Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 15:12

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 16 paź 2018, 16:07 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.09.2018
Posty: 5
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: śląski
System automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania (HBC)
Wersja skyenergy

-- Dodano: 16 października 2018, o 16:07 --

System automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania (HBC)
Wersja skyenergy


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 sty 2021, 09:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.01.2021
Posty: 1
Rok produkcji: 2020
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyMotion
Region: dolnośląski
Witam.
Nie mogę nigdzie znaleść odpowiedzi.

Co prawda nie Mazda 6 a CX30 ale temat ten sam.

Mamy system atywnych świateł drogowych.

I czasem bywało tak że przy zmierzchu gdy były jeszcze ciemno same się zapalały w mieście - czy nie powinno być tak że w mieście nie ma możliwości włączenia mimo ciemności?? (prawo)

Ponadto przy widnej już godzinie ale podczas mgły lub dużej wlgotności tekże się załączały automatycznie na chwilkę.

Myślałem że to może zaparoweanie szyby i nawiewy wydawały się rozwiązywać czasowo problem.

Wczoraj byłem na przeglądzie w Mazdzie i tam serwistan powiedział mi że tak ma być, że mają się załączać gdy jest za ciemno - bez róznicy czy w mieście czy poza nim, ponadto stwirdził ze ten system jest tak innowacyjny, że pomimo załączenia się świateł drogowych nie oślepiam kierowców jadących naprzeciw ponieważ światła drogowe są wyłączane od strony kierowcy a aktywne pozostają te oświetlajace pobocze. Czy faktycznie jest taka możliwość?

Pozdrawiam.
W przypadku źle adresowanego wątku proszę o przeniesienie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 sty 2021, 09:53 
Nowicjusz
Offline
Od: 22.04.2019
Posty: 58
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Region: pomorski
Jeżeli na terenie zabudowanym brak jest oświetlenia (latarni) jak najbardziej mozna używać świateł drogowych, także system działa poprawnie. Co do wygaszania konkretnych segmentow reflektorow zeby nie oślepiać jadących z przeciwka to prawda, ale tylko w przypadku reflektorów matrycowych. Nie wiem jakie masz w cx30, w m6 wystepowaly zarówno matrycowe jak i zwykle ledy w zalwznosci od wyposażenia.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 sty 2021, 09:59 
Nałogowiec
Offline
Od: 30.06.2017
Posty: 1520
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Ale na pewno mówimy o światłach DROGOWYCH, czyli tzw. "długich"?
No to u mnie jest tak, że jak jest szarówka, to automatyczne długie się nie włączają, mimo że czasami bym chętnie doświetlił. Musi być już naprawdę ciemno.
Czy jest miasto czy nie, to jest sprawdzane na podstawie świateł latarni. Kiedyś miałem tak, że za miastem, w ciemności, nie włączały mi się długie. Winowajcą był księżyc w pełni, który był brany przez system za latarnię :)
Jeżeli chodzi o oślepianie, to generalnie system matrycowy działa dobrze, ale czasami, jak z daleka jedzie ktoś z naprzeciwka, to światła się przełączają za późno i oślepiają. Wtedy trzeba wyłączać ręcznie, czyli normalnie tak, jak w każdym samochodzie.
Trzeba pamiętać że jest to system wspomagania kierowcy a nie zastępujący go :)

Kiedyś system mi się popsuł, ale to wyglądało tak, że najpierw światła zaczęły się przełączać chaotycznie i po paru próbach system się wyłączył wywalając błąd. Ręcznie mogłem włączyć długie (jak gałka świateł jest ustawiona NIE na automat to długie działają ręcznie). W serwisie wyczyścili podobno jakiś czujnik, jak dobrze zrozumiałem, to w lampie, a nie np. kamerę. I działa do dziś.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 lis 2023, 17:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.01.2023
Posty: 4
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: kujawsko-pomorski
Mamy 2023 rok koniec listopada. Moja Mazda jest z 2015 roku. Ma przejechane 213 tyś. km automatyczne światła drogowe działają rewelacyjnie. Poza kilkoma błędami które się zdarzyły i bez problemu je wykasowałem bez interwencji serwisu jestem do dzisiaj zdziwiony jak sprytnie to wymyślono i zrealizowano ! Jazda tym autem nocą to czysta przyjemność !


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.