Teraz jest Wt, 19 mar 2024, 05:18

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 09:14 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 07.11.2013
Posty: 2285
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Jest 5 opcji czułosci czujnika do wyboru. Wybór skrajnie 'nieczuły' gwarantuje zapalenie się świateł mijania nawet w jasny dzień.
Nie wiem o czym tu dyskutować - chyba jedynie o odpowiedzialnym użytkowaniu (czyli m.in znajomości obsługi) śmiertelnie niebezpiecznego narzędzia.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 09:21 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Przy deszczu lub mgle w dość jasny dzień niestety samemu należy pamiętać o zmianie świateł... Jeśli chodzi o tunele, szarówki, ciemny las to tutaj czujnik działa ok (też mam ustawioną maks. najmniejszą czułość i dla mnie działa ok, w jasny dzień mam dzienne, przy jakiejkolwiek szarówce czy "zadaszeniu" włączają się mijania/drogowe)...

Brak sprzężenia z wycieraczkami jest tutaj problemem jeśli chodzi o deszcz... a algorytm dla kamery jeśli chodzi o mglę...

Może do GO w Maździe załapią o co biega... :P

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 09:24 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 455
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
To aż prosi się o automatyzację, stąd nie pierwsza i pewnie nie ostatnia dyskusja na ten temat. I na pewno nie działa to tak jak mówisz, w jasny, a nawet pochmurny, deszczowy dzień same mi się nie zapalą. Dzisiaj jest wybitnie pochmurno, więc faktycznie zadziałało. Zresztą gdzieś taki wątek był, w którym trochę opinii na ten temat było.

_________________
:drunk:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 09:41 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 23.04.2016
Posty: 385
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Tak jak Piotrek pisze to nie pierwsza i nie ostatnia dyskusja na ten temat gdyż nie działa to tak jak powinno i niezależnie od ustawień zawsze zapali się wcześniej lub później niż powinno.
Ja machnąłem na to ręką i - za namową serwisu z resztą - przestawiłem włącznik z auto na ciągłe świecenie i nie mam dylematów :) Poprostu palą się zawsze.

_________________
Lublin to nie dziura :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 10:03 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 455
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Też tak zazwyczaj jeżdżę. To i tak cud że się gaszą mijania jak wyłączasz silnik, a postojowe przy otwarciu drzwi :D
Minusem niestety jest, że wtedy nie działają drogowe adaptacyjne. Więc zawsze w którąś stronę jest przełączanie.

_________________
:drunk:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 10:08 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
monster napisał(a):
Czy to normalna sytuacja, że podczas deszczu światła dzienne nie zmieniają się na mijania?

W japońskich markach jak najbardziej. Ale jest też rozwiązanie, trzeba chwycić za przełącznik i go obrócić zapalając światła mijania. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 12:23 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1518
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
monster napisał(a):
Czy to normalna sytuacja, że podczas deszczu światła dzienne nie zmieniają się na mijania? Jeżeli tak to wydaje mi się to trochę dziwne. Przez brak tylnych świateł jestesmy zupelnie nie widoczni z tylu w desczowy dzien na autostradzie. A to już jest niebezpieczne!

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Niestety normalne, ponieważ czujnik światła reaguje na jasność a nie na widoczność. W strugach deszczu, w dzień dalej jest jasno, ale nie widzisz świateł, bo deszcz zasłania... Pomogło przestawienie czułości czujnika w menu, ale trzeba jednak pamiętać i w razie czego włączyć światła ręcznie. I nie jest to tylko problem Mazdy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 12:54 
Offline
Bo wkładają w auta różne niepotrzebnie pierdoły a tego co potrzebne nie ma... Sprzężenie wycieraczek z czujnikiem świateł to na pewno wyższa filozofia...

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 13:02 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Nie ma co tematu wałkować od nowa - co to wniesie? Jest jak jest. Jak się chce, żeby wszystko samo się robiło to się na autobus idzie. <offtopic>

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 13:13 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 455
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Przepraszam Konrad, ale głupotę w trzecim zdaniu gadasz.
Górnolotnie powiem, że jakby ludzkość miała takie podejście to byś na piechotę po jaskiniach zasuwał, a nie jeździł Mazdą.
Zgadza się, jest jak jest, ale to nie znaczy, że jest dobrze.
Wałkowanie tematu od początku, zaczęło się od pytania kolegi, zresztą w zupełnie innym wątku, a to, że temat wraca oznacza, że jest to zdecydowanie niedopatrzenie ze strony Mazdy.

