Teraz jest Wt, 19 mar 2024, 08:06

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 7 maja 2015, 14:52 
Amator
Offline
Od: 26.11.2014
Posty: 67
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Temat był na forum poruszony ale bardziej w kategoriach narzekania a nie znalezienia rozwiązania. Chodzi o algorytm zarządzający światłami w pozycji przełącznika AUTO w sytuacji dobrego oświetlenia ale pogorszonej widoczności na skutek opadów atmosferycznych a tak naprawdę o brak takiego algorytmu. Jak wiadomo w Polsce należy jeździć na światłach mijania od zmierzchu do świtu, tu jest OK i od świtu do zmierzchu w przypadku ograniczonej widoczności i tu jest problem bo automatyczne światłą przestają być automatyczne, trzeba pamiętać o przełączeniu z auto na mijania. To jest przypadłości nie tylko Mazdy, bardzo często widać auta jadące bez świateł z tyłu podczas deszczu. Pomyślałem sobie, że skoro włączaniem poszczególnych świateł zarządza komputer to zmiana zachowania oświetlenia w zależności od stanu czujników wymaga tylko (albo aż) zmiany w programie i nie trzeba nic przerabiać fizycznie. Nie znam się na tym a nawet jak bym się znał to nie chcę tracić gwarancji ale być może z poziomu serwisu jest możliwość jakichś zmian w tym zakresie. Przychodzą mi do głowy trzy wersje zmian jakie poprawiły by zaistniałą sytuację. Pierwsza, system zapala światłą mijania od impulsu z czujnika oświetlenia lub z czujnika deszczu w zależności który wystąpi pierwszy – moim zdaniem najlepsza opcja. Druga, system zapala tylne światła od impulsu z czujnika deszczu i trzecia po prostu światła dzienne to oświetlenie z przodu bez zmian i dodatkowo światła tylne świecące zawsze z tymi z przodu – opcja pewnie najprostsza do wprowadzenia. Jak myślicie czy jest jakakolwiek szansa na modyfikację algorytmu przez serwis, a może pismo z zapytaniem / prośbą do importera? Przymierzam się do poruszenia tematu tylko zastanawiam się gdzie lepiej uderzyć?

Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 7 maja 2015, 14:58 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Przyznam szczerze, że ta kwestia też mnie męczy, czesto jestem zmuszony przełączać światła na mijania. Wystarczyłoby w algorytmie uwzględnić pracę wycieraczek, sam serwis według mnie nie da rady nic z tym zrobić, ale producent przez importera jak najbadziej może zmienić oprogramowanie. Pytanie czy widzą w tym problem?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 7 maja 2015, 20:12 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 11.05.2014
Posty: 105
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
a może zacząć zgłaszać taką potrzebę via serwis np przy przeglądzie lub innej wizycie?

_________________
Obrazek - odeszła do ludzi
Obrazek
Mistrz Zen - nie przyzwyczajaj się, prędzej czy później i tak wszystko ch** strzeli


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 maja 2015, 07:29 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 09.12.2014
Posty: 59
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Witam,
Niestety ale zgodnie z przepisami trzecia opcja (światła dzienne plus tylne mijania) chyba odpada: "... w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi.".
Problem chyba nie jest taki prosty do rozwiązania skoro występuje w większości samochodów. Ostatnio oglądałem jakiś program o pracy drogówki jak sypali mandatami za jazdę bez świateł w czasie deszczu i oczywiście wszyscy kierowcy tłumaczyli się, że mają światła automatyczne.
Z drugiej strony, osobiście jestem zwolennikiem ograniczonego zaufania do systemów automatycznych co w tym przypadku oznacza, że jeżdżę jak bez obowiązku włączania świateł. Czyli mam ustawione na auto i nie martwię się o obowiązek jeżdżenia na światłach. W przypadku ograniczonej widoczności (deszcz, tunel, ...) sprawdzam czy światła się zapaliły i jeśli nie to włączam je ręcznie.
Wszystkie te systemy automatyczne mają nas wspomagać a nie zastępować myślenie. Nie skręcam w ulicę z zakazem wjazdu nawet jeśli nawigacja tak mi podpowiada a przed zmianą pasa sprawdzam czy pas jest wolny mimo że mam czujniki martwej strefy, itp.

_________________
Marek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 maja 2015, 11:03 
Amator
Offline
Od: 26.11.2014
Posty: 67
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
blmarek napisał(a):
w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi


Tego nie wiedziałem :sad: A swoją drogą ten przepis jest totalnie bez sensu :arrow: tym bardziej, że w starszych autach jest to dozwolone. Ciekawe czy jakikolwiek policjant lub nawet mechanik w stacji kontroli zwróciłby na to uwagę. Przepisy nie zabraniają natomiast jazdy na światłach mijania w dzień i w związku z tym przyszła mi do głowy kolejna możliwa przeróbka algorytmu a mianowicie światła dzienne to światła mijania bez zmiany zatężenia oświetlenia wewnątrz czyli podświetlenia tablicy rozdzielczej, panelu klimy, nawigacji itp. Żona jeździ Toyotą Yaris z 2010 roku i tam jest tak, że światła mijania włączają się razem z zapłonem nawet w pozycji przełącznika OFF, nie można ich w ogóle wyłączyć przy pracującym silniku. Trochę mnie to wkurza ale w M6 mogłoby być tak, że światła mijania zastępują obecne dzienne czyli świecą w pozycji AUTO.
A tak przy okazji jak w M6 zapalić światła postojowe? Są w ogóle takie?

Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 8 maja 2015, 12:36 
Bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 352
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Cytuj:
Z drugiej strony, osobiście jestem zwolennikiem ograniczonego zaufania do systemów automatycznych co w tym przypadku oznacza, że jeżdżę jak bez obowiązku włączania świateł. Czyli mam ustawione na auto i nie martwię się o obowiązek jeżdżenia na światłach. W przypadku ograniczonej widoczności (deszcz, tunel, ...) sprawdzam czy światła się zapaliły i jeśli nie to włączam je ręcznie.


I to jest najlepsze podsumowanie tematu i już. Jedyną upierdliwościa w Mazdzie jest to, że zapalenie świateł mijania w dzień przełącza wyswietlacz navi i zegary w pozycje nocną, co na przykład w przypadku gdy mamy deszcz w środku dnia niekoniecznie się sprawdza, bo ekran multimedialny (i navi) po protu słabo widac w swietle dziennym i trzeba go recznie
podjasniac na maks. I jesli mialbym sie do czegos przyczepic to raczej do tego niz do tego ze musze recznie te swiatla wlaczyc np. w czasie deszczu.

Generalnie robie jak kolega, jezdza na swiatlach auto, a jesli uznam ze w ciagu dnia warunki sa za slabe na ledy do jazdy dziennej to wlacze recznie mijania i tyle.

Natomiast same swiatla do jazdy dziennej ogarniete są sensownie, zapalaja sie zawsze gdy, auto sie porusza, nawet jak masz światła ustawione w pozycji "OFF". Mogłyby sie jedynie nie wyłączac w sytuacj, gdy załacze hamulec reczny (np. na chwile w trakcie postoju na drodze).


 Zobacz profil  
Cytuj  

zasłużony
PostNapisane: So, 9 maja 2015, 13:40 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 1702
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Ja mam w swoim aucie tak to rozwiązane...
Światła cały czas na auto są ustawione i jeżdżę na dziennych. Gdy zaczyna padać deszcz włączam wycieraczki w pozycję auto. Po 8 ruchu ramienia wycieraczki światła dzienne gasną i zapalają się mijania. Gdy deszcz przestaje padać i wycieraczki przestają pracować to po 5 minutach od ostatniego ruchu wycieraczki światła mijania gasną i zapalają się ponownie DLR.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek Obrazek

IDS - diagnostyka komputerowa, pomoc z zapchanym dpf w Mazdach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 9 maja 2015, 18:07 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
szczypik o jakim konkretnym aucie mówisz?

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

zasłużony
PostNapisane: So, 9 maja 2015, 18:30 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 1702
Rok produkcji: 2013
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Bmw 3

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

_________________
Obrazek Obrazek

IDS - diagnostyka komputerowa, pomoc z zapchanym dpf w Mazdach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 9 maja 2015, 21:46 
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.11.2013
Posty: 2163
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
No cóż, w tym segmencie japończycy niestety nie wzorowali się na BMW.

_________________
Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić pojutrze!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 23 wrz 2015, 23:26 
Świeżak
Offline
Od: 25.08.2015
Posty: 23
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: łódzki
Jak wyżej. Japończycy na to nie wpadli. W moim poprzednim aucie tak miałem. Po kilku ruchach wycieraczek włączały się normalne światła. Szkoda, że w M6 tego nie ma. A miałem Seata Exeo.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 wrz 2015, 08:13 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 28.02.2013
Posty: 480
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
No fakt jest to mocno wpieniające, że w trybie auto światła nie biorą info z wycieraczek. Przecież to pewnie można prostą poprawką w oprogramowaniu załatwić ;(( <oczy> .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 wrz 2015, 17:21 
Adept
Offline
Od: 05.05.2015
Posty: 127
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
SerWe napisał(a):
To jest przypadłości nie tylko Mazdy, bardzo często widać auta jadące bez świateł z tyłu podczas deszczu.
Pozdrawiam


Miałem poprzednio Insignię i tam jak w dzieńz padał deszcz to włączały się światła mijania w "trybie dziennym" - tzn. deska rozdzielcza i nawigacja nie zmieniała podświetlenia na tryb nocny /to było zsynchronizowane z wycieraczkami i czujką deszczu/ i zapalała się tylko kontrolka, że włączone światła mijania są.

