :idea:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 paź 2020, 11:36 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Ja zwróciłem uwagę na 2 rzeczy
a)na stronce mazda.pl piszą ze akcesoryjna kamera cofania jest bez linii
b)podany numer katalogowy dotyczy tylko kamery? Czy w najnowszym lifcie zmieniło się i jest już instalacja doprowadzona? W poprzednich wersjach trza było ciągnąć również kable

Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 paź 2020, 11:47 
Świeżak
Offline
Od: 30.08.2020
Posty: 32
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
LPG: Tak
Region: wielkopolski
Na stronie wpisujesz model kamery a później dopiero model samochodu. Poklikałem na różne modele i roczniki i zauważyłem że na niektórych jest informacja o braku linii a na niektórych nie. Ale wydaje mi się że same linie powinny być nakładane przez komputer a nie przez kamerkę. Przecież musi być informacja o skręcie kół.
Druga sprawa że jeśli komputer nakłada linie to nie musi ich nałożyć do wszystkich rodzajów kamerek.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 paź 2020, 11:58 
Świeżak
Offline
Od: 04.08.2020
Posty: 24
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: pomorski
Domyślam się, że skoro mazda.pl mówi o akcesoryjnej kamerze, pewnie pcha co innego niż oryginał.
Pisałem wyżej, że podana referencja nie jest dostępna w Polsce. Znalazłem ją na ebay i jest to kamera brandowana logo mazdy.
Link do ebay: https://www.ebay.com/itm/17-2017-Mazda- ... 4236727329

Jedyna różnica, to to, że jest to kamera do modelu z 2017 r., ale czy to problem, trzeba by zapytać mądrzejszych.

Z poważaniem i wyrazami szacunku
Radek

-- Dodano: 1 października 2020, o 11:58 --

Adam6912, możesz podać linka do wspomnianej przez Ciebie strony?

Z poważaniem i wyrazami szacunku,
Radek


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 paź 2020, 12:01 
Stały bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 515
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Z moich ustaleń (odnośnie polifta)
Za linie odpowiada kamera.
Za dane dla lini dynamicznych odpowiada zwijak od kierownicy (są różne typy)

Czy później filozofia systemu się zmieniła to nie wiem. Nie wnikałem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 1 paź 2020, 12:08 
Świeżak
Offline
Od: 04.08.2020
Posty: 24
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: pomorski
Plichcior,
A gdzie sprawdzić, czy posiadany egzemplarz posiada instalację do kamery, czy nie, bez rozbierania tapicerki klapy, czy kamera GMN4 67 RC0, będzie pasowała do mojego egzemplarza?
Wystarczy podać VIN w Serwisie?

Z poważaniem i wyrazami szacunku,
Radek


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google BOT i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.