_________________
:drunk:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 13:45 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Chodzi o wałkowanie.
Wiadomo, że rozwiązanie nie jest idealne.
Teraz będziemy od nowa wyrażać opinię jakie to jest fatalne, że światła się nie zapalają jak machają wycieraczki... Mi to nie przeszkadza, mam tak wyregulowane, że jak pada to w większości sytuacji jest na tyle ciemno, że mijania się jednak zapalają.
Zaraz znajdzie się parę osób, które stwierdzą dlaczego ogrzewanie foteli nie załącza się samo poniżej 0 stopni C, dlaczego wycieraczka tylna nie macha w deszczu jak wrzuci się wsteczny z automatu... itp. itd. Jak to auto jest do bani, bo ma niedoróby... To jest rozwój - w następnym modelu pewnie (mam nadzieję) będzie lepiej. Wyrażanie tej samej opinii w tym samym miejscu po raz n-ty nic nie zmieni. Czy ktoś poszedł dalej i zgłosił te uwagi do ASO? MMPol? A może Mazda Europa, żeby w następnym modelu było lepiej? A może nawet w tym modelu, ponieważ może da się zmienić coś jakimiś ukrytymi ustawieniami? Mam wrażenie, że nie.

Mówimy o "ficzerach", udogodnieniach, dopracowaniach istniejącego rozwiązania... Dlatego piszę, że JEST JAK JEST. Jeśli komuś nie pasuje - to podtrzymuje - zmiana auta lub autobus. A nie 100 x o tym samym na forum...

Co innego jeśli ktoś intensywnie walczy o swoje u Producenta/ASO/Importera - to inna sytuacja. Auto ma wady, powtarzające się awarie i to trzeba piętnować... Coś, za co się zapłaciło i mimo, że powinno to nie działa.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 13:52 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
KMBak <brawo>


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 13:59 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 455
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jakbyś obciął swoją poprzednią wypowiedź o ostatnie zdanie to bym zrozumiał, a tak niestety produkujesz się trochę bez sensu. Świat nie jest czarno-biały. Nie pasuje, ale to nie znaczy, że muszę od razu zmienić auto.
Tak, wyraziłem swoją opinię podczas ankiety MMPolu i takie nasze prawo, że możemy się tutaj wypowiedzieć. A, że po raz enty.. może ktoś jeszcze zwróci na to uwagę i więcej opinii spłynie do Mazdy na ten temat.
A jak Ci nie pasuje, że inni mogą mieć inną opinie to zmiana auta lub aut... tfu, zmiana forum lub nie czytaj wątku (bo ewidentnie tematem nie jesteś zainteresowany - jest jak jest, w przeciwieństwie do paru tutaj osób).

_________________
:drunk:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 14:57 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Ponawianie tych samych opinii powoduje nakręcanie się. Tego chce uniknąć. A sam w wsiąkłem - np. w temacie akumulatora i algorytmu ładowania... Ale walczę z tym w ASO no i według mnie ta kwestia to wada auta.

A to, że czujnik zmierzchu nie widzi deszczu - no to sorry - nikt nie mówił, że będzie widzieć! Ja czytałem manual przed zakupem auta, żeby widzieć na co się decyduję. To system, który ma ułatwić życie a nie wyłączyć kierowcę jako ogniwo decyzyjne. Powtórzę - JEST JAK JEST i miauczeniem tego nie zmienimy (chyba) :roll: .
Ale jak mówię - jeśli następna 6 nie będzie miała czujnika zmierzchu tylko system inteligentnego zarządzania światłami mijania w zależności od pory dnia i warunków atmosferycznych to wtedy jest sens debatowania gdy coś nie będzie działać.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 17:53 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 455
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No to widzę, że nawet nie przeczytałeś tego o czym piszemy :) I am done :)

_________________
:drunk:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 18:19 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Oświeć mnie w takim razie.
Bo, imo, generalnie chodzi o to jak działa czujnik zmierzchu. Jedna kwestia to jego bezwładność, która musi by, bo mogłoby się np. zdarzyć, że w trakcie jazdy w warunkach brzegowych światła by przez cały czas migały (jest to forma sprzężenia zwrotnego). Bezwładność chroni też przed chwilową zmianą warunków (poniżej sekundy), aby światła się nie zmieniały.
A druga powiązana z powyższym, brak synchronizacji z wycieraczkami - co wcale nie jest takie fajne, jakby się mogło wydawać i wg mine potrzebowałoby tak naprawdę co najmniej jeszcze jednego czujnika.