Jak kupowałem Mazdę 6 w technologii "zoom - zoom" to nawet przez 1 sekundę mi nie przeszło przez myśl, że tu może być inaczej ........ a jednak :roll:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 mar 2016, 10:32 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Koledzy Kierowcy, Właściciele Mazd i innych pojazdów!!!

Włączajcie światła mijania (wtedy włączają się tylne) przy złej widoczności, automat, automatem ale myślenia nie wyłączajmy.

http://www.brd24.pl/technika-jazdy/swia ... l-mandatu/

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 mar 2016, 10:43 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
Popieram Kolegę szymka :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 mar 2016, 10:51 
Adept
Offline
Od: 08.07.2015
Posty: 101
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
jak wjadę do tunelu co ma 5 m to mi automat zmienia na mijania, wyjadę to wracają dzienne, całkiem sprawnie działa automat


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 mar 2016, 10:54 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.12.2013
Posty: 3035
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: wielkopolski
ale automat nie przyciemni w deszczu, nie współdziała z wycieraczkami :) dlatego trzeba ręcznie :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 mar 2016, 11:23 
Avatar użytkownika
Stary wyjadacz
Offline
Od: 20.09.2013
Posty: 3961
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
W deszczu, w ciągu dnia, automat włącza tylko światła dzienne, a wtedy tylne nie działają.

_________________
Zoom-zoom to czyste emocje... soul red GJ 6 2.5 G AT kombi skypassion

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 mar 2016, 11:30 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
ja bym tutaj widzial problem w tym, co jest dobra widocnosc. Moze by bylo idealne zrobic tak, ze jak juz padaja kropelky ,
juz musia byz swiatla mijania a niebedze gadka o tym, kiedy juz jest zaduzo. Ja widzalem duzo ludzi na dziennych i wcale bez swiatel jak byla mgla podczas dnia.
To jest dopiero masakra. Za moznego descu chyba ludie predzej zapinaja swiatla.

"Światła do jazdy dziennej mogą być używane tylko w warunkach dobrej widoczności"

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 15 mar 2016, 12:04 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 06.05.2015
Posty: 2703
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
Że też Mazda nie przewidziała tego, żeby przy włączeniu wycieraczki w chwili automatycznego uaktywnienia przełączać też światła na mijania...

W tunelach automat w miarę sobie radzi, chyba, że tunel jest mocno oświetlony... ale w deszcz, albo podczas mgły w biały dzień to już nie za bardzo...

_________________
Obrazek <pucu>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 mar 2016, 12:12 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 31.08.2013
Posty: 1654
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: zagranica
onojak sobie automatika radzi zalezi od ustawienia swiatel dziennych. Jak sie ustavia dark, to sie zapinaja zapuzno. Ale jak odwrotnie, niejest to tak zle. Z fabriky jest chyba ustawione na srednio.

_________________
M6 G145 kombi, MT, 2013


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 mar 2016, 12:17 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 27.01.2016
Posty: 78
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
A gdzie takie ustawienia znaleźc?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 mar 2016, 12:31 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.09.2015
Posty: 46
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ustawienia pojazdu oświetlenie :wink:

_________________
Do tej pory byłem menelem z miasta meneli teraz zostałem gorszym sortem meneli bardzo ciekawe :facepalm:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 mar 2016, 12:41 
Offline
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem czy jest po kolei....

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 mar 2016, 17:26 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 27.01.2016
Posty: 78
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Dzięki. Ja jeszcze świeżak stąd jeszcze wszystkiego nie mam ogarnietego, ale znalazłem nastawy w moim connectcie. Trochę inaczej to wygląda niż u matareza :-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 mar 2016, 20:33 
Offline
Raczej, że inaczej :wink: Ale chodzi o to samo - tak myślę :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 mar 2016, 22:00 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 16.02.2015
Posty: 827
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
U mnie lekko dzis kropiło, widocznosc bardzo dobra , wiec jechalem na ledach. Tylne nie byly potrzebne bo zeby za mna jechac najpierw trzeba mnie dogonic :D


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 08:01 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 24.11.2015
Posty: 48
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Czy to normalna sytuacja, że podczas deszczu światła dzienne nie zmieniają się na mijania? Jeżeli tak to wydaje mi się to trochę dziwne. Przez brak tylnych świateł jestesmy zupelnie nie widoczni z tylu w desczowy dzien na autostradzie. A to już jest niebezpieczne!

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 08:15 
Offline
Możesz ustawić czułość czujnika światła i wtedy mijania zapalą się wcześniej. No niestety - tutaj Mazda dała d.py....

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 3 paź 2017, 08:58 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 455
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Temat przerabiałem na samym początku użytkowania Mazdy. Liczyłem po cichu, że w GL coś zmienili, jednak niestety nie.
Ale tak pochmurno jak jest dzisiaj sprawiło, że zapaliły się światła mijania od razu jak tylko odpaliłem autko (mam ustawioną czułość właśnie tak, że zapalają się najwcześniej, nie pamiętam czy to było ustawienie na niską czy na wysoką czułość).

_________________
:drunk:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.