No i teraz wszyscy marudzą, że chcieliby lepiej.

Zatem czego nie przeczytałem? Chyba, że coś miedzy wierszami.

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 19:15 
Nałogowiec
Offline
Od: 10.07.2016
Posty: 1678
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Już tu chyba był podawany powód dlaczego nie mogą być połączone z wycieraczkami. Pryśniesz sobie na brudną szybę i co - mają migać? Przy pełnym słońcu? Czujnik od wycieraczek to czujnik od wycieraczek, czujnik od światła to czujnik od światła ;)

_________________
Obrazek
A na co dzień dłubię tutaj http://www.wedrowiec.net


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 20:59 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 23.05.2017
Posty: 88
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: małopolski
Moim skromnym zdaniem problemem nie jest to, jak ten czujnik działa, ale brak intuicyjnej metody ustawienia sobie jak ma działać.
Przyznam szczerze, że enigmatyczne wartości jasno, ciemno, itp. nie wiele mi mówią. Niestety również instrukcja jest tak napisana (przynajmniej dla mojego modelu przed liftem), że nie można z niej wywnioskować, czy ustawiając jasno/ciemno będzie załączać się wcześniej czy później. To jest jakaś masakra...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 21:29 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
ottoflick napisał(a):
że enigmatyczne wartości jasno, ciemno, itp. nie wiele mi mówią. Niestety również instrukcja jest tak napisana (przynajmniej dla mojego modelu przed liftem), że nie można z niej wywnioskować, czy ustawiając jasno/ciemno będzie załączać się wcześniej czy później. To jest jakaś masakra...


Pełna zgoda. Po lifcie też tak jest.
Z tego co pamiętam, wg mojej rozkiminy. Ustawienia w kierunku ciemny powodują, że DRLe świecą dłużej (mimo zmierzchu) a w kierunku jasny, że szybciej zmienia na mijania jak się robi ciemniej... Swoją drogą jakiś KodoSpec to wymyślił - intuicyjne w UJ.

Czyli jasny włącza światła wcześniej niż średnio-jasny (oczywiście na osi czasu mamy kierunek: popołudnie-zmierzch-wieczór).

O ile nic nie popierdzieliłem. :rozejm:

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 paź 2017, 06:45 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 13.10.2014
Posty: 511
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: podlaski
Dokładnie tak. "Jaśniej" włącza światła mijania gdy jest jaśniej, a "ciemniej" gdy ciemniej :D Ale też musiałem dojść do tego sam.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 paź 2017, 06:59 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Na prawdę dla Was jest problemem przełączenie świateł ręcznie przy ograniczonej widoczności? :| :arrow:
przecież wiele samochodów tak ma,a to tylko pstryk ręką :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 4 paź 2017, 21:21 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 1935
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
koliber1960 Masz rację:) , ale jak da się ustawić tak , że same to zrobią , to fajnie :)
Ja doświadczalnie sprawdziłem co się dzieje i ustawiłem jedną pozycję wyżej od środkowej ... :D i jest OKi
A instrukcja faktycznie do dupy z opisem i cieszę się , że nie jestem odosobniony we wnioskach o niej :D
:hi:

_________________
pozdrawiam, Mirek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 kwi 2018, 20:02 
Świeżak
Offline
Od: 02.04.2017
Posty: 28
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: świętokrzyski
Panowie mam pytanie o swiatla do jazdy dziennej. Trzeba zapalac normalnie swiatla ? Zauwazylem dzis na aucie w korku przede mną ze swieci ten led.jak to sie ustawia ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 10 kwi 2018, 21:12 
Wtajemniczony
Offline
Od: 12.07.2017
Posty: 163
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Nie jestem pewien czy w Twoim jest tak samo ale w FL2 światła do jazy dziennej zapalają się zawsze gdy nie masz włączonych innych świateł (lub masz automat i jest dzień). Dzieje się to zaraz po tym jak samochód ruszy pierwszy raz do przodu. W instrukcji było gdzieś jakie są warunki na zapalanie się świateł. Znajdziesz to na stronie producenta.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 kwi 2018, 07:36 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 988
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Jak chcesz mijania w czasie np opadów to je włączasz. Światła dzienne włączają się same po ruszeniu. Jak stoisz w korku i zaciągniesz ręczny gasną, ruszysz zapalą się same.

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.